Soutěž č. 2 ??

Znáte nějaké triky, užitečné rady nebo se chcete jen seznámit s jinými hráči? Pak jste vítáni.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

První termíny:

Rozřazovací kolo - sólo jednotlivců na bronzu - by se mohlo uskutečnit od 11. října (pátek) do 16. další tejden (středa). Sólovat budou všichni na 1 kombinaci (mapa/nepřítel) a s jedním konkrétním charem, ať jsou stejný podmínky. Parametry a postavu se dozvíte před začátkem kola.

V podstatě generálka na to, jak bude probíhat i samotná soutěž - takže hra na skóre, screen s výsledkem pak ve středu do půlnoci poslat mně (popř. kdyby se někdo chtěl zapojit do procesu sběru výsledků, dejte mi vědět a já vás instruuju, ať je to průhlednější). Další den ve čtvrtek ty výsledky zpracuju pomocí čísel v postu na konci 1. strany topicu a zjistí se dvojice.

Pak pauza 2 tejdny na sehrání a na začátku listopadu pojedeme naostro. Jak to přesně bude pak, s tím přijdu někdy během těch čtrnácti dní...

----------

Obrázek
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne čtv 14. lis 2013 0:03:03, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Well ja bych do toho urcite sel a od segry mam slibeny ze bude muj teammate :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Bude mi ctí vám zase nakopat prdel.
Naposledy upravil(a) qqy dne čtv 13. čer 2013 6:09:08, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

Budu bojovat do posledního dechu :ninja:
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Sadene »

I will join you, brothers and sisters, in the shadows where we stand vigilant :P :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

We shall defend our planet, whatever the cost may be, we shall fight on the beachces, we shal fight in landing zones, we shall fight in the fields and in the stress we shall fight in the hills: we shall never surrender
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Swen von Walhallion píše:Well ja bych do toho urcite sel a od segry mam slibeny ze bude muj teammate :-D
Zase OP. Ach jo... :? ...a zase bude můj tým někomu v tabulce "čumět na prdel"... :D

Ještě nevím, jestli budu pokračovat ve dvojici s bratrem...nebo to rozpustím a přejdu k někomu jinýmu...that being said, "registrace" dvojic samozřejmě by samozřejmě probíhaly úplně nanovo - jestli budou pokračovat týmy z minula nebo nově složený týmy je úplně fuk.

První odezva docela slušná :) Snad se pro to časem nadchne víc lidí.
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Vlada47 »

Well... I can do that... for credits! :evil: Just don't expect me to take on this shit with some heroic crap like "fighting for our home" and such, I don't do that.

I can also record these events if you like. ;)
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

We shall never surrender... to říká ten pravý...

Abych jenom nerýpal, já se zeptám Odplaty, s ním se hrálo dobře...
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od BatouT101 »

Já bych se rád účastnil také :D . Minule mi to nevyšlo a neměl jsem parťáka.
Bohužel musím konstatovat že nejsem bůhvíjaký hráč. Občas mám své dny kdy se mi daří ale není to vždy.

Dotaz na pořadatele i hráče.
Bude nějaká možnost účastnit se když si daný hráč nenajde parťáka do hry?
Co takhle rozdělit hráče podle schopností do jednotek? Třeba nějakou testovací sérií her. Aby byla šance na výhru týmů trochu vyrovnaná a ve vítězném týmu by se ohodnotilo i přispění každého člena k vítěství. Aby ti opravdu dobří hráči v týmu měly nějaký ten "metal" a uznání za jejich zásluhy. Nebo nějaká podobna kombinace. Samozřejmě to bude závislé kolik lidí se účastní aby to bylo vůbec možné možné. Co vy na to?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Jormangand
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. srp 2013 9:45:09

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Jormangand »

jo to zni dobre pokud by se tymy takhle vybalancovaly tak to bude tak to zni jako fair play, co mam zkusenosti z multaku tak s randomakama sou tam obcas zajimavy rozdily, jako nedavna hra kde nej mel cca 150k score a posledni asi 10k, a pokud by byl tym ze dvou hracu tak pokud by byly dva silni tak to je trocho o nicem
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Vlada47 »

BatouT101 píše: Dotaz na pořadatele i hráče.
Bude nějaká možnost účastnit se když si daný hráč nenajde parťáka do hry?
Já doufám, že bude. Protože chci dát vyniknout mému nepopiratelnému skillu tím, že budu všechno sólovat. Vybrané boje pak nahraji a umístím na Youtube, kde všichni budete moci obdivovat moje nadlidské výkony. :cool:

:D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Možnost hry bez parťáka...možnost tu určitě je. Takhle z hlavy mě napadá hned několik způsobů; nevím ale, jestli by se vám líbily...

Šlo by udělat dvě oddělený části soutěže. Hodnotily by se stejně, hrály by se stejným systémem atd.... s tím, že v jedný by se utkávaly dvojice a v jedný by se sólovalo. Hráč by se mohl účastnit obou dvou částí..nebo..no, tohle pro teď nechám bejt a nebudu to ještě rozvádět, teď jenom naznačuju možnosti...

Dělení hráčů podle schopností...to by se dalo zjistit několika hrama před samotnou soutěží. Tady myslím, že by bylo lepší měřit to sólováním - na bronzu, nanejvejš na stříbru...stanovila by se bodová hranice a ti, co se dostanou přes, pak budou spárovaný s člověkem, co bude pod tou hranicí. Nebylo by to pak na 100% vyrovnaný, ale takhle by měli šanci všichni.

Hodnocení přispění každýho k vítězství...mohlo by se udílet ocenění třeba za překročení 100k bodový hranice, ale otázka je, k čemu by to potom sloužilo. A moc se mi to nezamlouvá ještě z jednoho důvodu - takhle by se pořád dávalo najevo, kdo z dvojice má větší zásluhy na úspěchu a to nevím, jak by se ostatním líbilo.
A tohle neříkám proto, že zrovna mně MP moc nejde. :D
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

ohledne toho trideni udelal bych to solo s predem danym eqvipem charem a vybavenim a kokretni mape a kokretni nepritel a volil bych spis castery pac tam vetsinou neni podstatny jako ma kdo zbran na jakym lvlu
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Sadene »

Swen von Walhallion píše:ohledne toho trideni udelal bych to solo s predem danym eqvipem charem a vybavenim a kokretni mape a kokretni nepritel a volil bych spis castery pac tam vetsinou neni podstatny jako ma kdo zbran na jakym lvlu
Souhlasím a určitě bych se zúčastnila ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Good idea.

Do části, kde by soutěžily dvojice, by se dalo rozdělit hráče podle toho, jak píše Swen..to vypadá jako rozumný řešení...a pak sestavit ty týmy sestavit podle toho, jestli by se dostali/nedostali přes bodovou hranici. Pro případ, že by třeba to hraniční skóre překonalo větší část lidí (nebo opačně), bych pak seřadil lidi podle skóre a dával to dohromady jako první se šestým, druhej s pátým apod.

Upřesním:
Dohodne se, že hranice bude...nějaká...třeba 120k. Pět lidí bude mít víc a tři míň...dvojice pak budou vypadat: První s osmým, druhej se sedmým atd.

Ale v tomhle případě by odpadlo vytváření a registrace hotovejch dvojic, jako tomu bylo v první soutěži, protože týmy by se vytvořily až na základě výsledků. Taky by asi nešlo, aby se zapojila do soutěže jiná platforma než PC :(

Sóla jsou jasný, tam se nikdo rozdělovat nemusí, komplikovanější by bylo tohle.

----------

OK, začnu nad tím trochu přemejšlet a ještě tenhle tejden snad přijdu s aspoň trochu konkrétníma návrhama, jak by to vypadalo...
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

i ty tymy by sly, vsichni nahlasej tymy s tim ze v pripade sou ochotny zmnit partaka, u pripadnych tymu by se jejich vysledky secetly udelal se primer x 2, a pak by se mrklo kolik ma team dokupy a podle toho by se postupovalo dal, pokud by to rapidne presohoval tak by se rozhodil pokud by byl koelm hranice +/- X % tak by se to nechalo a pokud by byl pod tak by zalezele na nich jestli do toho chou jit s hendicapem, nebo prohodit to by se pak asi resilo kokretne.
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

A je to tady...jsem psychicky vyčerpanej, tohle bylo nějakou chvíli nad síly mého chápání....

...ale asi to myslíš takhle...nahlašování by bylo možný a do nahlášenejch dvojic by se pak promítly sóla. Příklad: Předem nahlášená dvojice X,Y...vymyslíme jim jména a budeme jim říkat třeba Swen a Sadene :D ...když se budou hrát ty rozdělovací sóla, sečte se výsledek Swena i Sadene....

...jeden bude mít 130k a druhej 125k...takže 255k...podle ostatních výsledků by vycházelo, že další týmy, kterej vzniknou, mají dohromady (už bez průměrování) kolem 235k. Výsledek: Swen a Sadene by byli OP a asi je rozdělíme.
...120k a 115k - 235k, zhruba jako ostatní - všechno je v pořádku, klidně takhle můžete zůstat
...110k a 105k - 215k - je to na vás, jestli do toho budete chtít jít spolu, nebo byste mohli dostat přidělenýho jinýho parťáka, kterej v sólu nahrál třeba 120k - jak by to vyšlo...
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

jo to spis myslel ze by se prihlasile reknem6 dvojic to mas 12 lid, kazdej by odehral solo jeho vysledek by se zapsal. pka sectes vysledky vsech dvanacti udelas z toho prumer vyjde ti rekneme 120k score to vynasobis nejakym koeficientem rekneme 0,75 ( podle me ve dvou neni sance nahrat tolik co 2x solo takze bych rekl tak 75% to nejak otestuju jeste ) a dostanses vysledek 180k pro dvojici.

pak vezmes treba tu dvojice swen,sadene sectes jejich skore a dostanes rekneme 300k x0,75 =225k jako vysledek pro dvojici a takhle se to udela u vsech predpokladanych dvojic a pak se to kdyztak upravi
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Z čistě výzkumných důvodů jsem podojil 2x bronz na kombinaci Jade/Reaper...pár zajímavejch čísel:

- výsledek 1. sóla - 140172, 2. sóla - 141584 (Ø = 140878)
- pak jsem si pomohl výsledkama z minulý soutěže dvojic - jedno kolo tam bylo právě Jade/Reaper/Bronz (jediný kolo, kde se všechny dvojice umístily nějak rozumně kolem sebe) - vzal jsem těch 6 výsledků a zprůměroval je -> Ø = 158083

To znamená, že když hrajeme sólo, jsme teoreticky schopný nahrát zhruba 89% toho, co při stejných podmínkách ve dvojici.
První číslo, který jsem nečekal.

- součet dvou sólovejch her je, řekněme, zaokrouhleně 280000
- když budu pracovat s tím průměrem dvojic - cca 158000...
...tak mi vyjde, že by ten koeficient, podle kterýho by se převáděly sóla dvou lidí na jeden výsledek, byl cca 0.565 (56.5%...když těch 280000 - přibližnej součet obou sól - vynásobíme 0.565, vyjde právě něco kolem 158000).
Ani ne 60%, to jsem taky nečekal. :)


Možná už zacházim moc do detailů, ale jsou to zajímavý čísla. Teď je otázka, jestli se zrovna jima při rozřazování řídit.
Odpovědět