Shepard Male or Female

Líbil se vám některý z charakterů? Povězte nám o nich.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerry501
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: stř 22. črc 2015 21:04:11
Bydliště: Liberec

Shepard Male or Female

Příspěvek od Jerry501 »

Za koho jste nejčastěji hráli?
Chlap nebo ženská? :)

Toto téma mě napadlo poté co jsem četl článek, že US Navy Seals umožní vstup ženám, což nemyslím, že je tak dobrý nápad, nechápejte mě špatně, já si nemyslím, že by ženy nezvládli výcvik nebo , že by nemohli být lepší něž muži, ba naopak věřím, že by se objevila spousta žen , které by byli lepší než chlapi (viz film G.I.Jane), ale já osobně jsem byl vychován ve víře, že ženy jsou slabší pohlaví a správný chlap se o ženu postará, chrání ji a nikdy na ní nevztáhne ruku, já osobně studuji bojová umění a mám problém když musím cvičit s dívkami, protože s chlapem klidně švihnu o zem nebo mu dám silnější ránu a soustředím se jen na správné provedení technik, ale s dívkami se soustředím na to abych jim neublížil (i když následně docela dost rády ubližují ony mě ;) ).

Takže za koho jste hráli a proč a co si myslíte o ženách ve speciálních jednotkách viz N7?
Uživatelský avatar
Vunaldo
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 29. srp 2013 16:26:40
Bydliště: Kábul

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vunaldo »

Správnej hráč hraje za obojí. Víc jsem si upřímně užil FemShepku, protože má lepší dabing.
Se vší úctou k Meerovi, ale to, co předvedla Jennifer Hale při pohřbu Thana, wow, i já jsem pobrečel.
Jinak to s těmi ženami, to je velice individuální. Jednoho dne můžeš potkat holku, která v sobě bude mít mnohem větší potenciál než kdejakej chlap. Tak pozor na to. A ano, radši se tu holek zastanu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vlada47 »

Většinou asi za maleShepa... na femShep jsem si to vždycky zahrál jednou, abych viděl rozdíly (včetně dabingu), případně víckrát, pokud jsem vymyslel konkrétní roleplay.

Vunaldo - já právě preferoval víc maleShepa pro ten jeho stoickej hlas, je to taková moje osobní preference, protože já sám mluvim takovym klidnym, většinou docela tichym hlasem, máloco dokážu opravdu prožívat. Plus přišlo mi to vhodnější pro vojenskýho velitele taková "cold confidence".

Co si myslim o ženách v N7? Kdyby jim netvarovali brnění, aby jim to zvýrazňovalo přednosti, tak nejspíš ani nic nepoznam a ani se o to nebudu snažit. :D Chlap má obecně výhodu ve většim potenciálu pro tvorbu svalový hmoty (vyjímky jsou) a má možná o něco robustnější kostru, ale to je v okamžiku fyzický aktivity asi tak všechno. V boji se zbraněma na technologii mass akcelerátoru a možnosti kyber-implantátů ti ani jedno z toho moc nepomůže. ;)
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Starbound »

Vlada47 píše:V boji se zbraněma na technologii mass akcelerátoru a možnosti kyber-implantátů ti ani jedno z toho moc nepomůže. ;)
Naprostý souhlas, za takových podmínek mají ženy podle mě úplně stejné šance, ba možná je někdy i větší výhodou menší velikost/mrštnost :) Tvarování zbroje je zas kategorie sama o sobě, v reálu by to bylo tuze nepraktické, ale tohle jsou přeci jen hry a vypadá to dobře, tak proč ne. Já jsem především ráda, že femshep umožnili, protože se pak s hrdinkou mohu mnohem více ztotožnit a taky je to pak pro mě unikátní v zástupu všech možných akčních her, kde je hlavní protagonista vždycky muž, protože cílová prodejní skupina jsou z drtivé většiny právě muži. No a další věc je ten dabing.. fakt mi za chlapa nesedí, i kdybych si třeba chtěla zkusit někdy hrát za něj, tohle mě dost odrazuje. To spíš rozjedu podruhé zase femshep.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vlada47 »

Ta menší velikost ti nějakou zásadní výhodu nepřinese, pokud nejsi velká jako 3-letý dítě nebo menší... zbroj to stejně prakticky vynuluje. Mršnost... no těžko říct, mršnost je dost záležitostí kobinace váhy (nepřímá úměra), svalovýho výkonu, trénovanosti centrální nervové soustavy (jak rychle dokážeš aktivovat svoje svaly, aby způsobily pohyb) a nacvičení koordinace (to je silně individuální záležitost). V každym případě člověk bude mít vždycky limit v reakční době, s čimž se moc dělat nedá a na pohlaví nějak nezáleží.
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Starbound »

Nojo, to je fakt...

Jinak ještě obecně k tématu žen ve speciálních jednotkách a morální zásady při ubližování ženám.. ženy ochranu potřebují to ne že ne. Fyziologicky jsou v drtivé většině prostě slabší a při kontaktu na blízko často rozhoduje právě svalová hmota/váha. Ale tu je teď řeč o civilistech, ne o profesi, kdy je žena defakto postavena do role, kterou historicky zastávali převážně muži a je její volba že podstoupí to riziko ohrožení. Svět se v tomhle prostě mění a asi je to podle mě dobře, protože je nesmysl někomu bránit dělat něco co chce a v čem je dobrý jen kvůli pohlaví...
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Honzaleco »



:D
Uživatelský avatar
Jerry501
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: stř 22. črc 2015 21:04:11
Bydliště: Liberec

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Jerry501 »

S tím během to trochu odflákli :D

Jinak i když jsem nehrál zatím za femShep tak z videí co jsem viděl musím uznat , že má dobrej chlas , který se k této roli perfektně hodí, škoda že chlap neměl hlas jako třeba Master Chief v Halo, ten měl (dle mého názoru) výborněj dabing.
Uživatelský avatar
JiAliZe
Rotný
Příspěvky: 198
Registrován: pon 04. úno 2013 16:50:43
Bydliště: Plzeň

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od JiAliZe »

z pěti postav mám 4 holky a 1 kluka

jedničku a dvojku jsem hrál za obě pohlaví, ale trojku jsem si zatím projel jenom s Femshep, jednak má lepší hlas (Marku fakt promiň) a jsem hráč co vyrůstal na herní serii Tomb Raider (to je ta hra s Larou Croft), tak nějak jsem si navykl a mám spojenou hru ze třetího pohledu s ženským zadkem =)
Prostě když už se mám na něčí zadek koukat celé 3 díly a spoustu DLCček, tak je pro mě lepší, když je ženský a hezky tvarovaný =)
A pokud se mi chcete zeptat, jestli jsem hrál Zaklínače3? :) No tak ho mám koupeného od vydání, ale ještě jsme ho nerozehrál (odehráno cca 15-30 min) dvojku jsem měl koupenou 2 roky než jsem se rozhoupal.

Co se týče holek v N7 nebo speciálních jednotkách - už jste si odpověděli sami
Jerry501 píše: "já osobně studuji bojová umění a mám problém když musím cvičit s dívkami, protože s chlapem klidně švihnu o zem nebo mu dám silnější ránu"
Vlada47 píše:"V každym případě člověk bude mít vždycky limit v reakční době, s čimž se moc dělat nedá a na pohlaví nějak nezáleží."
Je prokázáno (dlouhodobou studií americké armády), když chlap uvidí v zaměřovači nebo před sebou holku jako nepřítele v drtivé většině případů zaváhá a ztuhne, a takové zaváhání je většinou osudné. A pokud vím, tak existují jenom 2 světové armády, které cvičí základní vojáky, aby zabíjeli ženy bez zaváhání: Izrael a Islámský stát =/

Jinak pokud jste viděli film G.I.Jane
Je tam zmíněn asi největší problém, kterému čelí Izraelská armáda (první co zavedla povinnou vojenskou službu pro ženy) muži si nemohou zvyknout na raněné a mrtvé ženy, často zůstávali s raněnými ženami a snaží se je zachránit, i když jim už není pomoci. A když máš v zajetí smíšenou jednotku, tak muži sami o sobě jsou trénovaní aby vydrželi určitý stupeň mučení, ale nesnesou pohled na mučenou spolubojovnici. =((
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vlada47 »

Starbound zmiňovala mrštnost, jako třeba v situaci "zvednout se a zdrhat". Nemluvim o situaci, kdy máš někoho rychle odstřelit... ono takový zaváhání ani pak neni záležitostí reflexu, ale spíš, že ti někdo (třeba i ty sám) vštípil nějakou představu a ty prostě podle toho podvědomě jednáš.
Uživatelský avatar
Vunaldo
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 29. srp 2013 16:26:40
Bydliště: Kábul

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vunaldo »

Hmmm, Vlada to vzal na ouplně novej level. Muskulatura, stavba těla atd. :D Chlape, ty se vyznáš. Mě je to celkově jedno, i když je opravdu dokázáno, že samec u Homo Sapiens je obecně robustnější a může s tréninkem zajít dál než žena.
Ono s těmi akcelerátory a nějakými svalovými implantáty se to pak hezky vyrovná + genetické inženýrství. Takže FemShepka může mít ruku jak normální člověk, ale Vegu s přehledem přehodí. Asi vše k tomu, no.
Proto se mi u BioWare líbilo, že oni prostě nedají M a nedávají nijaké omezení pro jednotlivé pohlaví. Bůhví kolik Feministek by obvinilo EA z toho, že nepodporuje rovnost pohlaví.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vlada47 »

To jsou základy. :D Jinak rovnost pohlaví je mi tak nějak putna (feministky tim spíš), jde mi hlavně o to, aby to dávalo smysl.
Uživatelský avatar
Jerry501
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: stř 22. črc 2015 21:04:11
Bydliště: Liberec

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Jerry501 »

Tak asi nakonec zkusím taky hrát za FemShep, jednak kvůli dabingu, ale hlavně asi proto, že nemusím jet hetero romance, což je jedna z věcí, kterou od Biowaru oceňuji :D i když jakož to chlapovi se mi zamlouvá jen ta jedna část (nic proti těm kterým se líbí ta druhá). Ačkoliv když už mluvím o těch romancí, tak je mi líto =( , že můžete mít jen s jednou postavou (hanba ti Bioware za tvůj zastaralí křesťanský monogamnistický přístup, vždyť je to příběh o mimozemšťanech z vesmíru, poté co jsi přišel s moderním přístupem k bisexuální rase asari :D).
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Vlada47 »

Jerry501 píše:...ale hlavně asi proto, že nemusím jet hetero romance, což je jedna z věcí, kterou od Biowaru oceňuji :D ...
Figures... :D

S tou polygamií... jako proti gustu žádnej dišputát, ale představ si, že přítelkyně ti jednoho dne oznámí "Hele já to jdu zkusit na měsíc s jednim kamarádem, přijde mi zajímavej... jestli chceš tak se můžeš eventuálně přidat." :rofl: Můžeš ty hry procházet tak, že co díl, to nová... romance, jestli chceš. :D
Uživatelský avatar
Jerry501
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: stř 22. črc 2015 21:04:11
Bydliště: Liberec

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Jerry501 »

Jako takhle to máš pravdu ;) , ale na zemi to je skutečne pravda, ale nezapomínej (na historii kdy to bylo běžné) že je to budoucnost a mimoemšťani, ty to snad berou jinak :D
Uživatelský avatar
JiAliZe
Rotný
Příspěvky: 198
Registrován: pon 04. úno 2013 16:50:43
Bydliště: Plzeň

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od JiAliZe »

Vlada47 píše:S tou polygamií... jako proti gustu žádnej dišputát, ale představ si, že přítelkyně ti jednoho dne oznámí "Hele já to jdu zkusit na měsíc s jednim kamarádem, přijde mi zajímavej... jestli chceš tak se můžeš eventuálně přidat." :rofl: Můžeš ty hry procházet tak, že co díl, to nová... romance, jestli chceš. :D
Tak šéf podnikové ochranky byl 4x ženatý a dotáhl to na 5-6 dětí. Nepočítám ty občasné známosti, od kterých jsem ho občas vyzvedával, když neměl jeden čas řidičák. =(( Prostě někdo na to je a někdo není.

A třeba v takovém Dragon Age 2 - jde založit na polygamii herní strategie - Když totiž budeš hrát za holku a se všemi budeš flirtovat a ve správném pořadí se s každým vyspíš, tak u nich jednak získáš plnou loajalitu a to poměrně ze začátku hry (získají pasivní vlastnosti ke svým dovednostem) a na konci Hry stojí při tobě, a neobrátí se proti tobě, ať si vybereš jaký chceš konec
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerry501
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: stř 22. črc 2015 21:04:11
Bydliště: Liberec

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Jerry501 »

Tak na Dragon age se Bioware asi vyblblo a kdoví třeba i ME to nějak jde, chce to jen zkusit a když to nevýjde na poprvé tak to zkoušej a zkoušej a zkoušej a ... :D
Máš na to celej život ;)
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: Shepard Male or Female

Příspěvek od Starbound »

Taky mi příjde fajn, že to není čistě hetero, jen škoda že jsem toho využila jen v jedničce, neboť ve dvojce mi byl do cesty postaven dle mého výrazně lepší charakter :D já vím, že přístě to můžu zahrát jinak, ale bojím se že to dopadne tak, že začnu hru se záměrem vyzkoušet jinou romanci a skončím stejně u Garruse :D

A co se týče těch polygamních vztahů, to mi tam nechybí vůbec, budovat pro několik charakterů zároveň, to by pak asi ztrácelo na kouzlu té volby... už tak je fajn že tam jsou umožněny nějaké drobnější romance jako Kelly, nebo například odmítavá Samara :)
Obrázek
Odpovědět