Hodnotenie postav

Líbil se vám některý z charakterů? Povězte nám o nich.
Odpovědět
Cent0089
Vojín
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. srp 2016 6:00:28

Hodnotenie postav

Příspěvek od Cent0089 »

Neviem koľko ľudí ešte navštevuje toto fanúšikovské fórum :) . Hrajem ME trilógiu už po 4. krát :) Na fórku som nenašiel vlákno kde by uživatelia vypísali rebríček svojich obľúbených postáv. Skúsim s tým začať a dúfam že sa pripojíte :)

20. MORINTH
K tomuto snáď netreba nič dodávať, ak ešte vezmeme do úvahy, že sa v trojke premení na Banshee. Sorry, Ardat Yakshi umrela po 4. krát v mojom gameplayi.
19. ZAEED MASSANI
Postava z DLC, ničím nezaujímavá. Samotné DLC tiež nenadchlo. Na Normandii porozpráva zopár veteránskych príbehov.
18. JACOB TAYLOR
Sprevádza nás druhým dielom, ale opäť nemá čím zaujať, loyality misia s jeho otcom patrí medzi slabšie.
17. JACK
Subject Zero bola pre mňa vždy nesympatická postava. Jacoba a Zaeeda prekonáva jedine vďaka skvelej loyality mission a krajšej vizáži v treťom dieli.
16. KAIDAN ALENKO
Ach chudák Kaidan. Nedokážem Ashley nechať na Virmire a tak mu patrí len 16. miesto. Škoda, určite je to v 3. dieli zaujímavá postava podľa gameplayov ktoré som si pozeral ale ak si mám vybrať medzi ním a Williamsovou tak to inak nejde.
15. KASUMI GOTO
V nápaditom DLC sa nám predstaví táto zlodejka. Zaujímavý je aj príbeh lásky k jej drahému. Postava má málo priestoru a tak sa vyššie nedostane.
14. TALI ZORAH
Jedna z najdôležitejších postáv a mnohí len pokrútia hlavou že je tak nízko. Hold, nikdy ma veľmi nezaujímalo čo rozpráva a qariani sú mi nesympatickí. Veľa plusových bodov má ale za to, že stojí pri Sheppardovi v každom dieli a že pomôže uzavrieť mier s Gethmi. Ináč ale Tali naozaj nie je "môj šálok kávy".
13. JAMES VEGA
Hispánsky mariňák. Nezvykol som ho brávať na hlavné misie ale vždy s ním bol dobrý pokec a mnohokrát je aj vtipný. Taká súčasť Normandy
12. GRUNT
Vyklonovaný mladučký krogan, ktorý hľadá zmysel života v tom že pozabíja čo najviac oblúd a rozbije pár hláv. Skvelá postava, ale nejak jej chýba hĺbka. Možno je to tým že je umelý :)
11. EDI
I am alive. Umelá inteligencia lode Normandy. To, ako pomôže Jokerovi pri prepade Normandie Kolektormi je skvelé. Nepáči sa mi v treťom dieli jej fyzická podoba.
10. THANE KRIOS
Thane je postava ktorá mi pripadá slabšia po každom gameplayi. Ponúka unikátny pohľad na rasu Drellov. Má skvelú loyality mission. Nastaví svoj krk proti tej svini Langovi. Som smutný zakaždým keď som pri jeho nemocničnom lôžku. Viem si predstaviť ako pre hráčov ktorí ho majú za femshep v romance nadobudne úplne iný rozmer a patrí medzi top postavy.
9. MIRANDA LAWSON
Cerberovic děvka :D. Berie vás spolu s Illusive manom pod svoje krídla v boji proti Kolektorom. Je to jedna z hlavných postáv druhého dielu a dostáva tu veľa priestoru. Rozhovory s ňou ma vždy bavili, a misia v treťom dieli je skvelá. Jej fotrík je hovado.
8. LIARA TSONI
Čo dodať k "mladučkej" asarijke, ktorá okrem Shepparda dostáva najviac miesta v ME trilógii. Mal som ju rád od prvej chvíle čo som ju zachránil v prvom dieli. Jej premena z naivnej archeologičky po drsného Shadow brokera nemení nič na tom že je to naša Liara. Možnosť lesbickej love interest jej dáva bonusové body. Shadow broker DLC je jediné ktoré som nemal možnosť hrať, zrejme by sa naše modré zlatíčko potom dostalo vyššie.
7. URDNOT WREX
Od pasívneho nájomného zabijaka zo štvrtí na Citadele až po vládcu klanov. Ponúka jedny z najdrsnejších hlášok v celej hre. Mnoho hráčov kladie túto postavu na prvé priečky, ale u mňa sa vyššie nedostane. Ak by nebolo Citadel DLC bol by určite pod Liarou.
6. MORDIN SOLUS
Ak mi Thane pripadá po každom hraní slabší tak u doktora Mordina je to naopak. Po prvom dohraní nič moc ale teraz si uvedomujem že je to väčší drsňák než Wrex. Na prvý pohľad typický zostresovaný krehký Salarain, ktorý ale na druhej strane vybočuje vo všetkých smeroch z tohto stereotypu. Skvelá loyality misia, vyliečenie genofágu a jeho hlášky. Spôsob akým ropzpráva a ten spev, to je niečo :D . Oh a ešte k tomu pretiahol tú čupku Ariu. Jeho smrť je pre mňa jedným z najsmutnejších okamihov hry.
5. LEGION
We are all Geth. Jeho príchod ponúka úplne nový rozmer poňatiu umelej inteligencie. Rozprávanie o cieľoch, stvoriteľoch, konsenze, hltal som to. Oveľa uveriteľnejšie spracovanie AI než ponúka EDI. Postava robí z Gethov jednu z najzaujímavejších rás nie len v Mass Effect univerze. Ak by vašim spoločníkom nebol tak krátko, určite by sa pobil o popredné miesta v mojom zozname.
4. ASHLEY WILLIAMS
Moja ultimátna love interest :* Vojačka telom i dušou, vesmírny rasista. To, že sa na vás v dvojke vykašle je veľké mínus. Hráči, ktorí ju nemajú ako LI ju určite nemajú ani v TOP 10 ale ja si proste nepomôžem.
3.SAMARA
Jediná ženská viac sexy než Ashley. Intergalaktická samurajka, ktorá na sklonku svojho života chce napraviť svoje chyby a to je fakt, že jej dcéry sú nažive. Samara je zrejme najsilnejší biotik vo vašom tíme. Ponúka skvelú loyality mission a tiež misiu v treťom dieli. A má božský hlas :) Fakt, že nemôže byť vaším LI vie naštvať. Konverzácie s ňou ma veľmi bavili. Samara je podceňovaná postava.
2. GARRUS VAKARIAN
Najlepšia bromance v PC hrách. Garrus stojí pri vás vo všetkých troch hrách, v dobrom aj v zlom. O tomto chlapíkovi snáď ani písať nemusím, každá scénka v ktorej vystupuje má šťavu, hlavne v treťom dieli. Nedá sa na neho povedať ani jediné krivé slovo a preto bolo pre mňa ťažké ho odsunúť na 2. miesto.
1. JAVIK
Cuczinec v cudzom vesmíre. Nie je veľa hráčov ktorí by ho dali na prvé miesto. Javik mnoho krát vystupuje ako troll, na čom sa dá parádne zasmiať. Ale ako posledný Prothean ponúka pohľad na rasu, o ktorej sme mali úplne iné predstavy. Chce vyhadzovať Jokera a "machines" out of the airlock, chlapík snáď ani nepozná slovo morálka a dobro. Všetko čo chce, je bojovať s Reapermi. Posledný výstrel protheanskej rasy do tmy. Jeho spomienky na minulý cyklus sú mrazivé, rovnako ako poniektoré jeho hlášky, ktoré patria k najlepším v hre. Jeho rozhovory s Liarou, EDI, Tali a ostatnými sú super. A finálny rozhovor a rozlúčenie na Zemi berie dych. Thank you commander, for letting last voice of Prothean speak. It was a privilege.

Pozdravujem fandov ME a som zvedavý na vaše zoznamy :cool:
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Hodnotenie postav

Příspěvek od Honzaleco »

...s dovolenim si vypučim ten tvůj žebříček, protože se s nim dá víceméně souhlasit a taky vlastně nemam moc jasno v tom, jak přesně bych postavy seřadil já (občas by to byla těžká volba)...a ty seřazený postav jenom okomentuju.

Morinth - no, thanks...napadají mě snad jediný dva důvody, proč si jí brát - 1) chci vidět její cutscény a 2) chci schopnost Dominate ("Sabotáž" na organiky). Jinak nevim. A když už víte, že z ní bude Banshee... :/
Zaeed - ostřílenej veterán: dobrej, v boji silnej, ale málo prostoru a interakcí
Jacob - ne
Jack - ok, ve dvojce jedna z těch lepších postav (chování, background atd.). Ve trojce zkrásněla (mam rád tmavovlásky)
Kaidan - buď on nebo Ashley..no...jak myslíte, že to asi dopadlo. Ale uznávam, že ani on neni v jedničce špatnej...
Kasumi - opředená tajemstvím, ale docela příjemně se s ní kecalo. Ale jako Zaeed - málo prostoru
Tali - roztomilá kvarianka. Takovej ten typ někoho, na koho byste se prostě nemohli zlobit, i kdyby třeba udělal sebevětší hloupost. Věrně stála Shepovi po boku po všechny díly trilogie
James - Na první pohled běžná hora svalů, ale překvapivě docela dost pohodová. Mě si získal tim, jak na Rannochu vyřazoval protiletadlový dělo :)
Grunt - toho beru jako takovou slabší náhradu za Wrexe...i když ta postava byla sama o sobě v pořádku.
EDI - Modrá koule, který dali ve trojce tělo sexbota...zlí jazykové tvrdí, že to bylo určitě kvůli Sethu Greenovi (dabérovi Jokera)
Thane - chudák...postava sice relativně zajímavá, ale už od začátku bylo jasný, že umře (ale bylo to emotivní, ne že ne)...
Miranda - DAT ASS ...ledová královna, co se Shepovi otevře a ukáže se, že taková zas tak moc neni...
Liara - ok postava...přerodem do Shadow Brokera v rámci možností zhrubla a zdrsněla (ale stejně mi pak v tý roli moc neseděla)...
Wrex - asi nejvíc badass postava z celýho ME. Plus továrna na dobrý hlášky. A navíc krogan, co to má v hlavě v pořádku
Mordin - "Iamtheverymodelofascientistsalarian-I'vestudiedspeciesturianasariandbatarian"... atd. Mluví rychle, přemejšlí ještě rychlejc, ale všichni ho máme rádi. :)
Legion - Hodnej geth. Vlastně jeden z mála, jehož programování zůstává pořád ničim neovlivněný a tak se z něj stane dobrej Shepův parťák. Protože je to naprosto logickej krok a vyhodnotily to tak jeho programy.
Ash - moje LI. Moje LI, která neni rasistka. Jestli to o ní někdo budete tvrdit, tak po vás hodim prázdnej půllitr, protože je to pěknej bulšit, jasný? :D
Samara - velezkušená válečnice, zajímavá postava, super biotička, sexy mimozemšťanka. Ať žije Citadel DLC :)
Garrus - Bro. Naprosto pohodovej komplic při všem možnym a věrnej člen teamu dextro
Javik - Takhle si Liara Protheany nepředstavovala...a nevim, jestli jsme si je takhle představovali i my. Každopádně - Javik je skvělej. Realista, no-nonsense, s vytříbenym smyslem pro suchej humor. A trollí minimálně půlku všech těch primitivů okolo.
Odpovědět