Thane Krios

Líbil se vám některý z charakterů? Povězte nám o nich.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Thane Krios

Příspěvek od Sadene »

Docela mě překvapilo, že tu Thane není...
každopádně, kdyby se chtěl někdo podělit o svůj pohled na tohoto společníka ;) :*

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ori
Svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: sob 05. led 2013 14:13:34

Re: Thane Krios

Příspěvek od Ori »

Pro Thana mám neuvěřitelnou slabost, bohužel nemůžu překousnout, že ho v ME3 oddělali a všechy ty kecy o tom, jak je to jeho poslední čas a užívá si ho (to už s Thanem z ME2 nemá nic společnýho). V tomto případě neměl být romancable. Nebo měl podstoupit transplantaci, pokud si ho Shepka vybrala.
Takže asi tak:
Obrázek
Amelia
Vojín
Příspěvky: 15
Registrován: sob 09. úno 2013 18:29:45
Bydliště: Illium

Re: Thane Krios

Příspěvek od Amelia »

No, ten jeho koniec asi ani nemusím spomínať. Síce to bolo lepšie, ako keby umrel na Kepralov syndróm v nemocnici, ale formulovanie toho konca... A celkovo, načo ho pchali do ME 2, kde som si ho obľúbila a v trojke s ním máte dokopy 2 minúty dialógu? :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

Myslím že chápu nenávist některých k Thane/ovu konci. Ale podle mě to udělaly nejlíp jak mohly.
Thane/a jsem měl také moc rád a v ME2 jsem za ním chodil si povykládat. Bylo zajímavé jak vyprávěl o jeho životě jeho lidu a pod. Již tehdy bylo jasné že na jeho chorobu není lék a jeho konec se blíží. I přezevšechny ty technologie v Mass Effectu nebyla věda zatím schopná vyléčit všechny nemoci. To bylo na tom také zajímavé když na to, tímto upozornily. Stejně tak ukázaly jak se Thane vyrovnal s faktem že umírá a tak se i zařídil.

Jeho odchod byl (dle mého názoru krásně proveden) velice dojemný a přitom vznešený.

Jsem rád i za těch pár minut co se tam Thane objevil, protože ho tam nemuseli dávat vůbec a nechat pouze zprávu v Shepardově poště že umřel již dřív. (Samozřejmě podle vašich předchozích rozhodnutí).
Také na něj vzpomínám. :((

Thane Krios R.I.P

Obrázek
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Thane Krios

Příspěvek od Sadene »

No musím s vámi souhlasit....
jediná možnost romance s Thanem by pro mě probíhala podle tohoto scénáře: ME1 Kaidan, ME2 poté, co mi Kaidan na Horizonu zlomí srdce budu hledat útěchu a porozumění u Thana no a v ME3 se vrátím ke Kaidanovi...

Ovšem jako... nechápu, proč museli tolik chlapů pro FemShep nechat umřít nebo si najít někoho jiného...
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

Sadene píše: .....
Ovšem jako... nechápu, proč museli tolik chlapů pro FemShep nechat umřít nebo si najít někoho jiného...
Této tvé otázce moc nerozumím "pro FemShep nechat umřít" ?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Thane Krios

Příspěvek od Sadene »

BatouT101 píše:
Sadene píše: .....
Ovšem jako... nechápu, proč museli tolik chlapů pro FemShep nechat umřít nebo si najít někoho jiného...
Této tvé otázce moc nerozumím "pro FemShep nechat umřít" ?
Asi jsem to blbě napsala... hetero Shepardová má ve trojce na výběr mezi Kaidanem a Garrem (Thane umře, Jacob zbouchne někoho jiného, Vega nelze, Cortez je gay...)
Takže asi tak..

Co by mi vadilo je navíc to, že když Thane umírá, tak vpodstatě pokud si to pamatuju dobře, není rozdíl, jestli je s ním v nemocnici Shepardová, která s ním měla romanci nebo ne... po jeho smrti jí pak přijde od něj dopis, ale to je vše (a ten dopis je teda slušná dávka emocí :(( :(( )
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Thane Krios

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

Jo Thane, po s Garrusem a Legionem tvoří mou nejoblíbenější trojku mužů v týmu. Ještě teď si pamatuji jak jsem ve trojce zíral když se zjevil za Kai Langem a poté ten jejich fight. Já seděl přikovaný a říkal jsem si "Ty kráso". Podle mě BW dopřáli Thaneovy důstojný konec.
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Thane Krios

Příspěvek od jeňa_cz »

Thane mě zajímal, než jsem ho potkal ve hře, zklamal mě jak sviňa :D
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Thane Krios

Příspěvek od Sadene »

Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

Sadene píše:
BatouT101 píše:
Sadene píše: .....
Ovšem jako... nechápu, proč museli tolik chlapů pro FemShep nechat umřít nebo si najít někoho jiného...
Této tvé otázce moc nerozumím "pro FemShep nechat umřít" ?
Asi jsem to blbě napsala... hetero Shepardová má ve trojce na výběr mezi Kaidanem a Garrem (Thane umře, Jacob zbouchne někoho jiného, Vega nelze, Cortez je gay...)
Takže asi tak..

Co by mi vadilo je navíc to, že když Thane umírá, tak vpodstatě pokud si to pamatuju dobře, není rozdíl, jestli je s ním v nemocnici Shepardová, která s ním měla romanci nebo ne... po jeho smrti jí pak přijde od něj dopis, ale to je vše (a ten dopis je teda slušná dávka emocí :(( :(( )
Chápu, to je opravdu dost "chudý". Já to hrál výhradně za "male" Sheparda.
Nevím ani přesně kolik může mít on romancí. Co jsem zkusil za romance tak asi nejlépe byla udělaná s Liarou, u Tali - to bylo (dle mého) velice chudé (nepropracované). "Jack" - není na lodi, jen krátké setkání nic víc... :(

Jinak co vyznělo ze hry tak asi Diana Allers (nic pro mě), Ashley Williamsová - je na lodi, nevadila mi, mluvil jsem sní ale (nic pro mě, jaké bylo "LI" nevím), Miranda - není ani na lodi, Samanta Traynorová - je na holky, EDI tělo EVY - ta je "Jokera" (Kortéze a ostatní "LI" stejného pohlaví vypisovat nebudu (nevadí mi to) ale není mi to nijak blízké) ... Toť vše...

A to nemluvím o komunikaci těchto postav mezi sebou během hry, když mají spolu romanci v ME3 to je o ničem. :(
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Thane Krios

Příspěvek od jeňa_cz »

Sadene píše:Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
důstojny? heh =O

na BSN je vlákno: "Thane died like a badass" podlě mě zemřel spíš jako "dumbass"
jako tu jeho smrt mohli udělat uvěřitelnější, profesionální assassin a pošel na taktiku "bodnu do kabátu a v něm chlap"
Uživatelský avatar
Ori
Svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: sob 05. led 2013 14:13:34

Re: Thane Krios

Příspěvek od Ori »

Sadene píše:Co by mi vadilo je navíc to, že když Thane umírá, tak vpodstatě pokud si to pamatuju dobře, není rozdíl, jestli je s ním v nemocnici Shepardová, která s ním měla romanci nebo ne...
Přesně, to je fakt trapas!
Sadene píše:Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
Kdyby se chtělo, šlo to....však na lodi SB to bylo napsané. Mohl si nechat transplantovat plíce a tím smrt alespoň oddálit a strávit tak více času s Shepkou.
jeňa_cz píše:na BSN je vlákno: "Thane died like a badass" podlě mě zemřel spíš jako "dumbass"
jako tu jeho smrt mohli udělat uvěřitelnější, profesionální assassin a pošel na taktiku "bodnu do kabátu a v něm chlap"
Naprostý souhlas, bylo to spíš k smíchu.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

jeňa_cz píše:
Sadene píše:Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
důstojny? heh =O

na BSN je vlákno: "Thane died like a badass" podlě mě zemřel spíš jako "dumbass"
jako tu jeho smrt mohli udělat uvěřitelnější, profesionální assassin a pošel na taktiku "bodnu do kabátu a v něm chlap"
O_o
No, mělo by se brát i v úvahu že byl smrtelně nemocen a to špatným okysličením tkání. Svaly bez dostatečného množství kyslíku ztrácí výdrž, sílu, rychlost a to nemluvě o nervové soustavě která bez kyslíku nepřežije než pár vteřin. Thane byl již na sklonku života a rozhodně nemohl trénovat jako dřív. Být to někdo jiný byl by uvázán na lůžko. Jak již Thane řekl, tak byl ve značné fyzické nevýhodě. Mylsete si co chcete. Já ho i obdivuju za to co tam předvedl!!! :P
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Amelia
Vojín
Příspěvky: 15
Registrován: sob 09. úno 2013 18:29:45
Bydliště: Illium

Re: Thane Krios

Příspěvek od Amelia »

Sadene píše:Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
Osobne sa radím k jeho fanynkám, ale nikdy som príliš nečakala, že to Thane v trojke prežije, len mi ten jeho koniec prišiel... divný. Až príliš.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Thane Krios

Příspěvek od Sadene »

No, nevím jaký důstojnější konec byste si ještě představovali, leda by zabil Ilusive mana... v rámci toho scénáře, co udělali, tak opravdu nic lepšího vymyslet nešlo... někde jsem tu psala, že vyšktli z ME3 Thanovu misi na Citadele, kde jsme měli zase vytáhnout Koliata z bryndy, když se zapletl s Cerberem... tady možná nějaký potenciál mohl být, ale nevím... s tím Kai Lengem je to takové obojaké... na jednu stranu ok, ale na druhou stranu tam po sobě chvíli skáčou a Lt. Bastard ho propíchne... O_o

Na Thanovi se mi líbí to jeho "filozofování", to jak je smířený se smrtí, že mi říká Siha i když ho neromancuju... v mém head-canonu se mu vždycky chodí Shepardová vybrečet na rameno (ať už je to situace s Kaidanem, nebo vůbec to její prapodivné zmrtvýchvstání, Cerberus, kolektoři)... je to takový její důvěrník :)

Takže s jeho smrtí jsem byla víceméně smířená... ovšem kdyby to byl můj LI, tak bych asi hodně řádila...
Obrázek
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Thane Krios

Příspěvek od jeňa_cz »

BatouT101 píše:
jeňa_cz píše:
Sadene píše:Důstojný konec mu bezpochyby dopřáli, bohužel to ovšem nebylo to, co fanoušci (spíše fanynky) čekali...
Řekla bych, že právě hodně doufali, že se Thanovo zdraví ve trojce nějak k dobrému vyřeší, no bohužel...
důstojny? heh =O

na BSN je vlákno: "Thane died like a badass" podlě mě zemřel spíš jako "dumbass"
jako tu jeho smrt mohli udělat uvěřitelnější, profesionální assassin a pošel na taktiku "bodnu do kabátu a v něm chlap"
O_o
No, mělo by se brát i v úvahu že byl smrtelně nemocen a to špatným okysličením tkání. Svaly bez dostatečného množství kyslíku ztrácí výdrž, sílu, rychlost a to nemluvě o nervové soustavě která bez kyslíku nepřežije než pár vteřin. Thane byl již na sklonku života a rozhodně nemohl trénovat jako dřív. Být to někdo jiný byl by uvázán na lůžko. Jak již Thane řekl, tak byl ve značné fyzické nevýhodě. Mylsete si co chcete. Já ho i obdivuju za to co tam předvedl!!! :P
já nemám na mysli fyzickou nevýhodu to ani v nejmenším, ale kdybys ses měl prát s chlapem co má v ruce katanu (já vim není to katana, ale neznám ten spravnej nazev :P ) ...s chlapem co má v ruce katanu, jaká je šance že se proti němu s pistolí v ruce rozběhneš, s pistolí v ruce, proste stupidita největší....
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

jeňa_cz píše: ..........
..........
..........
já nemám na mysli fyzickou nevýhodu to ani v nejmenším, ale kdybys ses měl prát s chlapem co má v ruce katanu (já vim není to katana, ale neznám ten spravnej nazev :P ) ...s chlapem co má v ruce katanu, jaká je šance že se proti němu s pistolí v ruce rozběhneš, s pistolí v ruce, proste stupidita největší....
No, netvrdím že to bylo to nejlepší co z toho mohl Bioware dostat, (některé části hry jsou děsně provedený :evil: ) ale tahle "Thane/ova akce" mi nepřijde, zase až tak nelogická. (možná opět vytržené z kontextu)

Když vezmeme v úvahu jeho zdravotní stav tak nebyly vyloučeny sklony k chybám, Thane nepoužívá jiné zbraně než palné a bojová umění.
Při prvním kontaktu není zřejmé že má Leng "nějaký druh meče"(nemohl se nijak na tento boj připravit), Thane se ho snažil sice trefit ale minul, jediná jeho možnost je se dostat k nepříteli co nejblíž do kontaktní vzdálenosti pro boj z blízka (tato taktika se často používá, je ale nebezpečná a navíc v jeho stavu) Nemam ani tušení co jinýho by mohl Thane v ten moment dělat, třeba utéct? Nebo někdo může zase věřit i tomu že mu na ten "meč" skočil schválně. "Po bitvě bývá každý generál."

Boj pistole a katana není nijak nová. Třeba v seriálu nebo filmu Cowboy Bebop bylo něco podobného.
Obrázek
Doporučuji seriál i film. Je můj oblíbený. :\**/:

Zde SPOILER z filmu. (Souboj začíná cca 3:33 min)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Ori
Svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: sob 05. led 2013 14:13:34

Re: Thane Krios

Příspěvek od Ori »

A taky jsou tam další tři lidi s bouchačkou, který na to jenom přihlíží. V jednu chvíli se objeví asi tři metry od něj a když ho odhodí, tak je také vhodná chvíle střílet. A obzvlášť pokud je moje LI, tak mi to přijde jako velký trapas ani jednou nevystřelit. Prostě celkové mi přijde, že je to udělané za účelem hlavně se Thana zbavit za každou cenu a ani to nemusí vypadat logicky.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Thane Krios

Příspěvek od BatouT101 »

Ori píše:A taky jsou tam další tři lidi s bouchačkou, který na to jenom přihlíží. V jednu chvíli se objeví asi tři metry od něj a když ho odhodí, tak je také vhodná chvíle střílet. A obzvlášť pokud je moje LI, tak mi to přijde jako velký trapas ani jednou nevystřelit. Prostě celkové mi přijde, že je to udělané za účelem hlavně se Thana zbavit za každou cenu a ani to nemusí vypadat logicky.
To je mi moc líto. :(( Chápu že pro ty co měli s Thanem "LI" tak to musí být příšerný. Nevadilo by mi kdyby to s Thanem dopadlo dobře. Našli by třeba lék na "Kepralův Syndrom" nebo by se nějak uzdravil a věřím že by to mohlo dopadnout naprosto jinak.

Bohužel jsem nucen to brát tak jak to je. A již v ME2 jsme nemohly pro Thane v tomto směru nic udělat. (Takový už bývá i skutečný život. Nekompromisní. )

To že za Thanem stála Shepardova jednotka, byla nad Lengem jasná převaha. Je možné předpokládat že bylo nebezpečné střílet aby nezasáhli Thanea jelikož se celí boj odehrával poměrně rychle. Mohla v tom sehrát roli i Thaneova čest dokončit svůj boj za každou cenu. Mohl nyní i více riskovat protože mu bylo jasné že nemá co ztratit. Kdyby se tam neobjevil tak Shepardové přijde jen dopis a ten kterého Thane zachránil by byl zabit.
Bohužel. To je můj pohled na věc. :(
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět