EDI

Líbil se vám některý z charakterů? Povězte nám o nich.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

hodnota EDI

Příspěvek od BatouT101 »

Konverzace přesměrována z Re: Je EDI skutečně mrtvá?
Honzaleco píše:Jasný...v tý první části jsem nechtěl odpovědět na to, jestli je EDI "mrtvá"...jenom jsem se zamyslel nad tim, jestli je EDI z celogalaktickýho hlediska nějak výjimečná - aspoň tak, jako ostatní Shepardovi přátelé. Jako umělá inteligence, která řídí funkce Normandie - možná trochu jo. Jako robot se sexy tělem - ne. :D

...
...
...
Myslím si že EDI je velice výjimečná UI s velice zajímavou osobností. Vždy jsem si jí vážil jako člena posádky, kamarádku. Bez které by se Shepard/ová nikdy nedostala tam kde je. V celém příběhu sehrála zásadní roli.

Skutečnost že EDI získala humanoidní "sexy vyhlížející" tělo, ji (podle mě) umožnilo v rámci možností se začlenit do posádky a tím si najít svoji "stranu", "smysl její existence"... (Toť můj názor.)

Pokud by byla ve finále (dle mého názoru) nejlepší volba pro celou galaxii, která by jako vedlejší efekt zapříčinila její smrt. S těžkým srdcem bych ji vybral. (a jen jediné by mi MOHLO být útěchou že padla zato, pro co se rozhodla bojovat, za organiky.) =(

Pro mě, tam byla naštěstí jiná nejlepší volba. =)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: EDI

Příspěvek od Sadene »

I don't know... mi to přijde docela creepy a ujeté... nehledě na to, že Joker je magor, tak bych stejně jeho "romanci" s robotem nepodporovala.
Ale je to těžké posuzovat, vzhledem k tomu, že s ničím podobným nemám žádné reálné zkušenosti a v hodnocení se musím spoléhat pouze na to, co (neúplného) nám poskytl Bioware... navíc je to tam podané značně jednostranně a EDI je prezentována pouze dvěma způsoby - jako sexbot a to navíc tak, abychom ji brali jako člověka (ano, je nám tam přímo vsugerováno, že ji máme brát jako člověka). Nemůžu popřít její užitečnost, ale v destroy konci mě teda bolí mnohem víc ztráta gethů, než jednoho sexbota... RIP :cool:
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: EDI

Příspěvek od BatouT101 »

Ať to o mě vypovídá cokoliv tak, mě se to zdálo více méně "přirozené". =) To že se daly dohromady EDI s Jokerem mě vůbec nepřekvapilo a vůbec jsem se jim v tom nesnažil bránit. (Proč taky?)
Sice přesně nevím jak by se vyvíjel jejich vztah pokud jim vtom Shepard bránil ale, jelikož to nebyly přímo hlavní postavy děje, tak tam hold bylo málo možností, jak jim zasahovat do jejich rozhodnutí či vztahu, což je samozřejmě škoda (Ale takových omezení bylo i u více postav které se tam jen mihly).
I kdyby tam byla nějaká možnost to Jokerovy nebo EDI zakázat. Nezvolil bych ji!
Přišlo mi že se k sobě i hodily. Joker, jako pilot trávil hodně času na lodi. EDI byla lodí. Vztah mezi nimi se postupně vyvíjel od nenávisti až k náklonnosti.

Co se týče "romance" s robotem...? EDI bych za "robota" rozhodně nepovažoval. Ale uvědomuji si její rozdílnost od organických forem života. Podle mě patřila akorát k jinému "druhu", jako třeba Tali, Garrus nebo Liara... To už ale záleží na úhlu pohledu.

btw.. Je mi jasné že se pořád naráží na její novou "sexy" komunikační platformu. Neboli "sexbota" jak se o ní rádo hovoří. Samozřejmě to byla super vychytávka ale, jak to chápu já tak, skutečná EDI byla trvale integrovaná do lodi! Ten android nebyl celá EDI!
Ať je to jak chce, tak musíte i vy uznat že v boji byla i celkem užitečná. Nebo ne? ;)

Jinak rozhodnout se jaká ztráta je bolestivější EDI nebo Gethové je v mém případě neřešitelný. Jakákoliv ztráta by byla pro mě tragická... Všichni tam jsou prostě jedineční! =)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: EDI

Příspěvek od Honzaleco »

Sadene píše:...nehledě na to, že Joker je magor...
Shots fired....? :D

...nevim, jestli bych to řek přímo takhle...ale proč né, koneckonců...taky názor...
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: EDI

Příspěvek od Sadene »

Honzaleco píše:
Sadene píše:...nehledě na to, že Joker je magor...
Shots fired....? :D

...nevim, jestli bych to řek přímo takhle...ale proč né, koneckonců...taky názor...
To asi nechápu... všichni známe Jokerovy preference a záliby, takže je nakonec možná dobře, že jakožto někdo naprosto nezodpovědný má nad sebou pečující, opatrující entitu (EDI).
Jinak bych mu poradila, ať vyleze z lodi (there's a whole universe out there!!)

Když to tak posoudím, tak EDI je pro mě vedle Javika jediný přijatelný člen týmu a všichni musíme uznat, že sexbot v mulťáku je nehorázně OP :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: EDI

Příspěvek od Honzaleco »

Sadene píše: Jinak bych mu poradila, ať vyleze z lodi...
Když vyleze z lodi, tak se rozpadne a rozsypou se mu kosti... :)
(dobře, Cerberus ho trochu zpevnil a v ME2 se už moh i belhat, ale stejně je to invalida...)

Ty jsi zaujatá i proti Jokerovi... :D ...proč myslíš, že je "naprosto nezodpovědnej"?

Sadene píše:...všichni musíme uznat, že sexbot v mulťáku je nehorázně OP :P
Sexbot v mulťáku je hnus, nesnášim tu postavu...schopnost Repair Matrix je prachsprostej podvod...bez toho skillu by ta infiltrační jednotka nebyla tak hrozná a snad bych za ní i hrál...

EDI promine, že se vyjadřuju i k její mulťákový kolegyni AIU...

//Navazující konverzace přesunuta do patřičného tématu Jeff "Joker" Moreau
//BatouT101
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: EDI

Příspěvek od Sadene »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: EDI

Příspěvek od Hany »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: EDI

Příspěvek od Starbound »

EDI mám moc ráda, ačkoliv.. jestli to bylo záměrem od tvůrců nebo ne, to nevím, ale od prvního setkání s ní až po Citadelu DLC jsem z ní měla pořád pocit že se s ní pořád může něco zvrtnout a strašně jsem si přála, aby k tomu nedošlo :) A v Synthesis byla úžasná!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: EDI

Příspěvek od Hany »

tak mě osobně se EDI líbí už od začátku ME2... pač v jedničce byla dost na zabití :D a když dostala...ehm... tělo... no co k tomu dodat :D a konec synhesis... osobně jezdím skoro vždy destroy.. ale párkrát jsem dal i syntézu... čistě jen kvůli ní.. ten její monolog je prostě...nádherný... líp to asi popsat neumím :) ...a ten poslední obrázek? ..skvělej ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: EDI

Příspěvek od Starbound »

Hany píše:ale párkrát jsem dal i syntézu... čistě jen kvůli ní.. ten její monolog je prostě...nádherný... líp to asi popsat neumím :)
Právě, ten způsob, kterým to říká, a co říká... já jí to celé věřila, že skutečně žila, že cítila vděk, smutek i lásku. Tohle se fakt povedlo, kolikrát se dívám na youtube znova a znova na tu pasáž :\**/:
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: EDI

Příspěvek od Hany »

přesně! a hlavně ta věta: "Because of him. I am alive, and I am not alone." mě vždycky dostane. =*
...sakra musím si to jít znovu pustit :-O
Obrázek
Uživatelský avatar
Flek
Desátník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 09. úno 2013 15:19:19

Re: EDI

Příspěvek od Flek »

V ME1 to nebyla EDI ta byla až ve 2 cerebus ji vyrobil v 1 se zbořila na měsíci
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: EDI

Příspěvek od BatouT101 »

Flek píše:V ME1 to nebyla EDI ta byla až ve 2 cerebus ji vyrobil v 1 se zbořila na měsíci
Jo.
EDI
EDI byla sestrojena Cerberem na základě UI z Měsíce (ME1) a instalována na lodi Normandy SR2 (ME2), jako tajná zbraň v boji s Kolektory a také jako "Bigbrother" posádky pro IllusiveMana... Na přelomu ME2-ME3 se díky interakci s "Jokerem" zpřetrhala spojení s Cerberem a přidala se na stranu posádky Normany SR2... Takto bych to shrnul...
Měla vždycky moje sympatie a získala si své místo v mé posádce již v ME2. =)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: EDI

Příspěvek od Hany »

no tak podle toho co jsem pochopil ve 3ce, tak si EDI onu událost z Luny pamatuje a bere to jako součást své minulosti... jasně, nebyla to přímo EDI... byla to ale minimálně její část - raná verze... takže to jako EDI v jistým smyslu chápat můžu/můžeme :)
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: EDI

Příspěvek od BatouT101 »

Nejsem si moc jistý jak to myslíš... Jestli tak, že v EDI vidíš onu UI z Měsíce, tak ano. Je to neoddělitelná součást její minulosti...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: EDI

Příspěvek od Hany »

přesně, jak jsi to napsal... je to její součást ...takže to můžu považovat za takovou "betu" která byla posléze pozměněna, což vlastně ani tak moc neznamená, pač kdybych porovnal EDI ze dvojky a ze trojky tak se budou výrazně odlišovat... odlišovat se pak bude i EDI ze začátku trojky a konce trojky poněvadž EDI přizpůsobovala svůj kód. Takže jo... VI z Luny sice neměla reaper kód, který "hotová" EDI měla, ale stejná situace nastala i u Legiona, ten taky neměl na začátku kód... nakonci ho ale měl - pořád se ale považoval za Legiona... byl jiný, ale pořád se jednalo o stejnou entitu :) ...snad to chápete
Obrázek
Odpovědět