....nějaká další fanfikce?

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Honzaleco »

Práce na prvním příběhu pokračujou a budou pokračovat...ale už teď se vás zeptám, jestli byste si přečetli i jinej můj případnej výtvor. Začal bych na tom pracovat chvíli po dokončení úprav na ME: Borderline, takže někdy na jaře.

O čem by to mělo bejt? :D Mám několik nápadů...žánrově bych asi zůstal u military sci-fi (možná s nádechem romance), jako u prvního příběhu. Bylo by to zasazený do univerza Mass Effectu s tim, že by se v textu zase objevovaly ME reálie. Hlavní postavou by opět nebyl Shepard. A asi sequel - po konci děje ME3.

Teď ty nápady: Zaprvý mě napadlo navázat na ME: Borderline, takže by se tam objevilo hodně postav z toho a
doba děje
odehrávalo by se to asi sedmnáct let a devět měsíců ( :D ...malá nápověda...) po konci prvního příběhu
...
...pak uvažuju o příběhu, v němž by figurovali piloti aliančního letectva a bylo by to psaný očima jednoho z nich...
...anebo něco na způsob Jagged Alliance nebo knížky The Dogs of War / Žoldáci od Fredericka Forsytha - takže by šlo o příběh nějakejch žoldnéřů...s tim, že bych spíš chtěl popsat pozadí jejich operací než přímo bitvy.

Jak říkám, všechno by bylo zasazený do ME univerza.


Tak co...mám psát tohle nebo třeba něco úplně jinýho? :D
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Green »

No já jsem spíše zastáncem, že autor by měl dělat to, co je mu nejmilejší a pokud s tím jeho fandové nenamítají ,tak je to jasná volba. (teda i pro mě) :D
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Honzaleco »

...už pomalu začínám promejšlet další fanfikci...
Několik let po konci války s Reapery a na 99% to bude o skupince žoldáků, kterou si najme významná těžařská společnost. Úkol, před který budou žoldáci postaveni, bude zpočátku vypadat jasně a jednoduše. Věci se ale brzy začnou zamotávat, splnění kontraktu bude čím dál komplikovanější. Hranice mezi spojencem a nepřítelem se ukážou být tenčí, než se na první pohled mohlo zdát. A nájemní bojovníci se ocitnou přímo uprostřed toho chaosu...


Chtěl bych, aby fanfikce byla taková temnější a působila o trošku drsnějším dojmem než Borderline. Když se ještě vrátím k mýmu prvnímu dílu: Po pár kapitolách tam bylo zřetelný, jak se děj bude aspoň rámcově rozvíjet a pokračovat. Jedna/dvě kapitoly na planetě (na misi), pak návrat a kapitola na lodi, pak další mise a tak dále. Byly tak taky oddělený bojový a nebojový scény. Tady bych to chtěl trochu promíchat, aby ten předěl nebyl až tak jasnej a chci se vyhnout tomu striktnějšímu rozdělení děje. Uvažuju, že kapitoly od sebe budou "oddělený" názvama planet, kde se děj bude odehrávat.
A navážu na ty planety... Mám v plánu umístit příběh na několik "známejch" míst a hlavní část děje pak na...:

Nepheron

Hvězdokupa Voyager / systém Columbia

Obrázek

Nepheron je pustý, vulkanický svět kontinentálního typu s atmosférou oxidu uhličitého a kryptonu. Povrch je tvořen hlavně sodíkem a ložisky magnézia.
Kromě překrásných geologických scenérií (zahrnujících řadu sopek) nemá tento pustý svět co nabídnout. Záznamy v astronomické databázi proto nevěnují Nepheronu nijak zvlášť velký prostor.


(Můj dodatek a už trošku uvedení do děje):

Opakované expedice na dosud neprobádaná místa povrchu planety objevily rozsáhlá ložiska bauxitu, důležitého pro získávání hliníku. Několika míst, zejména pak v pánevní oblasti poblíž jednoho ze zdejších mohutných horských masivů, se tak stalo terčem zájmu těžařských společností a vyrostla zde řada těžebních zařízení a dolů.
Údaje o planetě
Doba oběhu: 0.83 pozemského roku
Poloměr: 6865 km
Délka dne: 56,2 pozemské hodiny
Atmosférický tlak: 0,72 pozemské atmosféry
Teplota na povrchu: 37° Celsia
Přitažlivost: 0,88 G
...není to místo, který bych si vymyslel. Tahle planeta ve vesmíru ME existuje, Shepard na ní taky byl. Jako v Borderline, tak i tady se budu snažit, abych si nevycucal z prstu něco docela novýho a aby místa a věci nebyly úplně vymyšlený, ale aby to mělo aspoň nějakej teoretickej základ, minimálně v ME univerzu.
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Kira_Shepard »

Teda Honzo, šup do toho! :) Já teď mám taky rozjetý projekt ale to je mimo ME, ale je to spíš povídka. Až budeš mít více z fanfikce, šup sem s tím, ráda si počtu. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Honzaleco »

Chtěl bych (a budu se snažit o to), aby i tahle další fanfikce měla minimálně takový parametry, jako má Borderline. I co se týče kvality.

Když už jsem narazil na první dílo - jestli jsi ho ještě nečetla, doporučuju to aspoň zkusit. (Shameless self-promotion) ...už jenom proto, že zatím všechny ohlasy byly pozitivní a fanfikce se čtenářům podle všeho líbila. Je to sice trochu delší a nepřečteš to za jeden večer, ale je to tak jako tak působivý dílo. :)
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Kira_Shepard »

Necetla, ale přečtu ráda ;-) Je to tady na fóru? Mám pocit, že sem tu něco zahlédla, ale nejsem si jistá, zda to byla tvá tvorba. Jinak borderland je super, trailer mě moc nechytil, ale při prvním hraní, sem se do něj zazrala. Jen toho času na něj moc není :-D Tak sem zvědavá, co vymyslis ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ....nějaká další fanfikce?

Příspěvek od Honzaleco »

Kira_Shepard píše:Jinak borderland je super, trailer mě moc nechytil, ale při prvním hraní, sem se do něj zazrala.
WAT? :D

:offtopic: ...asi myslíš Borderlands...hmm, jedna z her, který ještě nemám dohraný. Ani vlastně nevim, proč jsem to přestal hrát... :O

Jinak jsem mluvil o svojí první fanfikci z ME (Mass Effect: Borderline)...je to moje tvorba, odkaz na "její" thread mám v podpisu.
(...a teď trochu řitního alpinismu:) Admin byl tak hodnej a odkázal na to i na úvodní stránce - tady: http://masseffect.biogames.cz/fan-fikce ... orderline/" onclick="window.open(this.href);return false; ... :D
Odpovědět