ME - Snippets

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...mam teď rozepsanejch pár věcí, ale nějak přestávam vědět, jak v nich dál...dalo by se říct, že mam tak trochu blok.
Anebo čekam na ME:A, abych moh začít zase s něčim většim. :D

...každopádně...jako odreagování teď budu chvíli možná dávat dohromady takový úryvky, útržky...nejsou to ani "Short Stories", ale opravdu jenom takový fragmenty...kdyby byla povídka, byly by tohle její kousky.
...tohle jsem zatim vypotil během dopoledne...

http://uloz.to/xxwk673E/snippets-1-0-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne úte 09. úno 2016 15:57:21, celkem upraveno 16 x.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Green »

že by komix O_o
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...spíš ne...fakt jenom kratičký texty na 2-3 stránky, který se budou věnovat všemu možnýmu...
...ten první text je tak trochu z vojenskýho prostředí...už mám v hlavě nápady na jeden / dva další a ty nejspíš budou...no...z docela jinejch situací. :)

Jediný pojítko bude to - že všechno bude mít něco společnýho s ME :D
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Starbound »

Pěkné, dokážeš hezky navodit atmosféru, závěr byl nečekaný :) Kdy budou další?
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...další bude co nevidět... :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

http://uloz.to/xVgu39Sq/uryvek-2-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

...trošku jiný než to minule...snad se to bude taky líbit... ;)

EDIT: ...tam je ale bordelu, jak to tak zpětně pročítam...v některejch pasážích jsem očividně nebyl moc ve formě...snad to bude čitelný i tak.
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Starbound »

Četla jsem a příjde mi to možná i lepší než to první (tím jak je to napsané, četlo se mi to plynuleji), akorát tu je otevřený konec, tak doufám že příště navážeš :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

Starbound píše:Četla jsem a příjde mi to možná i lepší než to první...
...to rád slyšim...nečekal jsem to - nepíšu moc často podobný texty, kde se aspoň jednou z něčeho nevystřelí... ;)

...ten otevřenej konec je schválně, aby to nebylo tak dlouhý...a taky nevim, jak dál nejlíp pokračovat :-O
Možná mě k tomu ještě něco napadne, ale...původně jsem zamejšlel, že budu psát fakt jenom podobný kratičký střípky, který spolu nebudou mít nic společnýho (jenom prostředí ME)...


..jestli chceš něco delšího a souvislejšího, zkus ten můj 300stránkovej brak, co mam v podpisu...je to zasazený do doby a okrajově se to dotýká děje ME3, ale když už jsi to dohrála, tak ti spoilery nehrozí..
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

http://uloz.to/xBwEH2Za/uryvek-3-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

...a zase z jinýho soudku...
...tenhle textík je možná trošku delší...zkoušel jsem to psát trochu odlehčeně...první část se může zdát docela seriózní, ale postupně to přechází v takový surrealistický až absurdní, možná trochu tarantinovský vyobrazení... :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

http://uloz.to/xCMYLVvo/uryvek-4-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Starbound »

Rádio Andreas pobavilo :D a ta další zas pěkně šlape, dost dobře se to čte, jen mi tam chybí zakončení/vysvětlení podobně jako u té s Christopherem :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...to je naprosto v pořádku, že ti to tak přijde... :) ...na druhou stranu chápu, že otevřený konce nejsou úplně vono...

...proč jsem teda zvolil tenhle formát: Hlavně jsem si chtěl potvrdit, že dokážu psát věci z různejch prostředí (od svý fanfikce - pomalu dva roky zpátky - jsem nic většího ani zmíněníhodnýho nenapsal) a budu doufat, že se to snad potvrdilo a ještě dovedu psát čtivý texty, který dávaj smysl.
Problém je ale ten, že si myslim, že bych asi nezvládnul psát takový krátký až středně-krátký texty - nebo si na ně jenom nevěřim. Když něco píšu, tak se držim toho, abych navodil dobrou atmosféru, aby si čtenář opravdu řek "Úplně vidim, jak se to děje." a proto se snažim popisovat věci detailně, občas tam hodit i ňáký podrobnosti apod. A bum - už mam popsanou jednu jedinou scénu - která by šla podat i víc stručně - třeba na tři stránky.

Odpověz si sama - dovedla by sis představit ucelenej příběh s hlavou a patou třeba z toho detektivního střípku? Normálně bych moh napsat, že "...se jeden detektiv vracel z práce, cestou se stavil u jednoho neobjasněnýho zločinu a ráno dostal tajemnou zprávu, ve který se dozvěděl jenom nějaký místo, kam má přijít a že může sehrát roli při tvorbě míru v galaxii."
-> někdo by to napsal na stránku / stránku a půl. Třeba by se to dalo číst, třeba ne, to je jedno. Ale já se bojim, že kdybych takhle psal já, že by to bylo prostě odbytý. Že to klidně mohlo bejt podaný i víc uvěřitelnějc a proto, aby to takový fakt bylo, bych tam na mym místě ještě něco připsal. A jsme u těch x stránek na jednu scénu.

-----

...tell you what...pokud budeš mít zájem, zkusim se na jeden z těch původně "střípků" vrhnout a ještě něco k tomu připsat. Třeba jenom pár kapitolek. A zkusim to ňákym způsobem uzavřít.


Omlouvam se za sáhodlouhej román...ale jsem trochu Obrázek a ňák jsem se zapomněl zabrzdit
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Starbound »

Ono otevřené konce.. do jisté míry jsou fajn, ale člověk je pořád tak nějak navyklý na typickou strukturu úvod-zápletka-rozuzlení :) Ono sice nějaké ukončení tam je, ale je to jen malá část všeho - čtenář ví, že ten člověk má v plánu něco většího a zakončí se to tím že získá prvního člověka pro své záměry - to už tolik uspokojivé není :D ale nic to nemění na čtivosti, zvláště jestli se na to zaměřuješ tak je vidět, že se to vyplácí.

A na tu tvoji delší věc si jednou taky najdu čas. Délka těchto povídek mi příjde tak akorát, nevím, proč bys to měl zkracovat :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

http://uloz.to/xkGWNmZv/uryvek-5-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

...snad na tom nebude znát nějaká uspěchanost...celý jsem tohle napsal za poměrně krátkou chvíli...
...na nějakou chvíli asi poslední útržek...budu psát dál, ale nejspíš s nižší frekvencí... :( ...už je zase třeba se věnovat škole...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...povedlo se mi sepsat něco dalšího...tentokrát jsem se pokusil o něco z nejspíš ne tolik záživnýho prostředí. Snad to bude dobrý i tak...a kdo se do toho pustí, má u mě malý, bezvýznamný plus :D

http://uloz.to/xRdK9fxF/uryvek-6-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...teď mě napadlo, že s tim poslednim textem jsem to stejně možná trochu přepísknul...někde to mohlo bejt buď míň nebo obtížnějc srozumitelný...jestli jo, tak pardon. :-O
Psal jsem to podle sebe a v tu chvíli mi nedošlo, že by to třeba nemuselo pro někoho bejt tolik čitelný nebo pochopitelný...jednak jsem to chtěl zobrazit důvěryhodně a realisticky (o to se snažim vždycky), chtěl jsem si zkusit sepsat něco z docela jinýho prostředí a pak jsem to pojal tak, že univerzum Mass Effectu neni jenom to atraktivní, dobrodružný, zajímavý nebo tajemný, co se nám v první chvíli vybaví...ale jeho součást je i tohle - politika a další míň záživný věci, který někomu můžou přijít až nudný (...až si řekne, proč to vlastně autor psal - vždyť je to přeci o ničem)

(a ne, tohle nepíšu proto, že by mě někdo upozornil na to, že ten poslední střípek je o něco slabší - jenom preventivně vysvětluju, proč jsem ho vlastně takhle napsal...)
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Starbound »

U té první z posledních dvou si nemůžu pomoct, ale ta blonďatá agentka mi hrozně připomínala November Annabellu Terru, aneb Novu ze Starcraftu! A máš velké plus za turianku v akci :)
Obrázek

Ta druhá byla taky super, a nenazvala bych ji nudnou jen protože je z politiky, naopak, někdy i takové situace dokážou být mnohem zamotanější, komplikovnější.. a zvláště byla fajn ta "analýza" novinářů :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

Starbound píše:U té první z posledních dvou si nemůžu pomoct, ale ta blonďatá agentka mi hrozně připomínala November Annabellu Terru, aneb Novu ze Starcraftu! A máš velké plus za turianku v akci :)
Obrázek
...to ti připomínala dobře :) ...občas čerpam inspiraci odjinud...a je tam toho víc, podle čeho to šlo poznat...vzhled, chování (podle textu je možný, že jsem si na konci vybavil i zrovna tenhle gif, hehe), ten kód X41822N...
...a čim víc turianek, tim líp...zrovna v tý jejich kultuře a společnosti, kdy do armády jednou musí všichni, se to přímo nabízí...
Starbound píše:Ta druhá byla taky super, a nenazvala bych ji nudnou jen protože je z politiky, naopak, někdy i takové situace dokážou být mnohem zamotanější, komplikovnější.. a zvláště byla fajn ta "analýza" novinářů :D
...rád slyšim, že se líbilo i to druhý...novináři...njn, musel jsem odolat pokušení a nenechat chudinku Khalisu Al-Jilani opět zmlátit...nakonec jsem z toho zkusil vybruslit "po paragonsku"...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

...aby těch inspirací nebylo málo... :-O

http://uloz.to/xvWYAfK1/uryvek-7-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

...akorát...tenhle text je vlastně už trochu starší, než ty minulý a taky neni tak "vybroušenej"...po tom, co jsem dopsal Borderline, jsem plánoval navázat trochu jinak - ale tu věc jsem pak už nedodělal a odložil...a tohle měla bejt jedna z jeho mnoha součástí...
...takže konec vytahování kostlivců ze skříně, zase se budu snažit přijít s něčim čerstvym...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: ME - Snippets

Příspěvek od Honzaleco »

http://uloz.to/xppZevQo/uryvek-8-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

...trošku delší...dýlkou srovnatelný i třeba s jednou kapitolou Borderline. Obsahově toho taky pokrejvá víc, než předchozí útržky.
;)
Odpovědět