(Snippets 2.0 ?)

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

(Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

Oops...I did it again!! :$ :O :)

...j/k...zase jsem dostal nápad, o kterým si (aspoň teď) myslim, že neni úplně špatnej a že by nemuselo bejt špatný se mu pozdějc věnovat...

Po mojí reakci na text o Ashley od Starbound jsem nadhodil, že bych někdy třeba zkusil, jaký to je se vcejtit do ostatních členů Shepardova týmu a sepsat něco jejich očima...tak...challenge accepted, nejspíš!
O co by šlo...jako jsem se pokusil vžít do kůže Ashley a napsat něco z jejího pohledu, tak bych to podobně udělal i z nějakýma dalšíma squadmateama. Jenže...otázka je, jak a co bych měl psát.
Už tu totiž máme jednak komiksy Homeworld, který vyprávějí příběhy členů týmu z ME3. Pak je tu série komiksů Foundation, ve který je příběhů několik - jsou tam lidi z jedničky (Wrex, Kaidan, Ash...) a pár lidí ze dvojky (Mordin, Jack, Thane, Miranda + Jacob atd.).
Jak to teda uchopit, aby - jestli začnu psát něco o Shepardovejch parťácích - z toho bylo něco ucelenýho, smysluplnýho a zároveň to nelezlo nikomu a ničemu do zelí?

Napadlo mě psát takhle: Viděl bych to asi na sérii textů a každej by byl zhruba podobnej jako ta Ashley. Psal bych to z pohledu různejch členů týmu a ufon....ehm...mimozemskejch členů posádky z ME2 (tzn. Normandy SR-2)... :) ...hlavním motivem všech těch krátkejch textíků by byla jedna společná, konkrétní situace, na kterou by každej nějakym svym způsobem reagoval.


-----
Příklad:
Vzal bych si ňákou událost z ME2 - třeba, plácnu, útok kolektorů a únos posádky. To by byl ústřední motiv všech textů. A pak bych psal, jak se konkrétně s tímhle třeba vyrovnává Garrus, jak to vnímá Grunt nebo jak to prožívá Samara...na co v tu chvíli myslí, co se jim honí hlavou, jak se snaží zabavit, aby přišli na jiný myšlenky, jestli se jim už někdy něco nestalo a oni na to nevzpomínají apod.
-----

Text by byl teda na úrovni tý Ashley...a to nejen rozsahem, ale i obsahem - budu pokaždý vycházet z jedný situace, budu omezenej na konkrétní časovej úsek a místo (palubu Normandie) - takže předem počítam s tim, že by tam nebyl moc prostor na děj, spíš bych se chtěl zaměřit na myšlenky, pocity, jejich momentální reakce a tak dále. Bylo by to hlavně o tom, jestli a jak dobře bych se dokázal vcítit do jednotlivejch postav a jak by mi to šlo.



Taky jde o to, jak to bude schůdný časově - teď musim dělat na diplomce + máme ještě hafo věcí k tomu, takže fakt nevim...jestli se k tomu někdy dostanu, tak asi až cca duben, možná květen...
...
...
...tak. Jenom jsem vám chtěl dát vědět, co dalšího bych před Andromedou ještě chtěl zkusit. :)

...kdo to dočte do konce, má u mě malý, bezvýznamný plus...

-> https://uloz.to/!T4eSPgDpc/snippets-2-0-pdf" onclick="window.open(this.href);return false; <-
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne sob 21. led 2017 14:52:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Starbound »

To zní super, na tohle jsem hodně zvědavá :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

BACK IN BUSINESS! :D

...tak jo, můžu se vrhnout na tohle...
...nedávno jsem o tom přemejšlel...a jak by řekl klasik: "Nebudem se pouštět do žádnejch větších akcí..." ...asi to nebudu psát tak, že si vezmu jednu konkrétní událost a všechno se to bude točit kolem ní...ale vztáhnu to na celej druhej díl.
Takže budu psát třeba o tom, jak se cítil Garrus po Horizonu - tam vlastně taky uviděl parťáka z jedničky, jak na něj vzpomíná, jak mu přišlo Ashleyino/Kaidanovo chování apod. / nebo o Mirandě, jak vnímala to, že se jí Cerberus a TIM vzdalujou, když vlastně poslali Sheparda a spol. do pasti na lodi kolektorů a tak.

Spíš mi sem ale napište, o jakejch spolubojovnících si chcete přečíst a v jaký situaci o nich mám psát...budete chtít jenom někoho? Nebo mam zkusit postupně psát za všech 13 squadmatů?
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Starbound »

Samaru prosím! Moc ráda bych si přečetla něco více o ní :)

Zajímavé by to mohlo také být z pohledu Liary, která ve dvojce sice není členem týmu, ale předala tělo Shepa Cerberu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

https://uloz.to/xqtvhYBz/liara-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Zde je Liara... :) ...zkusil jsem popsat chvíli, kdy se dozvěděla, že znova uvidí svou velitelku Shepardovou a skončil jsem to tím setkáním...

Snad nebude vadit, že jsem to setkání oproti hře trochu změnil...přijde mi to takový...nechci říct odfláknutý, ale možná nedostatečný....vzhledem k tomu, co se vlastně Liaře a Shepardovi/Shepardový stalo před druhym dílem. Obzvlášť, když máte Liaru jako romanci...

...a teď na justikarku...
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Starbound »

Honzaleco píše:https://uloz.to/xqtvhYBz/liara-pdf

Zde je Liara... :) ...zkusil jsem popsat chvíli, kdy se dozvěděla, že znova uvidí svou velitelku Shepardovou a skončil jsem to tím setkáním...

Snad nebude vadit, že jsem to setkání oproti hře trochu změnil...přijde mi to takový...nechci říct odfláknutý, ale možná nedostatečný....vzhledem k tomu, co se vlastně Liaře a Shepardovi/Shepardový stalo před druhym dílem. Obzvlášť, když máte Liaru jako romanci...
Souhlasím, taky mně to přišlo trochu nedostatečné. Proto se mi líbí, že když se dokážeš vžít do těch postav a popsat tu situaci pocitově, je to najednou bohatší :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

...ale moh bych si to po sobě někdy přečíst, vůbec by mi to neškodilo... :/

Samara bude už nejspíš v neděli...tim, jak tyhle textíky nejsou moc dlouhý, to jde poměrně rychle...a ta Liara se včera v podstatě napsala sama, to šlo jako po másle. Snad ta justikarka půjde spíchnout taky tak.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

BOOM!

Špatná zpráva pro mě je, že nemam moc odhad...
Dobrá zpráva pro vás je, že už teď mam Samaru hotovou......a nějakym podezřelym způsobem se mi tam přimotala Kelly...a taky kuchař...whatever. :D

https://uloz.to/xH6xc2Ar/samara-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

.
.
.

What's next for me?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

...další je...Miranda!

...a teď zpátky na začátek ME2...zkusil jsem napsat, jak to mohlo s Mirandou vypadat, když se Shepard dostával z tý stanice plný mechanoidů...

https://uloz.to/xGs2onAC/miranda-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne čtv 09. čer 2016 17:48:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Hany »

Můžu poprosit o Mordina a jeho vnímání událostí na Tuchance... Maleon atp. :) ...a nebo něco s "medical matters" :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

Hany píše:Můžu poprosit o Mordina a jeho vnímání událostí na Tuchance... Maleon atp. :) ...a nebo něco s "medical matters" :D
Jasně, pustím se do toho... :) teď mám zrovna rozdělanej takovej textík s více postavama, takže hned potom sepíšu tohle...
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Hany »

jééé super :) už se těším :) ...snad mi to moc nenabourá mou představu o tom, jak to prožíval :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

A teď něco, kde se potkáte s více squadmatama - s Garrusem, s Jacobem a s Ashley.

Je mi jasný, že Ash neni členem týmu v ME2...původně jsem to chtěl rozdělit mezi jenom Garruse a Jacoba, nakonec to ale dopadlo takhle...
...víte, jak jsem si stěžoval, že setkání s Liarou je v ME2 udělaný nedostatečně...zvlášť, když s ní máte romanci? Setkání na Horizonu s Ashley (když máte romanci s ní) je možná ještě větší let-down. Tady už klidně řeknu, že mě to docela dost zklamalo a je to nedodělaný...toho, kdo má Ashley jako LI, to snad ani nemůže uspokojit.

...takže taky...trochu jsem to předělal, snad se vám to bude líbit víc, než ta původní verze. Jako...vaše LI vám tam prostě jenom řekne, že jste zrádce, odejde...a konec? WTF?!
(trochu si to pak vyžehlili tim e-mailem, ale stejně... :evil: )


Link tady: https://uloz.to/xMScCqtV/ash-garrus-jacob-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

Hany píše:jééé super :) už se těším :) ...snad mi to moc nenabourá mou představu o tom, jak to prožíval :D
...a když jo, tak si můžeš říct, že to ňákej blbec tamhle na fóru napsal špatně, vůbec toho Mordina nepochopil apod. To obvykle funguje. :D
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Hany »

:D to ne... tak každý má právo na svůj výklad že jo, rozhodně bude zajímavý se na to podívat z jinačího úhlu :) ...navíc Borderline se mi hodně líbilo, takže do tebe vkládám důvěru :D ...takže to nepodělej! :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

...I'll try to do my best...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

Tady je ten Mordin...

...možná složitější, i když to tak nemusí vypadat...zkoušel jsem ztvárnit přímo tu loyalty misi s Maelonem a on tam docela dost mluví, takže z jeho pohledu to tam bylo docela jasný a já chvilku přemejšlel, co vlastně psát a jak to uchopit...
...psal jsem o tom, co mohlo bejt před tou misí a po ní...doufam, že jsem neurazil a nezklamal.

https://uloz.to/xYDbdmqh/mordin-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Hany »

super :) jdu na to mrknout ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

...zkusil jsem, jak by mi šel Thane...na začátku je trochu taky Jack... :)

https://uloz.to/xhWddEJt/thane-jack-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: (Snippets 2.0 ?)

Příspěvek od Honzaleco »

Kasumi.

Jak to mohlo vypadat předtím, než se přidala k Shepardovi?

https://uloz.to/!m7BAGHhvo/kasumi-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



EDIT: Když si to tak zpětně pročítam, tak občas narazim na hrozně "zajímavý" obraty...a občas to jsou docela perly...to si až řikam, jak se mi vůbec povedlo něco takovýho napsat, jenom kroutim hlavou a napadá mě: "Co jsem tim asi myslel?" Třeba:
...
"Když se oba dva napili svých pohárků s rýžovým vínem..."
...dafuq? :/

Nobody's perfect... :-O

Až se dostanu k dalšímu textu, tak možná něco, co bude takový...no...syrovější. Třeba takovej Grunt. Pokud teda neni jiný přání...
Odpovědět