Andromeda!

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Andromeda!

Příspěvek od Honzaleco »

...ohledně fikce k Andromedě, kterou budu psát...i když byl včera N7 Day a už toho víme víc, tak zatim nemám ponětí, o čem to bude...to asi budu řešit, až tu hru budu mít (a dohraju jí).
...ale napadlo mě pár věcí:

1)
Trochu to souvisí s tim, že ještě nevim, o čem to bude... Jak to tak vypadá, tak bude ňákou dobu trvat, než ta hra bude v češtině (jestli vůbec bude)...a určitě se najdou lidi, co to hrát nebudou, pokud to nebudou mít lokalizovaný v našem jazyce. A nevim, jestli by si tu fikci čet někdo, kdo ještě nehrál ani hru...
- původně jsem zamejšlel použít podobnej koncept jako u Borderline - svůj vlastní příběh, originální postavy a děje ve hře by se to dotýkalo místama a šlo by to s ním ruku v ruce...ale můžu to udělat tak, že bych psal doslovnou adaptaci/převyprávění tý hry a vlastně vyprávěl její příběh...příběh taťky Rydera a jeho dětí :D ...podle toho, co se událo ve hře. Třeba pro ty, co tu hru nehráli a hrát nebudou... Já bych spíš byl pro ten originální příběh...tam přece jenom budu moct víc popustit uzdu fantazii.

2)
Nalejme si čistýho vína - z herního hlediska nejsme moc velkej trh. A v návaznosti na 1) je možný, že potenciální čtenářská základna bude ještě menší, než u Borderline.... Napadlo mě teda psát anglicky, abych dosáhnul i na mezinárodní publikum. Asi bych to byl schopnej dát.. (a když píšu dát, tak myslim s ňákou kvalitou - snažil bych se o podobnou úroveň jako u Borderline, nebylo by to ňák moc "simple"), ale bylo by to minimálně víc časově náročný. Ale jsem Čech, čeština je můj mateřskej jazyk a v Čj to ze mě i líp leze... Osobně se teda klonim k český variantě fikce.

3)
V případě tý český varianty budu nejspíš potřebovat beta readera. Spell check...ale i lore check apod. Neměl bych ňáký strašný požadavky...kdyby prostě někdo viděl chybu/překlep/nedoklep/bůhvíco, tak aby mi to sdělil...to bych ještě časem vyjasnil... Předtim, než bych sem házel kapitoly, tak si to samozřejmě budu kontrolovat, ale víte co...víc hlav víc ví a víc párů očí víc vidí.


Co myslíte?
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Andromeda!

Příspěvek od GamerClassN7 »

Jen do toho, s překladem bych klidně pomohl :)
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Andromeda!

Příspěvek od Honzaleco »

Napad mě způsob, kterým bych moh v tý fikci (a její psaní už se blíží!) podat příběh. Teda za předpokladu, že bych nepsal převyprávění hry, ale něco svýho, zasazenýho do reálií (jako v případě Borderline). Místo klasickýho vypravování/storytellingu.

Jde o to, že mimo dynamickejch a akčních scén a nahodilejch popisků, který bych dělal "normálně", by se část příběhu odehrávala jenom na displejích datapadů nebo obrazovkách a psal bych jí formou e-mailů, textovejch zpráv, tištěnejch sdělení a podobně.
Příklad:
Normálně napsaná scéna, která bude popisovat třeba ňákou akci, její rozuzlení apod. A po ní tam bude záznam z hrdinova deníku, ze kterýho se dozvíte jeho pocity; přepis celogalaktickejch zpráv, kde se dozvíte co se děje; výpis z hlavního logu Andromeda Initiative, ze kterýho se taky dozvíte, co se děje; psaný maily/rozhovory postav a jejich dojmy; záznam ňákýho hlášení, kde budu informovat o další budoucí dějový lince; písemná zpráva, kde proberu intel a informace o budoucích akcích a vy se tak dozvíte, na co nejspíš v příběhu dál narazim v těch dynamickejch scénách apod.
...
...a takhle se vlastně budu posouvat v příběhu dál a dál. Ve výsledku bych nejspíš nepodal příběh tak přímo a srozumitelně, jako kdybych psal normální vyprávění - bylo by na čtenáři, co všechno si z toho odnese. Ale je to novej způsob a myslim, že by klidně stál za zkoušku.

(to berte jako příklad...to mě teď zrovna napadlo) :D

Anebo je tu možnost, že je místním vlastně úplně jedno, co si píšu a v tom případě to budu brát tak, že mám zcela volnou ruku a můžu si zvolit, jakým stylem budu nakonec psát. :)

Co vy na to?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Andromeda!

Příspěvek od Honzaleco »

...takže...předběžnou osnovu mám už zhruba sepsanou; nápad na příběh se víceméně formoval už během hraní a teď, když jsem Andromedu dokončil, už jsem to jenom nepatrně doladil...
...k tomu nedávnýmu nápadu...nakonec to budu psát klasicky a nebudu vymejšlet skládání příběhu z nějakejch datapadů apod...nicméně je chci taky v omezený míře využít jako další vyprávěcí prostředek...

...velmi stručnej a nicneříkající popis: Nebude to příběh boje proti nepříteli zvenčí...ale spíš bych to chtěl pojmout víc jako takový drama - nebezpečí/hrozba nečíhá vždycky někde v dálce ve vesmíru, ale někdy je i mezi náma.

...pracovní název je prozatim "Chilling fields" (z toho by se možná dala poznat aspoň planeta, kde se to bude odehrávat :D )

Ještě jedna věc...příběh nejspíš nebude na kapitoly, ale na několik větších částí...počítam tak na tři/čtyři (+ možná prolog a epilog)...akorát ještě přemejšlim, jak to sem dávat - jestli každou část třeba rozdělit na menší díly a ty sem postupně dávat, nebo až potom, co budu mít každou tu hlavní část hotovou. Jde v podstatě jenom o to, že by tu v tom druhým případě byla větší prodleva - ale to by mně osobně nijak zvlášť nevadilo.



Tohle bude dost pravděpodobně poslední taková větší fikce, psaná sem v současným formátu - tak doufám, že nezklamu.



Tak jo, rozjedem to...


:-O
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Andromeda!

Příspěvek od Honzaleco »

...někdy o víkendu možná budu mít hotovej takovej krátkej prolog...tak ho sem pak hodim. Jako další pak už bude první z těch hlavních částí.
Odpovědět