Fanfikce (ME: Andromeda) - DOKONČENO

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Fanfikce (ME: Andromeda) - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

(založim nový téma...když už jsem začal...)

Prolog - je trochu kratší...ale snad vám naznačí, v jakym stylu by se příběh moh odehrávat a co by se v něm mohlo dít....
...další část bude delší (takže to chvíli asi potrvá, než jí budu mít napsanou)...jestli tohle má 5 stránek, tak další část jich bude mít plus mínus 50 - hrubej odhad (EDIT 8.6.: spíš víc - v tomhle jsem se asi trochu podcenil).


Mass Effect: Andromeda - Chilling Fields

-> https://uloz.to/!aPRhqQO8K5kB/mea-chilling-fields-pdf" onclick="window.open(this.href);return false; <-
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne sob 29. čer 2019 13:58:23, celkem upraveno 111 x.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

UPDATE:
Neřeknu vám přesně, jak velkou část toho prvního dílu mam hotovou...protože nevim, jak velkej rozsah mi nakonec vyjde a nijak jsem si to neohraničil...neřek jsem si, do kolika stránek se chci vejít.
Zatim mam 15 stránek a ňáký drobný (ne normostran s 1800 znakama - fakt jako stránek. NS by bylo ještě o trochu víc)...no, tipuju, že tak něco kolem 20% by to mohlo bejt.

...další věc...zatim jsme se ještě napevno nedomluvili, jenom jsem to tak naťuknul...ale MOŽNÁ budou v týhle fikci ilustrace, o který se postará královna barev a odstínů - Starbound
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 11. zář 2017 0:07:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...zhruba 50% z první části, odhaduju...

...další věc - už je trochu zřetelnější struktura a už je mi jasnější, jak to budu psát. Vedle prologu a epilogu budou celkem 3 hlavní části, každá by snad měla mít tak kolem 200 000 znaků - už jsem trochu upravil úvodní příspěvek...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...bezmála 70% hotovo...

Buď po dokončení první části anebo spíš až potom, co napíšu celou fikci, budu dělat drobný opravy, korekce a úpravy stávajícího textu. Asi budu taky chtít změnit ňáký výrazy, aby ladily k českýmu překladu.

...třeba: jak přeložit výraz "Outpost"? Jestli jste už četli někdo první knihu a používá se tam to slovo, tak poraďte. Pokud ne, tak se nic neděje, počkam si na lokalizaci Andromedy a budu z vás tahat rozumy až pak. :evil:
Zatim to překládám jako "kolonie" a tak s tim pracuju...nechci používat stanice - to je Nexus..."kolonie" neni přesnej překlad toho, co Iniciativa zakládá na planetách, ale co už...nic jinýho zatim nemam. :D


EDIT: Datum dokončení první části - v srpnu možná, v září určitě.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...80%...poslední dobou to trochu skřípe...

...na rozdíl třeba od Borderline, kde jsem měl kapitoly (kdy každá - na pár výjimek - měla něco kolem 35 000 znaků), tak tady píšu části/dějství a směřuju to tak plus mínus k 200 000 znakům na jednu část. To je docela dost textu -> takže jsem si trochu i přizpůsobil způsob psaní.
Zatimco kapitoly v Borderline jsem psal normálně postupně, chronologicky, tak teď píšu na přeskáčku - v rámci příběhu v tý části mam hodně událostí a nějaký se mi píšou líp než ostatní...dám příklad...závěrečnou scénu už mam, ta se mi psala celkem rychle, výměnu názorů šéfů na Nexusu, ze který je cejtit politika a různý machinace na sto honů, mam taky (sorry za nepatrnej spoiler); ale ta se odehrává někdy spíš v druhý půlce příběhu...atd...
...a takhle to je u spousty dalších příběhovejch částí. Mám je hotový, ale ňáký na sebe třeba ještě nenavazujou a nemam je propojený. Takže teď se snažim je spojit, aby to dávalo smysl a občas to tam chce napsat třeba i něco míň záživnýho, co mi tolik nejde - ale snažim se, aby to bylo co nejlepší.

Jinak potvrzuju ten můj odhad, že první část budu mít příští měsíc...pořád to vypadá na to září...


Díky za pozornost a snad vás neurazil malej náhled do tvůrčího procesu :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

90%
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Link k první části: https://uloz.to/!F8CZWt82l2D6/mea-fikce-1-cast-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

-----

- na devadesát devět procent je to hotový a takhle to bude i potom, až budu dávat všechny části dohromady...jenom kdyby tam něco chybělo nebo tam něco podstatnýho nebylo, tak to tam dopíšu.
- jestli to budete číst tak počítejte s tim, že to bude tak z 90% kecání a kecací/statický scény a z 10% boj a akce. Má to bejt úvodní část, takže se toho tam ještě tolik neděje...ale už mám nápady, jak bude příběh pokračovat a mohly by z toho vzniknout docela dobrý scénky...

- ještě varování...Andromeda je vlastně start něčeho novýho a tohle berte taky tak...jestli čekáte variaci na klasickej BioWare plot; cestování z planety na planetu, všude plnění ňákejch dílčích úkolů za vyšším cílem apod. - tak toho se tu nedočkáte. Zkoušim to pojmout jako drama, odehrává se to z velký části na jednom místě v Andromedě, jde tam o vážnou situaci, která může bejt zbytku Heleusu ukradená, ale tady je docela znát a tak...

- tahle 1. část má zatim něco málo přes 60 stránek...

- to je zatim všechno, těšim se na případnej feedback už teď...a jdu pomalu dávat dohromady další část...

:)


EDIT: ...a třeba mám už nápad na hlavního "záporáka"...rozuzlení přijde až v poslední části - ale můžu slíbit, že to nebude žádná cizí mimozemská rasa, která by ohrožovala lidstvo, chtěla vyhladit veškerej život nebo něco podobnýho - jak to velmi často bejvá...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Link k druhý části: https://uloz.to/!vux9gzpNkCyu/mea-fikce-2-cast-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

-----

...platí to samý jako pro první část - považuju to víceméně za hotový a budu to upravovat jenom, kdyby tam něco zásadního chybělo. Co se týče dýlky - je podobná.

...po vzoru politiků si dovolim udělat pár slibů: Poslední část snad bude pořádně dramatická...hodně často by se tam mělo dít něco fakt podstatnýho...máte se na co těšit...
...po druhým dílu tam mám dost nezodpovězenejch otázek, cliffhangerů a tak...to všechno se vyřeší a vyjasní v poslední části. Navíc, už samotnej název napovídá tomu, že z hlediska dramatičnosti by ty první dvě části měly bejt slabej odvar toho, co přijde nakonec...všechny dosavadní nejasnosti tu spějou ke konečnýmu rozuzlení...takže očekávejte, že to bude zajímavý.

...dokončení fanfikce? Někdy na jaře...aspoň teď to tak vidim.
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 01. led 2018 14:29:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...poslední část bude dost pravděpodobně o trochu delší...zatimco ty uploadnutý části mají něco lehce přes 200 000 znak, třetí "dějství" bude mít (minimálně) okolo 300 000 znaků.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Únor je ňákej kritickej...když jsem před lety psal Borderline, tak jsem toho v tomhle měsíci vypotil zoufale málo....a u týhle fikce mi to posledních pár dnů zase jde jak lačnýmu s*aní :| .
Dávám si od toho na pár tejdnů pauzu - minimálně po celej zbytek února, spíš asi tak někdy do půlky března. A odhadovaný dokončení - dřív, než koncem dubna to mít nebudu.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...já psal, že nejdřív možnej termín, kdy bych to moh mít napsaný, je konec dubna? :O ...no...to jsem byl buď ožralej nebo jsem se hoooodně přecenil. Nebo obojí.

://

....jinej, podle mě střízlivější odhad. Když mi to půjde a bude to odsejpat, tak začátkem letních prázdnin budu dokončovat 3. část...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

:shot:

To vůbec nejde!! ...mam asi 160 000 znaků a cejtim, že jsem zatim jenom v půlce... :?

...deadline ale víceméně zůstává...buď konec června nebo prázdninový měsíce...
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Krieg »

Takže to kvalitou dopadne jako herní Andromeda? :D
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Andromeda byla dobrá hra!! :D

-----

...ale ne...ME:A byla sice dobrá hra, ale měla spoustu much...a to já nechci...takže se budu snažit, aby to ňákou kvalitu mělo.
Akorát to bude jiný, než klasický ME příběhy s objevováním novejch míst, přípravou na střet s největším zlem apod...spíš takový drama...kdybych to měl přiblížit, tak třeba - jestli jsi sledoval Okupaci (předloha J. Nesbø), tak tim se trochu inspiruju...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Mám zhruba dvě třetiny tý poslední části (když nepočítam epilog, kterým to nakonec všechno završím).

Několik zpráv:
1) Release date se možná trochu zpozdí...můžou za to buď židi, komunisti, kalousek nebo pitomio (SVK verze: může za to buď kotleba, fico nebo vlado mečiar). Vyberte si. Anebo je to tim, že jsem holt blbej, mam blbej odhad a soustavně přeceňuju svý literární schopnosti. Je to trapný, já vim...a omlouvám se. :-O Každopádně...buď se kousnu a zvládnu to do konce prázdnin, nebo to bude někdy v září. Berte to tak, že to nechci uspěchat a radši to psaní trochu natáhnu, než abych vydal něco nedodělanýho. To už zní líp, ne?

2) Ilustrace nakonec budu dělat já...no, "ilustrace" - to snad radši ne, já se nebudu pokoušet nic nakreslit, jinak by to dopadlo zle a nedobře. Ale už teď trochu přemejšlim, jak na to a mám pár nápadů.

3) Už teď má ta třetí část asi 260 000 znaků...takže jo, bude to trochu delší než byly předchozí dvě.

Howgh...domluvil jsem. :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

"On to sem ještě nedal? To je blbec...a kecal. A je nespolehlivej...vždyť už to tady mělo bejt!"
:D

-----

Ano. Jsem vinen a všechno nahoře na mně sedí. Opět jsem se trochu podcenil...jestli ta třetí část má bejt taková, abych jí moh vypustit ven, tak na to ještě chvíli potřebuju. Tak prosím ještě o chvilku strpení...sice to pořád odkládám, ale ty procenta už pomalu naskakujou. Do konce října bych ten třetí (a největší) díl skládačky chtěl dokončit.
Ale nevylučuju, že to bude až v listopadu...ale to už bych byl docela flákač. A samotnýho by mě to štvalo. Takže se budu snažit dotáhnout to na 100% ještě tenhle měsíc.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...poslušně hlásim, že jsem překonal blok/malou tvůrčí a psací krizi, která mě postihla v listopadu a že už snad dorazim tu třetí část, která vypadá, že bude 2x tak dlouhá jako předchozí části.

A kdy to bude? Nevim, možná to dostanete pod stromeček. S tim souvisí i to, že už nechci moc odhadovat data dokončení, psát termíny, kdy už to bude a dávat si ňáký deadliny. Pak jste totiž nasraný vy, když to neni včas...a jsem na sebe nasranej taky já, že jsem to nestihnul. Omezim se proto na hodně orientační data.

Takže...ten poslední úsek bych chtěl mít sfouknutej ještě letos (snad do těch Vánoc...je tam 85%, takže to jde sice pomalu, ale jistě), v novym roce epilog, dám to dohromady a budu to spojovat/slaďovat/upravovat...no, nevim. Počítejte s první půlkou příštího roku (možná s tou první čtvrtinou) <- to jsou ty orientační data.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

Pomalu to leze a leze...už mam plus mínus 97%. Za ty věčný průtahy může třeba taky to, že jsem před začátkem psaní měl jenom takovou hrubou osnovu a k tomu, aby to bylo k mojí spokojenosti, do toho příběhu vměstnávám další a další věci.

Potom epilog, kterej by měl jít o poznání rychleji, pak to dám dohromady, jako celek překontroluju...a potom už asi nic podobnýho. Pořád si stojim za tim, že tohle bude moje poslední větší dílo a pak už nic podobnýho rozsahu nenapíšu. Čte to pramálo lidí...a ještě k tomu to je Andromeda, která u hráčů oproti trilogii propadla...

-----

Mám nápad na něco menšího - takovej miniprojekt - ale pustim se do něj jenom, jestli bude zájem. Byly by to malý, na sebe navazující kapitoly a rozhodně ne takovejhle monstrpříběh. Začal bych ME2 a šlo by o převyprávění Shepardova příběhu, ALE...
...nebylo by to pouhý převyprávění (hru si může zahrát každej a většina z nás to hrála už xkrát). Ideálně by v tom byla špetka humoru - no dobře, tak víc než špetka.

Vyprávěl bych příběh kapitalistickýho Sheparda a jeho hrdinnýho boje proti vesmírnejm čínskejm komunistickejm broukům (kolektoři), během nějž by narazil na odbory (gangy na Omeze), anarchisty, squattery (piráti a Vorchové) či vesmírný cikány (kvariani) a postavil se všem, co sešli z cesty pravýho kapitalismu a vyměnili individualismus za bezpečí kolektivu. Prostě zasadit to do takovejch ekonomickejch kulis a zároveň opustit vážnou notu ME2 a udělat z toho fakt jako komedii.

Byl by o něco takovýho zájem?


(EDIT: Už teď je tahle fikce delší než ME: Borderline. No...potěš koště. :D )
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

:pheeu:

...víte, jak dlouho mi ta třetí část trvala? Rok a něco.

:pheeu:

...má to přes 500 000 znaků a je to delší, než obě dvě předchozí "kapitoly" dohromady.
Teď ale ještě neni konec...ještě sepíšu epilog a celej tenhle příběh uzavřu...snad to bude důstojný zakončení a nezapomenu tam na nic důležitýho.
Potom všechny části scuknu dohromady, ještě jednou to zkusim pročíst a vychytat detaily, co mi utekly, sladim mluvu postav, aby byla konzistentní a tak (i když to je jedna z věcí, co mě fakt nebaví - tohle čtení od začátku a hledání chybiček a překlepů...ještě když jako autor vim, co bude dál a svádí mě to k tomu skákat v textu dopředu, abych už to měl z krku...), pak přidam nějakou titulní stránku a nějak to graficky ozvláštnim a pak...pak už nic.

Jdu na to..ale nejdřív mi dovolte, ať si ještě jednou oddechnu, že ta nejdelší část je za mnou.

:pheeu:
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Fanfikce (ME: Andromeda)

Příspěvek od Honzaleco »

...všechno dopsáno, text fikce je hotovej. Snad je to nejhorší za mnou.
Odpovědět