Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
tunerrw
Desátník
Příspěvky: 62
Registrován: ned 20. led 2013 23:52:01

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od tunerrw »

Skvělá práce jako vždy Honzo =) No už aby si psal, nebo aspoň uveřejnil termín dalšího dílu ať víme, kdy se máme těšit =|
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Další díl? Nevím, koncem dubna budu vědět víc. Někdy brzy©.

-----
pozn.: Výrazy "Někdy" a "Brzy" v tomhle případě můžou znamenat třeba za čtrnáct dní, za měsíc, za dva měsíce nebo dokonce za tři. Za půl roku - to už ne, to asi dřív. Použitím těchto termínů si autor vyhrazuje právo vydat další díl až bude dokončen a až výše zmiňovaný uzná za vhodné.
-----
:-D
V dubnu dám vědět, zatím vydržte..
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Na konci dubna, nejpozději na začátku května bude hotova další část. Zrovna teď jsem skoro v půlce kapitoly... :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Trošku se asi zpozdím. Hotovo bude až někdy v příštím prac. týdnu.

Teď mám něco málo přes 70%.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Hotovo. To vše díky takové "writing spree" dnes večer, kdy se mi do teď během asi tří hodin povedlo napsat skoro 10 000 znaků. Snad se to nepodepíše na kvalitě...
Proč, Ó Bohyně, proč...jsem v takovém tempu nepsal svou bakalářku? :/
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Další díl očekávejte někdy příští týden...snad ještě před víkendem.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Jsem hotov a to s malým časovým předstihem...to ale snad nikomu nevadí.

Minulá kapitola byla taková dynamičtější...teď situaci zklidníme a elysijské dobrodružství bude uzavřeno.

Někam do textu jsem se pokusil umístit takový malý odkaz na jedno hudební dílko...možná ho budete znát. Není těžké ho najít...kdo ho jako první objeví, vyhrává tisíc internetů. :-D :-D
(Nápověda: Je to někde v druhé části textu).


Dále - 2 věci:
1) Touto částí se dostáváme zhruba do poloviny plánovaného děje ME:Borderline. Ano, jsme v půlce. K této příležitosti jsem napsal..jak to nazvat..kompendium/stručný přehled/popis věcí, které se zatím v příběhu objevily. Zatím je samozřejmě neúplný, mám před sebou ještě polovinu.

2) V červnu mám přijímačky. Mám je rozstrkané po většinu měsíce. Na konci června pak promoce. To znamená, že k psaní se asi moc často nedostanu. Další část nejspíš přijde o něco déle. Ale žádnou paniku...ať dříve nebo později...I intend to finish this or die trying. :-D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Příští týden bude další část. Ať žije prokrastinace a odkládání učení! :-D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

A je to. O pár dnů dřív, než jsem původně zamýšlel.

Trochu jsem se při psaní tady té kapitoly zaseknul. Ale nebylo to nic hrozného.

EDIT: Nový odkaz, kde je na první stránce opravena úvodní hlavička.
Uživatelský avatar
valleniel
Rotný
Příspěvky: 124
Registrován: úte 05. bře 2013 22:26:41

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od valleniel »

Konečně mám po všch zkouškách, takže mám volno a čas na to si přečíst tvůj příběh. Zatím jsem u druhé kapitoly, ale musim říct, že to máš fakt dobrý. ;)
I'm sad hanar can't wear sweaters.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

To mě těší... :-)

Když to po sobě zpětně čtu, tak koukám, že je tam chyb jak máku. Až se dostanu na konec, budu to muset pořádně všechno projet a poopravovat. Ale snad ti teď občasné nepřesnosti nezkazí zážitek ze čtení...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Další díl by mohl spatřit světlo světa někdy v příštím týdnu.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Je to tam. A můžete to brát jako "dva v jednom"...tahle část je opravdu hodně dlouhá..klidně by mohla být rozdělena na dvě. :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Pokračování stihnu buď už zítra, nebo potom v úterý.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Je to tam.

Psaní týhle kapitoly bylo...zajímavý.
Nevěděl jsem, co dělat s Kroganem. Přišlo mi blbý, nechat ho někde celou dobu jen tak postávat. Tenhle problém je v prvním i druhým dílu. Garrus opravuje Mako, Ashley čistí zbraně, Kaidan asi vaří nebo co tam dělá, Tali je u inž. Adamse a pracujou tam apod... a Wrex stojí a kouká. To samý Grunt. Stojí jak solnej sloup a čumí do blba, jinak nic. No, zatím jsem svýho Krogana nechal rázovat po lodi, ještě ho možná trochu zapojím.

Pak ta scénka na střelnici... :)) ...snad jsem ji napsal dobře...

Jo, ten modrej text - napadlo mě, že ho potom dám na několik míst v příběhu a bude oznamovat nějaký významější události v celogalaktickým měřítku. Abych zůstal v kontaktu s hlavním dějem. A ta barva ho právě odliší od "mých" událostí.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Dneska den blbec...vstal jsem levou nohou, od oběda tady prší a nedá se nic dělat, nálada už taky byla lepší...

Aspoň jsem pokročil v další kapitole. Myslím, že o příštím víkendu bych ji měl mít hotovou.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Je to tam.

Tuhle kapitolu jsem psal jako takovou "poctu" ME3 multiplayeru. Přesněji - jednomu fenoménu, kterej se kdysi často praktikoval. :D

Děkuji Vláďovi za originální popis gethského juggernauta/velitele. Nešlo to nepoužít. :D

----------

Tak trochu se blížím k finální fázi příběhu, tudíž k Priority: Earth/bitvě o Londýn - jsem od toho tak kapitolu, dvě...asi by bylo dobrý to pojmout docela zodpovědně a věnovat se tomu víc. Počítám, že bych to mohl dostat tak do tří obsáhlejších kapitol. Minimálně.
A teď, jak to publikovat:
1. možnost - jako doteď, takže postovat samostatný pédéefka
2. možnost - celý najednou - hodil bych to sem, až bude celá bitva u konce. Tak dva/tři měsíce by to tu ale bylo mrtvý
3. možnost, k tý se kloním nejvíc - psát to do jednoho dokumentu, ale postupně přidávat. Takže první část by byl text třeba o 15 stranách a druhou část bych přidal do stejnýho dokumentu, takže pak by měl text třeba 30 stran. Se třetí částí 45 a tak dále (čísla jsou velmi orientační).


Jak by se vám to líbilo?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Další část je hotová.

Nezdá se vám to...opravdu tam něco chybí. Tam na konci...
V předešlých kapitolách jsem se pokusil trochu rozvinout vedlejší dějovou linku, kterou je romance hlavního protagonisty. A jak se blížím k závěru, měla by i ta romance vygradovat. A to se děje právě tady...na konci chybí ona část.
Je ale 18+...a to tak, že víc, než jenom trochu...tu jsem sem nedával, ale mám jí napsanou a zájemcům ji rád zašlu...kdo si chce příběh okořenit, klidně mi napište. Jenom tu na ní nechci odkazovat přímo, nic víc...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Když půjde vše tak, jak má, dám sem první kapitolu závěrečný části příběhu už příští víkend.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

První část konečný fáze příběhu je hotová. Link je tradičně přidán do úvodního postu.

V týhle úvodní části poslední bitvy jsem se hlavně snažil rozklíčovat to, co se asi tak mohlo skrývat pod příkazem "Order Fleets to Earth" na galaktický mapě a tříminutový cutscéně, co pak následovala až do okamžiku, kdy se flotily přesunuly do Sluneční soustavy. Snad se to bude číst dobře.

V závěrečný pasáži je proslov admirála Hacketta a slova, která "skutečně" řekl. Překládal jsem to podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí. Pokud by to někomu nevonělo, dejte vědět - po dokončení příběhu to budu dál upravovat a třeba s tím něco udělám.

Have fun.
Odpovědět