Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9b

Příspěvek od Green »

Honzaleco, chtěl bys mít prezentovaný tvůj příběh na webu, kde by byla rovnou vyhrazena i stránka + odkaz na stažení? :)
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9b

Příspěvek od Honzaleco »

Čím víc lidí bude mít možnost se k tomu dostat a někteří další čtenáři se pak třeba rozhodnou si to přečíst, tím líp...proto jsem to, koneckonců, psal - pro českou ME komunitu...takže za jeho umístění sem na web bych byl vděčnej. :) ...je to nečekaný, ale potěší to...

Akorát ještě prosím o strpení...0.9b ještě přece jenom není konečná verze a lepší s tím pracovat, až to bude opravdu hotový. Pomalu to piplám, dokončuju a přidávám poslední drobnosti...do Vánoc to ale určitě budu mít.

Za nabídku znova děkuju.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9b

Příspěvek od Green »

Honzaleco píše:Čím víc lidí bude mít možnost se k tomu dostat a někteří další čtenáři se pak třeba rozhodnou si to přečíst, tím líp...proto jsem to, koneckonců, psal - pro českou ME komunitu...takže za jeho umístění sem na web bych byl vděčnej. :) ...je to nečekaný, ale potěší to...

Akorát ještě prosím o strpení...0.9b ještě přece jenom není konečná verze a lepší s tím pracovat, až to bude opravdu hotový. Pomalu to piplám, dokončuju a přidávám poslední drobnosti...do Vánoc to ale určitě budu mít.

Za nabídku znova děkuju.
Samozřejmě, rádo se stalo.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9b

Příspěvek od Honzaleco »

Hotovo, ukončeno.

Ehm...

Konečná verze příběhu je tady: http://ulozto.cz/xewHMG2G/mass-effect-b ... -final-pdf" onclick="window.open(this.href);return false; (odkaz je i v úvodním postu).
Linky na jednotlivý kapitoly jsem odstranil..pořád mám ty části před zkompletováním u sebe, ale už nebude potřeba je sem cpát...

Další zásah do příběhu už neplánuju; jenom v případě, že dostanu víc podnětů něco změnit. Potom to "patchnu".

Rozhodl jsem se sem nakonec dát i odkaz na verzi 18+ ...kapitola těsně před útokem na Zemi je tam trošku rozvedená :D ... Verze 18+ se pozná podle toho, že na úvodním obrázku bude v levým dolním rohu červená hvězdička. Dokument s titulní stranou bez červený hvězdičky je standardní vydání ME: Borderline

.
.
.


...takže jo, to je asi konec týhle etapy. Neměla by to ale bejt etapa poslední... :D
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Green »

http://masseffect.biogames.cz/fan-fikce ... orderline/" onclick="window.open(this.href);return false;

V menu na webu v kolonce: Ostatní -> fan fikce -> ME Borderline
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Nahrána verze 1.1

- opraveno několik menších chyb, hlavně v druhý části příběhu (koncovky, míchání spisovný a nespisovný řeči ve větách, chybný výrazy, přebytečný slova apod.)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Odkaz na verzi 1.2 v úvodním postu.

...pořád jsem s tím nebyl spokojenej, teď už by to mohlo bejt lepší. Dovolim si prohlásit většinu věcí za opravenou/upravenou...teď už definitivně. Dost oprav tam čtenář skoro ani nepostřehne, ale mně tam prostě vadily... :-O
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Kira_Shepard »

Teda pochvala a palec hore! Sama píšu povídky a román, ale né z ME universa ale scifi celkově... Jak to, že sle (mám tp i já) když pretahuju kapitoly do verze pdf, tak to kolikrát nemám ucelene ale stránku mám tak, že kapitola mi třeba začíná v půli stránky. Přitom ohraniceni se většinou používá 2cm x 1,5 cm :-D Stejně tak to mám i u tebe ;-) Jak dlouho že jsi ns tom celkově pracoval Honzo?
Obrázek
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Kira_Shepard »

Honzaleco píše:Nahrána verze 1.1

- opraveno několik menších chyb, hlavně v druhý části příběhu (koncovky, míchání spisovný a nespisovný řeči ve větách, chybný výrazy, přebytečný slova apod.)
Nejhorší je, když pises v první osobě, to je kolikrát umění napsat kapitolu bez opakování se :-D Ale jak říkám, povedlo se ti to ;-) :joint: O\
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Já už několik let používám ne klasickej Word, ale jeho OpenOffice variantu a tam je v nabídce rovnou export do pdf, takže jak mam ten text napsanej, tak mi potom stejně rozloženej a upravenej vyleze v pédéefku. :)

Tohle jsem začal psát předloni na začátku května - 9. března vyšel třetí díl Mass Effectu a zhruba měsíc a půl po dohrání jsem se do toho dal. Skončil jsem teď v listopadu...takže jsem na tom dělal rok a půl. Samozřejmě s přestávkama...někdy byly kratší, někdy docela dlouhý. Třeba si pamatuju, že jsem loni za celej únor napsal asi jenom jednu stránku - tehdy jsem dost vydatně hrál MP a šetřil kredity na poslední DLC... :)

V první osobě psát - to je podle mě ještě o něco těžší (proto jsem se do toho nepouštěl). Aby to bylo dobrý, tak se to chce snad ještě víc vcítit do kůže toho, za koho vlastně píšeš. A přijde mi tak nějak přirozenější popisovat děj z pohledu pozorovatele...
Prostě u mě platí, že třetí osoba > první osoba. To se týká i třeba her, kde se mi hraje daleko líp, když vidim postavu toho, za koho hraju.


Jinak mě těší další spokojenej čtenář.. :D Povedlo se ti dočíst to až do konce? Jestli jo, tak zasloužíš uznání jenom za to, žes to dokázala celý přelouskat. 300 stránek je fakt docela dost, to přiznávám...holt to neni četba na jedno odpoledne...
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Kira_Shepard »

Já jsem čtenář, někdy i náročnější. Proto i pro mě je těžší kolikrát specifikovat dannou událost či charakterizovat děj/okolí... ještě ne, ale chystám se, nedávno jsem začala :-D
A právě OpenOffice používám i já, klasika 12/13 písmo Times New Roman. Právě proto sem byla kolikrát vytocena, kdyz jsem měla ocislovani jindd než původně :-D

Co se týká psaní z první osoby, je to přirozenější, můžeš to tak vnímat že svého pohledu ale... Zase pokud máš více hlavních postav, pak je lepší právě psát z pohledu třetí osoby. Například Hunger Game, tam se vzivas do kůže Katniss Everdeenove a spousty věci víš jen z doslechu. Já jsem svojí první povídku napsala tímhle stylem (hlavně lazo,plazo) jen pro sebe, takže žádné záhlaví, zapati atd. Bylo to pořád, jsem, jsem, budu, prostě pak už jsem byla na některá slova alergicka :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Kira_Shepard píše:Já jsem čtenář, někdy i náročnější....
To se asi mám připravit na to, jak mi to pak zkritizuješ, co? :D :D
...ale kritika, pokud dává smysl, je pro mě (pro autora) taky důležitá...a někdy možná i cennější, než nějaký kladný, ale moc stručný hodnocení.

Mně OpenOffice zatim ještě žádnej text nerozházel...to jsem v něm psal bakalářku, tenhle příběh a spoustu jinejch věcí... Musim to ale zaklepat. :pheeu:

Já se rovnou přiznám, že tenhle samej příběh bych v první osobě nedokázal napsat. Nejspíš bych se pořádně neuměl vžít do hlavního hrdiny a popisovat děj přímo jeho očima. Psát tím stylem by mi přišlo vůbec divný...a třeba by mi dělalo daleko větší problém skákat z postavy na postavu (v příběhu taky párkrát změním postavu, na kterou třeba nachvíli přenesu svou pozornost) - popisovat nějakej děj/činy někoho jinýho ze třetí osoby a pak se zase vrhnout do ich-formy...ne, to bych nedával.


Je tvá tvorba někde veřejně přístupná? Jestli bych si taky nemoh počíst... Třeba objevim skrytej potenciál tvejch povídek... :D
Uživatelský avatar
Kira_Shepard
Rotný
Příspěvky: 181
Registrován: stř 25. pro 2013 15:31:43
Bydliště: Earth

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Kira_Shepard »

Bohužel zatím né,e... Teď moc času nemám jsem kolikrát 13 hodin v práci a to co jsem psala za povídky, mám psane rukou. :-)
Teď chci ale začít znovu psát, vím, že to bude scifi žánr zasazeny do budoucnosti ale ještě pořád přemýšlím, co s postavami a dějem. Nez se do toho dám :-D Každopádně, pokud budu mít něco k dispozici, klidně ukážu :-D

Popis dané věci první/třetí osoba pro mě problém není jako to, popsat věci, kterou jsem si vymyslela a dosadila do příběhu. Představa je, ale popsat jí tak aby jí vnímali podobně i druzí je ehm, někdy na palici :-D

Co se týká tvého příběhu zatím dobré, dost dobré, na mě ale málo popsané třeba postavy, hodně vypisujes děj okolí, vedes časté dialogy. (Tím myslím vojenské prostředí například, průběh bitvy, zbraně...) Já třeba u rozhovoru používám i detailni popis, jak se přitomta postava tváří, řeč těla.

Třeba i u pouhého pěšáka popisuji, že během této akce na něm byl znatelný strach s kapkou nervozity. Že při detailnějším pohledu na jeho tvář měl na cele kapky potu a jeho ústa se chvěla při každém vydaném slovu, oči měl třeba propadle díky vycerpanosti a únavě... no a prostě, bla, bla, bla :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Kira_Shepard píše: Co se týká tvého příběhu zatím dobré, dost dobré, na mě ale málo popsané třeba postavy, hodně vypisujes děj okolí, vedes časté dialogy.
Kam ses zatím dostala? Za první kapitolou asi už jsi, co? V úplným začátku příběhu se to teprve nějak rozjíždí, do takovýho toho lepšího psacího rytmu jsem se dostal až někdy kolem půlky a pak se aspoň mně i líbí víc, jak jsem zpracoval a napsal ty pozdější kapitoly.
Častý dialogy, jo. Když nevim, jak bych některou věc nějak nezúčastněně napsal, zkoušim to často vyjádřit aspoň v tom dialogu mezi postavama. No, sama si můžeš přečíst, že v týhle situaci jsem se párkrát octnul. :D
Kira_Shepard píše:(Tím myslím vojenské prostředí například, průběh bitvy, zbraně...)


Při psaní jsem byl ovlivněnej (ovlivňovanej) MP. Troufnu si říct, že zbraně, nepřátele atd. z probíhající války jsem doopravdy poznal až hraním mulťáku. Jednak mě to takhle docela bavilo psát...a pak taky to všechno pro mě v sobě nese atmosféru univerza. Aspoň já si myslim, že ten popis zbraní, útoků nebo nepřátel udělá celej příběh víc "masseffectovštější".
Kira_Shepard píše:...Já třeba u rozhovoru používám i detailni popis, jak se přitom ta postava tváří, řeč těla. Třeba i u pouhého pěšáka popisuji, že během této akce na něm byl znatelný strach s kapkou nervozity. Že při detailnějším pohledu na jeho tvář měl na cele kapky potu a jeho ústa se chvěla při každém vydaném slovu, oči měl třeba propadle díky vycerpanosti a únavě... no a prostě, bla, bla, bla :-D
To asi není úplně můj styl. Taky jsem tam párkrát zkusil popsat pocity protagonistů, jak jim zrovna teď je apod. Ale obvykle to sfouknu třeba ve dvou/třech větách. Přijde mi to na můj vkus možná až moc statický. Anebo si myslim, že když o to víc popíšu prostředí, uvedu tim čtenáře do konkrétní situace líp a řeknu mu toho víc. Možná...
Anebo bych to takhle prostě nebyl schopen psát... :D

Každopádně, tim nechci shazovat tvůj styl psaní, jak jsi mi ho popsala. Taky zní docela dobře a čtivej může bejt určitě taky. :)
Kapija
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: stř 13. srp 2014 17:44:51

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Kapija »

Tak to je bomba! Zatím jsem na 11. stránce a je to supr! :) Skvělá práce
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Snad to bude bomba i potom, až se dostaneš někam dál... x) (pozdější kapitoly se mi možná povedly napsat o trošku líp...aspoň podle mě...)

Díky za pochvalný hodnocení; jsem rád, že to zaujalo...
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Hany »

OK... tuhle knížku jsem měl rozečtenou už jednou, bohužel jsem se nedostal v příběhu dál než na začátek pač jsem neměl čas =| .... nicméně nedávno jsem se rozhodl, že tu knížku už dám :) (i když furt nemám čas ...nebo se na to alespoň vymlouvám :cool: ) ...a musím říct, že jsem udělal špatně když jsem si tu knížku nepřečetl hned poprvý, kdy se mi dostala pod ruky ;) už dlouho se mi nestalo, že bych něco tak hltal :D četl jsem před spaním, ve vlaku, v tramvaji, před přednáškama, po přednáškách (...někdy i během přednášek :// ) celé tohle snažení vyvrcholilo dnes, kdy jsem si prostě a jednoduše usmyslel, že ji dotáhnu do konce (protože už jsem musel vědět, jak to dopadne - bylo to napínavý jak kšandy, ten konec rozhodně)... takže jsem zůstal celé dopoledne v posteli a prožíval poslední okamžiky v Londýně :) ...prostě: příběh - skvělej, lokace - žúžo, postavy - uvěřitelný, charismatický a se :\**/: ...vyprávění a celkově - Mass Effectovský =*

jedniný co mi trochu vadilo byla Hannah Shepardová :D ...ale to bude tím, že hraju primárně za Earthborn Shepa :D ...a kdybych měl být hnidopich tak pak slovní spojení "příjdu dýl" jako Moravákovi mi to prostě nejde do uší :D ...myslím že se tam vyskytlo jen jednou, ale nějak mi to utkvělo v paměti :D

jinak jsem rád za to, že to dopadlo tak, jak to dopadlo; ke konci sem se přistihoval s myšlenkama na to, že těch 300 stránek je málo x) (a to je co říct, poněvadž jsem celou knížku přečetl z mobilu)

PRO VŠECHNY CO TO NEČETLI: IHNED TO NAPRAVTE! =)

P.S. Chci pokračování... musím vědět, co se stalo se Světlanou x) ...pač mohli koupit psa :D

P.P.S. pokud budeš někdy pokračovat v tvorbě, bylo by super přidat: badass Krogany, badass Salariany a badass Hanary :D na škodu by nebyli ani badass Volusové a zástupy tupých Vorchů :evil:

P.P.P.S. doufám, že jsem nepřekročil nějaký limit povolených smajlíků na koment :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Honzaleco »

Wow...

...teď to vypadá, že jsem tě podplatil, abys na to napsal pochvalnou recenzi. :O :D
(...fakt jsem nikoho neuplácel ani k ničemu nenutil...myslím to upřímně... :D )

----------

Ne, opravdu...takovej pozitivní příspěvek jsem fakt nečekal...to se ti to líbí víc, než mně...já, takovej sebekritik, bych teď měl dodat, že jsi asi čet něco jinýho... :D

...rád slyšim, že to někoho tolik zaujalo...vypadá to, žes tomu věnoval fakt dost času...a z toho příspěvku cejtim, že to stálo za to...pro mě jako pro autora to znamená zase potvrzení, že fanfikce ME:Borderline splnila svůj účel - a to, co jsem psal, mělo smysl.

...nevim, kdo a jestli vůbec někdo to ještě čte...za doporučení děkuju...každopádně, vzhledem k tomu, že to má 300 stránek a taky proto, že jsem se tam občas pokusil zacházet do detailů - aby to bylo takový..."immersive", zároveň v souladu s reáliema univerza a trochu i pozemskejma a aby to nebylo zase až moc sci-fi - jsem se bál, že by to pro čtenáře mohlo v určitejch chvílích bejt...komplikovaný ke čtení. Ale snad to tak nebylo...

...příběh - skvělej (dejme tomu), lokace - žúžo (snažil jsem se), postavy - uvěřitelný, charismatický (ok, to už trochu přeháníš, ne? jsem rád, jestli ne)...

:D

...ale jsem rád, že to pro tebe bylo "Mass Effectovský"...o to jsem se snažil nejvíc... :)

Za Hannah se teda omlouvám...holt maminka, nemoh jsem odolat...a zároveň mi to přišlo jako dobrej způsob, jak to udělat uvěřitelnější, propojit to (jenom takhle okrajově) s naší známou válkou s Reaperama...aby si čtenář moh říct, že to takhle fakt mohlo bejt, i když jinde ve vesmíru...že se to opravdu odehrává v ME univerzu...

...a "přijdu dýl"...no, hovorová mluva, přidal jsem nespisovnou češtinu a jsem ze západních Čech...takovýmhle drobnostem se jako autor asi nevyhnu....čtenářům, který třeba mluví trošku jinak než já, vždycky může přijít divnýho něco, co mně přijde jako docela normální...

Jo...snad jsem neurazil červeným koncem... :D
Hany píše:Chci pokračování... musím vědět, co se stalo se Světlanou
Kočičí fikci neplánuju, sorry. :D I tenhle příběh a všechno kolem je zatim u ledu...ale nevylučuju, že bych se k tomu jednou moh vrátit...
Hany píše:bylo by super přidat: badass Krogany, badass Salariany a badass Hanary
...oh shit...krogan asi nebyl dost badass... :D ...o mimozemskejch protagonistech jsem ze začátku vlastně ani nepřemejšlel...uvažoval jsem tak, že bych to přirozeně napsal nejlíp z pohledu lidí...kdyby to mělo bejt za mimozemšťana, tak bych nevěděl, jestli jsem ho třeba správně vykreslil...musel bych znát i příběh, vlastnosti jeho rasy, tý společnosti atd....a u emzáků se do jejich pozadí ("background", ne "ass" :D ) zas až tolik nevrtam. Navíc je mi ze všech ras pořád nejsympatičtější ta lidská.

----------

Každopádně děkuju za pochvalnej komentář...jeden z těch, co mě za tu dobu potěšily nejvíc...teď si řikam: "Sakra, já jsem to asi fakt napsal dobře..."
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od GamerClassN7 »

Zajímavá fan-fikce by bila třeba za Geta, jelikož by to bil naprosto jiný úhel pohledu :) rád bych si to přečetl a myslím že nejen já :)

p.s - už jsem ti několikrát děkoval za tvou fan-fikci ale ani teď mi to nedá, díky za Borderline je to skvělé dílo :)
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Příspěvek od Hany »

K těm postavám, vůbec jsem nepřeháněl, některý charaktery byly vážně dobře popsaný a jejich reakce na události byly rozhodně uvěřitelný, když jsem si to četl, dokázal jsem docela dobře vcítit do jejich role, z velké části na tom měl zásluhu způsob jak píšeš, na druhé straně to mohlo být i tím, že se vcelku dobře zžívám s postavama v příbězích :) ...Je fakt, že kdybys psal za emzáky nebylo by to ono... Na druhou stranu kdybys udělal nějakým emzákům hlubší pozadí, nebylo by to vůbec na škodu... Kramm byl strašně nevyužitá postava ;)
Obrázek
Odpovědět