Příběh ze světa ME - DOKONČENO

Rádi tvoříte cokoliv z Mass Effect universa? Předveďte nám.
Jatyn
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: sob 14. zář 2013 9:35:19

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Jatyn »

Tento příběh je parádní, nedávno jsem ho přečetl najednou a těším se jak to ukončíš :)
Jinak nemohl bys nahodit znovu 13. díl nefunguje :(
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Díky za feedback, taková odezva vždycky potěší! :) Malej spoiler: Dopadne to dobře...

Koukám, že ten link na 13. díl nefunguje...ach jo, co mi to tam s tím dělají? :O Anyway, uploadováno znovu, teď už by to mělo jít.
Njn, s číslem 13 byly vždycky problémy.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

ETA další kapitoly - příští víkend. Možná to stihnu i v prac. týdnu (příští čtvrtek/pátek)
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Green »

Honzaleco píše:ETA další kapitoly - příští víkend. Možná to stihnu i v prac. týdnu (příští čtvrtek/pátek)
paráda =)
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

2. část poslední bitvy je k dispozici. Tohle je vlastně jenom takovej předěl mezi událostma ve vesmíru a na povrchu. Ke konci kapitoly potkáte i jednu naši známou... :-)

Jsem debil. Chytře jsem si smazal předchozí soubor, do kterýho jsem měl přidávat ten text. Takže to nebude v jednom pédéefku, ale bitvu rozdělím jako předchozí kapitoly.

----------

Do konce nám zbývají 2 poslední kapitoly. Co potom?

No, pak si to budu po sobě pročítat a postupně opravovat všechny chyby, kterejch si všimnu. Výsledkem by měla bejt vyčištěná verze příběhu v jednom souboru. Snad se k ní dopracuju...
.
.
Pak si dám pauzu...
.
.
A pak mě láká zkusit psát něco dalšího. Před pár dny jsem dostal nápad...

...četl jste někdo Žoldáky od F. Forsytha? Nebo hráli Jagged Alliance 1, potažmo 2? Napadlo mě, že bych se pokusil napsat něco volně na ten způsob...co byste tomu říkali?

Jenom předběžná "anketka"... :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Do konce měsíce bude další kapitola. Pak už bude chybět jenom jedna část do konce příběhu.
Uživatelský avatar
Ostroměřák
Desátník
Příspěvky: 62
Registrován: sob 19. led 2013 15:46:36
Bydliště: Netřeba říkat

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Ostroměřák »

Tak jsem si právě stáhnul všechny části a jsem na to velice zvědavý :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

Máte tam 3. část. Zbývá už jenom jeden, poslední krok... :D

O tomhle jsem mluvil na konci srpna. V týhle části se poprvý objeví postavy, který možná budou několika členům komunity připadat...hodně známý ;) (v příští kapitole se objeví i další). Doufám, že jsem to takhle napsal aspoň trochu dobře.

----------

Jako je Aliance vyčerpaná dlouhotrvající válkou, začínám bejt už i já trochu vyšťavenej. Ale zbejvá mi už jenom poslední kapitola...
Jatyn
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: sob 14. zář 2013 9:35:19

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Jatyn »

Paráda :D
Už se těším na konec
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME

Příspěvek od Honzaleco »

N7 Day nestíhám...to by bylo šílený...ale v listopadu jsou i jiný významný data a to už bych mohl zvládnout ;)
Jinými slovy: Dokončení příběhu už v první půlce měsíce nečekejte...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

Poslední kapitola je nejdelší a napsal jsem ji v nejkratším čase. Snažil jsem se, aby výsledek byl pokud možno tak kvalitní, jako předešlý části.

.
.
.

(@ admin: Prosím nechat tohle téma ještě otevřené, přijdou nějaká zajímavá čísla a další oznámení).
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

Předem bych chtěl poděkovat těm, kdo mi sem občas hodili pochvalnej post a přinutili mě tak pokračovat, když se mi třeba moc nechtělo.:D Určitě se o sobě dočtete ještě v poděkování, který bych tam chtěl taky zahrnout...

...a dostávám se k tomu, proč je tohle verze 0.9. Protože to ještě má daleko do stavu, v jakým bych si to nakonec představoval. Příběh už je dodělanej, tam už nic připisovat nebudu, ale začíná další práce. Chystám se vyžehlit chyby, překlepy a nepřesnosti, kterejch jsem tam určitě dost přehlídnul. Taky chci připsat možná nějakej úvod, přidat tam pár svejch závěrečnejch slov...prostě aby to nějak vypadalo. A určitě to dát do jednoho pédéefka, ať to tady neni roztahaný v x souborech.
Jak to pokračuje, o tom vás tu budu informovat. Updaty budu umísťovat do úvodního postu :)
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 11. lis 2013 17:21:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

Jenom připomenu, že projekt ME: Borderline je svou velikostí v rámci český ME komunity určitě jeden z mála, ne-li naprosto ojedinělej počin. Když už ničím jiným, tak aspoň rozsahem textu se vyrovná řadě veleděl světový literatury.

- 889 870 znaků / víc než 494 normostran

- 145 812 slov


-----------------------------------------

Pro srovnání:
Pán prstenů: Dvě Věže od J.R.R. Tolkiena - 143 436 slov
Harry Potter a Kámen Mudrců od J.K. Rowling - 77 325 slov

atd. atd.

(...a ani mezi klasickou literaturou bych se dýlkou neztratil...třeba román Pride and Prejudice od Jane Austenový má 123 880 slov, novela 1984 od G. Orwella má 88 942 slov, Čapkovo R.U.R. má zhruba 25 500 slov apod.)



První větu jsem napsal zkraje května minulýho roku. Dokončení příběhu mi trvalo skoro rok a půl (s malejma přestávkama, samozřejmě.) :D
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od hRDLA »

:O Tak dlouhý? Tak to vážně respekt a potlesk. Bohužel to pro mě znamená že si to budu moct přečíst až po maturitě :(, tak to snad už bude finální verze.
Naposledy upravil(a) hRDLA dne pon 11. lis 2013 17:24:03, celkem upraveno 1 x.
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

To už jo...nějak si ani nepřipouštim, že by mi ta závěrečná "postprodukce" měla trvat dýl, než tři měsíce. :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

Fun Facts aneb několik tajemství, ukrytých v hlubinách příběhu. (Varování: Pozor na spoilery, rozklikněte na vlastní riziko!):
...
Hlavní ženská postava se původně měla jmenovat Faye Haynesová a měla to být Britka. Už na začátku psaní jsem ale počítal s tím, že se na konci dostanu až do Londýna. Tušil jsem, že to nejspíš bude dost složité a nechtěl jsem si to takhle předem ještě víc komplikovat. K družstvu se tak nakonec přidala Jelena Ivanovová.)
+ další věc: odstřelovačka týmu Omikron měla být blondýnka. Nakonec jsem jí "předělal" na brunetku (přiznávám se...líbí se mi tmavovlásky. :D )
U jedné z fregat, která zasáhla do boje na Tuchance, jsem váhal mezi jmény. Měla to být buď SSV Poltava nebo SSV Narva (obě to byly bitvy Severní války na začátku 18. stol. - b. u Narvy byla snad i větší, co se týče rozsahu ztrát). Nakonec jsem zvolil Poltavu - ten název je známější. :-)
V závěrečné londýnské bitvě se krátce objevuje postava kvarianské mariňačky, která je vyzbrojena puškou Adas. Nevěděl jsem, jak přesně popsat to, jak ta zbraň střílí a jak se chová, tak jsem si s ní dal cvičnou sólovou hru v MP. Bylo to na bronzu, vyplácal jsem všechny medigely a v 8. vlně mě zapíchnula Phantomka.
...a ještě něco z MP soudku: 8. hlídková základna Aliance; dějiště mise na Noverii, je v podstatě původní multiplayerová Firebase White, akorát "trochu" rozšířená. Celá kapitola je vlastně odkazem na "White/Geth/Gold"
Druhou část bitvy o Zemi jsem pojal jako takovou poctu letcům, kteří bojovali v bitvě o Británii v druhé světové válce.
Otázka: Poznali jste v jedný z posledních kapitol australskou letkyni, která pilotovala prototyp stíhačky? :-) Ve hře to nijak nevysvětlili, ale podle mě se třeba takovýmhle způsobem mohla do rozhodujícího střetnutí zapojit.
Během toho roku a půl jsem psal v průměru tak 1-2 normostrany denně. Když jsem tvořil poslední kapitolu, psal jsem víc, než 2x rychleji.
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne úte 12. lis 2013 21:16:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
valleniel
Rotný
Příspěvky: 124
Registrován: úte 05. bře 2013 22:26:41

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od valleniel »

Wow, přes 140 tisíc slov? Tak to tleskám. Všechna čest. :) . Až dostanu zápočty tak si ten příběh určitě celej dočtu!
I'm sad hanar can't wear sweaters.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9.

Příspěvek od Honzaleco »

Skoro 150 tisíc...trochu jsem doufal, že bych to mohl dát, nakonec "jenom" necelejch 146 tisíc... Dlouhý to je; teď ještě, aby se to taky dalo číst. To ale musíte posoudit vy, čtenáři :-) Já můžu jenom doufat, že se to bude líbit...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9a

Příspěvek od Honzaleco »

Verze 0.9a je hotová...zatím jsem to dal do jednoho pédéefka a zároveň jsem se pokusil upravit vzhled, aby byl aspoň trochu jednotnej (v jednotlivejch souborech vypadaly kapitoly jako "každej pes - jiná ves"). Zároveň jsem odstranil pár chyb, který vysloveně bily do očí.

Dál mě čeká část, na kterou se zrovna dvakrát netěšim - zkusim si to důkladně pročíst z pozice čtenáře a budu opravovat všechny stylistický nesrovnalosti, chyby, překlepy a tak. Abych jich eliminoval co nejvíc.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Příběh ze světa ME - DOKONČENO - verze 0.9b

Příspěvek od Honzaleco »

0.9b ...pročetl jsem si to a snad jsem se zbavil většiny chyb, překlepů a tak. Nějaký tam nejspíš ještě budou; ale doufám, že v týhle verzi už jich bude minimum.
Nově přidána titulní strana příběhu.

Obrázek

Ještě tam ale něco chybí...obsah, poděkování a podobný věci...to přijde příště.
Odpovědět