ME3- problém se stíny

Máte nějaké problemy s hrou? Zde je můžete řešit.
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Každopádně bych poslal asi to samé co Green. Ty dveře jsou strašně černé nahoře a v černách prostorách se dělají modré až černé fleky, které se do sebe vkládají. Ale je zajímavé, že některé stíny jsou v pořádku.
This is my favourite forum on the internet!
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Ještě jednou napíšu co jsem všechno zkoušel: reinstall hry, nastavování stínů, cinematic lights, nový Windows, jiná grafická karta, nastavení na monitoru, jiné ovladače grafické karty, vypnout depthOfFields a spouštění v různých rozlišeních.
EDIT: Ještě jsem zkoušel nainstalovat DirectX přímo ze složky s ME3.
EDIT2: Teď jsem dokonce zkusil warez verzi, nechal ji tak jak byla a pořád stejné.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Odplata »

To tazko uz nieco poradit, ked skusis uz tak extremne riesenia ako vymena grafiky a bez zmeny resp. zhodenie systemu... to je skoro ako uz iny PC cize by to vobec nemalo robit...
Obrázek
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

To nebude probém počítače, ale v nastavení hry nebo v nastavení grafické karty.

Ještě bych mohl zkusit vzdálenou plochu a mrknul bych se na to.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Teď jsem to dokonce zkusil na notebooku. To samé. Vypadá to, že ty **** z BW mají nějaký problém přímo v té hře. Vsadím se, že 90% lidí tady má ME v PC pěkně dlouho a proto nemají s tím problém. Ještě můžeme zkusit tu vzdálenou plochu jak jsi říkal, ale nevím co jiného bys vyřešil, než já.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od BatouT101 »

Tak tohle to dělalo mě se stíny.

Na této scéně to bylo vidět nejlíp.
Obrázek
(ON-3-ON)

Po změně nastavení "ME3 config ultilitě"
Obrázek

Ten první byl nastavený na hodnoty (červeně orámované) ON-1-ON
Ten druhý byl nastavený na hodnoty (červeně orámované) ON-3-OFF

Doufám že to trochu pomůže.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Díky za snahu, ale nepomohlo. Dočetl jsem všechny příspěvky na BSN a všichni co volali na podporu dostali odpověď typu: "Chyba je u vás." nebo "Stále to řešíme". No do dneška to není vyřešené a BW se na to vysral. Na základě takové debilní podpory nemůžou čekat, že si lidi, kteří mají technické problémy, ještě někdy koupí jejich produkt. Zlatá podpora na League of Legends. Tam to chodí trochu jinak. Každopádně ještě vám nafotím ty screeny.
This is my favourite forum on the internet!
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Obrázek

Obrázek
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
ttomki
Svobodník
Příspěvky: 42
Registrován: pát 25. led 2013 10:52:44
Bydliště: Zakera Cafe

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od ttomki »

Hm, jediny problem s tienom som mal to iste ako ukazal na screenoch BatouT101, ale to mi vyriesilo zapnutie dynamickych tienov v grafickych nastaveniach hry, a tie posledne screeny tam nevidim ze by bol bug, alebo ano? Moj ME vyzera rovnako, mne to prisde ako graficky efekt kedze je to roh miestnosti a tmave miesto, a aj tam pri dverach je to tmavy kut proste, nemyslim ze by sa to dalo nejako opravit, jas mam nastaveny na +1 a doteraz by som si to ani nevsimol, prislo mi to normalne. popripade dajte niekto screen ako to ma vyzerat "normalne".
"Just hold the line until the end. Cause we will give them hell !"
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Normálně by měl ten stín, vypadat jako stín. Když se podíváš tak to je černá barva smíchaná s modrou a fialovou a někde to vypadá fakt hrozně. Nejvíce je to vidět na těch dveřích co tu poslal GREEN.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od BatouT101 »

No, podle toho jak to popisuješ a těch screenů. Tak něco podobnýho mi dělá jeden monitor. Na jednom monitoru Dell to vypadá jako tmavé místo s nepatrnými obrysy a na tom druhém AOC je to světle černej flek s nádechem zelené. Neměl jsem zatím moc čas s tím experimentovat ale vypadá to že ten AOC to prostě nedokáže zobrazit a navíc nemá kvalitní černou při černém pozadí. (nekvalitně kryje podsvícení displaye).
Prostě, na tom Dellu jsem si taky nevšiml žádné zásadní chyby v zobrazení.

Zkusil bych ještě jiný monitor. (případně jiný způsob propojení než nyní VGA/DVI)

P.S: Bližší informace k tomu mému AOC
AOC d2357ph
Display:LCD s podsvícením WLED
zapojen přes HDMI....
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Já mám taky HDMI. Můžu zkusit starší monitor. Jenže to není monitorem, protože u jiných her to je OK. Možná má ten monitor problém pouze s ME. Jenže to dávám za vinu EA/BW, protože oni to zadupali a jejich podpora stojí za velký *****. Hra má běžet všude. Mám hodně dobrou 660Ti, 8jádro, 8gb RAM, tak ať nepíšou nic o PC sestavě jako ostatním. No asi to budu muset hrát s těmi stíny. Každopádně by si měli promluvit se svými programátory.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Ristoro píše:Normálně by měl ten stín, vypadat jako stín. Když se podíváš tak to je černá barva smíchaná s modrou a fialovou a někde to vypadá fakt hrozně. Nejvíce je to vidět na těch dveřích co tu poslal GREEN.
Normandie je celkově hodně tmavá a stíny v ME jsou nekvalitní a zastaralé. Daň za používaní starší technologie UDK.

Ale jak psal Batou, podle screenu tam nevidím nic extra. Tmavé to je, ale takhle je navržen celý koncept Normandie.

A jestli vidíš vyloženě všude černo, měl by sis pohrát s nastavením světlosti jasu buď na monitoru nebo ve hře. Většina rad tady se stále opakuje a podpora ti napsala, že chyba je ve tvém nastavení. I já to tak vidím.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Odplata »

Prečo sem stále dávaš také krpaté obrázky... daj to sem v plnom rozlíšení nech to poriadne vidíme.... jasné že to bude vnejakom nastavení, faktom je, že by te tiene nemalo tak zlievať do jednej farby, mali by byť pekne farebne odstupňované od svetla až po tmu...
Obrázek
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Mně to podpora nepsala. Podpora to psala jiným lidem, co jsem četl. Ty stíny by měly být prostě černé, jako jsem je měl, když jsem to hrál před rokem. Celkově jsem tomuto problému věnoval cca 10 hodin. Nemám na to tolik času a nervů to řešit pořád. Prostě je to chyba EA/BW. A když jsou některé stíny naprosto normální a některé rozpixelované, můžeš vyloučit i to, že mám něco blbě nastavené.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Swen von Walhallion »

abych rekl pravdu ja na tech obrazcich taky nic extra divnyho nevidim.. je pravda ze mam celkem dost tmavy astaveni celkove (jak se podivila spousta lidi kdyz se divaly na moje videa). Na druhou stranu ja si tehle veci moc nevsimama pokud to vyloene nerve oci pac grafika je az nekde na 3-4 miste u her pro me osobne, teky je mozny ze to je zpusobeny nejakym patchem/DLC co prislo v mezicase a nikdo si toho moc nevsima
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Taky jsem to z počátku nějak extra neregistroval. Jenže když jsem viděl ty dveře na Normandii, ten tmavý, nepřirozený stín, od té doby si toho všímám. Nebo například když mluvím s Vegou, má na tričku modré fleky, které vypadají jako z nějaké hry v MS DOS. Každopádně, už to neřešte. Nevyřešili to jiní borci na BSN, takže tady asi těžko.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od BatouT101 »

Ristoro píše:Taky jsem to z počátku nějak extra neregistroval. Jenže když jsem viděl ty dveře na Normandii, ten tmavý, nepřirozený stín, od té doby si toho všímám. Nebo například když mluvím s Vegou, má na tričku modré fleky, které vypadají jako z nějaké hry v MS DOS. Každopádně, už to neřešte. Nevyřešili to jiní borci na BSN, takže tady asi těžko.
No na některých místech mám stejný problém jako ty jak jsem již psal. Podařilo se mi to akorát minimalizovat (tento problém) na minimum pomocí nastavení těch efektů. Bohužel.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Ono to má více lidí, jen si toho nevšimli. A není to záměr hry, je to chyba programátorů. Řekl bych, že u takových her je taková chyba i na vyhazov... Ne že by mě to nějak extra vytáčelo, už jsem si na to zvykl, ale docela to kazí ten dojem z hraní.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od destanov »

Souhlas mám to taky. Ale jen někde. Dynamický stíny zapnutý, jas tak akorát, ale stejně to občas dělá zrůdnosti (třeba na Thessii úplná hrůza v rozích, na nebi a na smrťákovi. "Chybička" se vloudila. :$
Odpovědět