ME3- problém se stíny

Máte nějaké problemy s hrou? Zde je můžete řešit.
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Potřeboval bych poradit ohledně problémů se stíny. Hru jsem přeinstaloval snad 5x, hrál jsem si s nastavením grafiky, monitorem i ME3, nejnovější ovladače, atd.. a pořád nic. Stíny jsou tak černé, že občas zakrývají téměř vše. Mám originál ME3. Zde je fotka, která specifikuje můj problém: http://social.bioware.com/forum/topic/344/index/9655420" onclick="window.open(this.href);return false;.
Pokud někdo ví, čím to je, prosím o radu. Děkuji.
This is my favourite forum on the internet!
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Mimochodem všechny rady co jsou na foru, kde je obrázek, jsem zkoušel a nic nepomáhá.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Co zkusit si zvýšit kontrast ve hře?
Teda, pokud už to někdo nepsal na BSN.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

To asi ne. Ono to má jenom pár lidí co jsem četl a zrovná já jsem to chytl. Předtím, když jsem hrál ME3, když vyšel, bylo vše v pořádku. Ale teď není. Vyměnil jsem za tu dobu sice grafickou kartu a monitor, jenže tam problém není, protože jiné hry jedou jak mají. V ME2 byl návod jak se dostat do shaderů a tam to přímo změnit a problém se vyřešil. Jenže v ME3 už člověk nemá přístup k shaderům, tudíž jsem v pasti. Fakt nevím co s tím. Zkoušel jsem snad vše.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Ristoro píše:To asi ne. ...
Podle této odpovědi usuzuji, že jsi to ještě nezkoušel.
Někdy může být i to nejjednodušší řešení správné.

Navíc všechny ME běží na Unreal Enginu, tutíš bys měl mít podobné problémy i jinými hry (např. Unreal Tournament, Gears of War, Aliens: Colonial Marines...). Vyskytuje se ti problém jen u ME nebo i v jiných hrách na UE?

Jinak v tom odkazu na BSN je celkem dost řešení...
Ani jedno nepomohlo? Co zkusit starší ovladače na grafiku? Jaké máš parametry PC?

Ještě tu mám jedno řešení. V "C:\Users\tvé jméno\Documents\BioWare\Mass Effect 3\BIOGame\Config"
je soubor "GamerSettings.ini". Otevří ho v notepadu a zde si můžeš vypnout stínováni a upravit určité hodnoty v nastavení vzhledu.
Teda, pokud to už někdo nepsal na BSN...
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Docela mě zaráží, že někteří tam uvádějí problem na nvidii GTX 560 TI:
same problem here on gtx 560ti with nvidia latest drivers (295.73)... dont know if its driver issue im not going to resinstall/downgrade
Avšak já mám stejnou grafiku a vůbec ten problém nemám...
Ještě mě napadá reinstal DirectX 9tek.

(V jádru ale stejně myslím, že to bude v nastavení jasu a kontrastu nakonec, v branži to tak bývá nejvíc)
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Flek
Desátník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 09. úno 2013 15:19:19

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Flek »

Ja mam GTX 560TI drivers 280,20 a jede měto na DirectX 11ka podle cofiguratoru ME 3
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Zkusím ty starší ovladače. Všechno na BSN jsem zkoušel i s tím souborem. Do notepadu se napíše DepthOfFields=False a ta grafika je celá světlá a vypadá to ještě hůř. Graf. kartu mám GTX 660Ti. Jiné hry na Unreal Enginu jedou normálně.
EDIT: Tak zkusil jsem i starší ovladače a nic. S jasem jsem si zkoušel pohrát a nastavení kontrastu v ME3 není, pouze na monitoru jsem to zkoušel a taky nepomáhá. Už mě to vyloženě ****.
This is my favourite forum on the internet!
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Dokonce jsem nainstaloval ME3 na nový windows a jiný HDD a nepomohlo to. Už to vidím jen tak, že hra má problém s monitorem nebo s grafickou kartou.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Ok, tak mi to nedalo, ten problém jsem si zkoušel udělat taky a myslím, že mi vyšel přesně:

Obrázek

Podle toho, co uvádiš mi to přijde jako jediné správné řešení, které uvedu níže. Když jsi dělal tolik oprav a reinstalací a ten problém zůstal, mohlo to znamenat jediné... nastavení hry máš stále uložené v stejných hodnotách a neměnilo se. Na nvidii 660 to bylo ještě dost podivnější, protože se jedná o novější grafiky a nějak se mi nechce věřit, že to je grafikou.

Obrázek

A jak, že jsem si to způsobil? -- obrázek níže je odpovědí.
Jak už jsem zmínil prvně. Zkoušel jsi tuto možnost nastavit na větší hodnoty?

Obrázek


Jestli to není tímto... tak už fakt nevím.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Obrázek jsi trefil přesně. Ty dveře mám úplně stejné. Zkoušel jsem i 2 grafické karty. 570gtx a 660GTx-Ti a na obou to samé. Teď jsem zkoušel tu světlost a pořád je to stejné.
EDIT: Ještě mi řekni, jak přesně sis to takhle rozhasil ? To jenom tou světlostí ?
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Odplata »

Keby mal tak rapidne znížený jas tak by aj to skur.... decko bolo značne tmavšie. Tie tiene vyzerajú ako keby sa viaceré odtiene zlievaly do jednej farby ako pri nízko (16) bitových farbách...
Obrázek
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

A dají se někde nastavit ty bity u té hry ? Protože o to jsem taky něco četl. Netuším proč by mi ME měl běžet na 16 bitech.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Flek
Desátník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 09. úno 2013 15:19:19

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Flek »

otevři si grafickou kartu tam si mužeš nastavit co chceš
Uživatelský avatar
Flek
Desátník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 09. úno 2013 15:19:19

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Flek »

je to ovladací panel Nvidia pravou miši klikni na obrazovce a viber ovldací panel Nvidia
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Vím, vím. Jenže tam mám barevnou hloubku 32-bit, takže teď jsem už úplně v prdeli.
This is my favourite forum on the internet!
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Green »

Ono by to chtělo poslat více screenu z tvé hry. Navýšení (třeba z -5 na 5) hodnot jasu teda nepomohlo?
EDIT: Ještě mi řekni, jak přesně sis to takhle rozhasil ? To jenom tou světlostí ?
Ano.
Odplata píše:Keby mal tak rapidne znížený jas tak by aj to skur.... decko bolo značne tmavšie. Tie tiene vyzerajú ako keby sa viaceré odtiene zlievaly do jednej farby ako pri nízko (16) bitových farbách...
Ten obrázek je celkově nekvalitní, chtělo by to víc příkladů. Těžko se to odhaduje.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Odplata »

Ristoro píše:Vím, vím. Jenže tam mám barevnou hloubku 32-bit, takže teď jsem už úplně v prdeli.
Jo praveže ty v hre farby nezmeníš (asi), najlepšie ak urobíš viac príkladou s rôznym nastavením jasu nech vieme, v čom je vlastne chyba + skús v ovládači nastaviť default nastavenia poprípade ak máš nejaké grafické profily tak ich zruš...
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od BatouT101 »

Měl jsem podobný problém a zjistil jsem že na to mělo vliv nastavení "Number Of Cinematic Lights" ale chce to vyzkoušet.

Edit: PS.: Jo screenshoty mi to dělá stejně tmavý jako tobě jinak ve hře mám jas v pohodě.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: ME3- problém se stíny

Příspěvek od Ristoro »

Teď se mi dokonce neukádají screeny v té složce jak mají. c:\users\username\documents\bioware\mass effect 3\screenshots je to tady ne ? já tam nemám nic.
This is my favourite forum on the internet!
Odpovědět