Mapy

Debata o příběhu, DLC, postavách apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Mapy

Příspěvek od destanov »

Zdravím. Kde všude se v Mass effectu 2 daj koupit mapy soustav? Viděl jsem je jen v jedinim obchodě - na Iliu. Jsou nějaký další? Kromě DLC - ty nemám.
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Mapy

Příspěvek od hRDLA »

Jedině na Illiu, a v DLC Lair of the Shadow Broker se dají akorát koupit souřadnice planet bohatých na určité suroviny, ale ty jsou stejně už v dostupných soustavách.
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
Ronie
Rotný
Příspěvky: 160
Registrován: stř 15. říj 2014 20:33:44
Bydliště: Lučenec, Slovensko

Re: Mapy

Příspěvek od Ronie »

Tak potom na čo sú tam? Mohli dať radšej nejakú novú sústavu bohatú na suroviny nie?
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Mapy

Příspěvek od Honzaleco »

Přiznám se, že jsem moc nepochopil účel těch novejch planet...dobře; dali nám souřadnice k novejm planetám, kde je navíc dost surovin...to je od nich hezký...ale...
Ronie píše:Tak potom na čo sú tam?
...přesně...k čemu to vlastně bylo?

Suroviny na všechny upgrady jdou posbírat úplně jednoduše z planet v základní verzi hry bez DLCček... Tohle DLC je navíc plánovaný, že probíhá/že by ho měl hráč začít až po konci sebevražedný mise. Takže už je za hráčem chvíle, kdy upotřebí ty tři nejnutnější upgrady (zbroj, štíty, Thanix)...ostatní je vlastně fuk, jestli bude upgradovaný nebo ne.

Pro pár hráčů to možná význam má...pro ty, kdo LotSB hrajou hned na začátku, mají málo surovin a chtějí je rychle nasbírat apod. Jinak - pěkný gesto od BioWare, ale jeho význam mi nějak uniknul...já jsem třeba během LotSB měl všechny upgrady za sebou a vsadim se, že zdaleka nejsem sám...
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pát 05. úno 2016 23:48:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Mapy

Příspěvek od Honzaleco »

...a ať nejsem zase tak negativní...
...jak jste to měli vy se skenováním planet? Bavilo vás to nebo ne? (případně: Skenovali jste nebo jste na to kašlali? :D )

-----

Já klidně skenoval a s tou mechanikou jsem neměl moc problém (na rozdíl od mnoha hráčů, co na to nadávají)...ale je fakt, že jsem skenoval jenom planety, kde byly zdroje surovin "Bohatý"...a když mi to kleslo na "Dobrý", tak jsem šel o planetu dál, nesnažil jsem se všechno podojit, co to jde. Pak by mě to asi taky nejspíš hodně rychle omrzelo... :-O
I tak ale nebyl sebemenší problém se surovinama...na všechny upgrady to stačilo a to mi ještě určitě zůstaly planety, kterejch jsem se skenerem ani nedotknul.
Uživatelský avatar
Ronie
Rotný
Příspěvky: 160
Registrován: stř 15. říj 2014 20:33:44
Bydliště: Lučenec, Slovensko

Re: Mapy

Příspěvek od Ronie »

Po prvý krát som DLC Shadow broker hrala po celej hre a neskôr keď som bola na Ilium.
Prvý krát som skenovala tak, že som brala všetko nad dva obdĺžniky postupne som to zväčšila na tri a ž štyri (málo sond, ale s coalesced súborom na úpravu sond a paliva je to jednoduchšie, odporúčam). pri každom skenovaní čakám kedy si zlomím prst :D Robí si niekto poznámky, ktoré planéty ste už preskenovali, prípadne aké misie majú, alebo len ja? Všetky tri hry mám napísané v jednom zošite.
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Mapy

Příspěvek od Honzaleco »

...poznámky? Ne...vždycky, když jsem přiletěl na planetu, jsem zapnul zkusmo skener...a pokud tam byla dostupnost surovin "Dobrý" nebo menší, tak jsem letěl jinam...a usoudil jsem, že na týhle planetě jsem už byl anebo mě nezajímá.
...když na to tak koukam, tak jsem ve dvojce byl docela dost "planetárně promiskuitní" - jakmile už mi planeta nemohla co nabídnout, tak mě omrzela, odkopnul jsem jí a vyměnil jí za novou.

...v ME2 jsem střídal planety na skenování jako ponožky...


...pardon, jsem trochu opilej. :-O
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Mapy

Příspěvek od Hany »

papír a tužku vytahuju jen u ME1, kde nejde poznat na jaké planetě jsem už byl... to si potom odtrhávám planety a soustavy; na planetách pak vytasím mobil s načtenýma mapama z MEwiki abych tam nemusel projíždět krajinou dělanou jak přes kopírák dost dlouho... když jsem to hrál poprvé, tak mi to ani tak nepřišlo... když to člověk ale hraje už po páté (možná i víc, radši jsem to přestal počítat)... tak je to děsná pruda... to opakující se prostředí je ubíjející... (ME2 je z tohohle pohledu skvělá) u dalších dílů se bez pomůcek obejdu - jsou tam %. Co se týče surovin... když jsem to hrál naposledy, totálně jsem se hecnul a vytěžil každou planetu minimálně na "slabé" :D Po každém dohrátí všech misí pak s Normandií zaparkuju na oběžné dráze Země, hru pořádně uložím - žádné rychlé uložení - a posléze hru vypínám s dobrým pocitem, že to přesně navazuje na ME3. :D ...asi nejsem normální, ale jsem detailista :D
Obrázek
Odpovědět