Shepard/ová v projektu Lazarus

Debata o příběhu, DLC, postavách apod.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Honzaleco »

BatouT101 píše: Nicméně Shepard byl celkem celebrita a kdo by nechtěl od nějaké takové suvenýr (hlavně pokud byl v jeho "fanklubu" ;) ).
Baťáku, nevim, jestli jsem to už řikal...ale ty jseš hroznej zabiják. Továrna na hlášky. To je naprosto geniální, prostě perly (...ne "perly", který vypouští Miloš, ty jsou spíš na :facepalm: ...) :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Hany píše: ... co se týče těch klonů, tak ti byli rozhodně z jinačího projektu, přece neřekla Miranda Shepovi, v DLCčku, že o tom nic neví? :) ...
:D ... Myslím, že máš pravdu ale, popravdě, DLC Citadelu jsem dohrál asi jen jednou a navíc, vycházím z víc jak rok starých vzpomínek :D , a u ME1, ME2 ještě starších. =| Mám již delší dobu v plánu si Singelplayer znovu zahrát od jedničky abych si osvěžil paměť ale, z časových důvodů jsem se k tomu nedostal... :( (Jsem hold, vyloženě sváteční hráč, "čepičkář"...) :D =|
...co se týče toho armoru a helmy, pokud to byly skutečně ony, co měl Shep na sobě při "seskoku" :D nedokážu si představit, jak by převáželi Shepa? po dopadu z něj musela být kaše... nebylo by jednodušší prostě ho sebrat v tom, v čem byl a potom až na stole ho obírat z pozůstatků oblečení atp? :D ...podle mě ta helma co našel, nebyla ta, kterou měl na sobě v onu inkriminovanou chvíli... to samé s Legionem :)
Domnívám se že ta přilba co Shep našel u trosek SR-1, mohla být třeba, jeho záložní. Je nepravděpodobné že by na lodi neměli/y od každého skafandru náhradní části.

I pravě takto mohl Legio přijít k části Shepardovy zbroje.

Jedině, mě ještě napadá že, v závislosti, na způsobu dopadu/"přistání" na povrch (což mohlo také částečně zpomalit a pohltit energii kterou padal). Tím se mohly části, jeho obrněného ale, do značné míry poškozeného skafandru oddělit a odpadnout.

(A co se týče seskoků u nás na Zemi na Zem jistě znáte...http://www.redbullstratos.com/ :D )

Nemyslím si že byl na "kaši" jak vyznělo z tvého "popisu"... ;) Předpokládám že z něj ani nesundávaly zbroj nebo helmu to co měl na sobě. Nejlogičtější by bylo po nálezu, tělo umístit do speciálního boxu, který by jej uchoval ve stabilní teplotě a zabránil jeho další zkáze (třeba při převozu). Což muselo být jak pro Kolektory nebo Cerebrus hlavní prioritou (aby se na něm mohly vydovádět :turian:) ...
Honzaleco píše: ...
Baťáku, nevim, jestli jsem to už řikal...ale ty jseš hroznej zabiják. Továrna na hlášky. To je naprosto geniální, prostě perly (...ne "perly", který vypouští Miloš, ty jsou spíš na :facepalm: ...) :)
Nevím o tom ale, jsem rád že se ti líbí. :D Třeba to trochu odlehčilo, takové ponuré téma. (Jinak prezidenta Miloše raději nechám bez komentáře, jen s drobným odkazem na jednoho věštce... ;) :D )
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od destanov »

Tak se trošku inspirujte v jiném universu ne? A tady se přímo nabízí série Assassins creed, kde se přišlo na to, že DNA člověka obsahuje i jeho vzpomínky. Takže Cerberus klidně mohl přijít na to, že DNA obsahuje vzpomínky, osobnost atd. Případně se dá vymyslet cokoliv, třeba že skafandr byl dost odolný na to, aby přežil průchod atmosférou a ještě k tomu mohl být vybaven nějakým nouzovým padákem, který mohl ten pád zmírnit.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Myslím si že není třeba se inspirovat v jiném Universu. Navíc v Assassins creed mi přijde myšlenka že DNA obsahuje vzpomínky značně "přitažená za vlasy". Je mi jasné že se jedná o sci-fi, ale z mého (momentálního) pohledu mi to připadá víc "fi" než jakákoliv existence prvku "Elementu zero". :|
Samozřejmě, každý má právo si to vysvětlit po svém.

V každém případě je moje představa taková že:
  • Při dopadu na planetu ze Sheparda/ové zbylo dost aby ho/ji mohly znovu "poskládat"...
  • "Zrekonstruovaly, restaurovaly" a zregenerovaly poškozené, odumřelé buňky a celé orgány, hlavně mozek a nervovou soustavu (kde byla celá jeho osobnost a vzpomínky)...
  • Některé naprosto zničené orgány, kosti a jiné části, nahradit syntetickými. Ostatní opravené orgány vybavit kybernetickými implantáty (například) pro kontrolu a udržování jejich správné funkčnosti.
Odvažuji se tvrdit že Shep byl nefalšovaný kyborg!
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Kuboshek »

destanov píše: ...
Nechci ti kazit iluze ale nedávno jsem ze sentimentu hrál ME2 a dám ruku do ohně za to, že tam někdo (nevzpomínám si přesně kdo) Shepovi říká něco ve smyslu, že ho pěkně dali do kupy, protože když ho viděl jak ho přivezli do zařízení Cerberus byla to jen hromada spáleného masa v rozpadlé zbroji... Mimo to, že měl na začátku svou standardní zbroj, která kdyby byla tak ,,nadčasová" alá Baťákovo trefné ,,fi" byl bys v ME1 nesmrtelný víc než v COD2 :D
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Třeba tato představa z rekonstrukce Sheparda je opravdu dobrá.
Ale, má představa počítá s tím že se na jeho těle zachovala i původní kůže. Na tomto obrázku to vypadá na celkovou rekonstrukci.
Obrázek
Co si o tom myslíte vy?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Honzaleco »

Pamatuješ první věc, co mu řikal Jacob...o tom mase a trubicích? :D
Kůže? Jestli jo, tak miniaturní částečky, ze kterýho ji potom mohli replikovat. Mně naopak víc sedí tohle, když už...

Když se nad tim člověk zamyslí, tak projekt Lazarus je naprosto neproveditelná Space Magic...pohrávám si s myšlenkou, že mráz (na místě havárie mrzne) zakonzervoval několik málo tkání a z nich Sheparda prostě naklonovali. :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Již jsem to tady zmiňoval...
Stále si myslím že části těla stále ukryté ve zbytcích skafandru třeba hlava v helmě zůstaly z části původní. Proto ty jizvy v obličeji (dekomprese, dopad...)

Klonování tkání, orgánů ano. Ale celého těla? Nemyslím si. Měly by perfektně identického dvojníka, ale "makovici by měl prázdnou". Bez vzpomínek, názorů, zážitků. S největší pravděpodobností by mohl mít zcela jinou osobnost jiné názory. Třeba stejně jak to dopadlo v Citadele DLC. :|

PS. : Ještě si vybavuju že i Jacob mu potvrdil že klon určitě není... ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět