Shepard/ová v projektu Lazarus

Debata o příběhu, DLC, postavách apod.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Je jasné že na tuhle část života/smrti našeho hrdiny, má každý z nás určitě svůj vlastní názor. Samozřejmě není divu. Je to také jedno z kontroverzních událostí ve vesmíru Mass Effektu, které by mohlo podrývat nejedno náboženství nebo představy mnoha lidí o životě, smrti či duši...

Co si o této události myslíte vy?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Honzaleco »

Ber to tak, že kdyby nebylo projektu Lazarus, nepotkal bys Samaru, Grunta, Jacoba a další... :)

Shepardovu smrt hned zkraje druhýho dílu chápu jednak jako tah, "šok", kterým by nalákali další hráče...a taky jako způsob, aby mohli začít příběh jakoby odznova, skoro na zelený louce - v tu ránu to bylo ne s Aliancí, ale s Cerberem; ne ve vesmíru Aliance, ale v soustavách Terminus atd. -> rázem tim získali spoustu prostoru na představení novejch věcí - ať už lokací, squadmatů, příběhu......než kdyby se začátek druhýho dílu stal jinak, než ho známe a BioWare se rozhodlo pokračovat se Shepardem v armádě Aliance...

A musim říct, že ten tah se Shepardovou smrtí na mě zabral. Vzpomínám si, když jsem to hrál poprvý (ach ty časy, kdy jsem ještě věděl kulový)...hlavní protagonista hned zkraje mrtvej - WTF? Pak projekt Lazarus - a hned jsem s Shepardem v úplně jiným prostředí; navíc tam, kde jsem to fakt nečekal... :D

Hlavně kvůli výše zmíněnejm důvodům chápu projekt Lazarus jako ne zas tak špatnej tah ze strany BioWare...kterej navíc, podle mě, zvládli docela bych řek i bravurně - dobře zpracovanej, přišel ve správnou chvíli...
Uživatelský avatar
CalibrationsForever!
Svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:52:22
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od CalibrationsForever! »

Honzaleco píše:Ber to tak, že kdyby nebylo projektu Lazarus, nepotkal bys Samaru, Grunta, Jacoba a další... :)

Shepardovu smrt hned zkraje druhýho dílu chápu jednak jako tah, "šok", kterým by nalákali další hráče...a taky jako způsob, aby mohli začít příběh jakoby odznova, skoro na zelený louce - v tu ránu to bylo ne s Aliancí, ale s Cerberem; ne ve vesmíru Aliance, ale v soustavách Terminus atd. -> rázem tim získali spoustu prostoru na představení novejch věcí - ať už lokací, squadmatů, příběhu......než kdyby se začátek druhýho dílu stal jinak, než ho známe a BioWare se rozhodlo pokračovat se Shepardem v armádě Aliance...

A musim říct, že ten tah se Shepardovou smrtí na mě zabral. Vzpomínám si, když jsem to hrál poprvý (ach ty časy, kdy jsem ještě věděl kulový)...hlavní protagonista hned zkraje mrtvej - WTF? Pak projekt Lazarus - a hned jsem s Shepardem v úplně jiným prostředí; navíc tam, kde jsem to fakt nečekal... :D

Hlavně kvůli výše zmíněnejm důvodům chápu projekt Lazarus jako ne zas tak špatnej tah ze strany BioWare...kterej navíc, podle mě, zvládli docela bych řek i bravurně - dobře zpracovanej, přišel ve správnou chvíli...
Súhlasím so všetkým =) Keď to hráš poprvé je to mazec proste.

Na začiatku ME2 na tej stanici keď mi Jacob povedal: Sheparde!! my jsme s Cerberem!!! a ja: Cerberus? tak to neznám :D mohli dať v ME1 Cerberu viac priestoru. (neviem asi tam bolo snimi 4/5 vedlaších misií, ale nepamätám si to poriadne =/ =/ =/
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Honzaleco píše:...
Můj zážitek i názor je velice podobný až stejný.

"jeňa_cz" tady zmínil že ten začátek byl i nějaký Teaser. Ten jsem ale nevyděl a asi proto ten začátek byl pro mě, prostě "WOW" a co se stalo s SR-1 a Shepardem hned na začátku "WTF"? ("To bylo jako všechno? To teda byla krátká hra." Jsem si říkal než zmizelo logo.)

Začátek velice, úchvatně pojaly a poskládaly. Navíc se tam projekt Lazarus výborně hodí. Pro mě je jako jeden větší dílků skládačky k pochopení závěru třetího dílu... Ale to už odbočuji.
Bylo i zajímavé celé znovuoživení Sheparda. A nejistota ostatních zda je to skutečně on.

V každém případě by mě převážně zajímaly názory na znovu oživení/vzkříšení Sheparda jako takového. Mám dojem že mnoho lidí to považuje za něco, do čeho se neměl BW pouštět nebo že to je další "spacemagic" moment v ME. Což mě celkem teda překvapilo... O_o
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
CalibrationsForever!
Svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:52:22
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od CalibrationsForever! »

BatouT101 píše:
Honzaleco píše:...
Můj zážitek i názor je velice podobný až stejný.

"jeňa_cz" tady zmínil že ten začátek byl i nějaký Teaser. Ten jsem ale nevyděl a asi proto ten začátek byl pro mě, prostě "WOW" a co se stalo s SR-1 a Shepardem hned na začátku "WTF"? ("To bylo jako všechno? To teda byla krátká hra." Jsem si říkal než zmizelo logo.)

Začátek velice, úchvatně pojaly a poskládaly. Navíc se tam projekt Lazarus výborně hodí. Pro mě je jako jeden větší dílků skládačky k pochopení závěru třetího dílu... Ale to už odbočuji.
Bylo i zajímavé celé znovuoživení Sheparda. A nejistota ostatních zda je to skutečně on.

V každém případě by mě převážně zajímaly názory na znovu oživení/vzkříšení Sheparda jako takového. Mám dojem že mnoho lidí to považuje za něco, do čeho se neměl BW pouštět nebo že to je další "spacemagic" moment v ME. Což mě celkem teda překvapilo... O_o
Ako to mohol niekto povedať !! :D podľa mňa sa tam projekt lazarus výbrone hodí. A neni to SPACE MAGIC :)
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Sadene »

Jedním slovem... SPACEMAGIC... to, že Shepard umře, bylo v traileru. Na mě to teda působilo jako hrozná kravina a byla jsem naštvaná, co se stalo. Tohle podle mě trochu přepískli.
Co se týče oživení, to mi přijde naprosto nereálné... aby ze seškvařeného kusu armoru (a ještě bez helmy) dokázali vzkřísit člověka... ne, tomu nevěřím... že udělali klona, ano, tomu věřím. Ovšem Shepard se jako klon nechová (a jak víme z dlc, jeho klony existovaly).

To už jsem spíše víc ochotná věřit tomuhle:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Honzaleco »

Samozřejmě, že je to Space Magic...vzhledem k příběhu trilogie a možnostem pokračování v něm je to ale dobře načasovaný a provedený. Proto mi to nevadí... :D
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Krieg »

Sadene píše:aby ze seškvařeného kusu armoru (a ještě bez helmy) dokázali vzkřísit člověka
Ty jo já nevim, z komiksů si nepamatuju zmínku jestli měl helmu nebo ne ale v ME3 na základně Cerberu se hovoří v jednom terminálu, že helmu měl na sobě. Přesná citace: "The helmet kept the brain intact."
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
CalibrationsForever!
Svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:52:22
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od CalibrationsForever! »

ja neviem :D je to len moj názor :D (po blbom dni :D ). Ale Sadene, ten obrázok je super! :D
Uživatelský avatar
CalibrationsForever!
Svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:52:22
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od CalibrationsForever! »

keď budem mať okolo 40 rokov nechám sa zmraziť do roku 2160 cca a uvidím či sa to dá! :D a či bude ešte existovať toto forum :D =zzz= =zzz=
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Sadene »

Krieg píše:
Sadene píše:aby ze seškvařeného kusu armoru (a ještě bez helmy) dokázali vzkřísit člověka
Ty jo já nevim, z komiksů si nepamatuju zmínku jestli měl helmu nebo ne ale v ME3 na základně Cerberu se hovoří v jednom terminálu, že helmu měl na sobě. Přesná citace: "The helmet kept the brain intact."
When spaced, always keep your helmet on!
A teď to pojďme všichni zkusit... btw, za jak dlouho po smrti opravdu odumírá mozek? Hmmm???

Jinak ještě lepší, helmu měl, ale když ho sebrali z Alchery, tak mu tam strhli helmu a odhodili? :D A to mu tam strhli i ten armor, nebo jak se Legion dostal k té svojí vysprávce???
CalibrationsForever! píše: Ale Sadene, ten obrázok je super! :D
hlavně ta evil sestřička :D


Jinak opět hru udělali tak, aby nalákali co nejvíc lidí a prodali co nejvíc kusů, je to jen business, takže nad nějakýma nesmyslama, co si vymyslí, se nemá cenu vzrušovat. Asi.
Obrázek
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Krieg »

Jasně, jen jsem chtěl upozornit, že helmu na sobě Shepard nebo Shepardová měl/a :D Jinak jasný, dnes je mozek bez kyslíku za pár minut nenávratně poškozen. Dá se jen polemizovat jestli by bylo možné v době ME oživit mrtvého člověka, na druhou stranu už dnes se dělají úspěšné transplantace obličeje, srdce a plic (plíce jsou údajně nejobtížnější na úspěšnou transplantaci), i to klonování zvířat úspěšně proběhlo, věda je blízko novému růstu utržených končetin a to je rok 2014. Takže v roce 2183 říkám, že asi klidně bude možné s obrovským zdrojem financí přivést zpět jednoho člověka k životu, pokud nebude mít všechno úplně na kaši a bude mít ten mozek zachovalý aspoň vcelku.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Sadene »

JJ, helmu měl, v tom máš pravdu. A taky v tom, jak jde pokrok v lékařství dopředu a co všechno už teď dokážem. Ale stejně, nevím, přijde mi to opravdu jako magie, aby dokázali oživit mrtvolu, co proletěla vesmírem, atmosférou planety a pak někde mrzla :D Naklonování mi oproti tomu přijde jako brnkačka :D

Btw to s tím Legionem teda je někde vysvětlené, jak to bylo? Nebo stál nad mrtvolou Sheparda a bezohledně ji obral? :D :D I Legion si myslel, že se Shepardem je ámen? :D To by mě fakt zajímalo :O
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Hany »

tak tohle je téma nad kterým jsem nikdy neuvažoval... prostě jsem to bral tak, že tam prostě je :) ...natož abych přemýšlel nad tím, zda Legion obral Shepovu mrtvolu o výstroj :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Kuboshek »

Hany píše:tak tohle je téma nad kterým jsem nikdy neuvažoval... prostě jsem to bral tak, že tam prostě je :) ...natož abych přemýšlel nad tím, zda Legion obral Shepovu mrtvolu o výstroj :D
Přímo :D

Jinak Sadene tvůj zarputilý názor mi připomíná středověké církve co chtěli upálit za kacířství každého kdo řekl že Země je kulatá :D bavíme se o době za 150let ... jen si vem co lidstvo dokázalo za posledních 150let ... jo neřikam oproti možným vesmírným rasám jsme pořád jen mravenci ale před 150lety se o nějakém letu letadlem natož do kosmu psalo jen ve scifi (např jako se psalo v 20k mil pod mořem a taky ještě nebyly ponorky) prostě a jednoduše jsou to jen spekulace, ale na scifi tvorbě je krásné to, jak bylo někde zmíněno, že vývojáři scifi her a filmů jsou předskokani vědců.. oni vědcům dávají brouky do hlavy ,,Jak to udělat aby to bylo opravdu reálné?" a věřím tomu že za 150let opravdu budeme cestovat minimalně po Solu a ano budeme mít hoodně upgradnuté lékařství :D pokud se lidstvo samo nezničí .. protože ekonomika a politika rozdrtila zatím každou lidskou říši...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Sadene »

Hany píše:tak tohle je téma nad kterým jsem nikdy neuvažoval... prostě jsem to bral tak, že tam prostě je :) ...natož abych přemýšlel nad tím, zda Legion obral Shepovu mrtvolu o výstroj :D
to je na tom právě to zajímavé ;) aspoň mi ta situace přijde poněkud komická

@Kuboshek: no opravdu by se mi líbilo, kdybychom za 150 let cestovali po Solu, ale nevím, co by nám to praktického přineslo (krom prohlubování znalostí). Za 50 let jsme se dál než na Měsíc nedostali, a i to s velkými obtíži a výdaji. V téhle soustavě na nás nic nečeká, musíme se dostat dál. A říkej si co chceš, lékařství upgradnuté bude, ale jestli si myslíš, že budou běžně oživovat mrtvoly, tak ti to nevymlouvám :)

@Batou: teaser (dokonce i s tím Legionem, tak už mi to vysvětlete! x) )
Naposledy upravil(a) Sadene dne pát 31. říj 2014 22:18:19, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Kuboshek »

Sadene píše: A říkej si co chceš, lékařství upgradnuté bude, ale jestli si myslíš, že budou běžně oživovat mrtvoly, tak ti to nevymlouvám :)
Běžné? pokud si pamatuju tak projekt Lazarus nestál malé peníze a Cerberus to Shepovi párkrát omlátil o hlavu ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Sadene »

NO z tvého příspěvku to tak vyplynulo, takže... ti tvůj zarputilý názor nevymlouvám ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od BatouT101 »

Sadene píše: ....
@Batou: teaser (dokonce i s tím Legionem, tak už mi to vysvětlete! x) )
....
Díky za ten teaser (tento někde už myslím ukazoval i "Green") Já jsem si myslel že BW udělalo teaser z té úvodní videosekvence... Jinak ten teaser s Legionem je prostě geniální. Jak z marketingového hlediska tak grafického...

Ohledně rekonstrukce Sheparda musím také uznat že musel být zázrak že z jeho ostatků vůbec něco zbylo.
Pravděpodobný průlet atmosférou a dopad na povrch planety. Pokud nezemřel na ztrátu kyslíku a následně tlaku ve skafandru, tak na to ostatní zřejmě jo...

Nic méně v tomhle budu idealista a věřím že z něj (třeba za ideálních podmínek) mohlo zůstat dost do projektu Lazarus. =)
Když vezmu v úvahu že se nejednalo o stejnou atmosféru, gravitaci, povrch jako na Zemi. Tak se tam může nějaká naděje skrývat. Navíc i nízké teploty na povrchu Alchera mohly ostatky dostatečně zakonzervovat... ;)

Co se týče Legia, tak myslím že mohl najít místo havárie SR-1, ale to jestli našel i Sheparda to se nedá nijak ověřit ale, vyloučit taky ne. Krom toho všeho bylo zvláštní, že Shepardova helma se našla mezi troskami SR-1 (Nejspíš to nebyla ta ve které "podnikl seskok" z oběžné dráhy do sněhu... )

Nicméně Shepard byl celkem celebrita a kdo by nechtěl od nějaké takové suvenýr (hlavně pokud byl v jeho "fanklubu" ;) ).
Už nevím jak přesně to bylo v komiksech nebo někde byli i nějaké další zmínky. Kdo ho našel. Každopádně po něm (nebo tom co z něj zbylo) pásly hlavně dva velcí hráči Kolektoři a Cerberus pokud se nepletu... Hodnota musela být samozřejmě vysoká.

Vzkříšení Sheparda je z dnešního pohledu samozřejmě zcela absurdní a dokonce i v ME univerzu byly lidé stejného názoru ale, jejich technologické možnosti byly naprosto jinde. Věřím že se jim podařilo za pomocí technologií které měly k dispozici, vzkřísit ostatky pravého Sheparda a navrátit jej k životu...

Ohledně klonů. Má představa je taková že oni mohly pocházet ze zcela jiného projektu než byl Lazarus. Předpokládám že Illusiveman nevsadil jen na jednu kartu a klon/y celého Sheparda byl záložní plán, pokud by projekt Lazaraus selhal...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Shepard/ová v projektu Lazarus

Příspěvek od Hany »

:D oukej ...představa fanklubu Gethů opěvujících Shepa mě dorazila... co se týče těch klonů, tak ti byli rozhodně z jinačího projektu, přece neřekla Miranda Shepovi, v DLCčku, že o tom nic neví? :) ...co se týče toho armoru a helmy, pokud to byly skutečně ony, co měl Shep na sobě při "seskoku" :D nedokážu si představit, jak by převáželi Shepa? po dopadu z něj musela být kaše... nebylo by jednodušší prostě ho sebrat v tom, v čem byl a potom až na stole ho obírat z pozůstatků oblečení atp? :D ...podle mě ta helma co našel, nebyla ta, kterou měl na sobě v onu inkriminovanou chvíli... to samé s Legionem :)
Obrázek
Odpovědět