Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Debata o příběhu, DLC, postavách apod.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Nevíte někdo, co se musí splnit, aby ve dvojce zemřel maximální počet týmu, ale Shepard přežil? Chci nechat umřít co nejvíc postav, ale ne tolik, aby zemřel i Shepard. Víte někdo, jak na to?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Honzaleco »

Zajímavej...nápad. :D

Takhle nevim, jestli to jde...teď to řikam z hlavy, takže to asi nebude přesný...ale když ke konci zůstane jenom Shepard (a Joker), tak tu kolektorskou základnu Shepard nemůže přežít a hlášení TIMovi podává pak Joker...a kdyby měl přežít Shepard, tak jenom tehdy, když to zvládne i někdo s nim (minimálně Miranda jako XO)...
Uživatelský avatar
Jackie
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: ned 16. lis 2014 13:43:51

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Jackie »

Pokud si vzpomínám tak musí přežít aspoň 1-2 členové .. Jinak umře i Shep a hlášení podává Joker jak už tu bylo řečeno :)
Calibrations. Calibrations everywhere.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Hmmm tak kohopak nechám žít... :D Zkouším hrát za totálního renegeda, abych zjistil, jaký dokáže být Shepard potenciálně parchant a musím říct, že je to vážně prevít. :evil:
Uživatelský avatar
Jackie
Desátník
Příspěvky: 54
Registrován: ned 16. lis 2014 13:43:51

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Jackie »

destanov píše:Hmmm tak kohopak nechám žít... :D Zkouším hrát za totálního renegeda, abych zjistil, jaký dokáže být Shepard potenciálně parchant a musím říct, že je to vážně prevít. :evil:
Nevím .. Renegade ve dvojce mi v mnoha rozhodnutích přijde dosti nesmyslný :) to až ve Trojce mi přišlo, že jsem kolikrát přemýšlel nad renegade, protože to bylo třeba i rozumnější ..
Calibrations. Calibrations everywhere.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Jackie píše:
destanov píše:Hmmm tak kohopak nechám žít... :D Zkouším hrát za totálního renegeda, abych zjistil, jaký dokáže být Shepard potenciálně parchant a musím říct, že je to vážně prevít. :evil:
Nevím .. Renegade ve dvojce mi v mnoha rozhodnutích přijde dosti nesmyslný :) to až ve Trojce mi přišlo, že jsem kolikrát přemýšlel nad renegade, protože to bylo třeba i rozumnější ..
Jak kdy. Někdy se i jako paragon rozhoduju jako "padouch." Ve dvojce jsem za nynější postavu sotva na začátku, ale v jedničce byla (mám teď ženskou postavu) hooodně nepříjemná. Hlavně v rozhovorech s posádkou, to se po všech vyloženě vozila. :D

Btw máte taky někdo pocit, že Shepardová je nadabovaná mnohem líp než Shepard?
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Krieg »

Říká se, že Shepardová je rozhodně lépe nadabovaná na renegada, než Shepard. Nikdy jsem ale za ženskou postavu nehrál, i když jsem to měl xkrát v plánu :D
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Vlada47 »

Ono jde o to, že Jennifer Hale do toho tak nějak od prvního dílu posílala víc... emocí. Mark Meer zní tak jako víc neutrálně, jako když si drží chladnou hlavu, což mě osobně sedělo víc pro roli Sheparda (ono to třeba i víc koresponduje s mym vlastnim hlasem - já prostě skoro nikdy nezvýšim jeho sílu, nemam rád lidi, co křičí :D). Ono s každym dalšim dílem měl male Shepard větší "voice range", takže se to vyrovnávalo. Na druhou stranu female Shepard už pak občas působila trochu "over the top", nevim.

Jinak co se týče topicu - někde jsem viděl návod, jak projít trilogii s nejhoršíma možnostma včetně pozabíjení většiny týmu ve dvojce (přežili akorát ti, co mohli zaklepat bačkorama ve trojce). Někde na Bioware fóru to určitě bude. Jinak tady je bezva popis mechanismu Suicide Mission - http://forum.bioware.com/topic/165410-m ... l-mission/.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Vlado, tak to je dokonalé. Díky. :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od BatouT101 »

Zvláštní. Za výběr Synthesis (kde téměř všichni mají šanci přežít) je člověk, některými jedinci považován za "galaktickou bestii" a za "vědomé" vyvraždění, Shepardových "přátel", zabíjení na potkání. Je relativně v pořádku. :turian: =/ Jsem zmatený, lidskými pohnutkami vnímáním dobra =(( a zla...

:| x) :D
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Honzaleco »

...to nemůžeš stavět na stejnou úroveň...porovnáváš hrušky s jabkama...

Znova opakuju, že ano - podle mě by se syntéza v jistym smyslu dala považovat za zločin galaktickejch rozměrů.
...když už se pustíme do týhle teoretický debaty - ...předně...řikat slovo "vyvraždění" u Shepardových kolegů - to neni hezký a je to zavádějící. Spíš bych to nazval "obětování". Na rozdíl od trilionů lidí v galaxii jsou si vědomi toho, že můžou každou chvíli umřít. Počítají s tim.
...výsledek syntézy je vlastně ideální - už žádný války, všichni v galaxii budou žít v harmonii apod... ALE jde o to, že za timhle účelem změníš samotnou podstatu všech živejch tvorů a uděláš to proti jejich vůli (já nechci věčnej klid, mír, lásku a bůhvíco za cenu toho, že budu v podstatě husk. To mi můžete naslibovat hory doly, ale pokud bych se měl pro to takhle změnit, tak na to samozřejmě stejně nakašlu a je mi fuk, že kvůli mně budou v celý galaxii dál války apod.).

Že se o obojím rozhodnul hráč a o to přece jde?
Mluvim za sebe...někdo to takhle hraje, já bych obětovávat Shepardovy přátele a zkoušet to takhle hrát nemoh...na něco prostě nemam žaludek (př. Samara v ME3, Tali). Chci tim říct...tohle leckdo ani nemusí brát jako souboj dobra a zla...prostě zkouší, co všechno ve hře je a co se tam dá udělat...

...naproti tomu konec už je morální rozhodnutí...tam tě to už nutí přemejšlet, co by mohla bejt ta správná volba, co je nejlepší pro galaxii...co bys udělal, bejt v Shepardově kůži....konečný rozhodnutí, který je vyústěním celý trilogie...na tom záleží.
Obětovávání přátel dělá hráč ze zvědavosti, tomu nejde přikládat žádnou váhu...strčim teď ruku do ohně, ale myslim si, že nikdo tu hru nehraje prvoplánově proto, aby zabil co nejvíc lidí. Všichni se chceme nejdřív a hlavně dopracovat ke konci, o kterým si myslíme, že je nejlepší. Tohle obětovávání společníků je už jenom blbnutí po tom, kdy už má hráč tu hru dohranou...
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Asi tak - nemám z toho žádný požitek, ale tak když už hraju jako renegade s minulostí z Torfanu, tak přece nebudu mluvit s členy týmu o jejich citech. :D Moje současná Shepardová je prostě bezcitná mrcha, kterou nezajímá nic jiného, než splnění úkolu, nemá náladu na výlevy týmu, nemá čas na službičky pro ně a bere je jako vojáky, ne jako kamarády. :evil: Chci vidět, jak hra vypadá z tohohle pohledu.

A syntéza je podle mě taky dobrý konec (i když nejlepší je control, to mi nikdo nevymluví), ale to víš, ne každý bere myšlenky transhumanismu za své. :D
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Vlada47 »

Tak proč si nezkusit tu hru z pohledu moderního zaměstnavatele, že jo? :D
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

:D :D :D
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od BatouT101 »

Jejda... Omlouvám se že to vyznělo že se to opravdu pokouším srovnávat. Byl to spíše pokus o sarkasmus s velkou nadsázkou. (Proto jsem použil na konci ty emotikony.) =|

Je to věc každého jak hru hraje. =) Já osobně na cestu "záporáka" také nemám žaludek... Když to ale někdo zvládne, tak proč ne.

Jinak když jsme to téma nakously... ;) tak Syntéza nevylučuje války ani a nepřináší univerzální harmoniia podobně , ale hlavně řeší problém mezi organiky a syntetiky v ME universu... Dle mého názoru. :$

Vlada47, Pěkné přirovnání. :D
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Tak jsem dvojku dohrál, všichni až na Zaeda, Morinth a Mordina mrtví. Musím říct, že je takhle odehraná poslední mise docela síla. Můžu vřele doporučit, pokud vaše emoce ustojí třeba to, že vám parťáci budou umírat v náručí. :( Je to ale zase docela jiný zážitek.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od BatouT101 »

To věřím. Já na to nemám... Už jenom dělat rozhodování proti vlastní logice mi je "proti srsti". Tak silnou zvědavost a zjistit to, co je za těmi volbami nemám, aby vyvážily to co bych pro to musel udělat (i když je to jen hra)...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od destanov »

Já to neberu tak, že rozhoduju já. Většinou si spíš na začátku vymyslím, co je to za člověka a podle toho pak odpovídám za něj. Nikdy se s postavou neidentifikuju. Samozřejmě jsem to zkusil, vybírat odpovědi podle sebe, ale to se daří jen málo, protože to, co bych udělal já, tam většinou vůbec není.
A nenudí tě pak ta hra? Já tedy Mass effect dohrál už hodněkrát (desítky dohraní) a téměř pokaždé dělám něco jinak. Tohle jsem udělal poprvé, zkrátka Mass effect - smutná a tragická verze.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od BatouT101 »

Pravda je že na některé situace bych reagoval také jinak než je k dispozici a Shepard se pak, ještě zachová jinak než bych neočekával . Pak hold mi nezbývá než vybrat volbu nejblíže té kterou bych udělal já. U ME1 mě chvílemi ty volby mátly než jsem pochopil jakým způsobem jsou volby kladeny.

Já budu mít na kontě asi tak do desítky dohrání možná víc (trilogie). A je pravda že jsem to hrál převážně se stejnými volbami a povoláním. :facepalm: Ty ostatní možnosti mi prostě nějak neseděly. Prostě ten příběh hraju jako "sám za sebe", :turian: (RPG ;) ) jinak hrát to asi neumím...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Smrt celého týmu, ne však Sheparda

Příspěvek od Vlada47 »

RPG neznamená přímo hrát "sám za sebe", ale hrát určitou "roli" (Role Playing Game). Což můžeš být ty sám, ale v podstatě taky cokoliv jiného...
Odpovědět