Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Debata o příběhu, DLC, postavách apod.
deepfinity
Vojín
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23. led 2013 21:29:07
Bydliště: Nos Astra
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od deepfinity »

Vysvětlení může víc, jeden z těch pravděpodobnějších co mě napad vypadá asi takto:

Kolektoři (potažmo Reapři) věděli že Ash/Kaidan mají nějakou spojitost se Shepardem a že k sobě můžou mít nějaký citový vztah a když se dozvěděli že je Shepard je na planetě a nedaří se jim ho zabít/chytit napadlo jo využít jeho slabosti k jeho bývalému členovi týmu a Sheparda tak nalákat případně ho dostat situace kdy se bude muset rozhodnout mezi životem Ash/Kaidanem a vlastní bezpečností. Tak se rozhodlia nechat Virmire survivora na planetě a čekat na vhodnou chvíli. No a když Shep zprovoznil děla usoudili že loď a kolonisti na ní jsou cennější než Shepard (nebo jeho tělo) a zdekovali se.

Jak psali ChipsonatorRodriguez nademou, protilátka z Paragon Lost je taky možnost. Nicméně zdá se mi krajně nepravděpodobný, že pokud už Aliance v tý době protilék měla a aplikovala ho všem (nebo klidně jen některejm) vojákům, že by o tom Illusive Man nevěděl a musel ho vyvinout Mordin.
Naposledy upravil(a) deepfinity dne stř 23. led 2013 22:36:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Swen von Walhallion »

paragon lost podle me dela v casove ose vetsi brajgl nez co vysvetluje, uz to prilakani kolektoru cerberem je takove ...., pak protilatka pokud to bylo pred ME2 tak proc ji musel vyvijet mordin pokud to bylo po ME2 tak uz byla vyvinuta a pak to vypareni kolonie colektorama je totalni totalni ulet, v ME2 byl nejvetsi problem ze kolonie zustala netkla jen nikdo netusil jak a kam lidi zmizely ale nikdy se nikdo nezminil o tom ze by nekdo nejakou vyparil ......
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Sadene »

Swen von Walhallion píše:paragon lost podle me dela v casove ose vetsi brajgl nez co vysvetluje, uz to prilakani kolektoru cerberem je takove ...., pak protilatka pokud to bylo pred ME2 tak proc ji musel vyvijet mordin pokud to bylo po ME2 tak uz byla vyvinuta a pak to vypareni kolonie colektorama je totalni totalni ulet, v ME2 byl nejvetsi problem ze kolonie zustala netkla jen nikdo netusil jak a kam lidi zmizely ale nikdy se nikdo nezminil o tom ze by nekdo nejakou vyparil ......
Právě tou časovou osou jsem si tady nebyla jistá... je v tom bordel
Jinak ano, je pravda, že kolektoři jsou vylákaní na Horizon, protože tam je Virmire survivor...
Obrázek
deepfinity
Vojín
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23. led 2013 21:29:07
Bydliště: Nos Astra
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od deepfinity »

Proto si myslim že sběr na Horizon a Fehl Prime probíhal +- současně.
Morfeus
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. led 2013 0:49:07

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Morfeus »

Z udalostí ME2 mám dojem, že kolektori mali len jednu loď (Joker to spomenie, keď Shepard je práve na tej lodi), takže potom nemohli byť na Fehl Prime, keď boli na Horizone.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Swen von Walhallion »

deepfinity píše:Proto si myslim že sběr na Horizon a Fehl Prime probíhal +- současně.
Morfeus píše:Z udalostí ME2 mám dojem, že kolektori mali len jednu loď (Joker to spomenie, keď Shepard je práve na tej lodi), takže potom nemohli byť na Fehl Prime, keď boli na Horizone.
me to tak taky prislo navic s toho co si pamatuju tak snad nikdy nepadle dve ruzny kolonie najednou kolonie tam potom tamhle ale vzdycky jen jedna ...

navic v videu pri utoku na kolektorskou bazi proti normandyvystartuje jen jedna lod, a logicky pokud by jich meli vic tak vypostej vsechno co maj k dispozici, proste prilis spolehaj na umisteni a jedna lod jim staci cca 4 minuta videa

Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od jeňa_cz »

já bych paragon lost do mass effectu vůbec netahal, vždyť je to jak Deception, ten sranec se nedá nijak použít, prostě vzali postavy, předměty a události z mass effectu a splácali z toho ujety anime, ktery ještě navíc vypadá hnusně :$
deepfinity
Vojín
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23. led 2013 21:29:07
Bydliště: Nos Astra
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od deepfinity »

Museli mít minimálně dvě lodě. Jedna v ME2 (začátek, Horizon, collector ship mise a zřejmě i ta v suicide mission je ta samá) druhá v Paragon Lost.
jeňa_cz píše:já bych paragon lost do mass effectu vůbec netahal, vždyť je to jak Deception, ten sranec se nedá nijak použít, prostě vzali postavy, předměty a události z mass effectu a splácali z toho ujety anime, ktery ještě navíc vypadá hnusně :$
Mě se to líbilo s Deception bych to rozhodně nesrovnával. Mam po tom o dost lepší pohled na Vegu když vim čim všim prošel, předtim to byl můj zdaleka nejmíň oblíbenej squadmate.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Swen von Walhallion »

deepfinity píše:Museli mít minimálně dvě lodě. Jedna v ME2 (začátek, Horizon, collector ship mise a zřejmě i ta v suicide mission je ta samá) druhá v Paragon Lost.
ja bych bral paragon lost jako "film" inspirovanej lore ME ale urcine ne jako jeho soucast, je tam az moc nepresnosti ....

btw proc furt ctu nazev topicku honzo- jak se jim povedlo utect =O
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Honzaleco »

Někdo mě sháněl? =O Ne? Tak já zase půjdu... :)

Q: Jak se jim povedlo utéct?
A: Space Magic.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Honzaleco píše:Někdo mě sháněl? =O Ne? Tak já zase půjdu... :)

Q: Jak se jim povedlo utéct?
A: Space Magic.

Ja davam prednost terminu Deus ex Machina
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Bouner »

Je to záhada jak se jim to povedlo no, třeba byli vyvolení a dokázali se brobudit za chvilku kdo ví :D .
Jinak prosím vyvarujte se OT o Filmu, na to je děláno jiné vlákno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no ja nevidim jako moznost nic jinyho nez ze za a) jim pomohla vetsi odolnost diky iplnatatum + bioticke schopnosti (alenko) implantaty + geneticke upravy( Ash)
b) Deus Ex Machina
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Jason V.
Vojín
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. led 2013 17:36:12

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Jason V. »

Zdravíčko ve spolek. Jsem tu nový, tak snad neporuším nějaké pravidlo. Když už tu byla řeč o té kolektorské základně, měl bych dotaz. Je nějaký rozdíl, či dopad, když tu základnu zničím nebo ponechám Cerberu? Předem dík.
deepfinity
Vojín
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23. led 2013 21:29:07
Bydliště: Nos Astra
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od deepfinity »

Nějaké dalekosáhlé důsledky to nemá, nicméně za určitých okolností ti to může ovlivnit konec ME3.
Don_Pipino
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: stř 23. led 2013 22:10:09
Bydliště: Earth

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Don_Pipino »

Podarilo sa niekomu presvedcit na Horizonte Kaidana /Ashley aby sa pridal/a do teamu? Zatiaľ mi to vždy odmietli. Ak áno, ako na to?
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Sadene »

Don_Pipino píše:Podarilo sa niekomu presvedcit na Horizonte Kaidana /Ashley aby sa pridal/a do teamu? Zatiaľ mi to vždy odmietli. Ak áno, ako na to?
taková možnost bohužel neexistuje :-( :'(
Obrázek
dragon94
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. srp 2013 13:01:40

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od dragon94 »

Sadene píše:
Ashley-Sheppard píše:jenže mně prostě nejde do hlavy, že se probral o tolik dřív než ostatní. Vždyť od vědkyně byl jen pár metrů, to by musel mít pořádný štěstí
No říkám - je to biotik, takže u něj to pochopím. U Ashley to nepochopím...

U Ashley se to dá vysvětlit tím že měla zbroj a v ní měla nějakej podpůrnej systém .. třeba nějakej systém kterej by ji zrychloval metabolismus a rychlost regenerace buněk ... aby se rychleji léčila atd... přece jen v boji by se jí to hodilo no ne ?
Uživatelský avatar
Maya
Svobodník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 01. srp 2013 9:26:37

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Maya »

V jednicce byl nejakej lekarskej modul pridavatelnej do zbroje... Ale prijde mi divny, aby to umelo zatocit s latkou, kterou je ti kolektori paralyzovali, ta asi nemohla byt alianci znama ne?
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Horizon - jak se jim povedlo utéct?

Příspěvek od Lady Grey »

Já zůstávám u toho, že kolektoři se chtěli nějak dostat k Shepardovi... nejlépe přes jeho bývalého kolegu (nebo i něco víc). Pak na Horizontě přistál Shep a šlo to ráz na ráz, kolektoři prostě Kaidana/Ash nestihli odtáhnout na loď... a ta stáze po nějaké chvíli možna pominula.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Odpovědět