Program přestal pracovat

Problémy s hrou? Zde je můžete řešit.
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

Dobrý den, mám problém se spuštěním hry.
Před chvílí jsem si z pošty vyzvedla ME jedničku a v pořádku nainstalovala. Bohužel, hra nejde spustit, takže jsem ji spustila přes admina. Nicméně mi naskočil úvodní obrázek, na pět sekund zčernala obrazovka a pak mě to vrátí zpátky na plochu kde vyběhne tabulka se slovy: Program Mass Effect přestal pracovat, problém způsobil...
Potom je tam jen možnost ukončit program a tím to hasne. Dost mě to štve, těšila jsem se na propařenou noc a ono nic.
Pokusila jsem se najít soubor exe. ale vůbec se mi to nedaří:/
Neměl někdo podobný problém? Pokud ano, jak jste ho prosím řešili? Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

Dostala ses do menu ME1 Launcheru (pokud zrovna to nemyslíš tím úvodním obrázkem)?

Obrázek

...odsud by už spuštění nemělo bejt problém...

No, asi bych doporučil reinstal hry a zkusit to spustit znova, ale to je taková nouzovka...řešení, který poradim, když nevim, co s tim je :(
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

No právě že jsem už reinstalovala a pořád to samé. Do launcheru se s normálním spuštěním dostanu v pořádku, ale tlačítko 'Hrát' nereaguje, reaguje až když na něj kliknu v launcheru spuštěném přes admina. Potom launcher zmizí a naběhne mi tenhle obrázek. Potom už je to zase stejné, naskočí mi problém a hru prostě nejde spustit:/

http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2013/ ... 5v7z8g.png
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

Pouštět to jako admin by snad nemělo bejt nutný...ale v tomhle problém asi nebude.

Nápad: ...zkus hru spustit NE přes launcher. C: -> Program Files -> Mass Effect -> Binaries -> a spusť Mass Effect. exe. Vyhneš se tak Launcheru. Uvidíš, jestli to i pak bude dělat to samý.


...když naběhne tenhle obrázek, tak je to ještě dobře. Normálně se po kliknutí na 'Hrát' ukáže právě tohle, pak chvíli počkáš a spustí se samotná hra. Pokud pak zčerná obrazovka a hra se nespustí, tak asi fakt nevím...teď.
...fakt tam nenaskočí nějaká chybová hláška (jiná než obvykle nicneříkající "Mass Effect přestal pracovat"?)
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

Bohužel, pořád to píše to samé:/
Je tam napsáno, že program Mass Effect přestal pracovat a že prý díky problému přestal fungovat, přičemž systém vyhledá chybu a sdělí, jestli existuje řešení. Ale žádné řešení se neukáže.
Ale děkuju za snahu:)
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Kuboshek »

a zkoušela si režim kompatibility? nevim na jakych winech jedeš ( u něktrych to je problem)
Obrázek
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

Mám sedmičky, 64 bitů. Jsem asi naprosto tupá, ale jak se dostanu do režimu kompatibility?:D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

...u nějakýho souboru (třeba toho .exe) - pravý tlačítko -> Vlastnosti, záložka Kompatibilita...tak tam. Stejný místo, kde nastavíš spouštění jako správce...zkus spustit buď Launcher nebo přímo ten .exe soubor v režimu kompatibility pro WinXP (Service Pack 2). Jestli to pomůže nevim, za zkoušku nic nedáš. ;)
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

Tak jsem přehodila kompatibilitu a zkusila to spustit. Tentokrát mi tam ta černá obrazovka zůstala i s kurzorem, ale po asi pěti minutách jsem to musela vypnout, protože to nic nedělalo. Nakonec jsem to zkusila znovu a vyskočilo mi tam okýnko pro změnu s nápisem: General protection fault, a vypadá to, že to nenašlo soubor exe. Ale já jsem ho našla bez problému. Tak teď už opravdu nevím, asi to znovu přeinstaluju:/
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Hany »

jaký máš specifika počítače? utáhne ti to? nechci si hrát na nějakýho experta ale pokud ti ta hra nereaguje, tak je možný že máš slabej kompl...
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

...to by musela bejt ale sakra stará mašina, aby nezvládla rozchodit ME... :D
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Kuboshek »

vzhledem k tomu že ta mašina pravděpodobně utahla i ME3 tak to asi tim nebude :D
Obrázek
lucybattling
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. čer 2014 16:02:08

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od lucybattling »

Specificky nevím, ale vzhledem k tomu, že to dokáže utáhnout i Dragon Age Prameny na nejvyšší detaily bez lagů, tak to asi tak hrozný nebude:D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

lucybattling píše:vzhledem k tomu, že to dokáže utáhnout i Dragon Age Prameny na nejvyšší detaily bez lagů...
OK, máš lepší PC než já a mě ME1 v pohodě jde...

...jinak...ta černá obrazovka má bejt...mně se ME spouští tak, že po Launcheru je tam chvíli ten obrázek, po něm černá obrazovka a pak to přejde ve vlastní hru......"General Protection Fault" - zajímavý...něco, čeho bych se chytil...zkusim se tomu podívat na zub...přeinstalovat je prozatim rozumná volba...pak vyzkoušej všechno, co tě napadne nebo co vyčteš z našich rad...a uvidíš...
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Kuboshek »

Honzaleco píše:OK, máš lepší PC než já ...
:D :D :D to mě dostalo :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

...nejvyšší detaily...nějaké sci-fi nebo co...s něčim podobnym jsem se už pár let nikde nesetkal...chvíli mi trvalo, než jsem si odvodil, co tím battlinglucy myslela... :D :D
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Green »

Nemůže být až tak starý stroj, pokud na tom běží Win7 se 64 bit systémem. ME1 máš originální samostatnou hru nebo ME Trilogy edici?

EDIT:
Každopádně s podobnou chybou trpěl i soused. Nepřišel jsem na to, ale neměl ani originální hru, mohlo to být zastaralým crackem. Originální hra vyřešila jeho problém.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Green »

Napadá mě,
- aktualizovat ovladače grafiky
- v launcheru spusť "Konfiguraci" a nech si načíst PC specifikace (mělo by to začít automaticky, pokud jsi ji nikdy nespouštěla), následně ulož a spusť hru

Pokud vrchní možnosti selžou,
- znovu reinstalovat hru.
- vyzkoušet i jiné možnosti spuštění kompatibility -> třeba ve Win7 32bit
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Hany »

a taky bych se podíval jestli nemáš moc spuštěných programů na pozadí, co ti žerou paměť...
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Program přestal pracovat

Příspěvek od Honzaleco »

...a taky občas pomůže pořádně se před tim najíst...jakej to má vliv na spuštění hry sice zatim nevim, ale...come on, víc jídla ještě nikdy nikomu neublížilo... :D :D
Odpovědět