BSN - Uzavření fóra

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

BSN - Uzavření fóra

Příspěvek od Honzaleco »

http://blog.bioware.com/2016/07/29/conc ... our-forums" onclick="window.open(this.href);return false;

-----

...napíšu to sem, protože si myslim, že to může bejt docela důležitá věc...pro ty, kdo si myslí, že ne...já se naopak domnívam, že jo, páč to nepřímo zasáhne celou komunitu ME (ať si to třeba teď nemusíme uvědomovat) + vemte si, že se to netýká jenom ME komunty...stejně tak bude "zasažená" komunita třeba Dragon Age nebo dalších her od BW...

Ať se nám to líbí nebo ne, BioWare fórum bylo asi nejvýznamnější platformou, kde byla přítomná a setkávala se komunita hráčů BW her - a to v několika jazycích. Byl tam prostor na obsáhlý diskuze, který se týkaly lore, herních mechanik (BioWare má občas problém rozumět tomu, jak pracujou jejich hry - i když se nám jejich gamesy líbí) apod. Lidi z Dev teamu BW tam už poslední dobou moc nepsali, což je ostatně jeden z důvodů, proč se to zavírá - vývojáři a admini už tam nejsou moc aktivní...
Z tohohle pohledu chápu, proč se na to chtějí vykašlat. Ale jinak mi to nepřijde moc dobrý...sice tam nebyli lidi z BW, ale bylo to takový hlavní místo, kde se setkávala a dala dohromady komunita hráčů z celýho světa. A ti tam spolu mohli hodnotně a obsáhle debatovat o lore různejch her, o oblíbenejch postavách, sdílet svý zážitky z hraní, radit při postupu ve hrách, nabízet support...bylo to místo, kam si anglicky zdatní mohli dojít pro technickou pomoc a tak. Anebo se prostě jenom poznávat; bejt ve styku s ostatníma, podobně smejšlejícíma hráčema a tak.
Za měsíc tohle bude pryč.

(A kde budeme zjišťovat, jak ideálně hrát Andromedu - pokud si s něčim nebudeme vědět rady, kde požádat o souvislej názor druhýho, když se zasekneme...pokud bude v Andromedě MP, tak kde budou vyvěšený informace, updaty, patche apod. ?)

Samozřejmě, jsou i jiný platformy. Ale ve srovnání s fórem BSN to je nebe a dudy. Ať Twitter, Facebook, Instagram nebo já nevim co, v žádným případě neni na těchhle sociálních sítích prostor, jako byl na BSN. Jste tam omezený znakama, vzhled apod...a rozhodně tam nejsou podmínky pro vedení debaty takový, jako byly na BioWare fóru. Nejdou tam vytvářet odpovídající vlákna, do organizace a možností, jakou nabízí fórum, to má daleko.
Další věc - anonymita. Kdo jste na FB, tak tam často sdílíte svoje soukromý informace. Jsou tam možná taky vaši přátelé, kolegové z práce, blízký. A ti všichni teď uvidí (minimálně), když budete kecat o svý oblíbený hře a jak, příp. je to bude otravovat. Diskutéři by tam rozhodně neměli takovou volnost jako na fóru.

-----

Já byl na BSN jenom tichej lurker a jenom v multiplayerový sekci. Pořád tady mám tu záložku na liště...a můžu říct, že nebejt BSN, tak bych byl v MP asi nejspíš hroznej noob. Mockrát mi to pomohlo...lidi, co tam chodili, tak měli víc zkušeností a nebo jinej pohled na věc, sdílely tam buildy, způsoby hraní, herní strategie a kdesi cosi...a jenom čtením se tam dalo lecčemus přiučit, to mi věřte. I to vás tam mohlo inspirovat k různejm věcem. Například...kdybych nechodil číst tamější forum, tak nikdy nezískám knowledge a hlavně odvahu k tomu, abych zkusil a aby se mi povedlo odsólovat gold s křehkou asarijkou (tvl, to už je dávno ... :D ) Jenom pro ilustraci...


Dalo by se toho k tomu napsat moc, ale takhle to snad stačí...a zakončim to trochu veselejc. Ještě zbejvá měsíc a během tý doby se může stát ledacos... třeba se objeví jiná, nezávislá platforma. Jiný fórum. Něco podobně user-friendly.

=> Nechci to přirovnávat k situaci s češtinou do ME:A a jakej ta věc měla dopad na jenom česky hovořící hráče...ale tohle je, podle mě, taky docela významná událost, která zasáhne hráče všech BW her a zase nás, který vládneme i Aj. A u nás se o tom moc nemluví - snad proto, že CZ komunita má pocit, že se jí to moc netýká?
No...mysli si to dál, komunito...jestli chceš...
:)
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 01. srp 2016 10:59:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: BSN - Uzavření fóra

Příspěvek od Starbound »

Koukala jsem na to, dost mě to překvapilo. Ale chápu, že pokud nemají nebo nechtějí držet kapacity na udržování fór, je asi vhodnější je vypnout, než to "přenechat divé zvěři". Myslím tím, komunita by si s tím určitě poradila i sama, ale pokud je to pod hlavičkou BioWare a oficiální, mohlo by to ve finále dopadnout špatně. Nicméně, ohledně zrušení bych to neviděla tak černě, jistě existuje i v zahraničí fůra fór podobných tomuhle, takže komunita nebude odkázána jen na sociální sítě a věci k Andromedě tak rozhodně budou dostupné i v klasických vláknech. Jen těžko říct jestli se podaří ještě někdy v tomhle "spojit svět" třeba jinde než na redditu, nebo se fóra k BW hrám zkrátka rozdělí na čistě lokální záležitosti.
Obrázek
Odpovědět