Mass Effect cestina

Diskuze o češtině.
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Ester »

Tak jsem udělala, jak BatouT101 napsal, ale nikde se neobjevila tabulka s možností vybrat jazyk. Když spusím autorun.exe tak se pak objeví to menu kde je obrázek normandie, je to česky, a když dám instalovat, tak se to rovnou začne instalvoat, ale ta instalační tabulka už je anglicky a nikde není možnost vybrat jazyk. taktéž když je hra nainstalovaná, tak v nastavení nikde neni možnost změit jazyk.
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od BatouT101 »

Jak vypadá ta krabička hry co máš?

Třeba takto? :
Obrázek

A co máš na PC za operační systém? Window XP/Vista/7/8/8.1 ?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Ester »

mam v krabičce "Platinová edice" a windows 7 home premium
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od BatouT101 »

Ta tvoje edice by rozhodně měla obsahovat české titulky! Problém je že já tu tvoji verzi nemám a nevím zda se nějak liší od té co mám já.

Napadá mě jen takový "výstřel do tmy". Zkus otevřít obsah toho CD ve složce a měly by tam být vidět asi čtyři složky a nějaké soubory. Jsou mezi nima "setup.exe" a "setup_.exe"??

Pokud ano. Zkus zase odinstalovat hru (save můžeš zachovat), pak by se to ještě mělo zeptat anglicky, zda chceš odstranit instalační složku Mass effektu, tak raději potvrď jako "ano"..

Instalaci tentokrát zkus spustit přes soubor (ve složce disku CD) "setup.exe"! OSystém se možná zeptá zda jej chceš opravdu spustit a stiskni "ano" po chvilce by se mělo otevřít přímo okno ("Installer Language") s možností si vybrat jazyk z roletky "Cesky,English nebo Magyar"... Pokud budeš mít štěstí tak vyber "Cesky" a klepni na "OK"...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Sali
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19. zář 2015 15:27:09

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sali »

Hoj,
tak nevím na kolik je tato diskuze aktuální, ale měl jsem stejný problém s oficiální českou verzi ME od CD projectu.
http://postimg.org/image/eyvwevre9/
tuhle verzi mám koupenou krabicově, jelikož se vyskytly nějake problémy s registračním klíčem, které to po mě chtělo stále dokola, hru jsem přidal na Origin, kde už to po mě nic nechtělo a mohl jsem vesele hrát... jenže ejhle nemáme najednou češtinu.

Problém sem vyřešil takto:
1.Hru přidanou na Originu jsem klasicky stáhnul a nainstaloval (eng verze).
2.Vložil jsem originální CD hry ME do mechaniky a ve složce disku jsem našel rar soubor "czech" (E:MASSEFFECT/data/czech)
3.Tento soubor obsahuje složky "BioGame" a "docs" ty jsem nakopíroval do složky s nainstalovanou hrou namísto těch původních (možnost "nahradit původní soubor")
4. Voala, vše v češtině po spuštění hry i přes Origin

Jedu na Win 8, patch 1.02 (pokud Origin ještě něco nepřidával, to jsem už nekoukal)

Tak, je to celkem lehké a doufám, že to někomu pomůže, protože ta oběť se sem registrovat, potvrzovat to... no škoda že tu není "Host mode" ;)

Pac a pusu Sali
Learka
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. led 2017 10:50:37

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Learka »

Dobrý den nevíte jestli už není nějaká funkční čeština do ME1? Docela by se hodila děkuji. :D
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Krieg »

Ne a ani nebude. Rozhodně ne s nějakým instalátorem. Jedině nějakej warezák to bude muset vykoumat.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Marcus
Vojín
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. led 2013 19:44:14

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Marcus »

Ten způsob se zkopírováním souborů z disku české verze Mass Effect přeloží pouze menu, nastavení, kodex, tvorbu postavy a nápovědu. Ale samotné dialogy ve hře zůstanou anglicky.

Před lety programátor Morpheus přišel na způsob, jak dostat češtinu do všech verzí prvního Mass Effect. Bohužel majitel práv k českému překladu to zakázal a proto nikdy nebyl dokončen instalátor.
Odpovědět