Mass Effect cestina

Diskuze o češtině.
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

Zdravím,

prosím Vás kúpil som si Mass Effect Trilogy

nainštaloval som všetky 3 diely, druhý a tretí diel idú v pohode, nainštalujem do nich aj češtinu a fungujú. Prvý diel ide spustiť, ale nejde doňho nainštalovať žiadna čeština, skúšal som stiahnuť viac češtín, prosím Vás dá sa na to dať nejaká češťina? Hra je aktuálna.

Ďakujem
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

1Nawg1 píše:Zdravím,

prosím Vás kúpil som si Mass Effect Trilogy

nainštaloval som všetky 3 diely, druhý a tretí diel idú v pohode, nainštalujem do nich aj češtinu a fungujú. Prvý diel ide spustiť, ale nejde doňho nainštalovať žiadna čeština, skúšal som stiahnuť viac češtín, prosím Vás dá sa na to dať nejaká češťina? Hra je aktuálna.

Ďakujem
Oficiálně nedá a Trilogy neobsahuje češtinu k ME1, jelikož tu vlastní CDProjekt (Comgad) Jediná legální verze ME1 s češtinou je tudíž krabička od Comgadu :)
Obrázek
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

Takže môžem hrat po česky jedine 2. a 3. diel? Prvý sa nedá nejako spojazdnit?

A inak ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

Co se tu řešilo na foru, tak nevím o nikom, komu by se to podařilo...
Znám jednoho člověka, který se s tím zaobíral kvůli bakalářce, ale to je fakt jediný a jakým sofistikovaným způsobem se mu to podařilo nevím ;)
Obrázek
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

Ok, ďakujem za info, ale ME 3 som nainštaloval a potom češtinu a to funguje, takže to aj pôjde všetko v poriadku a stále však? A ME2 sa nainštalovalo rovno v češtine, takže s tým by určite nemal byť problém.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

ME2 má oficiální češtinu od EA, ME3 má fanouškovský překlad, nainstalujte poslední verzi 72 a bude fungovat v pořádku (upozornění - jakékoliv patche a updaty hry zase přebíjí češtinu do angličtiny, proto je vždy třeba přeinstalovat češtinu znovu)
Obrázek
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

ok, ďakujem za info, a môžem ešte jednu vec, tu je to asi OT, ale rýchla otázka:
ako si v ME1 zistím aké DLC mám stiahnuté? Mám teda trilogy a tá by ževraj mala obsahovať aj Bring Down the Sky a Pinnacle Station, ale ako zistím, že naozaj to mám nainštalovaně? v Origine sa k ME 1 nedá nič sťahovať, na googly som zistil, že by to malo byť na discu, ale z discu sa mi vždy spustí len inštalačka ME1 a hra je aj aktuálna - keď dám v Origine skontrolovať aktuálnosť. A v menu hry keď si dám že sťahovateľný obsah, tak tam vidím Bring Down the Sky a Pinnacle Station, ale neviem či to znamená, že také len existujú, alebo že tieto aj reálne mám. Z menu hry za nedajú stiahnuť. Ani sa tam nedá nič robiť, len pozrieť si k nim credits.

Ďakujem.
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Kenneth »

1Nawg1 píše:ok, ďakujem za info, a môžem ešte jednu vec, tu je to asi OT, ale rýchla otázka:
ako si v ME1 zistím aké DLC mám stiahnuté? Mám teda trilogy a tá by ževraj mala obsahovať aj Bring Down the Sky a Pinnacle Station, ale ako zistím, že naozaj to mám nainštalovaně? v Origine sa k ME 1 nedá nič sťahovať, na googly som zistil, že by to malo byť na discu, ale z discu sa mi vždy spustí len inštalačka ME1 a hra je aj aktuálna - keď dám v Origine skontrolovať aktuálnosť. A v menu hry keď si dám že sťahovateľný obsah, tak tam vidím Bring Down the Sky a Pinnacle Station, ale neviem či to znamená, že také len existujú, alebo že tieto aj reálne mám. Z menu hry za nedajú stiahnuť. Ani sa tam nedá nič robiť, len pozrieť si k nim credits.

Ďakujem.

buď v Configu v sekci Hra nebo přímo ve hře v nastavení > stažitelný obsah a to znamená že jsou nainstalované
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

Ok, ďakujem za info, a inak ohľadne ME 3 češtiny, tak ak mi čeština v ME 3 ide - že je ME 3 po česky, tak som stiahol asi správnu verziu češtiny - po poslednom update že? Ak by som mal najnovši update hry ME 3 a stiahol inú verziu češtiny, tak by mi vôbec nešla? Alebo ako zistím, že som stiahol správnu verziu češtiny na správny patch? Dííííky
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

Tady je vždy nejnovější verze češtiny na ME3 ;)
http://rpgcestiny.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
1Nawg1
Vojín
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. dub 2013 22:43:31

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od 1Nawg1 »

Ďakujem za link, a teda. Mám ME 3, mám češtinu. Situácia: víde nový patch - stiahnem cez origin. Hra ide. A potom stiahnem len češtinu z linku a nainštalujem a ide ME 3 po česky že? Nič iné netreba robiť, poprípade nastaviť jazyk v menu.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

Instalátor ti nabídne, jaký jazyk přepsat na češtinu (výchozí je myslím angličtina). Takže pokud nefunguje čeština po její instalaci, zkontruluj, který jazyk máš v nastavení zaplý. Pokud vyjde nový patch, některé věty se zas přepíší do angličtiny. Tudíž nainstalovat patch a znovu nainstalovat češtinu. Problém vyřešen ;)
Obrázek
Morfeus
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. led 2013 0:49:07

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Morfeus »

Sadene píše:Co se tu řešilo na foru, tak nevím o nikom, komu by se to podařilo...
Znám jednoho člověka, který se s tím zaobíral kvůli bakalářce, ale to je fakt jediný a jakým sofistikovaným způsobem se mu to podařilo nevím ;)
V skrate ide o to, že texty k dialógom sú roztrúsené v tých súboroch hry, kde sa tie dialógy nachádzajú. Teda napríklad texty k dialógom na Noverii sú v súboroch, ktoré obsahujú aj iné dáta k Noverii.

A riešenie? Oficiálne žiadne :D Neoficiálne - no comment :P

Bioware sa poučili a v ME2 a ME3 sú už všetky texty centralizované do jedného súboru. Ak teda neberiem do úvahy to "úžasné" zdieľanie textov medzi DLCčkami v ME3, ktoré nášmu tímu už spôsobilo celkom dosť vrások na čele :) .
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

Morfeus píše:
Sadene píše:Co se tu řešilo na foru, tak nevím o nikom, komu by se to podařilo...
Znám jednoho člověka, který se s tím zaobíral kvůli bakalářce, ale to je fakt jediný a jakým sofistikovaným způsobem se mu to podařilo nevím ;)
V skrate ide o to, že texty k dialógom sú roztrúsené v tých súboroch hry, kde sa tie dialógy nachádzajú. Teda napríklad texty k dialógom na Noverii sú v súboroch, ktoré obsahujú aj iné dáta k Noverii.

A riešenie? Oficiálne žiadne :D Neoficiálne - no comment :P

Bioware sa poučili a v ME2 a ME3 sú už všetky texty centralizované do jedného súboru. Ak teda neberiem do úvahy to "úžasné" zdieľanie textov medzi DLCčkami v ME3, ktoré nášmu tímu už spôsobilo celkom dosť vrások na čele :) .

:marker:
Jůůůů.... kdopak to tu je :)) :)) :*
Obrázek
pietro336
Vojín
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:30:28

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od pietro336 »

je čestina do mass effect 2 genesis
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

pietro336 píše:je čestina do mass effect 2 genesis
Ano, ale nevím, jestli někdy oficiálně vyšla ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Green »

pietro336 píše:je čestina do mass effect 2 genesis
Mass Effect 3 Genesis 2, které obsahuje i Genesis je přeloženo v poslední versi české lokalizace pro ME3.
Jinak na Genesis 1 nevím, jestli tu někdo bude mít češtinu k dispozici.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
pietro336
Vojín
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:30:28

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od pietro336 »

Sadene píše:
pietro336 píše:je čestina do mass effect 2 genesis
Ano, ale nevím, jestli někdy oficiálně vyšla ;)
a kde se dá stahnout
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Sadene »

Marcus_de_Tycho píše:
pietro336 píše:je čestina do mass effect 2 genesis
Vyšla akorát testovací verze. Až bude čas, tak to někdy dokončím. Ale čas není.
Můžu se na to podívat...
Obrázek
Uživatelský avatar
Morphogenic
Vojín
Příspěvky: 16
Registrován: úte 25. bře 2014 19:42:52

Re: Mass Effect cestina

Příspěvek od Morphogenic »

a nejaky pack cestiny pre ME2 a ME3 so vsetkymi DLC?
Odpovědět