Dotaz: Budete předobjednávat?

Vše okolo nového dílu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Honzaleco »

...zrovna teď mě tahle otázka napadla...s bratrem probíráme, jestli má ještě cenu si předobjednávat (v mým případě teda Andromedu...jako jsem to udělal s ME3...

Došel jsem k závěru, že ne...nehodlam platit za ňákýho zajíce v pytli...ME mám sice rád, ale...
...ME3 jsem si předobjednal. To jsem ani neváhal...ale přijde mi, že tohle je jiný. U ME3 jsem tušil, jak by to mohlo vypadat, o co půjde...od Andromedy nevim, co čekat.

Co mam v ME3 Collector's Edition: artbook, nášivku, litografii Normandy, ňáký kartičky, první část komiksu Invasion, kovovou krabici...v samotný hře byl, pokud si vybavuju: From Ashes DLC, robopes, z výstroje pak mikina s kapucí, N7 Gear (Valkyrie a spol.), Argus a možná jsem ještě na něco zapomněl.
...Artbook ujde, to ostatní nevim, nevim...robočokl je pro mě prostě výsměch, čtvrtina komiksu též...z toho herního snad jenom ten Javik (Day 1 DLC :/ )
->
...chci tim říct, že ani po obsahový stránce neni Collectorka nic extra...další věc je cena...proč, když běžnou edici koupim za pár měsíců o 500,- (minimálně) levnějc...

...to je jenom pár pro mě směrodatnejch důvodů...

-----

Ne. Nebudu předobjednávat...aspoň to v současný době neplánuju. Protože je to teď pro mě prostě moc velký riziko...

A co vy? Předobjednáte si ME:A? :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od BatouT101 »

Taky nebudu.
Ale v tomto může být můj názor trochu zavádějící. Bylo velice málo her po kterých jsem toužil tak, že jsem si je předobjednal. Navíc u většiny takových her jsem měl problém s lokalizací a musel jsem , následně čekat stejně déle, než byla vytvořena čeština. Jinak bych si hru neužil, když bych v ní nerozuměl ani slovo... Když k tomu připočítám fakt, že i z časových důvodů se ke hrám týden nebo měsíc nedostanu..
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Vlada47 »

Osobně hry nepředobjednávám (jediná hra, u který jsem o tom uvažoval, že bych si předobjednal, byla sběratelská edice třetího Zaklínače), takže ne. V 99% případů to ani nemusím mít v 1. den. Takže v závislosti na tom, kolik peněz si (ne)budu moct dovolit v ten moment vyhodit z okna, tu hru můžu koupit taky klidně půl roku nebo rok po vydání. :D
Uživatelský avatar
Starbound
Rotný
Příspěvky: 190
Registrován: pon 27. črc 2015 22:33:03

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Starbound »

Já nejspíš ne, ale z toho důvodu, že když si něco předobjednám tak se stanu součástí marketingového hypu, který se mi poslední dobou u tříáčkových her vůbec nelíbí, protože produkce tlačí na datum vydání a často pak vyjde něco osekaného, a marketing si v tom všem žije spíš svým vlastním životem. Na Andromedu se moc těším a jsem opravdu zvědavá jaké to bude, ale nechci se těšit až příliš, zkrátka abych nebyla zklamaná jen protože jsem si vysnila třeba něco jiného :) Ale jsem zvědavá co bude v collectorce...

Co předobjednávám například je Starcraft II: Legacy of the Void, jednoduše protože věřím, že to bude stát za to. Respektive že to bude nový obsah toho stejného, co se mi líbí. O Andromedě to říct nemůžu - přeju si aby to bylo více toho samého, ale každý díl ME byl v něčem trochu jiný :)
Obrázek
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od destanov »

Uvažuju o tom, ale rozhodne až čeština. Jestli ji nebudou dělat, kašlu na to - proč si předobjednávat hru, když pak stejně budu x měsíců čekat na češtinu? Jestli čeština bude, tak asi předobjednám. Nevíte někdo, jak to bude s češtinou mimochodem?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Honzaleco »

....možná by ti řekly víc povolanější osoby...ale podle mě to s češtinou do ME:A nevypadá moc dobře...co tak občas kouknu na FB na RPGčeštiny či na ty jejich stránky, tak tam zatim sice nic neni (což je pochopitelný - ME:A je, koneckonců, ještě daleko)
...ale pokud se mam řídit třeba tímhle o DA:I, kde je koncem září překlad ani ne z půlky hotovej, tak si já osobně tipnu, že s ME:A to o nic slavnější nebude.

-----

...mě tohle zas až tolik nepálí, já mám ME3 anglicky...ale to neznamená, že bych za češtinu do Mass Effectu nebyl vděčnej. Kdyby nebyla čeština, tak nevim, jestli by mě svět ME k sobě vůbec tolik přitáhnul a nejspíš by nebyla ani moje fanfikce (nebo byla, ale o hodně dýl... :-O )
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od destanov »

Já jsem na češtině závislý dost. Ne že bych neuměl anglicky, řekl bych, že bych to tak z 80 % zvládal, ale musel bych se moc soustředit na překládání, což by mě zrovna u mass effectu dost štvalo (u strategií nebo stříleček to vem čert, ale u příběhové hry si fakt chci příběh vychutnat).
Uživatelský avatar
Ronie
Rotný
Příspěvky: 160
Registrován: stř 15. říj 2014 20:33:44
Bydliště: Lučenec, Slovensko

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Ronie »

Ja som k Mass Effectu prišla až keď bol vonku nejaký ten čas (2012 na jeseň) a to aj pri iných hrách. Raz by som chcela byť pri úplnom začiatku hry - od vydania neviem či pred objednávať to bude záležať os okolností ešte je na to čas. Keďže má DAI také požiadavky aké má, viem, že ME4 bude mať približne rovnaké požiadavky, takže ani DAI a ani MEA nerozbehám na svojom pc a rozmýšľala som, že by som prešla na xbox one a tu nemusím riešiť češtinu.
Obrázek
SylvaeDragon
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. čer 2016 14:55:28
Bydliště: Brno

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od SylvaeDragon »

Ak to bude Collectors Edition s figurkou => predobjednavam
Ak figurka potlaci cenu na 3000CZK+ => nepredobjednavam
Ak bez figurky => zvazim podla obsahu
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dotaz: Budete předobjednávat?

Příspěvek od Thunderbird »

Souhlas s Vladou - Zatim jediná hra, která se, podle mě, vyplatila koupit jako collectors edition, byl "Witcher: Wild hunt"... Nejen kvůli obsahu, ale ta hra samotná je podle mě zatim asi nejlepší, co kdy byla - jak dějová linka (což je subjektivní samozřejmě), tak i grafika, hratelnost, rozsáhlost, propracovanost, dlc atd... Bohužel Collectors edition nevlastním, protože jsem se k tomu dostal až později a už není ke koupi. :D

ME jsem ale kromě jedničky kupoval CE edici. Ano, obě CE edice stály za **** a jejich obsah byl ubohý. Ale je to pro mě v jistym smyslu srdcovka. A tak asi koupim i sběratelku ME4. Uvidim teda ještě, co přesně bude v balení, ale předpokládám, že i nějaká figurka - to je dneska trendy.

Nevim, jestli mě hra osloví a u Bioware se toho hodně bojim, protože jsou ukázkovýma vývojařema, který dokáží stvořit úžasný universum, postavy, děj a postavit geniální první díl... A v následujících sequelech to zase dokážou krásně pos*at... A vůbec jim u toho nevadí ani to, že mění vzhledy ras, který už známe, města, který už známe a podobně - krásnej případ je trilogie Dragon age...
ME4 se teda docela obávám. Navíc ME trilogie nastavila laťku hodně vysoko a každý bude přirozeně poměřovat (alespoň není lead game designerem Mike Laidlaw, který má na svědomí Dragon age).
Ale i přesto všechno to koupím a pravděpodobně asi sběratelku... Sice toho možná pak budu litovat, ale ME je pro mě srdcovka a třeba se srazí planety a ta hra bude super. No a pak už tu sběratelku neseženu...
"Heart breakers & Life takers"
Odpovědět