Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Máte svůj nejoblíbenější charakter? Povězte nám o nich.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Příspěvek od Honzaleco »

...zatim takový krátký hodnocení - dojmy po odehraný čtvrtině hry. Takže to časem možná aktualizuju. Jako Lexi. :)


Cora Harper
Postava, která patří k těm líp zpracovanejm. Působí na mě docela pohodově - je sice chvilkama trochu vážnější, ale to k její úloze patří - je to zástupkyně velitele.
Ale Ryder(ová) má ještě jeden důvod, proč s touhle platinovou blondýnkou vycházet: Něco je spojuje: totiž to, že Pathfinder měla bejt ona a vy jste jí to vyfoukli.
Už ve chvíli, kdy představili Coru jako second-in-command Aleca Rydera, mě napadlo, že sami sebe zahnali do pasti a byl jsem zvědavej, jak z ní vybruslí. Pokud totiž měl bejt protagonista Ryder mladší a pokud měl velet partě, kde bude Cora...no, už to mi haprovalo. Nakonec to dopadlo...nic moc...dopadlo to tak, že Rydera vybral táta. No, dobře, no...ale pokud to Cora třeba neponese dobře, tak se není čemu divit.

...kdybych si ale měl vybrat mezi Corou a Mirandou...hmm...slečna Lawsonová je lepší. Líp napsaná, vykreslená...i o malinko hezčí.
:D


Liam Kosta
Když ho představili, tak jsem doufal, že by moh za něco stát a že se nebude opakovat Jacob z dvojky. Vizuální stránka tomu nahrávala...teď to ještě doprovodit osobností...
Ale musim říct, že Liam moje očekávání zatim moc nenaplňuje. Místo toho, aby se v BioWare poučili z předchozích nezdarů...nemuseli sestrojovat elektrickou kytaru :D ...ale stačilo by, kdyby si na Liamovi dali záležet.
Jenže...přijde mi takovej nemastnej-neslanej...moc si ho neumim zařadit...a moc nemam důvod za nim chodit. Měl to bejt idealista, ale...zatim se tak projevil jenom párkrát...


Vetra Nyx
Vetře podle mě ublížilo, jakym způsobem byla její postava zapracovaná do příběhu. Chystáte se nasednout poprvý do Tempestu...a najednou BUM - Vetra. Kromě toho, že se stará o zásobování na lodi či co, jsem nepřišel moc na to, co dělá ve vaší jednotce. Jinak je to ale postava, která má potenciál - starostlivá turianka, pro kterou je na prvním místě její sestra, spíš než průzkum nový galaxie. To slibuje možná docela zajímavý rozhovory. Otázka je, nakolik byly využitý...


Peebee
Konečně docela zajímavá postava. Aspoň pro mě je Pelessaria B'Sayle možná nejlíp napsaná postava z týmu. Svéhlavá a (možná) umíněná asarijská vědkyně, která na půlku věcí okolo dlabe a když jí něco zajímá, tak k tomu musí mít ňákej vztah, tu ještě nebyla. Už od pohledu na mě působí jinak, než ostatní asarijky, což je dobře. Neni nuda s ní kecat.


Nakmor Drack
Drack je dobrej v tom, že jeho charakter přesně koresponduje s jeho vzhledem. Starej, zkušenej...a v boji ostřílenej krogan. Má jasně danou motivaci (a to schvaluju) - zabíjet ketty. Ale...trochu mi přijde, že s Drackem se dostáváme trochu do stereotypu - prostě krogani jsou bojechtivý válečníci. Vetra trochu vybočila z toho, jak vnímám klasický turiany...Pelessaria zase z toho, jak vnímam asarijky. O Drackovi to moc říct nemůžu.


Jaal
Javik 2.0. Dobře, na rozdíl od Protheana neni studenej jak psí čumák - anebo možná jo, ale míň a to je plus. Zase ale postrádá Javikův suchej humor a těch drsnejch a sarkastickejch hlášek jsem se od něj zatim nedočkal.

--------------------

A krátký srovnání s postavama z původní trilogie?
Jsou lepší, než tyhle. Přijdou mi o něco líp napsaný...že se líp vyprofilujou, hráč je schopnej se s nima líp identifikovat a vůbec - působí na mě trochu zajímavějc. Garrus, Grunt, Liara, Tali apod. U Andromedy jsem se přistihnul, že často musim hledat důvod, proč si s někym pokecat (u trilogie jsem nemusel - tam ty postavy byly dost zajímavý samy o sobě, takže já byl jenom zvědavej, co mi řeknou).
Kdybych měl stavět žebříček postav z Andromedy, tak by to bylo asi - Peebee, Cora, Drack (teď poprvý romancuju Coru, mimochodem)
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Příspěvek od destanov »

Na první průchod mě tam nikdo moc neoslovil, snad jen Cora aspoň trochu. Vetra nejdřív vypadala dobře, ale pak mě omrzela i ta. Drack je prototyp krogana, prostě má bejt hustej, drsnej a všechno. Liam? Zlatý Jacob. :D Nudí mě a štve mě jeho přízvuk. PeeBee je rozhodně zajímavá postava, to nepochybně, ale vůbec mi její ztřeštěné chování k asarijce nesedí. Přijde mi prostě jako třináctiletá holka. Jaal je fajn, ale moc se mi nelíbí vzhled nové rasy.

Na parťáky z původní trilogie to určitě nemá, byť ve dvojce to byly občas celkem klišovité postavy. O jedničce nemluvě, její postavy jsou prostě dokonalé. A ještě bych podotkl, že chování všech postav v Andromedě na mě občas působí dost dětinsky, nedospěle a hlavní postava s tím nemůže nic dělat (nemá to v dialogových možnostech).
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Příspěvek od Vlada47 »

Ono to jde s tím, že Andromeda je obecně taková náladově odlehčená vůči původní trilogii, takže tam spíš všichni vtipkujou (osobně mi to moc nevadí). Taky si vem, že parťáci z trilogie měli celý 3 hry na to, aby se nějak rozvijeli, tady máme zatim jenom jednu hru. Protože popravdě řečeno, dobrá polovina týmu v ME1 mi taky nepřišla až tak super zajímavá, ale postupně se to zlepšovalo dalšíma dílama.
Honzaleco píše: Kdybych měl stavět žebříček postav z Andromedy, tak by to bylo asi - Peebee, Cora, Drack (teď poprvý romancuju Coru, mimochodem)
Koukam, že máme asi podobněj vkus bez ohledu na to, co je to za Mass Effect. :D
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Příspěvek od destanov »

Já je v jedničce žral všechny. :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Team Andromeda (vs. Team Milky Way??)

Příspěvek od Honzaleco »

...po dohrání už to můžu doplnit...zase to vezmu jednotlivě a v pořadí, jako předtim...

------

Cora
...já jí měl jako romanci...ta finální scéna v ní nebyla špatná, to se mi líbilo. I jako postava pro mě zůstala docela dobrá. Ale...musim říct, že mě přece jenom trochu zklamala. Zkrátka - čekal jsem s ní víc interakcí, bohatší content. To, co tam bylo, bylo ok...ale bylo toho trochu málo. A vzhledem k tomu, že byla LI...no, i ta romance tim trochu utrpěla.

Liam
Jako mě Cora trochu zklamala, tak mě Liam překvapil...měl toho tam víc, bylo to chvilkama docela vtipný, i se časem přece jenom trochu vybarvil (myšlena jeho osobnost :D ). Takže za mě směle můžu říct, že pokud jsem ho předtim porovnával s Jacobem, tak teď můžu v klidu prohlásit, že Liam nebyl zase tak extra špatnej.
+ Loyalty mise. U Liama jsem se chvilkama dost nasmál. Za to taky "palec nahoru".

Vetra
...tady nemam moc co doplňovat...u Vetry se nijak moc neproměnil můj původní dojem z ní. Je v pohodě, ale...mohlo to bejt ještě o fous lepší.

Peebee
Bravo! Možná se někomu její chování nehodí k asarijkám, mně se to naopak líbilo. Měla toho ve hře docela dost, i se tak ňák dalo proniknout pod tu její bezstarostnou "šlupku" (zase - myšlena její osobnost). Svoje úkoly a mise měla docela propracovaný, docela dost toho nažvanila a kupodivu to dávalo smysl :D A to by asi doplnil Green - když s ní bude romance, bude hráč ještě víc spokojenej. Možná.

Drack
Drack mě přišel zpočátku dobrej...a teď je na tom ještě o něco líp. Na jednu stranu ostřílenej válečník a veterán, na druhou stranu propracovaná osobnost - záleží mu na tom, co je důležitý...je to vlastně děda (kterej se rozpadá skoro jak Michael Jackson, jen tak mimochodem) - má vnučku na Nexusu, řeší její a svůj život...a na druhou stranu je pořád schopnej házet smrtící hlášky, který mě baví (viz loyalty mise i jeho rozhovory třeba v Nomadu)
+ rvačka v baru mě potěšila i pobavila. Ale zase mě trochu zklamali Šavlozubci zkázy, flusající oheň - Pozadí k tomu bylo dobrý, akorát mě naštvalo, že si to nemůžu zahrát. :D

Jaal
...působil na mě, že se moc neliší od ostatních - to nevim, jestli bylo dobře nebo špatně (až na to, že je to ufon) - to by se dalo vlastně říct o všech angaranech, ne jenom o něm. Ale jinak nezklamal - nebyl nijak divnej, párkrát ukázal i svou druhou tvář - jednak neohroženej a nadšenej bojovník a jednak milující člen velký rodiny a hrdej člen rasy.


-------

...a aktualizovaný pořadí....nevim, kdo byl nejlepší - jestli Peebee nebo Drack. Cora spíš "spadla" na třetí místo.
Odpovědět