Chvilky frustrace napříč ME

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od jeňa_cz »

Levik89 píše:Já to viděl jen na videu, takže těžko říct. Sám bych tuhle situace nikdy nepřipustil... aby mi skákala Tali z útesu, to tak :-D
ani paragon akce nepomůže zkousel jsem to
Levik89 píše:Navíc se na to stačí podívat z naší prespektivy. Kdyby jsme si na zemi vynalezli UI, která zvlčí a vyžene nás ze Země - no, Kvariani se dají hned pochopit :) Navíc nějak nemohli tušit, že Gethové budou ochotní k mírovému jednání...
malej problémek, gethi nezaútočili a nevyhnali quariany z vlastní iniciativy, vsechno, uplně všechno začali quariani, gethi se jen bránili tak jak by to udělal uplně každej ;)
Uživatelský avatar
ttomki
Svobodník
Příspěvky: 42
Registrován: pát 25. led 2013 10:52:44
Bydliště: Zakera Cafe

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od ttomki »

jeňa_cz píše:
malej problémek, gethi nezaútočili a nevyhnali quariany z vlastní iniciativy, vsechno, uplně všechno začali quariani, gethi se jen bránili tak jak by to udělal uplně každej ;)
Jop, v tom gethskom matrixe na Ranochu je to pekne opisane. Ked som sa rozhodoval tak som o to premyslal tak ze kvariani svoju sancu premrhali pretoze boli agresivni a netolerantni a a ani teraz sa ani nepokusili o kontakt alebo o diplomaciu, a myslim ze gethi si zasluzia sancu pretoze su v podstate mierumilovni a ako jedina rasa v galaxii ponukli pomoc dobrovolne, plus maju obrovsku vojensku silu, ktora sa bohuzial nejak vobec neprejavila ani nebola ukazana na konci :(, podla mna sa gethi celkom vyrovnavaju reaperom ked pride na pozemny boj.
"Just hold the line until the end. Cause we will give them hell !"
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Sadene »

Souhlas s Lady...
když jsem hrála poprvé bez importu, tak Tali letěla z útesu, prostě jsem zachránila gethy.. po tom, co je člověk v té gethské UI nebo co to je, to ani jinak nejde.
A též mi přijde, že kvariani hledají akorát výmluvy, proč něco nejde a to se jim nedaří a fuj ti bekaní gethové...
Jediné čeho lituju je, že nejde zachránit Legion, páč to je moje velmi oblíbená postava :((
Obrázek
Uživatelský avatar
orion
Desátník
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18. bře 2013 7:55:07
Bydliště: doma

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od orion »

Jediný Kvarian kterého jsem měl rád byl Admirál Zaal'Koris (Tali je samozřejmost).
Obrázek
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od jeňa_cz »

orion píše:Jediný Kvarian kterého jsem měl rád byl Admirál Zaal'Koris (Tali je samozřejmost).
Obrázek
Zaal'Koris byl totiž jedinej kterej měl koule na to aby si přiznal pravdu, že chybu udělali quariani a ne gethi
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

myslím, že jde o náhled na věc jako celek. Každej bude mít jinej názor. Já prostě strojům nevěřím. Nemaj takové uvědomění jako organické bytosti. Sám legion to moc dobře vysvětluje ve dvojce (myslím) že k přepsání heretiků stačilo pozměnit pár čísel v základním kodu jejich programu. Ano dá se namítnou, že organickým bytostem pak stačí egoistickej násilnej diktátor - jenže proti němu se vždy může vést rebélie. Ty stroje se ani nehnou, jsou přepsaný a hotovo, žádná svobodná vůle, nýbrž program.

Nejsem ekolog, věřící, ani nepatřím do žádné pošahané skupiny. Ale jakmile na Zemi začnou řídit některé záležitosti Uměle inteligence, či se k tomu budou blížit... tak já budu ten v předu na demonstraci s velkým transparentem :) Stroj je dobrý sluha, chvilkama i dobrej společník (haha, robertky :-D), ale špatnej pán. Stejně jako oheň. Tečka :) A je jedno co bylo, či bude - vždy musí být na prvním místě organický život, a to není rasismus. Přece když si vyrobíte mixér tak ho pak neupřednostníte před jinou živou bytostí - to naznačuje duševní poruchu. Chápu, že u strojů, kde se dá polemizovat nad jejich uvědoměním je to samozřejmě uplně jiné. Ale ten základ zůstává stejný.

Samozřejmě můj názor, a asi i dost definitivní, ale věřím tomu :)
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od jeňa_cz »

Levik89 píše:myslím, že jde o náhled na věc jako celek. Každej bude mít jinej názor.

Samozřejmě můj názor, a asi i dost definitivní, ale věřím tomu :)
tvuj názor je mi jasnej ale rozhodně v tehle situaci nejde o náhled na věc, tohle jsou fakta, gethi to historicky zaznamenali, quariani vystřelili první, a vždycky jsou to agresoři
mužes se na to dívat jak chces ale nepopřeš fakta, důkazy ;)
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

V tu chvíli se akorát Kvariani rozhodli zničit svůj výtvor. Stroje které měli na těžkou manualní práci. Osobně bych to přirovnal k interupci :) To je ten náhled, kterej bude mít každej jinej. Neříkám, že se potom nechovali dost blbě. Ten jejich útok v době invaze Reaprů atd...

Právě že nejde vůbec o fakta, ale o to, jak na to nahlížíš. O to, jak gethy vnímáš. Někdo je vidí jako živé bytosti akorát ne z masa a krve. Někdo zase jen jako chytřejší počítače.
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Sadene »

Sorry, ale kvariani v té době nechtěli zničit své stroje, ale sebe si uvědomující bytosti... (Does this unit have a soul?)
Obrázek
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

Co si pamatuju, tak když kvariané na gethy zaútočili, tak to bylo proto, že kvůli jejich množství se zvyšovala jejich kolektivní inteligence a kvariané se tak obávali vzpoury. Pakliže by totiž došli plného uvědomění asi by se jim nelíbilo, že jsou pouze otroci. Kvariani se akorát rozhodli dost pozdě. Prvotní chyba byla, je ovšem vytvořit. Záměr Kvarianů ovšem tak jako tak schvaluju. Potenciál hrozby pro galaxii v podobě inteligentních strojů... kteří nemají žádné morální zásady, pravidla, nebo zákony a jejich množství můžou být nekonečná a jejich síla nepředstavitelná...

Jo, my sice víme, že si chtěli Gethové žít v míru, na jedné planetě atd. atd. Jenže to nemohl nikdo na začátku tušit, předpoklad hrozby se mi zdá mnohonásobně větší. Samozřejmě vycházím tak nějak jen ze scifi žánru :-D (ale to opozice taky... :)) Navíc jejich ovlivnitelnost je dost vysoká. Nemají žádné předsudky k zabíjení organiků - jak se ukázalo v jedničce docela velká část se odtrhla a přidala k Reaprům.
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Alfajk »

Levik89 píše:Co si pamatuju, tak když kvariané na gethy zaútočili, tak to bylo proto, že kvůli jejich množství se zvyšovala jejich kolektivní inteligence a kvariané se tak obávali vzpoury. Pakliže by totiž došli plného uvědomění asi by se jim nelíbilo, že jsou pouze otroci. Kvariani se akorát rozhodli dost pozdě. Prvotní chyba byla, je ovšem vytvořit. Záměr Kvarianů ovšem tak jako tak schvaluju. Potenciál hrozby pro galaxii v podobě inteligentních strojů... kteří nemají žádné morální zásady, pravidla, nebo zákony a jejich množství můžou být nekonečná a jejich síla nepředstavitelná...

Jo, my sice víme, že si chtěli Gethové žít v míru, na jedné planetě atd. atd. Jenže to nemohl nikdo na začátku tušit, předpoklad hrozby se mi zdá mnohonásobně větší. Samozřejmě vycházím tak nějak jen ze scifi žánru :-D (ale to opozice taky... :)) Navíc jejich ovlivnitelnost je dost vysoká. Nemají žádné předsudky k zabíjení organiků - jak se ukázalo v jedničce docela velká část se odtrhla a přidala k Reaprům.
jestli sis nevsiml,tak kolem otazky "stroje / UI alias gethove /hrozba pro organicke bytosti " se vlastne toci kompletne cela serie ME

heretiky bylo mozny prepsat kvuli hardwarovy chybe,ktera se puvodne stala v realnym svete (http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_FDIV_bug" onclick="window.open(this.href);return false; ) a tim se tvurci hry inspirovali

gethove se v ME1 dobrovolne nepridali k reaperum,ale byly donuceni(presvedceni?) sarenem/soveringem

Legion me dokazal predsvedcit,ze gethove vylepseni o tu "bezpecnou" cast reaper kodu se muzou zmenit k lepsimu,dokazali se zmenit,chteli pomahat...ale quariani jim nechteli dat druhou sanci,chteli jen nicit a zabijet(minimalne gethy) a navic by gethy znicili(pripadne zradili) pri prvni prilezitosti,kdy by jim k tomu gethove dali sanci
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

všiml, díky za upozornění :-D

Musiš si vybrat, jestli byli donuceni, nebo přesvědčeni - jedno je dobrovolné a druhé ne :)
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Kenneth »

už jste trochu OT ne?
Uživatelský avatar
kolovrat
Vojín
Příspěvky: 21
Registrován: stř 24. dub 2013 14:03:59

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od kolovrat »

Sadene píše:Tak za mě velký souhlas s tím, jak nepočítají se Shepardem biotikem.
Shep je prostě voják a basta!
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od destanov »

No jedna věc mě pořádně štvala na záběrech z jakýchkoliv bitev lodí. Prostě nemůžu rozdýchat to, že několikasetmetrové lodě spolu bojují na půlkilometrovou vzdálenost. O_o
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od jeňa_cz »

lepkavé stěny....
Dracone
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 13. čer 2013 23:12:07

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Dracone »

Zvláštní je, že v kodexu je jasně popsáno, že bitvy ve vesmíru probíhají na vzdálenosti desítek kilometrů a lodě se vzájemně často nevidí. Tohle zpracování jakožto bojů de facto na blízko je prostě úlitba blockbusterovýmu stylu - prostě to vypadá na obrazovce dobře, stejně jako Jack procházející se po všech planetách jenom v bodypaintingu.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od destanov »

Dracone píše:Zvláštní je, že v kodexu je jasně popsáno, že bitvy ve vesmíru probíhají na vzdálenosti desítek kilometrů a lodě se vzájemně často nevidí. Tohle zpracování jakožto bojů de facto na blízko je prostě úlitba blockbusterovýmu stylu - prostě to vypadá na obrazovce dobře, stejně jako Jack procházející se po všech planetách jenom v bodypaintingu.
Přesně tak. Většinu to holt asi potěší no. :/
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Werewolf »

Kenneth píše:Tak mě napadlo že co mě v ME3 celkem naštvalo a ještě to nebylo zmíněno je jak jsou radní s Udinou a přijde k němu Tevos a on ji shodí na zem proč ta koza nepoužila biotiku a nevymetla s ním Citadelu??
Dalo by se to brát jako mezidruhový útok na Lidského Radního a mohlo by to vyvolat ještě válku Lidé proti Asari.

Edit: Jinak souhlasím s prvním příspěvkem v této diskuse od Lady Grey. Jinak, poměrně zajímavé je že si Javik všude chodí bez ničeho, i bez masky a všude, jak na třeba i na Gethské vlajkové lodi.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
Maya
Svobodník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 01. srp 2013 9:26:37

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Maya »

Javik je nadrasa, PROTHEAN! :D
Jinak je fakt, že ty masky bez konce by se daly vysvětlit nějakým mass effect polem, ale to, že nemaj přilbu, Jack ani oblečení, to už asi ne :D
Jinak myslim, že Tali nemohla sundat masku už na Rannochu a to kvůli imunitě, kterou prostě kvariani ztratili a určitě "odvykli" i domovský planetě. Kolonie jim tuším hned záhy zabrali gethové taky, tudíž celkem chápu jejich touhu dostat se zpět domů, když už se prát s "novým prostředím".
Jinak mě frustrovaly spíš bugy, v ME2 jsem často končila "nad stropem" s nemožností se hnout. Ve trojce, když jsem šla pokecat do pilotní kabiny s Jokerem a EDI, bylo tam jedno místo mezi nima, kam jsem stoupla a najednou nemohla odejít...
Ve dvojce mě frustrovala Citadela, kde se nedalo jít jinam než po čtvrtích.. Ve trojce mi hrozně vadily ty sny s tím chlapečkem, kdy někam odběhl a já ho měla doběhnout a Shepka se ploužila jak šnek... V jedničce snad jen přeplněnej inventář a nutnost chodit ty věci furt prodávat nebo rozkládat po jedný na omnigel. Kdyby člověk místo poloviny zbraní/vylepšení/nábojů našel vždycky kredity, bylo by to asi jednodušší. Jinak mi systém inventáře v jedničce i vyhovoval.
Jo a ultimátní frustrace je samosebou konec ME3.. :((
Obrázek
Odpovědět