Chvilky frustrace napříč ME

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Hany »

to mě se čistou náhodou vybavily hanojské věže na Noverii :D ...když jsem to hrál poprvé musel jsem si na to najít návod :D ...totálně jsem u toho nervoval :D ...ani nevíte jak mě naštvali když dali do Citadely v ME3 ten automat... a Shep řekl že to hrát nebude :D , potom mě ještě štvaly i ty výtahy na Noverii, kde sem se nejednou zasek a potom ochranka na Noverii, která na mě pokaždé začala střílet :D a potom ještě nemožnost vyčistit přechodovou komoru od Rachni pokud sebou nemám Tali... jak jinak než na Noverii a potom taky to, že Benezii ubejvá zdraví jen tehdy když jí likvidujete eskortu... poprvé sem se divil že s ňou nic nedělá když do ní vystřílím celej zásobník... obrazně řečeno ...vlastně jak se na to tak koukám celá Noveria pro mě byla za trest :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Vlada47 »

Mně to na Noverii pravidelně padalo, to bylo asi nejvíc frustrující.
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Hany »

tak mě ME spadne jednou do roka a když už tak už ...vypne se celej noťas pač se přehřeje :D zrovna včera mi to spadlo u DA:O ...no uvidím jak mi to bude padat v téhle hře, ještě nikdy jsem to nehrál :) ...zatím mě na tom nejvíc štve že není nadabovanej main character :D ... asi sem rozmazlenej z ME :D ...uvidíme co se naskytne dál, sem teprv na začátku :)
Obrázek
Uživatelský avatar
-Shepard-
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: sob 09. bře 2013 11:01:03
Bydliště: Sur'Kesh
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od -Shepard- »

DA:O doporučuju je o 100% lepsi nez dvojka.
Moje rada di do Morrigan.
Navždy věrný
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Hany »

no nejdřív jsem chtěl jít do té druhé... ale potom co sem si přečetl tady na foru a zjistil že na ni maj všichni averzi tak do Morrigan půjdu... nečetl jsem ten topic sice až do konce (spoilery) ale z těch pár příspěvků byl trend patrnej :D ...jen by mě zajímalo, jak je to s těma dlcčkama... něco mi říká že to nebude stejný jak v ME...že mi prostě přibude další mise :?
Obrázek
Uživatelský avatar
-Shepard-
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: sob 09. bře 2013 11:01:03
Bydliště: Sur'Kesh
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od -Shepard- »

Ty DLC : Awakening je po dohrání hry
Witch Hunt taky
Lelianina píseň tu můžes kdy chceš - spustíš v menu
Golemové z Amgaraku po dohraní hry
Návrat do ostagaru během hry
Warden´s keep taky
Golem z Honleathu taky

Ale tohle je už :offtopic:
Navždy věrný
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Hany »

jé děkuju :) ...já bych se šel aj zeptat do toho tématu co je tady v offtopicu... jenže sem se bál spoilerů... zkusil jsem 1. stránku a zjistil jsem že to asi nepůjde...

ale abych zas teda nebyl úplně off topic... teďka nevím v jakým díle to bylo...ale asi v ME2... ta mise jak vás vysadí samotnýho na té padající lodi, taky jste se tam zasekávali na místě a museli restartovat vždycky celou misi? :? když jsem to hrál poprvý totálně jsem z toho tekl :| a potom mě napadá ještě DLC Omega ten finální souboj... když jsem to hrál poprvé tak jsem tam šel hned na začátku hry... řeknu vám to bylo snad poprvé a naposled co jsem u ME chytil rapla, po půl hodině snažení jsem tu hru musel vypnout :D ...možná to bylo tím že už byla aj jedna hodina ráno... pač potom odpoledne jsem to dal docela v pohodě :cool: a pokud bych měl ještě přihodit něco z ME1 tak jsou to ty mise s Makem... neříkám že by mě to nebavilo ale bylo děsně zdlouhavý to hledat na těch mapách... když jsem ME1 hrál po třetí, tak jsem začal využívat MEwiki... prostě jsem si na mobilu našel tu planetu i s mapkou a jel jsem už na určito... v tomhle mi prostě víc vyhovovala 2ka =)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maya
Svobodník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 01. srp 2013 9:26:37

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Maya »

Jo, bez těch mapek to moc nešlo, i když vím, že na nějaký planetě jsem našla i věc, co v tý mapce nebyla, nějaký to ložisko... Ale ještě to třeba nebylo tehdy úplně vychytaný. Jinak mi ty mise nevadily, šplhat s Makem po neuvěřitelnejch terénech byla zábava, vyhovovalo mi mnohem víc, než hammerhead :D

Závěrečnej fight na Omeze mě teda taky dostával, ale s trochou štěstí šel na poprvé. Ale snad za celou hru mě nikdy nenapadlo snížit obtížnost, ale tady už jsem si nebyla jístá :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Hany »

Obtížnost jsem snižoval jen jednou v Pinnacle station... ty skóre jsem fakt nedával :/
Obrázek
Uživatelský avatar
Vunaldo
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 29. srp 2013 16:26:40
Bydliště: Kábul

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Vunaldo »

Kaidan or Ashley? 2minuty frustrace ... nakonec jsem se rouzlocil s Kaidanem boze ja sem to musel znovu stopnout. Taky braneni raket v ME3 byla pekna kasa.
Obrázek
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Krieg »

Ona to není přímo frustrace ale nevim kam jinam to napsat. Dělal jsem si čárky, jak často ve hře bojujeme se Smrťáky a Cerberem. Když vezmu v potaz hlavní dějovou linii, vedlejší mise a všechny DLC, vyšlo mi, že z 28 misí (dlc Leviathan beru jako jednu misi, misi v Útočišti beru jako boj se Smrťáky protože vojáků Cerbera na začátku mise bylo jen pár) bojujeme 14x s Cerberem, 11x se Smrťáky a 3x s Gethy. Pokud vezmu v potaz, že Gethové na Rannochu byli pod nadvládou Smrťáků, tak to vyjde 14x s Cerberem a 14x se Smrťáky. Vím, že Cerberus hrál důležitou roli ve hře, ale přeci jen jsem měl pocit, že když Smrťáci podnikají invazi do všech systémů známé galaxie, že bychom se s nimi měli střetávat mnohem více.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od destanov »

ME1
- Herní ekonomika. Na začátku každý kredit obrátíte dvakrát v ruce, než ho utratíte, ale snad už pomalu v půlce hry může mít člověk 9 999 999 kreditů.
- Nepřehledná galaktická mapa. Asi nejsem sám, kdo si zapisuje na papír, kde byl, aby se v tom vyznal. Naštěstí to pak opravili.

ME2
- Podivný styl chůze a především běhu postavy. Je to fakt bizarní. :D Taky mě iritovalo, jak se neustále na Normandii otáčel hlavou dozadu.
- Už zmíněné dámské "skafandry" :D
- Malý výběr zbraní a nemožnost jejich vylepšování.


ME3
- Klišovitý nindža Asiat s katanou jménem Kai Leng.
- Že mnohá rozhodnutí jsou vlastně jen na oko. Například je fuk, jestli Rachni v jedničce zachráníte nebo zabijete, stejně ve trojce Rachni bude a změní se akorát pár vět. Spousta rozhodnutí má pak taky jen ten následek, že se prostě do válečné statistiky napíše pár čísílek a pár vět, toť vše.
- Že není možné být zároveň paragon a renegade, ale navzájem se to ruší, pokud se nepletu.
- Že Tali neukázala ciferník, když si sundala masku. Nechápu proč, přímo se to nabízelo.
- Poslední bitva byla jednoznačně největším zklamáním celé trilogie. Bitva je vždycky stejná, nehledě na to, jakou pomoc seženete. Snad jen v jednom záběru se tam mihne například DA nebo kvarianská flotila. Já přitom čekal, že z toho vyždímají víc. Proč tam každá flotila neměla aspoň pár záběrů? Proč nemohla být bitva pokaždé trochu jiná v závislosti na tom, jakou pomoc jsme sehnali? O tom, že se na sebe prostě jen vrhnou a dělají "vzuuum! vzum! bum!" se spoustou světýlek ani nemluvě. Naivně jsem očekával, že ta bitva bude nějak promyšlená a víc propracovaná. Pochopitelně se ale frustrace z bitvy ve vesmíru nemůže rovnat frustraci z bitvy na Zemi. Naivně jsem očekával, že si vezmou příklad z úspěchu konce dvojky a udělají něco podobného, jen mnohem většího. Nakonec je to jen klasicky něco postřílet, někde proběhnout a hotovo dvacet. Já jsem přitom čekal, že i tentokrát se do boje zapojí celá posádka (opět nechápu, Shepard má našláplý tým a ten při nejdůležitější bitvě tvrdne na lodi a ven vyjde jen aby si pokecal?) a bude tentokrát umírat v závislosti na tom, jakou pomoc jste sehnali (například v náročné části boje se jako podpora přiřítí Jack se svojí třídou, díky čemuž nezemře některý člen posádky a tak dále). Ale né, Bioware zřejmě pochopili chválu na zakončení dvojky jako chválu na konec s barvičkami, tak teď místo barev dvou přidali ještě třetí! :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Honzaleco »

...celá poslední bitva byla špatná...už od chvíle, kdy flotily vylítly z vysílače do Sluneční soustavy, to začalo bejt všechno špatně, mizérie, zmar...vesmírná bitva nepropracovaná a skládala se jenom z pár - když to tak řeknu "generickejch" záběrů - letící stíhačky / moc lodí na obou stranách / střílí spojenecký flotily / střílí Reapeři / vybuchujou křižníky...ale nic konkrétního, v čem by se odrážely naše konkrétní rozhodnutí ze hry...
...Londýn nebyl o nic lepší...celou hru se snažíme sjednotit galaxii a v rozhodující bitvě hlavně vidíme bojovat zase jenom Sheparda se dvouma lidma (WTF)...vůbec mi tam chyběla atmosféra toho, že to je v podstatě nejdůležitější událost v historii galaxie, obrovskejch rozměrů...spíš mi to přišlo jako další z mnoha misí...ale to je málo... :(


...co jinak frustrovalo mě...v ME1 - důl zamořenej rachni...jak tam nebylo nic a když jste se dostali blízko, tak vyskočili dva metr od vás...fuj...to jsem vždycky dělal tak, že jsem poslal jednoho parťáka dopředu a pozoroval jsem to (a rozstřílel to) zdálky.... a ve dvojce - ta planeta, kde je mlha, neni tam vidět na krok a vybíhaj na vás ty růžový ještěrky (Klixen)...to je možná originální nápad, ale pro mě to bylo spíš otravný, než zábavný...
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Vlada47 »

V podstatě většinu těch věcí, co zmínil destanov, sdílím taky. Ta nepřehledná mapa galaxie zase takový utrpení nebylo, protože ME1 měl ještě jakž takž dobře zpracovaný zápisník na questy. Když s tím porovnám, co bylo ve trojce... některé side-questy jsem tam splnil skoro náhodou, protože nikde se mi nezaznamenalo, že jsem někde něco sebral a můžu to jít vrátit zadavateli.

Co se týče nedostatku výběru zbraní v ME2, tak nevím, jestli mi přišlo horší mít na výběr 3-4 zbraně, které mají rozdílné silné a slabé stránky (např. máte Claymore, co vystřelí jednou, zpravidla zabije mooka, ale musíte ho přebít a na druhé straně třeba Scimitar, co má 8 ran na jeden heatsink, ale zase je výrazně slabší atd.) nebo výběr mezi pomalu stovkou zbraní, které prostě obecně mají stále větší damage, menší rozptyl a střílí delší dobu, takže nakonec všichni skončí se zbraněma pro spektry. Trojka mi v tomhle přišla jako solidní kompromis.

Na jednotce mě sem tam naštvaly situace v boji s Kroganama nebo Rachnii, protože se vždycky hrnuli dopředu, špatně se sestřelovali... jakmile se dostali na tělo, tak buď rychle nějakou biotiku nebo jste v háji. Na dvojce mě štvaly především charge bugy - použijete schopnost, nikam se nechargnete, bariéru vám to nedobije a ještě se spustí cooldown. Trojka měla problém, jak jste tu oba dva přede mnou popsali, s tou závěrečnou misí, prostě je tam spousta nevyužitého potenciálu.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od destanov »

Rachni se ještě dají, ale teď jsem přejel téměř celou trilogii na druhou nejtěžší obtížnost a musím říct, že v jedničce co krogan, to výzva. Hlavně na začátku jsem je porážel většinou hlavně díky tomu, že jsem prostě utekl a zregeneroval se. :D Ono to na člověka vysprintuje a pak dá 2-3 rány a je po vás. Poslední boj na Theru je snad největší výzva napříč celou trilogií a to jsem dal i poslední bitvu na Omeze na veterána. :D

Jo a ještě jedna věc - pro Mako není vůbec nic soupeř. Neexistuje nic, co by ho porazilo a ani na maximální obtížnost se mi nikdy nestalo, že by mě v Maku zničili - všichni nepřátelé střílí rakety, které mako klidně i přeskáká a hlavně si stačí vyjet na kopeček a odstřelovat jednoho po druhém, oni se nehnou z místa a než k vám doletí rakety, tak už je pomalu po všem. To nevychytali.
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Vlada47 »

Obecně vzato obtížnost v ME1 je věc, která se musí brát s rezervou... prvních 20-30 levelů (mluvim o Insanity) se tak akorát modlíte, aby ty boje dopadly, pak to najednou během dalších 5-10 levelů skočí a už to zase nemusíte moc řešit.

Jinak bitva na Omeze... nějak se nepamatuju na nějakou poslední bitvu na Omeze. Kdy to je?
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od destanov »

Vlada47 píše:Obecně vzato obtížnost v ME1 je věc, která se musí brát s rezervou... prvních 20-30 levelů (mluvim o Insanity) se tak akorát modlíte, aby ty boje dopadly, pak to najednou během dalších 5-10 levelů skočí a už to zase nemusíte moc řešit.

Jinak bitva na Omeze... nějak se nepamatuju na nějakou poslední bitvu na Omeze. Kdy to je?
No bitvu...Měl jsem říct boj. Přece přímo v Afterlife, jak tam Aria skočí na toho Petrovského, nebo jak se jmenuje, a on ji uvězní. Pak tam musíš rozstřílet nějaké ty baterie, co ji drží a mezitím se na tebe valí jedna ta zrůda za druhou.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Honzaleco »

DLC Omega, gen. Petrovsky, Adjutanti a ty po***ný Nemesisky....

EDIT: :ninja:
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Vlada47 »

Jo tohle... to bylo těžký? O_o Vždyť je to jenom běhaní dokolečka a mačkání spínačů a nějaký to střílení navíc. Mě to přišlo jako celkem tradiční combat zone, co měla o trochu víc nepřátel. :)
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Honzaleco »

...já si tam připadal chvílema jako Vorcha v MP...skoro permanentně bez štítů...a než se stačily zregenerovat, už mi je zase nějaká Nemesis sundala...do toho bojuj s Adjutantama a s dalším póvlem okolo...
Byl jsem pak docela rád, že je to za mnou...
Odpovědět