Chvilky frustrace napříč ME

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

Každej má určitě moment v ME serii, který ho rozhodí :)

ME1: Reakce rady na zabití/nezabití Rachni královny. Já si naivně myslel, že když ji zabiju (při třetím hraní), tak mě třeba pochválí.. houby, opět mě sprdli..

ME2: Nehostiné planety, nedýchatelná atmosféra atd. a Jack si tam běhá skoro nahá jen s takovou rouškou na obličeji (a nejen ona), to mě vždycky strašně rozhodí :-D

ME3: Pokaždý to zkusím, a nikdy to nestihnu. Co? Uplně u konce, těsně než vás paprsek přenese na Citadelu, na vás vyskočí zpoza šutru ten pacholek... a já ho nikdy netrefim jako prvního :-D

A celkově napříč sérií? - Herní videa nikdy nepočítají s tím, že by Shepard mohl být biotik. Když mě to napadlo poprvé, tak jsem si říkal, že by to bylo moc práce s tím atd... Ale když by ta varianta s biotikou byla maximálně u dvaceti videí, tak by se zas tak moc nestalo... i když pravda, někde by to narušovalo příběh (při nějakém pádu například, který by se díky biotice neuskutečnil...). Každopádně byly okamžiky, kdy mě to frustrovalo :-D
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Sadene »

Tak za mě velký souhlas s tím, jak nepočítají se Shepardem biotikem. Vzhledem k tomu, že většinou hraju jako adept a celkově používám biotické classy, tak je to velká frustrace.
Jenže mi navíc přijde, že nepočítají ani s tím, že určití členové týmu jsou biotici... až na Liaru pochopitelně...

A ty rádoby oblečky do vesmíru... k smíchu ;)
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Lady Grey »

Největší frustrace se na mě uvalí u konce ME3... ehm, to je ale asi zbytečné zmiňovat.
Ale teď vážně... co mě dokáže naštvat v ME3 tak třeba to, že když těsně před Tuchankou se vám ozve ta pitomá ježibaba salarianská dallatresa, že tam není renegantská akce, kdy bych ji poslala pěkně do příslušných končin, kde slunce nesvítí. To bych udělala s velikým potěšením... :evil: :evil: Ta její nabídka je mi úplně putna.
Dále, že tomu mizerném skrčkovi na konci nemůže bez následku vpálit kulku mezi oči. Vlastně nechápu, proč ho musím v těch snech nahánět. Jestli to mělo vyvolat pocit něhy, smutku nebo něčeho takového, tak se tvůrci pěkně sekli... hádám, že kdyby se dělala anketa o nejmíň sympatickou a nejvíc nenáviděnou postavu série, tenhle by to vyhrál na plný čáře.
Útěk Normady na konci a ponechání Sheparda/dové osudu... fakt díky moc kamarádi (ale to se zahrnuje pod ten konec, takže nic).
Zpackané odhalení kvarianské rasy přes Talinu fotku.
Že Shepardovi nepřišla v DLC Citadela podezřelá Brooks... mě byla hned jasná, když ji trefili sniperkou přímo do srdce a ona to přežila... ne však na dlouho... vždy jsem ji pak na konci kuchla.
Samozřejmě, když nejde zachránit Anderson... to bylo keců, že při vysoké připravenosti galaxie půjde zachránit... mizerové.

V ME2 souhlasím s vámi a těmi oblečky... nejvtipnější je, když Jack vezmete sebou na misi, kde verbujete Tali. Slunko tam praží ale ona se prochází jen v tom sado maso oblečku. :evil: Ty zbroje z ME1 mi docela chyběly. A Když jsme u ty toxické atmosféry... divím se, že Mirandě nevypadaly vlasy, když nosila jen "náhubek".
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

To že si lidi hromadně stěžují na odhalení kvarianů přes fotku vím, ale mě se to docela líbilo. Jelikož jsem s ní měl romanci, byl jsem rád za to, že alespoň vím jak vypadá :-D... Na druhou stranu nechápu, proč k odhalení nedošlo po upgreadu Gethu na Ranochu, kdy stála na tom útesu, sundala si masku a ... no však víte, tam kdyby byl záběr na ní... no podle mě dokonalá příležitost - ostatně jsem to tam v tu chvíli i čekal, no co se dá dělat :)
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Kenneth »

Levik89 píše:To že si lidi hromadně stěžují na odhalení kvarianů přes fotku vím, ale mě se to docela líbilo. Jelikož jsem s ní měl romanci, byl jsem rád za to, že alespoň vím jak vypadá :-D... Na druhou stranu nechápu, proč k odhalení nedošlo po upgreadu Gethu na Ranochu, kdy stála na tom útesu, sundala si masku a ... no však víte, tam kdyby byl záběr na ní... no podle mě dokonalá příležitost - ostatně jsem to tam v tu chvíli i čekal, no co se dá dělat :)
Na Rannochu to neukázali proto protože by museli zase retušovat další fotku ;)
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od jeňa_cz »

me nejvic irituje že od ME2 přisla do mass effectu space magic a že se z mass effectu staly do ME2 hvezdny valky...
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Kenneth »

Tak mě napadlo že co mě v ME3 celkem naštvalo a ještě to nebylo zmíněno je jak jsou radní s Udinou a přijde k němu Tevos a on ji shodí na zem proč ta koza nepoužila biotiku a nevymetla s ním Citadelu??
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

Všimli jste si někdy, jak každej kdo mluví jakoby vysílačkou, tak si tak jemně stiskne ucho?? Ale v tom uchu nic nemá? :-D Jsem si toho zrovna všimnul... asi nějaké čipy.. :-D
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Kenneth »

Levik89 píše:Všimli jste si někdy, jak každej kdo mluví jakoby vysílačkou, tak si tak jemně stiskne ucho?? Ale v tom uchu nic nemá? :-D Jsem si toho zrovna všimnul... asi nějaké čipy.. :-D
Tak je pravda že když nemá Shep nejakou přilbu nebo vizor vypadá to čudně třeba má pidi sluchátko

a ještě me mrzí že ve dvojce si Garrus neopraví zbroj ani tu jakoby Loajalní jedninou dobrou má tu Alternativní a ta sa mi nepáčí
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Ester »

největší frustrace... smrťák na rannochu, a já ho mam zaměřit aby ho flotila měla sejmout... no napoprvý sem se o to pokoušela asi 50x a nešlo to. Tak to za mě musel odehrát můj bejvalej (tehdy jsem s ním chodila, ne jako že sem mu zavolala, hele odehraj to za mě :D ) podruhý taky tak, no a pak ten kluk už nebyl k mání tak jsem si to odehrála sama. No, naposled jsem ho sejmula na 3 pokus, a to to hraju na nejhlehčí úrovni.
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Kenneth »

Ester píše:největší frustrace... smrťák na rannochu, a já ho mam zaměřit aby ho flotila měla sejmout... no napoprvý sem se o to pokoušela asi 50x a nešlo to. Tak to za mě musel odehrát můj bejvalej (tehdy jsem s ním chodila, ne jako že sem mu zavolala, hele odehraj to za mě :D ) podruhý taky tak, no a pak ten kluk už nebyl k mání tak jsem si to odehrála sama. No, naposled jsem ho sejmula na 3 pokus, a to to hraju na nejhlehčí úrovni.

nejduležitější je nemířit čili nedržet pravé myšítko když ho držíš tak utíkáš do stran pomalejc a Reaper tě sejme a když to jde tak stát na místě a laser se zaměřuje rychleji než když běžíš a na poslední zaměření prostě stát na místě vždy jsem to stihl dřív jak on
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

jop, jde o to, si tam uvědomit, že když chvilku míříš a pak přestaneš a popoběhneš, tak se ti postup při zaměřování neztratí, ale když potom začneš zaměřovat znovu, pokračuješ tam, kde člověk přestal před posledním popoběhnutí :-D

Taky jsem tam dvakrát umřel, než mi to cvaklo :)
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Uživatelský avatar
ttomki
Svobodník
Příspěvky: 42
Registrován: pát 25. led 2013 10:52:44
Bydliště: Zakera Cafe

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od ttomki »

Asi najhorsie bolo este pradavno pri prvom prechadzani ME1 ked som zostal zaseknuty v Thorianovom hniezde bez medigelu ako infiltrator s Liarou a Garusom takze ziaden automaticky regen zivota a Shiale nejak moc isla karta s biotikou :D , tak tam bol niekolkonasobny loading.

A pri prvom prechadzani ME3 ked som na to nemal prilis vela casu, tak mi prisiel koniec strasne zdlhavy, teda uz tie boje v londyne. Taktiez moment ked som zistil ze nemam dost bodov reputacie v trojke aby som usmieril gethov a kvarianov a nechal som prezit gethov tak mi bolo velmi luto Tali aj ked osm snou nemal romancu tak jej pribeh je podla mna jeden z najtragickejsich, teda pokial uprednostnite gethov.
"Just hold the line until the end. Cause we will give them hell !"
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Alfajk »

tali mam rad,ale pri ty zaverecny reci tesne pred rozhodovanim (a taky podle toho jak se celkove zbytek quarianu choval) jsem proste musel zachranit gethy,quariani se chovali jako agresori a cely to vyprovokovali oni a proto si gethove zaslouzili druhou sanci,alespon podle me
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

Alfajk píše:tali mam rad,ale pri ty zaverecny reci tesne pred rozhodovanim (a taky podle toho jak se celkove zbytek quarianu choval) jsem proste musel zachranit gethy,quariani se chovali jako agresori a cely to vyprovokovali oni a proto si gethove zaslouzili druhou sanci,alespon podle me
S tím i souhlasím, akorát že já Gethy stejně obětoval, jelikož Tali je Tali :D (Ale Legiona a všech Gethů mi bylo líto)
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

jop, já si jsem línej zjistit kolik paragon(rene) bodů je tam potřeba, aby to šlo mírumilovně, tak vždycky trnu strachy, jestli mám těch bodů dost :-D
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Alfajk »

myslim,ze staci 3 z 5 tech "baru",ale ruku do ohne bych za to nedal
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Lady Grey »

Já jsem ráda za importovanou hru, protože opravdu nevím, jestli bych ty kvariány podržela... Tali ne Tali. Kvariáni si za všechno mohli sami. Už by si dávno mohli kolonizovat nějaký svět a výmluvy jako že se jim blbě přizpůsobuje imunitní systém neberu. K tomu, když přemluvíte kvariány aby se stáhli, tak gethové ukážou dost pochopení a milosrdenství, když své "tvůrce" nezmasakruji... akt milosrdenství, který by opačně nefungoval, jelikož mít tu příležitost, tak kvariané gethy vyhladí, což bych jim nedovolila.

Jinak ta Tali se zabije vždy, když pomůžu "jen" gethům? Nebo se dá nějak pomoci paragon akce zachránit? Já totiž ani ze zvědavosti tuhle možnost s podporou gethů nezkoušela, jelikož se mi vždy podařilo je usmířit.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Levik89
Desátník
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 04. dub 2013 18:41:49

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Levik89 »

Já to viděl jen na videu, takže těžko říct. Sám bych tuhle situace nikdy nepřipustil... aby mi skákala Tali z útesu, to tak :-D

Proč nekolonizovali jiné světy? Myslím, že je to tam řečeno. Že se o to pokoušeli - dokonce uvažovali i nad Ilosem :) Vzhledem k tomu, že vyhnání z Ranochu uběhlo před 300lety, a Tali (myslím) tvrdila, že přizpůsobení na novou planetu by trvalo 600let i více - tak to staví Kvariany do svízelné situace ne?

Navíc se na to stačí podívat z naší prespektivy. Kdyby jsme si na zemi vynalezli UI, která zvlčí a vyžene nás ze Země - no, Kvariani se dají hned pochopit :) Navíc nějak nemohli tušit, že Gethové budou ochotní k mírovému jednání...
I am a biotic god! I think thinks -- and they happen! Fear me, lesser creatures, for I am biotics made flash!
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Chvilky frustrace napříč ME

Příspěvek od Lady Grey »

Hej, ty už mluvíš skoro jako kvarian/Tali... Jsou to jen výmluvy, že si nemůžou kolonizovat jiný svět... ještě než začalo povstání, tak kolonie měli, pochybuji, že se v galaxii nenachází planeta vhodná ke kolonizaci pro kvariany. A hádám, že by ostatním rasám nevadilo, kdyby si kvariané někde usídlili vzhledem k tomu, jak "populární" je Migrační flotila... a hlavně jak ji všude "vítají". Jim šlo o jediné... pomstít se gethům za to, že je připravili o domovský svět. Což na jednu stranu chápu, ale zase... mohli si za to sami. K tomu jak jsem už psala, gethové měli několik šancí kvariany vyhladit a neudělali to. Kvariané by gethy vyhladili hned při první příležitosti, kdyby se jim naskytla (což bych jim nedovolila... díky za možnost usmíření). Tady si pak vyber.

Plus, gethové by se nemuseli snažit pomoc v boji proti Smrťákům... oni se nabídli zcela dobrovolně k pomoci.

A jak by mohli kvariané tušit, že gethové jsou pro mír, když při první příležitosti, kdy uvidí getha, tak by po něm pálili... to je pak těžké.

K tomu se mi Tali v 3. díle mírně začala s těmi názory na gethy zajídat. Že jsme zachránili "to" a ne Legiona, že gethy nic neomlouvá v tom, že si nechali pomoct od Smrťáků, že si měli najít jiný způsob... och ano, celá galaxie se jinak třese na pomoc gethům. Vyvrcholilo to v té chvíli, kdy mi na Ranochu řekla, že NEMŮŽU dávat přednost gethům před kvariany. Ta by ještě uviděla, jak můžu (hlavně za to, že i když jsem měla romanci s Garrem, tak se ho snažila nabalovat... ta by se ještě divila, má kliku, že to byly neopětované pokusy). Ne že bych Tali neměla ráda... jakmile jsem ji dostala do party, tak chodila se mnou a Garrem na všechny mise... Jako za starých časů. :D Ale kdyby nebyla možnost pro usmíření, tak bych nejspíš (toto slovo zdůrazňuji, sama bych to nevěděla na 100%) zvolila gethy... už jen třeba z důvodu, že jsem v ME2 vždy ty heretiky přepsala, takže v ME3 jsem pak měla silnější flotilu od gethů.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Odpovědět