Je EDI skutečně mrtvá?

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Mallyx »

At je EDI povazova za cokoliv, tak mrtva je. Jinak by nebyla na konci na tabuli. Bohuzel :)
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od GreenFlag »

Mallyx píše:At je EDI povazova za cokoliv, tak mrtva je. Jinak by nebyla na konci na tabuli. Bohuzel :)
To máš skoro to samé se Shepardem ;). Taky ho chtěli dát na tabuli


Borec

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

Hele, dost dohadů odkazuje to, že je EDI založená na Reaperské technologii. To se ale mluví zase o Evině těle a ně o EDI na Normandy. Ta je přeci založena na AI z Měsíce, která se řešila v ME1 a tenkrát ještě žádný Reaper kromě Souvereigna nebyl.. Stejně tak Gethi dojely na Reaperské "vylepšení".
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

GreenFlag píše:
Mallyx píše:At je EDI povazova za cokoliv, tak mrtva je. Jinak by nebyla na konci na tabuli. Bohuzel :)
To máš skoro to samé se Shepardem ;). Taky ho chtěli dát na tabuli


Borec

Obrázek
Ty vole tomu snad přežil jen Zaeed... :D
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Sadene »

Kurdt57 píše:Hele, dost dohadů odkazuje to, že je EDI založená na Reaperské technologii. To se ale mluví zase o Evině těle a ně o EDI na Normandy. Ta je přeci založena na AI z Měsíce, která se řešila v ME1 a tenkrát ještě žádný Reaper kromě Souvereigna nebyl.. Stejně tak Gethi dojely na Reaperské "vylepšení".
Ne. EDI na Normandii je založená na smrťácké technologii. (plus teda zřejmě i ta AI z měsíce)
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od GreenFlag »

Sadene píše:
Kurdt57 píše:Hele, dost dohadů odkazuje to, že je EDI založená na Reaperské technologii. To se ale mluví zase o Evině těle a ně o EDI na Normandy. Ta je přeci založena na AI z Měsíce, která se řešila v ME1 a tenkrát ještě žádný Reaper kromě Souvereigna nebyl.. Stejně tak Gethi dojely na Reaperské "vylepšení".
Ne. EDI na Normandii je založená na smrťácké technologii. (plus teda zřejmě i ta AI z měsíce)
jj souhlas, na obojím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Mallyx »

GreenFlag píše:
Mallyx píše:At je EDI povazova za cokoliv, tak mrtva je. Jinak by nebyla na konci na tabuli. Bohuzel :)
To máš skoro to samé se Shepardem ;). Taky ho chtěli dát na tabuli
Pockej, nejak nechapu souvislost. Jo chteli, ale EDI tam je.. :) A urcite o ni posadka vedela vic nez mi tady, takze ji to muselo zabit, jinak by tam nebyla.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od GreenFlag »

Třeba má někde schované zálohy (spekulace),
ale jinak stojím spíše při tobě Mallyxi a zřejmě máš pravdu x)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

Jak může být EDI na Normandy (beru Mass Effect 2) a AI na Luna Base založena na Reaperské technologii? To se někde řešilo? Nějak si to nevybavuji..
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od GreenFlag »

Kurdt57 píše:Jak může být EDI na Normandy (beru Mass Effect 2) a AI na Luna Base založena na Reaperské technologii? To se někde řešilo? Nějak si to nevybavuji..
Jj řešilo se to v ME2 tuším.


ME Wiki
"EDI also gains access to "Anti-Reaper Algorithms" later in the game, and states that she devotes significant processing power to analyzing them. When pressed on this subject by Shepard as to how she could hope to combat beings millions of years more advanced, she reveals that she was in part designed by technology gained from Sovereign's remains and thus, at least partially, based on Reaper technology herself. "
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

Super, díky za info. Tak to to je dosti jasné... :(
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

Takže asi RIP. :(

Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

hm, holt škoda, no
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od GreenFlag »

Kurdt57 píše:Takže asi RIP. :(

Obrázek
"artistic integrity" ten spodek x)

Jinak toto je zajímavé
http://www.youtube.com/watch?v=cxgu8qCuyn8
když nikdo z týmu nepřežíje a Joker stojí sám u pamatníku s buglou Traynor :D
Ta lítající jmenovka mě dostala
Obrázek
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Mallyx »

No jo nektera integrita neni uplne spatna :)

Jinak to video dobry :D
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Kurdt57 »

Artistic integrity? :) Co se ti na spodku nelíbí? :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Tahle diskuze mě trochu vyděsila když jsem si jí pročítal.. :O Už jsem si začínal myslet že jsem v Mass Effectu něco přehlídl. :)) :$ Bohužel je to smutný fakt, když si vyberete "Rudou" DestoyEnd EDI/EVA to nepřežije.
Což pro mě nepřichází v úvahu. Já věřím v "Synthesis".... ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Sadene »

Já si osobně myslím (head canon), že si EDI udělala nějakou zálohu. Protože takovým věcem nerozumím, netuším, jak by dosáhla toho, že to přežije i ta záloha... but c'mon... space magic? :D Nepamatuju si už přesně, jak vysvětlovala Shepardovi, kolik procesů je v těle doktorky Evy a kolik na Normandii (ale bylo tam něco ve smyslu, že nemůže být moc daleko)... každopádně, pokud to opravdu odnesla AI, tak je jedno, ať už to byla EDI jakožto AI na Normandii nebo EDI v těle Evy...

Na EDI jakožto na postavě mi nijak extra nezáleží, lituju akorát Jokera, ale jejich vztah mi přijde opravdu hooodně over the top... když se nad tím zamyslím, tak se mi to docela příčí... chápu, že se nám snažili EDI podat jako člověka, ale jakožto AI ji nikdy nemůžeme úplně poznat ani pochopit... a ona prostě AI je.

Synthesis mně osobně přijde jako nejhorší možnost, taková zrůdnost a kdyby mi to někdo udělal, tak jdu spáchat sebevraždu... čímž se nenavážím do nikoho, kdo tento konec volí... každý na to má svůj pohled a každý pohled je správný ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re:Sadene .. Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

"Jokera" my bylo také líto a bral jsem to jako jeden z aspektů při volbě. Hlavně v případě když se Shepardovy podaří je usmířit. :-O

Je to velmi komplikované. To samo ukazovalo že byly schopni nalézt společnou řeč a přestat se masakrovat i kdyby to bylo jen na nějaký čas kdyby se to nějak zase zvrtlo. Byla tam prostě šance že každá z postav je schopná na problém pohlížet "očima toho druhého" a pochopit proč dělají to co dělají Tali a Legio, Jeff "Jouker" a EDI (Tali a "Joker" své protějšky zpočátku také nesnášely to bylo prostě jejich přirozeností). Stejně jako syntetici nemohly z počátku chápat proč se organici pod vlivem emocí takhle chovají. Neznali to i když dle mého názoru měly své ekvivalenty emocí. (Přesto si byly světy obou vzdálené.)


V případě "zálohy osobnosti" se vyskytují zase jisté problémy. Jak u Syntetické formy nebo organické bytosti. (Řekl bych že "život" je v jistém slova smyslu neopakovatelný.) V případě že by existovala co nejpřesnější kopie nějaké osobnosti
a byla po zničení či smrti originálu nahrána. Nebyla by to u plně stejná bytost. Navíc by byly s originálem ztraceny zážitky, vzpomínky názory které ho definovaly po vytvořením samotné zálohy. Tudíž by se ta kopie mohla vyvíjet od té zálohy zcela jiným směrem v prostředí které je již jiné. U člověka bych třeba jako kopii považoval klon z DNA. Po smrti toho člověka by se z jeho DNA vytvořil klon který by začínal jako dítě které by bylo ovlivňováno svým okolím natolik že by z něj mohl vyrůst naprosto odlišný člověk s jinými zájmy a názory jako předešlý zdroj DNA.

Tato problematika by dle mého názoru vysvětlovala proč IllusivMan. Nechal Shepardovo tělo "opravit" místo toho aby se snažily vytvořit kopii. Také to samozřejmě záviselo na technických možnostech dané doby které měly k dispozici pro jeho záchranu.

V každém případě rozdíly a problémy mezi organiky a syntetiky byly velmi pěkně znázorněny právě v Mass Effektu ...To se mi na tom moc líbilo. Nebudu to více rozebírat, už teď toho kdo to bude číst jistě rozbolí hlava. :)) ;)

Chtěl bych se vyjádřit i k té Synthesis ale to by bylo zase řádkůůůů. Chcete znát můj pohled na věc? :evil: ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Sadene »

Souhlasím, že vztah mezi syntetiky a organiky byl udělán moc hezky. Problém jsme mohli vidět z pohledu obou stran jak říkáš. Mně prostě na destroy endingu mrzeli převážně jen gethové, neboť je vždycky s quariany usmiřuju.
Ovšem gethové jako národ (rasa či jak to říct) jsou ještě na úplně jiném levelu než EDI, a to díky tomu, jak jsou spolu provázání. Působí tím stylem, že jsou pořád víc AI než "lidé", kdežto EDI je podána tak, aby se nám lépe zdálo, že je člověk.

Co se týče těch vzpomínek... já to beru tak, že to, jaký člověk je, jeho zážitky, jaké zkušenosti ho formují... to musí mít něco společného s "duší" (for a lack of a better term). EDI funguje čistě na základě nějakých procesů, programů, algoritmů... kde se ukládájí její zkušenosti a zážitky, její "osobnost", pokud si ji tedy formuje? Does this unit have a soul? Můžeme říct, že duše existuje bez ohledu na organické tělo? To jsou otázky hodné velkých antických filosofů...
Abych to shrnula, EDI je sice plně sebe uvědomělá AI, ale přesto si myslím, že její rozhodování je čistě mechanické, vyhodnocované podle různých algoritmů a proměnných a zcela bez emocí - což si přiznejme, emoce ovlivňují člověka víc než dost. Tudíž nevidím problém v tom, že by se všechny tyto procesy nedaly zálohovat...

Ohledně Sheparda a jeho zmrtvýchvstání - podle mě si ukousli až moc velké sousto a chtě něchtě nám prostě vnutili, že duše žije i po smrti, že je věčná, neboť jinak z toho podle mého názoru vyplývá, že Shepard by měl být klon sebe sama. Je pochopitelně možné, že s termínem duše vůbec neoperují a osobnost člověka, to, co ho dělá tím, kým je, berou prostě jako paměťové stopy v mozkové kůře... já se s tím ale nemůžu ztotožnit, možná jsem na to až moc velký "romantik".

A k synthesis se určitě pořádně vyjádři, ráda se na to podívám třeba zas z jiné stránky, ale nemůžu si prostě pomoct a synthesis se mi ale vůbec nelíbí ;)
Obrázek
Odpovědět