Je EDI skutečně mrtvá?

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Sadene píše: ...
Je pochopitelně možné, že s termínem duše vůbec neoperují a osobnost člověka, to, co ho dělá tím, kým je, berou prostě jako paměťové stopy v mozkové kůře...
...
Ano, je to bezútěšné :( ale tak nějak to všechno chápu já že "duše" která nás definuje je (jedinečná struktura propojení nervových center což by byla dle mého názoru jen číst celkové definice) V každém případě existence "duše" nebyla nikdy potvrzena ale ani vyvrácena...(každý muže mít svou představu co "duše" představuje) :D (nemyslím tím gumovou duši v pneumatice)
Jinak se domnívám že tak nějak to brali právě i autoři.

Ve světě ME si to chytře zjednodušily a definovaly UI jako, jakýsi kvantový „Bluebox“ (podle kodexu) který odlišoval AI od VI. Díky „Blueboxu“ byl stroj schopný si uvědomit sebesama, učit se a vyvíjet. Software v „Bluebox“ nebylo možné jakkoli kopírovat či přesouvat takže to bohužel EDI nemohla přežít, protože byla postavena na této technologii.

Vždy jsem považoval EDI a EVU za součást lodi. Jako jeden celek. (Z této, mé představy mi vyšel takový, nepovedený "šprým" který byl nepochopen… viz..: :|
BatouT101 píše:Re: Jeff "Joker" Moreau
....Jak se říká, "láska má mnoho podob." :\**/: Proč ne tuto?
I tak bude mít Jeff s EDI problém najít dům s dostatečně velkou garáží a by se tam oba vešli. Na tom přeci není nic vtipného!
....
....
http://masseffectcz.com/forum/viewtopic ... =730#p3710

EDI nebo Legio byly schopni se rozvíjet a učit se. Nedisponovaly přímo emocemi a vnímání světa měly odlišné od "lidí". Ale měly některé základní potřeby podobné jako "lidé".

Je samozřejmé že emoce jsou jednou z hlavních schopností člověka (a dalších organických forem života), velmi silně ovlivňovat jakýkoli názor či úsudek, podle specifických podnětů, které daný pocit vyvolají. Samozřejmě v závislosti na tom, jak je člověk schopen se ovládat. Nervová soustava je velice složitá a já nejsem žádnej odborník... Mám jen jistou představu jak emoce fungují.. :$

Před nějakou dobou jsem na jiném foru zveřejnil hrubý popis příběhu ME jak jsem ho chápal.
http://forum.herniweb.cz/viewtopic.php? ... 1236#p3190
Třeba to trochu nastíní můj pohled... :? ="

Nepodaří se mi na všechno nyní reagovat... takže pokračování příště pokud bude o to ještě zájem.. ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od jeňa_cz »

možná právě proto Normandy havarovala na té planetě, protože v destroy ending jsme zabili EDI a tak se stala loď skoro neovladatelná :D akorát ta havárka potom nesedí s control a synthesis
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Těch nevysvětlených scén tam je bezpočet... Proto je to tak diskutované a tolik kontroverzní. Hráč si prostě nemůže být ničím jistý a hledá odpovědi. Konec ME3 po akci na základně Illusive Man/a je jakoby autoři začaly v dějové linii přeskakovat po "kapitolách" až do konce... Zda to bylo záměrně, z lenosti nebo časového presu z dokončení to by bylo na debatu do jiného vlákna fóra...

Ta SR2 Normandy tam ztroskotá ve všech původních variantách kromě "odmítnutí". Co, nebo jaká síla tam stou lodí švihne je už jen o dohadech...(Natož, že už na té planetě (bůh ví na jak dlouho tam uvízly) a pohřbijí Sheparda a Andersona umístěním jejich jména na tabuli aniž by se hráč dozvěděl jak mohly vědět že na Citadelu se dostal i Anderson?
Třeba v Destroy End.. by byla zničena nebo značně poškozena komunikace...) Dalo by se to nějak vysvětlit ale pouze spekulací... :)) :? :))
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

RIP : IDE-EVA

Obrázek

Smutná realita volby v Mass Effectu.

"Does this unit have a soul?"
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
damn00
Rotný
Příspěvky: 102
Registrován: úte 31. črc 2012 17:01:53
Bydliště: Slovensko

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od damn00 »

Všetko to budú len zbytočné dohady ako okolo indoktrinačnej teórie.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Smrt EDI není žádný dohad nebo teorie! V případě že hráč vybere "DESTROY" tak EDI je mrtvá! Zabije ji to stejně jako když hráč vybere "REFUSAL", u kterého zemřou "všichni" toho cyklu!
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Honzaleco »

EDI by měla bejt ráda, že její "smrt" berou fanoušci tak vážně. "Deaktivace" týhle postavy se dotkne jenom posádky jedný alianční fregaty, jinak EDI nikoho v galaxii nezajímá (ještě míň než ostatní organici na Normandii - o těch aspoň někdo ví, někomu v galaxii na nich asi záleží apod.) EDI je umělá inteligence, takže její existence je vlastně celou dobu ilegální, mimo Shepardovy přátele vlastně nikdo ani neví, že něco takovýho proti Reaperům bojuje...

Při volbě Destroy mi přijde daleko, daleko, daleko závažnější zničení gethů -> celý jedný rasy.

------

Jo a milovníci EDI - beztak vám zůstane, jenom přijde o svou "fyzickou" podobu...Normandie na konci EC endingu odlítne z tý planety - kdyby spuštění Cruciblu mělo zničit celej syntetickej život a fungovat jako EMP vlna, která vyřadí všechnu technologii, založenou na energii - Normandie by vůbec nebyla schopná vzlítnout. :)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Myslím si že je irelevantní kolik lidí vědělo o existenci EDI nebo jí má rádo. Hlavní otázkou tohoto tématu: "Je EDI skutečně mrtvá?"...
Pouze jsem odpověděl že EDI zemře při výběru voleb Destroy a Refusal.

Vycházím z faktu že při výběru Destroy, visí její jméno na pamětní desce v Normandii a u Refusal snad je každému jasné že dalšího cyklu se nikdo nedožije. Myslím si že je velmi málo pravděpodobné že by měl někdo takové "štěstí" jako Javik...

------

Jinak milovníci EDI - přijdou o celou EDI, se vším všudy, ne jenom o sexy "loutku".
Funkce Normandie nebyly životně závislé na přítomnosti EDI. Loď bylo možné řídit "manuálně" posádkou. EDI byla akorát schopná nahradit obsluhu lodních systémů třeba když Kolektoři unesly skoro celou posádku...

Již jsem to zde určitě zmiňoval a stále si za tím stojím. Podle mě volba Destroy je velice podobná "EMP"... Ale to je do jiného tématu stejně jako debata o Gethech nebo vědomí EDI v Normandii a v těle "Evy Core". ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Honzaleco »

Jasný...v tý první části jsem nechtěl odpovědět na to, jestli je EDI "mrtvá"...jenom jsem se zamyslel nad tim, jestli je EDI z celogalaktickýho hlediska nějak výjimečná - aspoň tak, jako ostatní Shepardovi přátelé. Jako umělá inteligence, která řídí funkce Normandie - možná trochu jo. Jako robot se sexy tělem - ne. :D
Batou101 píše:Funkce Normandie nebyly životně závislé na přítomnosti EDI. Loď bylo možné řídit "manuálně" posádkou.


S první částí tak napůl souhlasim. S tou druhou moc ne.

Takovej sofistikovanej systém, jako je vojenská vesmírná loď, se prostě bez fungující elektroniky neobejde. Nebo takhle...teoreticky by neměla. Nemluvím teď o navigaci, senzorech, ovládání zbraní - alie o pohonu, řízení apod. V tomhle jsem laik, ale nabít systémy lodě z jinýho zdroje mi nepřijde nijak lehký. Zblášť, když se před nedávnem vesmírem přehnala vlna, která všechny systémy, využívající nějakou formu energie v podstatě vyřadila z provozu. :)
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 27. říj 2014 0:10:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od Hany »

pokud dobře vím, tak se tohle řešilo i ve 3ce... když se hádal Adams s Donellym... Normandie byla postavena tak, aby byla plně provozuschopná i bez UI... EDI byla dodána až časem aby mohla pomáhat... jen pomáhat či radit, uvědomte si, že ze začátku měla bloky nainstalované Cerberem, aby se nedostala k ovládání lodi, až díky Jokerovi se z ní stalo to, co se z ní stalo... tudíž já osobně chápu EDI jako jednu z posádky a nic na tom nemění fakt, že je s lodí provázána tak, jak je... :) a co se týče její unikátnosti, rozhodně unikátní je... už jen tím, že existuje a že je schopna myslet a vnímat na takovém stupni sebeuvědomění a sebereflexe =)
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Je EDI skutečně mrtvá?

Příspěvek od BatouT101 »

Honzaleco píše:Jasný...v tý první části jsem nechtěl odpovědět na to, jestli je EDI "mrtvá"...jenom jsem se zamyslel nad tim, jestli je EDI z celogalaktickýho hlediska nějak výjimečná - aspoň tak, jako ostatní Shepardovi přátelé. Jako umělá inteligence, která řídí funkce Normandie - možná trochu jo. Jako robot se sexy tělem - ne. :D
Batou101 píše:Funkce Normandie nebyly životně závislé na přítomnosti EDI. Loď bylo možné řídit "manuálně" posádkou.


S první částí tak napůl souhlasim. S tou druhou moc ne.

Takovej sofistikovanej systém, jako je vojenská vesmírná loď, se prostě bez fungující elektroniky neobejde. Nebo takhle...teoreticky by neměla. Nemluvím teď o navigaci, senzorech, ovládání zbraní - alie o pohonu, řízení apod. V tomhle jsem laik, ale nabít systémy lodě z jinýho zdroje mi nepřijde nijak lehký. Zblášť, když se před nedávnem vesmírem přehnala vlna, která všechny systémy, využívající nějakou formu energie v podstatě vyřadila z provozu. :)
Odpovědi přesunuty do patřičných témat:
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět