DLC Extended Cut

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

DLC Extended Cut

Příspěvek od Green »

Obrázek


Co si o tom myslíte?

Upřímně EC bylo uspokující, bohužel uspokující u takovéto ságy nestačí.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

co si o tom myslím? Že to pár otázek zodpovědělo, ale ne všechny. Nevím, jestli říct, jestli je to škoda nebo ne, každopádně EC krapet uklidnilo rozbouřené vody a fanoušky, protože se to povedlo, mně osobně se to moc líbí (viděla jsem zatím jen videa, k dohrání s EC jsem se ještě nedostala), nejvíc mě dojímá scéna u Memorial Wall...když jsem to viděla poprvé, přiznám se, že jsem brečela :|
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

EC je fajn, ale "uspokojivé" mi nestačí, přál bych si, aby to bylo dokonalé, jako závěr trilogie (SWIII). Bohužel, to se nestalo...
Doufám, že se BW z toho vzpamatujou a udělají pokračování (ME4) navazující na konec ME3, protože takhle si konec Sheparda rozhodně nepředstavuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

já bych taky brala pokračování se Shepardem (v mém případě s FemShep), ale otázka zní, o čem by to mělo být? Jaký by měl být příběh? Jak by měl navázat, když si každý vybral jiný konec? Někdo Reapery zničil, někdo je ovládl, někdo odmítl všechny možnosti a někdo zvolil syntézu? Možností je určit na začátku celého příběhu, co sis vybral a pak podle toho pokračovat...ale otázka je stejná, o čem by to mělo být?

Dala bych nevím co mít možnost opět si za FemShep zahrát a opět obnovit vztah s Kaidanem, ale prostě mě nenapadá, proti čemu by měla bojovat...a pokud uvažují o pokračování bez Sheparda, už to nebude Mass Effect
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Pokud bude začínat ME4 s IT (wake up Shepard), tak je prakticky jedno, jak ME3 skončilo ;)
Ten radoby sen, by mohl mít pak podobný následek, jako v ME2 zničení či ponechaní základny kolektorů. (rozdíly v konverzaci třeba)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Mallyx »

Cus, ja si teda za prvni myslim ze na IT uz je prilis pozde. A za druhe, rozlouceni ME teamu asi joke nebyl, takze ME4 asi nebude :). Spis nejaka uplne nova hra v tomhle svete. Ikdyz posledni dobou u BW clovek nevi nic.
Jinak jo, rozhodne EC pomohlo. Urcite ne jako dokonaly konec, ale aspon neco. Horsi nez puvodni konec to byt nemohlo.
Par nedostatku uz jsem si dodelal :D
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Mallyx píše:Cus, ja si teda za prvni myslim ze na IT uz je prilis pozde. A za druhe, rozlouceni ME teamu asi joke nebyl, takze ME4 asi nebude :). Spis nejaka uplne nova hra v tomhle svete. Ikdyz posledni dobou u BW clovek nevi nic.
Jinak jo, rozhodne EC pomohlo. Urcite ne jako dokonaly konec, ale aspon neco. Horsi nez puvodni konec to byt nemohlo.
Par nedostatku uz jsem si dodelal :D
čau, čau,
Tak si se taky rozhodl k nám přidat :D

Nwm, podle mě EA nenechá jen tak ME lehnout popelem a ikdyž BW by udělalo nový titul z ME universia, tak po tom spackaném konci pochybuju, že to bude mít výrazný úspěch.

btw:
http://my.deviantart.com/messages/#/d58x5m4
je dost dobrý mallyxi ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Mallyx »

Vidim ze zatim tu moc zivo neni :)

Lehnout to urcite nenecha, ale s ME nasadili takovou latku ze se budou muset hodne snazit, aby to s ohledem k ocekavani byl aspon prumer. Ikdyz je fakt ze po tom konci, lidi toho ocekavani uz asi moc nemaji.

A diky , trochu me ale mrzi ze jsem musel nejake efekty a barvu predelat, protoze ten GIF ty prechody fakt nezvladal. :)
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

Pochybuju, že se dočkáme další ME hry s Shepardem... IT Bioware podle mě dost odpískal a nedovedu si představit to řvaní, kdyby čistě náhodou se pokusili s tím něco udělat.
ME universum je natolik zavedená značka, že další hry i bez Shepa se budou prodávat jako rohlíky, o to strach nemám.

EC je takový, jaký je. Lepší než to nic předtím. Snažili se aspoň vyjít vstříc a přidali tam dojemné rozloučení s LI (omg, ten Kaidanův výraz :D), přidali tam prchající Normandy pro blbečky, kteří si nedokázali domyslet, kde a jak se tam Normandy najednou vzala, přidali pár keců se starchildem... nic světoborného, pro někoho rozhodně ne úctyhodné zakončení trilogie... ale obávám se, že nic lepšího nedostaneme.
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Upřímně si vůbec nedokážu představit, jaký bude další díl (bez Sheparda).
Úspěch určo bude mít, ale podle mě ne tak výrazný.

Edit:
Stejně, jediný důvod, proč Sheparda BW chce zabít je, že už mají v tom příběhu takovej guláš, že sami neví co dál. Kdyby si to raději šikovně naplánovali jako Ubisoft s ACčkem...
Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

GreenFlag píše: Edit:
Stejně, jediný důvod, proč Sheparda BW chce zabít je, že už mají v tom příběhu takovej guláš, že sami neví co dál. Kdyby si to raději šikovně naplánovali jako Ubisoft s ACčkem...
Teď budu za debila, ale vysvětli mi zkratku AC...nevím, jestli ses totiž nepřecvaknul a nemyslel si SC...jako Splinter Cell :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Ashley-Sheppard píše:
GreenFlag píše: Edit:
Stejně, jediný důvod, proč Sheparda BW chce zabít je, že už mají v tom příběhu takovej guláš, že sami neví co dál. Kdyby si to raději šikovně naplánovali jako Ubisoft s ACčkem...
Teď budu za debila, ale vysvětli mi zkratku AC...nevím, jestli ses totiž nepřecvaknul a nemyslel si SC...jako Splinter Cell :oops:
Assasins Creed x)

btw: SC může být chápano i jako StarCraft ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

GreenFlag píše:
Ashley-Sheppard píše:
GreenFlag píše: Edit:
Stejně, jediný důvod, proč Sheparda BW chce zabít je, že už mají v tom příběhu takovej guláš, že sami neví co dál. Kdyby si to raději šikovně naplánovali jako Ubisoft s ACčkem...
Teď budu za debila, ale vysvětli mi zkratku AC...nevím, jestli ses totiž nepřecvaknul a nemyslel si SC...jako Splinter Cell :oops:
Assasins Creed x)

btw: SC může být chápano i jako StarCraft ;)
ty bláho, tak Assasin Creed mě vůbec nenapadl...resp. mi vůbec nedošlo, že to je od Ubisoftu :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

GreenFlag píše:Upřímně si vůbec nedokážu představit, jaký bude další díl (bez Sheparda).
Úspěch určo bude mít, ale podle mě ne tak výrazný.

Edit:
Stejně, jediný důvod, proč Sheparda BW chce zabít je, že už mají v tom příběhu takovej guláš, že sami neví co dál. Kdyby si to raději šikovně naplánovali jako Ubisoft s ACčkem...
To jak jsou v tom ztracení jasně ukázali na Javikovi - uměle ho vyrvali ze základní hry, protože absolutně nevěděli, co s ním. Mohla to být postava s obrovským potenciálem, ale jeho konečná podoba je trochu... nic moc. Hlášky má super, ale žádný větší přínos v tom nevidím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Já jsem asi divnej. Už první konce bez EC mi nevadily. Zanechaly prázdnotu, nevědomost, ale totálně mi srazily do kolen a o to si myslím, že právě šlo. Bohužel po těch mnoha letech, po kterých ME vznikal, si každý představoval, jak by to mohlo skončit, vytvořil si předpoklad, očekávání. Konec, který jsme na konec dostali, si však asi představit nedokázal nikdo. A není i to pro BW úspěch? :) Bohužel to dost lidí nerozdýchalo. Ale já i tak znám dost lidí, co se jim původní konec líbí a taky dost lidí, kterým se líbil, ale po tom humbuku, který se spustil, se nechali strhnout davem..

Ale ted k EC. Konkrétně konec se zničením Reaperů s velkým EMS je podle mě pro lidi ideální! Třeba v porovnání s koncem s nízkým EMS, kde je Crucible značně poškozený, a proto s sebou vezme celou Zemi a téměř všechnu elektroniku, už každýmu musí být jasné, že to, jak ME hráli, má zásadní dopad na výsledek! S EMS je Crucible skoro netknutý, lidi přežijí, Mass Relay a Citadela jsou opravitelný a na konci i Normandy v pohodě odletí. Scéna s Memorial Wall? To jsem i já utřel slzu. A navíc se nakonec n"něco" nadechne, takže můžeme dál řešit spousty teorií a přemýšlet, co bude dál! Prostě dojemný "happy" end se vším všudy!

Už se těšim, až uvidím další konce. Líbí se mi, jak Star Child víc popisuje, co jaká volba udělá a jaké bude mít důsledky i v návaznosti na to, jak silnou armádu si hráč přivedl. Bez EC si přeci jenom člověk musel domýšlet už hodně a vliv rozhodnutí napříč hrou nebyl tak zřejmý.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Každý nenávidí konec, protože lidé čekali, že ho opravdu ukončí a ukážou vliv tvých rozhodnutí napříč serií (nemluvě o tom, že to musí dávat smysl). To se nestalo, BW si navíc vymýšlí hafo fámů o ukončení Shepardova příběhu, ale to se vlastně taky nestalo...

Zachvíli se člověk z toho zblázní
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Smysl to nedává v souvislosti z obecným očekáváním a předpoklady. Mně to dává smysl dokonalý. A jaké vlivy rozhodnutí by měly ukázat? Že si v jedničce nechal zemřít Kaidana? Nebo že jsi ve dvojce Cerberu poslal Legiona? Nebo jim nechal základnu? Já teda nevím, ale všechno se na konci projevilo, všechno nějaký přiměřený efekt mělo. Nebo si čekal, že se ze zachráněný základny kolektorů nakonci vznese duch zemřelého proteána a zachrání svět? :)
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Právě, že na konci ME3 byli ukázány pouze události z tohoto dílu (genofág, apod.) a události z předchozích dílu jen chabě např. ve WA. (chápu to očekávání, že si to každý domyslí, jenže... stále tu několik věcí nesedí a někdo v tom může mít guláš)

Na to, kolik jsem viděl příběhu, ať už herních nebo filmových, tak toto je opravdu odfláklá práce i s EC. I když EC působí lépe, k pořádnému konci to má ještě hodně daleko (chabý level design, skákání v čase mezi minulostí a budoucností, nesmysli v konci jako tajemný pád NR na odfláklé jungle planetě, space magic, totožnost godchilda + proč vypadá přesně jako to dítě ze snů? [čte Sheprdovi myšlenky? Tudíš u Reaprů je to jedině IT] atd. atd.).

Stačí když si vzpomenu na SWIII nebo třeba i Titanik, Mafie 1... teď i lidi ME3 srovnávají DKR (batman), kde ten konec v některých událostech se podobá MEčku.

BW podle mě udělalo zásadni chybu v tom, že konec udělali na možnosti si "zvolit".
Když už volba, tak taková, která bude postupně ovliňovat konec jako v ME2 a ne hned ti všechno frnknout na talíř i s desertem a smíchat to s polévkou. V ME2 byli defakto 2 konce, zničení kolektorů nebo je zachovat, což už většina lidí zapomněla. Tyto 2 konce byli primární a jako dortík jste tu měli posádku a přežití Shepa.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Hele, máš argumenty jako všichni.. A zřejmě z osobních preferencí a pohledu na věc si myslím, že to jsou všechno nafouklé blbosti. Jaká totožnost star childa? Jasně řekl, že ho kdysi někdo vytvořil jako moderátora konfliktu mezi syntetiky a organiky. Každá AI ve hře měla podobu humanioda (teda ne každá, ale většina). Asari na Citadele, ten panák na Ilosu, proteán v artefaktu na Thessii apod. Takže je logický, že i tato AI má schopnost vzít na sebe podobnou "holografickou formu". A formu, která v Shepardovi vzbuzuje silné emoce a navíc otvírá vrátka (nebo lépe řečeno nezavírá vrátka) dalším teoriím. Práce s myšlěnkama vzhledem ke schopnosti indoktrinace Reaperům zjevně cizí není, tak zvolila tuto podobu.. To je jako ptát se, proč je Crucible kulatý a nevypadá radši jako rugbyový míč.

Tajemný pád NR je jasný oslí můstek, aby se vytvořil kontrast mezi konci. Normandy může být na kaši, nebo jí jen poškodila tlaková vlna. Může odletět, nemusí atd. A třeba v BW počítají s pokračováním příběhu o této planetě a ještě se to rozvine. A odfláklé jungle planetě? Včera jsem na to zrovna koukal a říkal si, jak je to parádní. :) Prostě je to všechno subjketivní..

A co se týče starších rozhodnutí z ME1 a 2, tak taky nemůžu souhlasit, i když se obecně vzato promítají do sumy WA, která až poté ovlivňuje konec,. Ale zase co jsem psal dřív... Co by sis představoval jako vhodné využití základy cerberu? Kdyby ho Aria zmínila v rámci obsazení Omegy? Nebo by si na ní chtěl další misi? Prostě když ji dostal Cerberus, tak během 3 musíš víc makat, protože je Cerberus silnější a při útoku na jeho základu příjdeš o větší část flotily. Tečka. Také je pro tebe jiné využití zbytků human Reapera apod...

Nevim no. Co osoba, to názor. :) Já to prostě beru takhle a konec se mi líbí. S EC ještě víc.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Jako ohledně toho Starchilda je jeho přítomnost v příběhu naprosto zbytečná. Je sice hezké, že ti krásně všechno vysvětlí během 5minut, ale místo toho, aby zapůsobil jako zásadní zvrat v příběhu, tak působí jako nastrčené klišovité klíště, které ti vysaje tvé ideály.

AI sice všechny měli humanoidní podobu, to jo, ale všechny podoby byli naprogramované dle jejich tvůrců. Catalyst ale bere podobu ditěte, které je par měsiců mrtvé a jediný Shepard má o něm špatné sny, o kterých nikomu neřekl. Nakonci právě Catalyst prazvlášně převezme podobu onoho dítěte. Jediné logické vysvětlení je čtení myšlenek Shepa a všichni víme, co to u Reaprů znamená.

Graficky je ta planeta opravdu otřesná, nebudu ani komentovat...
Jediná změna je tam, když NR odléta, tam už vložili nový design té planety a to vypadá opoznání mnohem lépe.

Co bych chtěl vidět ještě v konci... Nechci o tom polemizovat, ale to by mělo nejlépe vědet BW. To že jsou lidi bohužel smíření, spokojení nebo dál nenávidí... jako jo, někteři lide jsou šťastní, třeba i já jsem rád za EC, ale... proč tu musí být "ALE"? V tom je ten problém, "ale" u něčeho takového by být nemělo.

(Kdybych byl příběhový kritik, tak z hlediská psaní je to opravdu otřesné)
Obrázek
Odpovědět