Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Bouner »

No , jelikož mám povinosti poslední dobou tak nevím zda to tu bylo ,ale zde je celkem zajímavý obrázek :).

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od GreenFlag »

Obrázek

nemá chybu =*
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Bouner »

Tak zavřeli na BSN Mark 3 topic o IT :D ...nedivím se ,ten spam kravin byl šílenej ,nicméně jsem v 1 videu viděl zajímavou věc a to IDLE animaci Sheparda kde ho "něco" vyděsí ale nic tam není ,zkuste chvíli stát jen tak a myslím že hned poznáte o kterou animaci jde ( má ji jen on od ME2) ostatní členové mají ty stejné až na tuto "baf" na Shepa animaci .

Jinač to s dítětem je povedené :)
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od GreenFlag »

Hmm, už jen čekám na dobu, kdy BioWare dostanou rozum (nebo spíš jen CH. Přijde, že ten člověk už vůbec neví, co dál.).

Když už nechtejí dělat konec s rozumným vysvětlením (na které by IT asi nejvíc pasovalo), měli by ten konec aspoň zachranit s další trilogií (a tím myslím právě dovysvětlit Shepa).
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Sadene »

Synthesis - no go for me :P :P

Obrázek
Obrázek
dmd074
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: stř 06. úno 2013 16:56:25

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od dmd074 »

Tak jsem to konečně zas jednou sfouknul a pořád jsem z toho tak nějak rozladěnej né že by mě to naštvalo ,ale ten konec stím nadechnutím můžou aspoň dovysvětlit nebo ho tam spíš nemuselo BW vůbec dávat tohle akorát vyvolalo další otázky... samozřejmě zbytečně akorát mě to nedopřeje dobré spaní pořád musím přemýšlet nad tím jak to jen kruci bylo dál :D
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Odplata »

dmd074 píše:Tak jsem to konečně zas jednou sfouknul a pořád jsem z toho tak nějak rozladěnej né že by mě to naštvalo ,ale ten konec stím nadechnutím můžou aspoň dovysvětlit nebo ho tam spíš nemuselo BW vůbec dávat tohle akorát vyvolalo další otázky... samozřejmě zbytečně akorát mě to nedopřeje dobré spaní pořád musím přemýšlet nad tím jak to jen kruci bylo dál :D
Mňa koniec tak nas*al že som od prejdenia konca ME 3 hral už len DLCčka ale už nemám chuť ani hrať ME 1 a 2... už to nemá zmysel hrať keď sa aj tak nič nezmení...
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od BatouT101 »

Takových ptákovin tam nasekaly celou řadu. Kdyby si alespoň polovinu toho odpustily, udělaly by mnohem líp. Budí to také dojem že to "šily horkou jehlou". Takové množství nepřesností a děr v příběhu! :evil: Kdyby z Mass Effectu 3 udělaly alespoň dvou díl a víc si s tím pohrály tak by si rozhodně ušetřily tu hromadu nenávisti kterou tímhle vyvolaly a navíc ten dojem že se jim to naprosto vymklo z rukou. Ten příběh si rozhodně zasloužil víc, když už je to, to velké finále a pokračování již nebude. Poslední nadějí bude možná to poslední DLC...

*BIOWARE já tě zato nenááávidííím

Edit: Zde jsem použil trochu silná slova "*BIOWARE já tě zato nenááávidííím" nechal jsem se poněkud unést emocemi. Ale hra jich byla plná tak mi to nemějte za zlé. :$
Naposledy upravil(a) BatouT101 dne pon 06. kvě 2013 8:20:32, celkem upraveno 2 x.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
dmd074
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: stř 06. úno 2013 16:56:25

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od dmd074 »

Jojo co bych dal za to že ta IT je pravdivá a ME4 to už dojede ani bych se na BW nezlobil kdyby to nezakončil 3 spíš bych byl rád že to bylo promyšlenější a jen nás teď napíná... na skřipec fuu ,ale ten konec nemůžu rozdejchat čím dál tím více zvlášť já jsem ten typ člověka co prostě musí a musí bádat po informacích dokud ho to nenasytí (byl bych radši kdyby mě uspokojilo to co teď je) =(
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Sadene »

dmd074 píše:Tak jsem to konečně zas jednou sfouknul a pořád jsem z toho tak nějak rozladěnej né že by mě to naštvalo ,ale ten konec stím nadechnutím můžou aspoň dovysvětlit nebo ho tam spíš nemuselo BW vůbec dávat tohle akorát vyvolalo další otázky... samozřejmě zbytečně akorát mě to nedopřeje dobré spaní pořád musím přemýšlet nad tím jak to jen kruci bylo dál :D
Biowaráci řekli, že nadechnutí znamená, že Shepard žije, aby to pochopili teda i ti, kteří tomu... nerozuměli. A jako konec je ta scéna super, nepotřebuji ani IT... že Shep žije je základ a zbytek si doplním podle toho, co se mi hodí nebo co si myslím, že by to mohlo být... nepotřebuju, aby mi to někdo nalinkoval ;)

Jinak ta poslední scéna s tím stargazerem je tam podle mě k ničemu a kdyby tam nebyla, jsem radši.
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od GreenFlag »

Nejlepší, jak se BW tým shoduje ve vysvětelní Shepardova přežití...
Otázka fanouška: "Je teda Shepard živý na Zemi?"
Merizan: "YEEEES"
Priestly: "Nooo!"

Sami neví, a to chtějí dělat další díl... "oh god, help us a..." teda vlastně: "make us whole" :D :D
Obrázek
dmd074
Vojín
Příspěvky: 18
Registrován: stř 06. úno 2013 16:56:25

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od dmd074 »

GreenFlag píše:Nejlepší, jak se BW tým shoduje ve vysvětelní Shepardova přežití...
Otázka fanouška: "Je teda Shepard živý na Zemi?"
Merizan: "YEEEES"
Priestly: "Nooo!"

Sami neví, a to chtějí dělat další díl... "oh god, help us a..." teda vlastně: "make us whole" :D :D
Snad v dalším díle bude aspoň Garrus ,Joker nebo prostě někdo z původní CREW když už Sheparda BW vystrnadilo
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

dmd074 píše:
GreenFlag píše:Nejlepší, jak se BW tým shoduje ve vysvětelní Shepardova přežití...
Otázka fanouška: "Je teda Shepard živý na Zemi?"
Merizan: "YEEEES"
Priestly: "Nooo!"

Sami neví, a to chtějí dělat další díl... "oh god, help us a..." teda vlastně: "make us whole" :D :D
Snad v dalším díle bude aspoň Garrus ,Joker nebo prostě někdo z původní CREW když už Sheparda BW vystrnadilo
Tak mihnout by se mohli, nebo aspoň nějaký zmínky by být mohli, ale rozhodně né nějaké velké role, přeci jen to má být nový příběh, tak to chce i nové parťáky.
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Sadene »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od BatouT101 »

Ještě bych se také rád (pokud možno) co nejobjektivněji vyjádřil k tomuto tématu i když je tato diskuse velice stará a pro většinu hráčů uzavřená záležitost.

Jak tu již zaznělo, "mohly to být zadní vrátka aby mohly v budoucnosti na tento příběh navázat" nebo chtěly vyvolat diskuzi u hráčů, (což se jim také povedlo) nebo nedostatek času na dotažení celého zakončení. (Třeba z důvodu změny původně myšleného konce který byl údajně prozrazen a z tohoto důvodu nahrazen tímto.) Bohužel se k tomu jednoznačně autoři nevyjádřily, co vězí za logickými chybami v průběhu finále.
Bohužel i když, vydaly nakonec EC-DLC který měl hráči vysvětlit zásadní logické chyby, přesto jich tam stále několik podstatných zůstalo. A nevyvrátilo možnost že se konec stále může odehrávat v Shepardově hlavě.
Což ve mě vyvolává dojem že se buď samotní autoři do konce samy zamotaly a nebyly si všech těchto chyb vědomi nebo vědomě, nechtěly vyvrátit tuto možnost. Což by znamenalo pokračování které ale následně odmítly v souvislosti s připravovaným pokračováním hry z Universa ME. Což také znamená že, teorie tohoto druhu budou stále svým způsobem aktuální. (Bohužel)

Které, momenty stále nejvíce podporují sen nebo halucinaci?
Když nebudu brát v úvahu různé chyby které se více méně objevují v průběhu celé hry (čemuž se samozřejmě nedá zcela vyhnout) tak ty nejzásadnější začínají snad u všemi známého běhu Sheparda k paprsku jdoucí z Citadely.

1) V momentě když Sheparda zasáhne Reaper tím paprskem, tak od tohoto momentu, autoři záhadně začaly požívat (při načítání), prolínačku kterou používaly výhradně u snů, halucinací a dalších stavech jeho mysli.

2) Poměrně zásadní otázka je jak se dostal Anderson k ovládacímu panelu u Sheparda když šly každý jinou chodbou. (Což mi vyplynulo z komunikace přes vysílačku. Navíc po pravé straně jsou a pokračují totožné chodby vedoucí přes propast" do jiných místností než směřuje Shepard. Shepard je buď v první nebo poslední chodbě kam ho ten paprsek vyhodil a která vede k "ovládacímu panelu" u kterého stojí "Anderson"??? Kudy tam přišel? O_o

3) Mobilní platforma která Sheparda vynese z místnosti s panelem, přes strop který má ve středu jen malí kruhový otvor a dostane jej mezi Citadelu a Nistěj??? Jak? O_o

Takto hrubých, nelogických nebo z kontextu vytržených momentů jsem si za celou hru nikde jinde nevšiml a pochybuji že by byly tvůrci tak hloupí aby to tam nechali jen tak náhodou. Jsem zvědav jestli z toho někdy něco bude.

Argumenty proti této teorii.
Hlavním je myslím samotné, vyjádření tvůrců že tohle je skutečný konec pokud si opět nehrají jen se slovíčky když tuto Indoktrinační teorii ani nevyvrátily.
Další argumenty vyznívají již ze samotných následků vybraných voleb které ale jistým způsobem jsou závislé na předchozích událostech.

Ačkoliv to může vypadat, tak nejsem velkým zastáncem Indoktrinační Teorie ale nemohu popírat že tam tyto chyby nejsou.
Dosavadní zakončení Trilogie Mass Effectu, beru tak jak nám jej naservírovaly a tvrdí že to tak má být.
I přes tyto vady na kráse má i toto divné zakončení také velice zajímavou myšlenku. Ale vůbec se mi nelíbí jejich "marketingové" nebo umělecké ztvárnění tohoto konce který tím vyvolal tolik zlé krve v řadách fanoušků. Věřím že se to dalo udělat elegantněji.

Už konečně končím! ;) Omlouvám se za pravopisné chyby. Pokud budete mít nějaké připomínky nebo pokud jsem tu uvedl nějakou blbost. Velmi rád to proberu.
Děkuji za dočtení. :D
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Sadene »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Kenneth »

Sadene píše:Obrázek

loki neprovokuj
karolina74
Desátník
Příspěvky: 53
Registrován: ned 11. srp 2013 14:51:33

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od karolina74 »

Nějaké novinky nejsou? :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od Green »

Zatím nic, bohužel.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Sen nebo halucinace? (Indoktrinační teorie)

Příspěvek od BatouT101 »

Třeba tohle bych vyděl jako jeden z možných způsobů jak pokračovat v Shepardově příběhu.. :D

Obrázek
Mass Effect 3 : Get up Shep!
by hentaithimy

I když s několika momenty vcelku nesouhlasím. Ale to je jen můj osobní názor. Tady je celé video pro zájemce... :D

Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět