Menší úvaha

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
ttomki
Svobodník
Příspěvky: 42
Registrován: pát 25. led 2013 10:52:44
Bydliště: Zakera Cafe

Re: Menší úvaha

Příspěvek od ttomki »

Okej, možno budem za takéto reči umlateny :D , ale večšina tu vravíte ,že proti Reaperom konvenčným spôsobom nieje možné vyhrať a že vám to vtĺka do hlavy celá hra a kodex, ano v hre sa o tom sem tam niečo bolo povedané, ale o kodexe si dovolím nesúhlasiť.

Tak za prvé, pokial ide o technológiu, v hlavnom kódexe(ten ktorý je v hre nadabovaný) pod záložkou Lode a bojová technika, je popísdané delo Thanix, jedná sa o technológiu ktorá bola prevzaná Vládcu ktorého ste zničili v ME1, funguje na rovnakom princípe ako zbrane Reaperov a je tam písané ,že sa stalo štandartnou výbavou aliančných lodí. V kodexe sa tiez sice píše ze Reaperske zbrane sú síce na rovnakom princípe ale sú výkonnejšie, ale takaliancia sa ako tak co sa zbranovej technologie vyrovnala Reperom. Tiež vo vedlajšom kodexe pod záložkou Smrťáci, Slabiny smrťákú sa píše, že na zostrelenie jedného Destroyera teoreticky stačí skupina stíhačiek alebo jeden krížnik. O triede Vládca sa píše že jeho kineticka bariéra zadrží palbu dvoch bojových lodí, tri ho už viditelne vyčerpávajú a spoločný útok 4 vedie obyčajne k zničeniu smrťaka.

Tiež tu píšete, že celá galaxia je v troskách, áno útok reaperov bol rýchly a účinný, ale naozaj všade prehrávame? Ani by som nepovedal, zase sa odvolám na kódex. Ak si prezrete vedlajší kódex tak pod záložkou Válka se smrťáky, sú članky Bitva o Palaven a Palavenský zázrak. Ak si prečítate Bitvu o Palaven
dozviete sa ,že turieni pri prvej bitke s Reapermi použili pascu, nadsvetelnou rýchlosťou skočili dostredu reaperskej flotily a sústredenou palbou zničili doslova niekoľko reaperských vlajkových lodí, teda samotných reaperov, potom sa síce museli stiahnuť a mali tiež veľké straty ale už len samotný fakt ,že ich niekoľko(nevieme síce kolko ale "niekoľko" bude pravdepodobne viac ako 2 :D ) zničili dokazuje ,že sa proti nim pomocou dôvtipu a stratégie dá účinne bojovať aj vojenskými prostriedkami. Ďalej nasleduje Palavenský zázrak, píše sa tu zase o zničení niekoľkých vlajkových lodí a destroyerov a o tom, ako oslobodili velké územia na Palavene.

Smrťáci sú teda napriek ich technologickej výhode celkom zranitelný. Smrťákov je vela, mali v minulých cykloch nejaké straty? Nevieme ale dá sa dedukovať podla ich odhodlania, že sa ešte nestretli s protivníkom ktorý by im dal dole viac ako jedného destroyera alebo vlajkovú loď. Náš cyklus je ale iný máme pravdepodobne najlepšie technológie v porovnaní s predchádzajúcimi cyklami dokonca aj v provnaní s Protheanmi sme na tom už v ME3 lepšie, máme viac zdrojov väčšie množstvo lodí. Už len to že sa nám podarilo postaviť Crucible za relatívne krátku dobu, a máme tiež možno najmenší počet indokrinovaných(ak neratam Cerberus :D), a podarilo sa nám znicit Kolektorov, Vládcu, jeden smrťák v Leviatanovy, niekoľko destroyerov plus neznámy pocet reaperov na Palavene. Pri tom ,že vieme, že po každej sklizni je vytvorený jeden velký reaper, a dva alebo 3 destroyere, tak pri stratách smrtakov sa vyplýva, že od našeho cyklu začali vymierať? Pre mňa ano. Naviac Liara vytvorila modre bednicky s infom o technologiach a vsetkych slabinach smrtakov, takze sa dá predpokladat ,že dalšie cykli by boli na smrťakov pripravene a pôsobili im čoraz väčšie straty.

Takže pre mňa odpove´d na otazku či je možne konvecne bojovat proti Smrťakom je : "Ano".

Diki za prečitanie, snad sa najde aj niekto kto bude suhlasiť :D .
"Just hold the line until the end. Cause we will give them hell !"
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Menší úvaha

Příspěvek od BatouT101 »

Určitě se najdou lidé co budou s tebou sdílet názor na konvenční způsob.

Ale já jsem v tomto ohledu pesimista. :( Máš pravdu že tam byly způsoby ničení Reaperů (jinak by jsme si ani neškrtly). To byl asi jedinej způsob jak mohly tu Reaperskou invazi zpomalovat jinak by náš cyklus vyhladily bez větších problémů. O vedení války nemám mnoho informací ale Reapeři měly rozhodně velkou početní převahu. (celkový počet se dá pouze odhadovat, podle množství předešlých cyklů ze kterých se rodily nový Reapeři a počtu ztrát v každém cyklu) Ti co zaútočili na začátku hry mohly být jen první vlna a zatím přilétaly z temného vesmíru další do všech galaxii a to nepočítám rekrutování jejich vojáku z místních ras...

Pěkně to tu popsal "jeňa_cz"
jeňa_cz píše:já jsem zásadně proti vítězství v konvenčním boji, jednou jsem si udělal takovou matematickou teorii, čistě na odhad množství reaperů a lodí celé galaktické flotily
vzal jsem v potaz stáří naší galaxie, vznik reaperů jsem datoval na tak 3 miliardy let zpátky, plus mínus jsem si zpočítal množství členu rasy na výrobu jednoho reapera, počty ras, počítal jsem i se ztrátou zhruba tak 5 reaperů na cyklus (berte to tak, že jsme našli behem 3 her jen jednoho rozstřílenyho reapera - Legion ME2) no prostě ty čísla byli docela divoky no ale když jsem nepočítal stíhače (a oculusy) tak mi vyšel poměr zhruba 200:1 dvě stě reaperů na jednu loď galaktické flotily
dal jsem si s tím záležet, trvalo mi to docela dlouho, a vím že ta doba vzniku a nektery další čísla jsou jen spekulace, i kdyby to bylo míň tak pořád vidíte, že konvenční vítězství není možny
podle mě to lidi láká, protože ve hře je dejme tomu 20 systémů okupovanych reaperama včetně Země (a to reprezentuje celou galaxii) jenže v te galaxii jsou stovky/tisíce objevených systémů okupovaných reaperama, a lidi si to neuvědomí protože to není vidět ve hře, spočítají si že jsou nejací reapeři na Thessii, na Palavenu, Na Tuchance, par světech z vedlejších misí a tím to hasne
....
....
Edit:
P.S : Promiň
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
ttomki
Svobodník
Příspěvky: 42
Registrován: pát 25. led 2013 10:52:44
Bydliště: Zakera Cafe

Re: Menší úvaha

Příspěvek od ttomki »

Tak áno, vzásade základný protiargument voči teórii ,že Smrťáci sa dajú porazit konvečným spôsobom je to ,že nevieme kolko ich vlastne je a nepoznáme dátum ich vzniku, teda ich počet môžme len odhadovať. Musím ale nesúhlasiť s ich počtom za 1 cyklus, keďže je to v kódexe a povie nám to aj decko nakonci, že v každom cykle vznikne len 1 reaper, pričom sa vyberie iba 1 rasa a z ostatných sa vytvoria destroyere. Ich celkový počet teda o nieco klesne.

A myslím ze v temnom vesmíre ich uz viac nieje, inak by nemalo zmysel odpalovat crucible pretože ten má dosah iba v rámci galaxie a Catalyst by teda reaperov čo sú v galxii bud nechal premenit, ovladat Shepardom alebo znicit. A z konca jedine co je poriadne vidno je ze ziadni reaperi uz niesu respektíve su znich stavbári.
"Just hold the line until the end. Cause we will give them hell !"
Don_Pipino
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: stř 23. led 2013 22:10:09
Bydliště: Earth

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Don_Pipino »

Tiez suhlasim s nazorom, ze nieje mozne vyhrat s reapermi v konvencnom boji. Pozastavujem sa vsak pri jednej vete co napisal "jeňa_cz"

Kód: Vybrat vše

podle mě to lidi láká, protože ve hře je dejme tomu 20 systémů okupovanych reaperama včetně Země (a to reprezentuje celou galaxii) jenže v te galaxii jsou stovky/tisíce objevených systémů okupovaných reaperama, a lidi si to neuvědomí protože to není vidět ve hře, spočítají si že jsou nejací reapeři na Thessii, na Palavenu, Na Tuchance, par světech z vedlejších misí a tím to hasne
Niesom si celkom isty ci reaperi ovladaju aj ine sustavy a planety mimo sustav ME, kedze hmotove vysielace a Citadela su udajne technologia Reaperov (mozno Leviathanov). S cielom, aby sa organici po poslednej sklizni/harvestu co najrychlejsie vyvinuli, aby mohla pokracovat dalsia sklizen/harvest. Teda za predpokladu, ze existuju sustavy aj mimo ME, preco aj tam nerozmiestnili reaperi hmotove vysielace a nieje tam mozne cestovat?
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Menší úvaha

Příspěvek od jeňa_cz »

Don_Pipino píše:Tiez suhlasim s nazorom, ze nieje mozne vyhrat s reapermi v konvencnom boji. Pozastavujem sa vsak pri jednej vete co napisal "jeňa_cz"

Kód: Vybrat vše

podle mě to lidi láká, protože ve hře je dejme tomu 20 systémů okupovanych reaperama včetně Země (a to reprezentuje celou galaxii) jenže v te galaxii jsou stovky/tisíce objevených systémů okupovaných reaperama, a lidi si to neuvědomí protože to není vidět ve hře, spočítají si že jsou nejací reapeři na Thessii, na Palavenu, Na Tuchance, par světech z vedlejších misí a tím to hasne
Niesom si celkom isty ci reaperi ovladaju aj ine sustavy a planety mimo sustav ME, kedze hmotove vysielace a Citadela su udajne technologia Reaperov (mozno Leviathanov). S cielom, aby sa organici po poslednej sklizni/harvestu co najrychlejsie vyvinuli, aby mohla pokracovat dalsia sklizen/harvest. Teda za predpokladu, ze existuju sustavy aj mimo ME, preco aj tam nerozmiestnili reaperi hmotove vysielace a nieje tam mozne cestovat?
relay 314 incident?
lidi se pokusili zapnout nový vysílač, což je po rachni wars, protizákony ve vesmíru Citadely,
bylo to i nekolikrat zmíněno, naše galaxie je protkaná vysílačema, ale ne všechny jsou zapojeny a používají se
citadela i vysílače jsou technologie reaperů, oni je vytvořili
Don_Pipino
Vojín
Příspěvky: 7
Registrován: stř 23. led 2013 22:10:09
Bydliště: Earth

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Don_Pipino »

jeňa_cz píše: relay 314 incident?
lidi se pokusili zapnout nový vysílač, což je po rachni wars, protizákony ve vesmíru Citadely,
bylo to i nekolikrat zmíněno, naše galaxie je protkaná vysílačema, ale ne všechny jsou zapojeny a používají se
citadela i vysílače jsou technologie reaperů, oni je vytvořili
Diki za vysvetlenie...
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Menší úvaha

Příspěvek od jeňa_cz »

Don_Pipino píše:
jeňa_cz píše: relay 314 incident?
lidi se pokusili zapnout nový vysílač, což je po rachni wars, protizákony ve vesmíru Citadely,
bylo to i nekolikrat zmíněno, naše galaxie je protkaná vysílačema, ale ne všechny jsou zapojeny a používají se
citadela i vysílače jsou technologie reaperů, oni je vytvořili
Diki za vysvetlenie...
snad to nevyznělo nějak negativně ;)
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Alfajk »

podle me si meli teda vic pohrat s Refusal Endingem a za urcitejch okolnosti melo jit porazit reapery konvencnim zpusobem,treba po dostatecnym EMS (ja mel 8200 bez dlc,nebo tak nejak) ale bohuzel,dopadlo to tak jak to dopadlo - space magic a uber super weapon,vic klisoidni uz to ani bejt nemohlo

a nebo treba mohl bejt naprosto epickej ending,kdy by shepard obetoval lidstvo vcetne celyho Sol a odpalili by mass relay Charon u Pluta prave pri velkym utoku vetsiny reaperu na Zemi,vybuch MR by reaperi zcela jiste neprezili
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší úvaha

Příspěvek od GamerClassN7 »

GreenFlag píše:Konvenční teorie u Smrťáku v chaosu, ve kterým se 3tí díl odehrává, mi přijde absolutně nereálná. Smrťáci zautočili na Galaxii tak rychle, že nebyla ani zdaleka připravená na tak devastující sílu. Většina technologických triumfů, které měli nějakou šanci na zneškodnění Smrťáku, byli zničeny útoky na domovské planety (viz příklad konverzace se Stevem o Hammerheadovi a starých nukleárních silech).

Stále se však divím, že se najdou lidi, co ji rádi hájí. Nejsem proti nim, ale když si spojím fakta, která mi hra a kodex vtlouká do hlavy, vyjde mi holý fakt, že je to nemožné.
Jak už bylo řečeno, kolem Země je spoustu Smrťáků, ale to je jen slabý odvar toho, že další Smrťáci jsou v jiných částech galaxie.
Nukleárních silech, kde to ve hře je ? O_o
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Menší úvaha

Příspěvek od GamerClassN7 »

GreenFlag píše:Konvenční teorie u Smrťáku v chaosu, ve kterým se 3tí díl odehrává, mi přijde absolutně nereálná. Smrťáci zautočili na Galaxii tak rychle, že nebyla ani zdaleka připravená na tak devastující sílu. Většina technologických triumfů, které měli nějakou šanci na zneškodnění Smrťáku, byli zničeny útoky na domovské planety (viz příklad konverzace se Stevem o Hammerheadovi a starých nukleárních silech).

Stále se však divím, že se najdou lidi, co ji rádi hájí. Nejsem proti nim, ale když si spojím fakta, která mi hra a kodex vtlouká do hlavy, vyjde mi holý fakt, že je to nemožné.
Jak už bylo řečeno, kolem Země je spoustu Smrťáků, ale to je jen slabý odvar toho, že další Smrťáci jsou v jiných částech galaxie.
Ale všechny hammerhedi nemohli být zničeny . vzpomeňte si na trailer :) :D
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Krieg »

Nejsem si jist jestli ty nuklerání sila jsou zmíněny v kodexu nebo během nějakého rozhovoru, každopádně skutečně Reapři při útoku na Zemi se zaměřili na satelity i stará nukleární sila.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Hany »

...je to zmíněný v rozhovoru s Andersonem v té "holo-místnostni" :D
Obrázek
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Menší úvaha

Příspěvek od destanov »

Sice pár let stará diskuse, ále co... :D Nedá mi to, abych nezmínil jeden aspekt, který jste opomněli (snad jsem to nepřehlédl). Správně bylo poznamenáno, že se reaperská technologie dostala do našich rukou včas na to, abychom ji zužitkovali, což je pro reapery samozřejmě katastrofa. Ale především - mluví se tu o počtech lodí nasaditelných proti reaperům, ale je potřeba si uvědomit, v jaké fázi byla společnost Citadely ještě ve 3. díle. Byla to společnost v podstatě podobná naší - luxus, uhlazená politika, nějaké ty pohraniční války někde v dálce a mír. Je ale naprosto jasné, že v takové situaci, jakou přinesl vpád reaperů, by se téměř veškerá síla galaxie upnula k vojenskému průmyslu a celá galaxie by chrlila bitevníky jako Baťa cvičky, zatímco Reapeři by případné ztráty nemohly rychle nahrazovat. Bylo by to asi takové nas mnogo. Naštěstí bytostí v galaxii muselo být přinejmenším desítky bilionů (je vůbec někde zmíněn počet obyvatel galaxie?) Porazit Protheany trvalo tuším nějakých 200 let.
Tenhle cyklus měl ale tři zásadní výhody - 1) se podařilo zabránit překvapivému útoku na Citadelu (mimochodem já si vysvětluji nezájem reaperů o Citadelu tak, že protheanský kód prostě reapery zbavil pořádné kontroly nad Citadelou navždy, jinak by opravdu to byl jejich primární cíl). 2) Podařilo se získat reaperskou technologii a dokonce ji okopírovat. 3) Galaxie byla jednotná, ale ne pod nadvládou jediné říše se stejnou technologií, strukturou a taktikou. Myslím, že právě i existence tak rozličného nepřítele představovala pro reapery problém a ačkoliv to přímo ve hře nezaznělo, tuším tam určité poselství - že v naší různorodosti je síla. Myslím, že v ostatních cyklech galaxii většinou ovládla nějaká konkrétní rasa a obrovský zkostnatělý moloch je vždy snadnější porazit než spojenectví mnoha efektivnějších mocností.

Takže já osobně bych nebyl k té konvenční porážce zas tak skeptický. :)
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Krieg »

destanov píše:poselství - že v naší různorodosti je síla
Takže to byla taková jedna velká multi-kulti pohádka :D
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Menší úvaha

Příspěvek od destanov »

Krieg píše:
destanov píše:poselství - že v naší různorodosti je síla
Takže to byla taková jedna velká multi-kulti pohádka :D
No, vlastně spíš naopak - že naše síle je v tom, jak jsme každý jiný a nesnažíme se všechno unifikovat, jako to udělali Protheani. :D Různé pol. systémy, různé taktiky, různé filosofie atd. Já vždycky multikulti vnímal tak, že se naopak všechno má smísit a nějaká osobitost se má zcela vytratit, ale nevím.
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Menší úvaha

Příspěvek od Krieg »

Tu pohádku jsem myslel tak, že všechny rasy a národy pěkně spolupracovaly (samozřejmě z důvodu hrozby vyhlazení). Což si teď říkám, že byla škoda, že Bioware neudělali v ME3 nějakou rasu, která by se připojila k Reaprům, aniž by byla indoktrinovaná, něco jako lidé bojující za Saurona v Pán prstenů, Batariani by se k tomu přímo vybízeli, pak bychom mohli ještě více uvažovat o konvenčním způsobu boje :D
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Odpovědět