omnitool, omni blade

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

jen takovej detail co mi vrtá hlavou

pořád si nejsem jistej jestli je omnitool něco co maji někteří jedinci voperovany do ruky nebo je to zařízení na zápěstí jako třeba hodinky

dřív jsem nesnášel omni blade protože je to oranžovy světlo co je tvrdy jak diamant bla blabla...
pak jsem viděl jedno video a zjistil jsem že prototypy dotykovych hologramu existují už dneska, takže proč by to v budoucnu nemohlo byt tvrdy jak diamant, a ostry jak břitva

no ale otázkou je, jak to funguje, myslím tím to prakticky zabodnutí té čepele do něčího těla
pokud to máme voperovany v ruce tak jakmile narazíme na překážku s tou čepelí tak se nám ten omnitool bude pod kůží vrtět a pokud vrazíme silou tak si ještě v ruce pořezáme šlachy protože se to zařízení "posune" směrem k loktu
a pokud to je zařízení jako hodinky, tak se mi při silnějším nárazu roztrhne "řemínek" a omnitool s omniblade mi spadne na zem

tak mi vysvětlete jak se ta věc dá normálně používat??
=O
Uživatelský avatar
Asura-CZech
Svobodník
Příspěvky: 46
Registrován: pon 21. led 2013 19:43:42

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Asura-CZech »

No já odhaduju že to bude jako hodinky a řemínek nemusí prasknout když je z dobrýho materiálu já sám mám hodinky z Titania a na to abych roztrhl pásek bych potřeboval minimálně 4 lidi protože s kámošem ve dvou sme mu nic neudělali, nebo to můžou mít vojáci instalovaný rovnou ve zbroji.
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Honzaleco »

V ME1 měli někteří spolubojovníci svůj omni-tool. A u všech byla v okénku jeho výběru možnost nemít žádný. Tak - tolik k tomu, jestli je voperovaný nebo ne.

Různé modely se prodávaly v obchodech. A myslím, že ve třetím dílu se na palubě gethského dreadnoughtu Tali s Kaidanem hádali, který je nejlepší (a ani jeden z nich neměl pravdu :-) )

Nějaké dodatečné info k uni-nástrojům je i na ME Wiki: http://masseffect.wikia.com/wiki/Omni-tools" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no podle me to bude fungovat podobnym stylem jako vibracni nut, kde /skutecn" celel k rezani vubec neslouzi ale to zajistuje generovane pole, stejne tak omnitoools weaponj je defacto urcity typ "siloveho" pole. A diky vlasnostem co ma tak jednak neni moc materialu co by mu kladly vyrazny odpor ( z pohledu toho co clovek potka pri close combat boji) a urcite smaotnej zaklad ovlada nejaky vypocetni jdotka ktera je urci schopna kompenzovat pripadne pusobici sily podobne jako trebya hydraulicky tlumic pouhou zmenou vlastnosti pole. Navic urcite dokaze generovat i pole ktere cloveku neni nebezpecne ( viz tech armor) kterym by se dalo bez problemu vyresit uchiceni k ruce. Nemluve o tom ze vetsina armadnich uzivatelu je vybavena armorem ke kterem u je upnuti mnohem snazsi a reseni rozkladu sil pusobicih pri utoku je mnohem jednodusi pac samotny system upnuti zapestni casti chanice snese dostatek sily aby byl utok omniblad eektivni a zaroven zarucuje ze nebude dochazet k pohybum zarizeni a upevneni poco pomerne dost sirokych upinacich popruhu zajistuje ze nedojde ke zraneni uzivatele.


Miluju theorycraft :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

Asura-CZech píše:No já odhaduju že to bude jako hodinky a řemínek nemusí prasknout když je z dobrýho materiálu já sám mám hodinky z Titania a na to abych roztrhl pásek bych potřeboval minimálně 4 lidi protože s kámošem ve dvou sme mu nic neudělali, nebo to můžou mít vojáci instalovaný rovnou ve zbroji.
no jako jasně ale když to do něčeho zabodneš tak se ti to na te ruce minimálně posune, prostě pokud tu věc nedržíš pevně v ruce tak nad ní nemůžeš mít stoprocentní kontrolu =O
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

Honzaleco píše:V ME1 měli někteří spolubojovníci svůj omni-tool. A u všech byla v okénku jeho výběru možnost nemít žádný. Tak - tolik k tomu, jestli je voperovaný nebo ne.

Různé modely se prodávaly v obchodech. A myslím, že ve třetím dílu se na palubě gethského dreadnoughtu Tali s Kaidanem hádali, který je nejlepší (a ani jeden z nich neměl pravdu :-) )

Nějaké dodatečné info k uni-nástrojům je i na ME Wiki: http://masseffect.wikia.com/wiki/Omni-tools" onclick="window.open(this.href);return false;
to není přesný, omnitool mají všichni, ale jen techničtí experti mají "spešl" verze
i vypatlaná Ashley Williams nebo James "no comment" Vega má omni tool, ale slouží tak maximálně jako baterka a vysílačka

v té hádce vyhraje, pokud se nemýlím, Tali protože její verze omnitoolu byla slabší v oblasti štítů, ale ona si ho přetaktovala takže si ho vlastně vylepšila "po quariansku"
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

ale muzes zapestni zbrane se puzivaly uz v daleke historii pave ze , jednou z vyhod bylo ze se daly uchit llip nez kdyz drzis zbran v ruce, na druhou stranu to byla i nevyhoda pokud ti ji nekdo zablokoval tak ze ti ji chytl napriklad do stitu nebo jinak znehybnil tak si byl v cudu pac to nemuzes pusti zase s ni je mozno vyvinout podstatne vetsi silo v pace nez se zbrani drzenou jednoruc a mnohem vetsi silu pri bodnych utocich. Hlavni nevyhodou bylo ze to byly zbrane urcene v podstae k boji na tlo pac moc dlouhe cepele sou neprakticky coz cloveka v souboji proti protivnikovi co ma dvoumetrovi kopi nebo metrovej mec a stit ponekud znevyhodnuje.
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

Swen von Walhallion píše:ale muzes zapestni zbrane se puzivaly uz v daleke historii pave ze , jednou z vyhod bylo ze se daly uchit llip nez kdyz drzis zbran v ruce, na druhou stranu to byla i nevyhoda pokud ti ji nekdo zablokoval tak ze ti ji chytl napriklad do stitu nebo jinak znehybnil tak si byl v cudu pac to nemuzes pusti zase s ni je mozno vyvinout podstatne vetsi silo v pace nez se zbrani drzenou jednoruc a mnohem vetsi silu pri bodnych utocich. Hlavni nevyhodou bylo ze to byly zbrane urcene v podstae k boji na tlo pac moc dlouhe cepele sou neprakticky coz cloveka v souboji proti protivnikovi co ma dvoumetrovi kopi nebo metrovej mec a stit ponekud znevyhodnuje.
vůůůůůů
tak to mě zajímá, nemluvíš doufám o prdelín creedovi?
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

tss znalosti ohledne vojenstvi fakt necerpam z her ale z odbornych publikaci zamerenych na tohle tema :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

Swen von Walhallion píše:tss znalosti ohledne vojenstvi fakt necerpam z her ale z odbornych publikaci zamerenych na tohle tema :-D
no tak chrli, čekám :))

já mám za sebou jen trochu německé školy šermu =|
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm z te znam jen zaklady a spis teoreticky :-D a chrlit neni co, vse co bylo potreba k temtu sem rekl takze mas smolika .... :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

Swen von Walhallion píše:hmm z te znam jen zaklady a spis teoreticky :-D a chrlit neni co, vse co bylo potreba k temtu sem rekl takze mas smolika .... :-D
no tak ale bez důkazů? obrázků, popisků?
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

vzhledem k tomu ze je to jen theorcraft o omni blade tak nejsou potraba kdybych na tohle tema delal seriozni vedeckou praci tak to je jina :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od BatouT101 »

Swen von Walhallion píše:vzhledem k tomu ze je to jen theorcraft o omni blade tak nejsou potraba kdybych na tohle tema delal seriozni vedeckou praci tak to je jina :-D
Souhlasím, mě se to také nezdá až tak nereálné když vezmu v úvahu jejich technologie. Také si pamatuju že se Omnitool dal pořídit v obchodech a vylepšovat jejich funkce. Rozhodně by bylo hodně nevýhodný kdyby měly celé zařízení implantované. (Omnitool mohl být propojen s uživatelem prostřednictvím nějakého implantátu a Omnitool mohl by vypadat jako náramek nebo jako "hodinky" které by generovaly celé zařízení.)
Rozhodně kdyby někdo udělal jak napsal ("Swen von Walhallion") na toto téma seriózní vědeckou práci bylo by to velice zajímavé a myslím že ne nemožné, například z pohledu našich technologii a technologií ME.

Co se týče Omniblade tak ta také není až tak nereálná. Třeba na předloktí se jistě také přidělávaly různé vylepšení (samozřejmě na to nemám teď žádný důkaz kterým bych tě oslnil ale) je jasné proč to nebylo tak používané protože to muselo mít značné nevýhody třeba že takové vylepšení mohly požívat jen ti kteří to uměly používat a muselo to být vyrobeno každému na míru, v opačném případě se to mohlo snadno stát velkou nevýhodou.

Omniblade mohl být třeba "vázaný" na zbroj aby se různé protichůdné síly při naražení na něco tvrdého přenesl na exoskelet zbroje a nezlomil uživateli ruku nebo zápěstí. Popřípadě by tam mohla být pojistka že se při překročení určité síly vyvíjené přes Omniblade na paži, tak se sama vypne nebo se rozpadne to "pole či bariéra" kterým je čepel tvořena.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

tak podle mě klasicky obleky v mass effectu nejsou exoskelety, jsou to vesmírny neoprény s přidělávatelnyma neprustřelnyma plátama
no nevim podle mě je omni blade nedořešená
já radší biotic punch :evil:
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Obrázek

Uz na armorech z ME1 jsou jasne videt integrovane casti se zvysenou balistickou ochranou ktere kryji dulezite casti tela. Logicky sou uzpusobeny pro typ predpokladaneho nasazeni a podle toho taky vypada stupen ochrany. A pkud to ma zarucovat nejakou effektivni balistickou ochranu tak to musi byt schopny energi strely castecne pohlitit a castecne rozlozit na co nejvetsi plochu takze zakladni casti jako chanize zapesti ramen holeni alytek musi byt pricheceny nejakym zpusobem primo k dotycne casti tela jednak kvuli tomu aby neomezovaly pohyb, a kvuli rozlozeni energi zsahu. Tim padem neni problem u omni blade problem s prenosem energie uderu, pac cast ji pohlti chranic zapesti a zbytek rozlozi dyki uchyceni od zapesti po ameno a pokud omnitools ma maznost vytvaret i nejake tlumici pole na zpusob tluumice kter pohlti znacnou cast energie narazu tak podle me klidne s omniblade muzes uderit do kamene nebo ocelove steny aniz bys pocitil nejake zavaznejsi nasledky, spis to bude jak kdybys vsi silou prastil do pytle peri
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

hmm tak možná jo no

a co třeba enforcer gauntlet ? (SIU verze omniblade)
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

stejne princip furt jen misto cepele to pole kolem pesti a funguje jako drtiva zbran, prenos energi bede fungovat stejne a jelikoz maj batariani odolnejsi telesnou stavbu tak muzou absorbovat vetsi energi kdera vzika pri rane drtivou zbrani
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od jeňa_cz »

a gethi?
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: omnitool, omni blade

Příspěvek od Swen von Walhallion »

to sou roboti ti nepotrebujou omni blades aby cloveka uzemnili ranou pesti :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Odpovědět