Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Honzaleco »

Vunaldo píše:Holt, i když jsem studoval latinu a naučil se všechny deklinace, stále si nejsem jist, jak přesně se to má v tomhle případě sklonovat. Nevím, jestli to máme brát jako přejaté substantivum, nebo ne. Zůstane to navždy taková černá ovce. Ale v ME2 v misi Archanděl bylo třeba psáno "Garrovo zdraví", takže se opravdu asi pobavíme.
Normálně by byl génius v plurálu géniové, tudíž Volus, Volové. No pun intended.

viewtopic.php?f=9&t=1339" onclick="window.open(this.href);return false;
:)

-----

...teď jsem si vzpomněl, že překlad ve hře v tomhle taky neni úplně jednotnej...ME2..Garrus je skloňovanej timhle způsobem (je přeložený, že ho Shepard zdraví "Garre!")...ale mam takovej pocit, že na Citadele, jak je mise s Liou'Vael, co prej ukradla credit chit, tak Shepard může oslovit toho kulatýho mizeru "volusi!"
- takže takhle...holt, kam se co hodí...kdyby to mělo bejt podle stejnýho způsobu jako u Garruse/Garra, tak by to oslovení muselo bejt "Vole!" a to asi nejde - strašně zavádějící v tom případě a spíš by to evokovalo tu nadávku, než oslovení příslušníka rasy...
Uživatelský avatar
Vunaldo
Desátník
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 29. srp 2013 16:26:40
Bydliště: Kábul

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Vunaldo »

Honzaleco píše:
Vunaldo píše:Holt, i když jsem studoval latinu a naučil se všechny deklinace, stále si nejsem jist, jak přesně se to má v tomhle případě sklonovat. Nevím, jestli to máme brát jako přejaté substantivum, nebo ne. Zůstane to navždy taková černá ovce. Ale v ME2 v misi Archanděl bylo třeba psáno "Garrovo zdraví", takže se opravdu asi pobavíme.
Normálně by byl génius v plurálu géniové, tudíž Volus, Volové. No pun intended.

viewtopic.php?f=9&t=1339" onclick="window.open(this.href);return false;
:)

-----

...teď jsem si vzpomněl, že překlad ve hře v tomhle taky neni úplně jednotnej...ME2..Garrus je skloňovanej timhle způsobem (je přeložený, že ho Shepard zdraví "Garre!")...ale mam takovej pocit, že na Citadele, jak je mise s Liou'Vael, co prej ukradla credit chit, tak Shepard může oslovit toho kulatýho mizeru "volusi!"
- takže takhle...holt, kam se co hodí...kdyby to mělo bejt podle stejnýho způsobu jako u Garruse/Garra, tak by to oslovení muselo bejt "Vole!" a to asi nejde - strašně zavádějící v tom případě a spíš by to evokovalo tu nadávku, než oslovení příslušníka rasy...
Je tomu tak. Já ty přejatý substantiva končící na us nikdy moc neřešil, prostě rytmus bez rytmu, Rytmus (ten rapper) bez Rytmuse. A pak zvláště u osob to zní fakt divně viz. Garrus, Volus. Proto jsem se rozhodl sklonovat osoby hezky po barbarsku, Garrusi atd.
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Honzaleco »

Vunaldo píše:Proto jsem se rozhodl sklonovat osoby hezky po barbarsku, Garrusi atd.
...a dobře děláš...aspoň mně teda "Garrusi", "Garruse" atd. zní líp a tak ňák normálnějc než "Garre", "Garra"... :)
Uživatelský avatar
Ronie
Rotný
Příspěvky: 160
Registrován: stř 15. říj 2014 20:33:44
Bydliště: Lučenec, Slovensko

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Ronie »

Nechce sa mi čítať úplne všetko a ak tu už toto čo napíšem bolo tak sorry, ale mám takú teóriu. Prečo pri destroj endingu zomreli gethi a EDI? Legion inštaloval gethom reaperský kód, a EDI mala už od dvojky inštalované IFF (Joker to spomenul v hre). Keby gethi nemali v sebe ten kód a EDI IFF prežili by destroj ending? Niečo sa mi marí, že Katalyzátor vravel, že cruicible nebude rozlišovať medzi Gethmi a reapermi a možno to neprežije ani Shepardová. Čo ak pre toto neprežije EDI a Gethi. Je moja teória správna, alebo som sa niekde sekla?
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od BatouT101 »

Reaperský kód, není důvodem zničení Gethů a EDI při volbě "Destroy". Účinek "Destroy" zasahuje veškeré stroje v dosahu. Stane se to co říká Catalyst že "Cruicible nebude rozlišovat" mezi syntetiky... Tady v diskuzi jsem to (analogicky) přirovnal k EMP...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Arrival

Příspěvek od destanov »

Ronie píše:Nie, nerada plačem pri hrách. Vybrala som si zo zvedavosti control ending a keď Shepardová hovorila ako Reaper, tak akoby tie tri hry boli v podstate na dve veci... som mala taký pocit
Proč na dvě věci? Vždyť Control je jasně nejlepší konec. Podle mě ho tam tak dali i vývojáři (proto má i modrou barvu, která ve hrách symbolizuje tu správnou stranu).
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Arrival

Příspěvek od GamerClassN7 »

destanov píše:
Ronie píše:Nie, nerada plačem pri hrách. Vybrala som si zo zvedavosti control ending a keď Shepardová hovorila ako Reaper, tak akoby tie tri hry boli v podstate na dve veci... som mala taký pocit
Proč na dvě věci? Vždyť Control je jasně nejlepší konec. Podle mě ho tam tak dali i vývojáři (proto má i modrou barvu, která ve hrách symbolizuje tu správnou stranu).
Nejlepší konec je Sintesis jelikož Control i Destroy endingem prakticky potvrdíš vše proč Reapři existují, a také proč se Catalist dostal k bodu kdy jsou nejefektivnějším řešením situace sklizně!
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Arrival

Příspěvek od Honzaleco »

destanov píše:..Vždyť Control je jasně nejlepší konec...
GamerClassN7 píše:...Nejlepší konec je Sintesis...
This again? :O :|

(btw - já mám přece jenom radši červenou...)
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Arrival

Příspěvek od Krieg »

Jste off topic gauneři, napráskám vás Greenovi :D
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Arrival

Příspěvek od GamerClassN7 »

Krieg píše:Jste off topic gauneři, napráskám vás Greenovi :D
Aby se po tobě Elcor prošel :-D xD
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Arrival

Příspěvek od destanov »

GamerClassN7 píše:
destanov píše:
Ronie píše:Nie, nerada plačem pri hrách. Vybrala som si zo zvedavosti control ending a keď Shepardová hovorila ako Reaper, tak akoby tie tri hry boli v podstate na dve veci... som mala taký pocit
Proč na dvě věci? Vždyť Control je jasně nejlepší konec. Podle mě ho tam tak dali i vývojáři (proto má i modrou barvu, která ve hrách symbolizuje tu správnou stranu).
Nejlepší konec je Sintesis jelikož Control i Destroy endingem prakticky potvrdíš vše proč Reapři existují, a také proč se Catalist dostal k bodu kdy jsou nejefektivnějším řešením situace sklizně!
Ale vůbec ne. Modrým koncem sklizně končí a Shepard se promění doslova a do písmene ve strážce celé galaxie. Shepard se obětuje, stane se vládcem reaperů, aby byl v galaxii věčný mír. K tomu přece celá trilogie směřuje, všechny ty díly Shepard neustále riskuje a nasazuje život, aby chránil galaxii. Vždyť i to jméno - Shepard, to je skoro jako sheperd/pastýř. Podle mě to prostě jasně tak mělo skončit, navíc modrý konec je ze všech nejmorálnější - nikoho nezabije ani nezmutuje v něco mezi strojem a organikem. :)

Ach ano a aby to nebyl off-topic. :D Arrival mám rád, hned po Citadele je to moje druhé nejoblíbenější DLC. A taky se tam konečně poprvé objeví Hackett. To se počítá.
Uživatelský avatar
Ronie
Rotný
Příspěvky: 160
Registrován: stř 15. říj 2014 20:33:44
Bydliště: Lučenec, Slovensko

Re: Arrival

Příspěvek od Ronie »

Ale všetky stroje teda aj EDI a Gethi budú rozmýšľať ako Shepard, v syntéze myslia sa mi za seba. A naozaj je najlepší koniec syntéza. Načo sa potom v trojke snaží Shepard pomôcť Edi s tým aby bola samostatná a rozhodovala za seba a gethi chcú tiež to isté. V tomto potom nemá control zmysel. A EDI hovorí na konci syntézy, že je konečne živá a že za to vďačí Shepardovi. (aspoň tak si to pamätám, neviem či je to presne)

Arrival, nie je moje obľúbené ale dobre nadväzuje na trojku.
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Arrival

Příspěvek od BatouT101 »

destanov píše:
Ale vůbec ne. Modrým koncem sklizně končí a Shepard se promění doslova a do písmene ve strážce celé galaxie. Shepard se obětuje, stane se vládcem reaperů, aby byl v galaxii věčný mír. K tomu přece celá trilogie směřuje, všechny ty díly Shepard neustále riskuje a nasazuje život, aby chránil galaxii. Vždyť i to jméno - Shepard, to je skoro jako sheperd/pastýř. Podle mě to prostě jasně tak mělo skončit, navíc modrý konec je ze všech nejmorálnější - nikoho nezabije ani nezmutuje v něco mezi strojem a organikem. :)
...
Máš pravdu. "Modrý konec" je jediný přijatelný ale, možná tak pro tebe a podobně smýšlející skupinu hráčů. Stejně jako "červený", "zelený" pro další skupiny...

Z naprostého minima informací, prezentovaných hrou o těchto volbách si každý vybral tu volbu kterou si je schopen co nejpřesněji vysvětlit a zdůvodnit dle vlastních nastavených hodnot (což samozřejmě nemusí hned vypovídat o jeho skutečných hodnotách)...

Třeba některé prvky, kterými "Modrou" volbu zdůvodňuješ, mohu aplikovat i já na "Zelenou". Sklizně skončí, Shepard se obětuje aby sklizně nepokračovaly a aby se vyřešila i jejich příčina, podle mého k tomuto cíli také celá trilogie směřovala právě "Syntéza".

Ohledně morálnosti volby, to je už dost složitá otázka!!! Zachovat se "morálně", "eticky", "správně" v určitý okamžik s možností výběru. Morální/etické rozhodnutí je velice individuální a relativní. Nemáte možnost svolat "sněm odborníků nebo uspořádat referendum" aby Vám doporučilo v ten okamžik tu nejetičtější volbu z R,G,B nebo nic neudělat. Ten okamžik je závislí jen na vašem nejlepším morálním rozhodnutí a nastavení, které Vás do dané situace pravděpodobně dovedlo. Kteroukoliv volbu si ta daná osoba vybere bude, pro ten okamžik nejmorálnější... Je to dost komplikované i na vysvětlení! Komplikované!

Také to velice závisí na tom, co si kdo představuje pod tou, danou volbou. Ten kdo si vybral jinou si může třeba pod "Zelenou" představovat "bůhví jaká zvěrstva" nebo nespravedlnost... Ale to ještě neznamená že na tu volbu třeba nahlížím do puntíku stejně tak, jako on a že tato představa je důvodem onoho rozhodnutí. (Samozřejmě netvrdím že na světě nemůže existovat někdo, kdo by se rozhodl pro "Syntézu" na základě stejné, negativní představy toho, kvůli čemu tuto volbu ten druhý odmítal...)
  • Proč pro mě není "Modra" dobrá?
  • Nevěřím tomuto konceptu míru.
  • Nemyslím si že, bych byl tak dokonalá osobnost která by mohla neomylně řídit syntetiky a udržovat spravedlivý řád.
  • Krom toho si myslím že "Syntéza" nemusí být chápána tak doslovně a ne nevyhnutelně nemusí znamenat že se "Mléčná dráha" nějak výrazně změní a "všechno v ní nějak zmutuje" a bude v noci svítit zeleně... Na to tam zůstal dost velký prostor fantasii.. =D
  • A Shepard podle všeho v ME2 se stal z velké části synthetikem, což mu umožnilo vrátit se zpět mezi živé. I když to nemuselo být na první pohled patrné (krom cesty a rozhodování jako "Renegade"), byl Shepard čistokrevný kyborg...
Pokusím se to shrnout a nastínit co jsem tím vlastně chtěl říct. Rozhodně se nesnažím nikomu vnucovat "Synthesu" nebo jinou volbu. :D
Právě že docházím k závěru (ačkoliv se mnou, pravděpodobně nebude mnoho lidí souhlasit), byly všechny tyto rozporuplné konce, vloženy (více méně) správně ze strany vývojářů a mají svůj důvod. Přijde mi že mimo hru krásně ukazují rozdílnost přemýšlení lidí. Kdyby v ME3 konec byl definován jen jedním způsobem konce, třeba "Synthesis" pak by ti ostatní hráči pro které je tato volba nesmyslná odmítli celý příběh a bylo by to horší než je to teď. Takto si mohla alespoň většina hráčů zvolit "akceptovatelné" zakončení dle jejich vlastního pohledu...
Čistě hypoteticky.
;) :D
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Cent0089
Vojín
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. srp 2016 6:00:28

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Cent0089 »

Čaute, toto vlákno je staré, ale i tak sa podelím s mojim názorom. Mass effect som hral viac krát a vždy som zvolil Syntezis koniec. Vlastne ani nechápem, prečo každý na posledný diel trilógie nadáva? kvôli koncu? Herná séria je tak prepracovaná a kvalitná že happyending s aliančnými vlajočkami na konci by bol urážkou. Všetky konce sú prinajmenšom šokujúce a to sa mi páči :) Ak by pri Syntezis prežil aj Sheppard tak je to totálny happyend pre mňa :\**/: Koniec evolúcie, porozumenie všetkého organického a syntetického života a mier v galaxii.

Organics representing chaos ...... we brings order.
Jad.3
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. lis 2016 21:55:51

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Jad.3 »

Ahoj. Jen jsem chtěl pogratulovat všem "syntetizérům" a "kontrolorům" k podlehnutí indoktrinaci a úspěšnému přetvoření Sheparda v husk. Seek and DESTROY! ;)
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od destanov »

Cent0089 píše:Čaute, toto vlákno je staré, ale i tak sa podelím s mojim názorom. Mass effect som hral viac krát a vždy som zvolil Syntezis koniec. Vlastne ani nechápem, prečo každý na posledný diel trilógie nadáva? kvôli koncu? Herná séria je tak prepracovaná a kvalitná že happyending s aliančnými vlajočkami na konci by bol urážkou. Všetky konce sú prinajmenšom šokujúce a to sa mi páči :) Ak by pri Syntezis prežil aj Sheppard tak je to totálny happyend pre mňa :\**/: Koniec evolúcie, porozumenie všetkého organického a syntetického života a mier v galaxii.

Organics representing chaos ...... we brings order.
Já osobně jsem očekával konec ve stylu dvojky, jen mnohem epičtější. Ve trojce to bylo jasně odbyté a ty nejvelkolepější momenty vůbec nevyužily svůj potenciál. Těšil jsem se, že opět budu rozhodovat, koho kam pošlu, koho třeba obětuju a odrazí se tam volby z předchozího hraní. Jeden příklad za všechny - pošlu někoho z týmu zajistit nějakou oblast důležitou pro postup, tým se ale dostane do úzkých a zachrání ho třeba jednotka našláplých kolonistů z Fera - pokud jsem jim tedy v jedničce pomohl, pokud ne, bude tam standardní pěchota a mnou vyslaný tým zahyne (nebo někdo z něj). A takových věcí jsem tam čekal minimálně několik.
Dále - bitva byla prostě odfláknutá. Přílet parádní, to byl pocit, když to člověk viděl poprvé, ale odměna za záchranu Kvarianů a Gethů? Třísekundový záběr a "flotila xxx se hlásí" nebo něco takového. Čekal jsem, že podoba bitvy bude mnohem výrazněji závislá na předchozích volbách. Další kritika by byla stále na jedno brdo, tak toho nechám.

A troufám si říct, že nejsem zdaleka sám, kdo to očekával podobně. Z konce dvojky byli hráči vesměs unešení. V Bioware to zaregistrovali, jen jim jaksi nedošlo, CO přesně tak hráče nadchlo a asi si řekli, že to byly ty dvě barevné verze výbuchu stanice, tak do trojky prskly tři barevné výbuchy. :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Honzaleco »

destanov píše:...kolonistů z Fera...
...to zní jako ňáká cikánská kolonie...:D ...eště bacha na kolonisty z Deža, to jsou prej taky machři.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od destanov »

Honzaleco píše:
destanov píše:...kolonistů z Fera...
...to zní jako ňáká cikánská kolonie...:D ...eště bacha na kolonisty z Deža, to jsou prej taky machři.
No jo, noční můra pro Reapery. Než se rozkoukají, už mají půlku pláště rozebranou a někdo jim hadičkou odčerpává palivo! :D
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Hany »

jako rodilého přerováka jste mě chlapci pobavili :D ...nejhorší na tom je, že si to dokážu představit :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 09. dub 2017 19:25:19
Bydliště: The only man of Thessia

Re: Všechny Konce ME3 (Synthesis, Destroy, Control)

Příspěvek od Petr »

Ahoj, rád bych se zeptal na tři věci:
Když přesunuli Citadelu do Sluneční soustavy, co se stalo s lidmi uvnitř, kteří tam žili? To všichni umřeli?
Když Shepard při Destroy konci přežije, kde to vlastně leží, když se nadechne?
A s tím souvisí i třetí má otázka, je (podle vás) možné, že se posádka Normandy (Liara a spol.) dozví, že Shepard přežil?
Rád bych znal vaše názory, předem díky! =)
"Bohužel" jsem si před pár lety koupil rovnou třetí díl hry, a neměl jsem tušení, co vše je jejím obsahem. 1. a 2. díl jsem nehrál. Vyplatí se, když jsem dohrál třetí díl, koupit si na Originu i ty předchozí?
Odpovědět