Posmrtný život

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Urdnot
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. úno 2013 20:15:19

Posmrtný život

Příspěvek od Urdnot »

Přemyyšleli jste někdy o tom co se s vama stane po smrti?Já jsem zastancem teorie toho že tělo má jakousi duši a po smrti odejde do jiné dimenze.Nemyslím tím nebe nebo peklo ale jakou si dimenzi.Hodně z vás už si říká že sem magor a že nic takoveho není ale sami to jednou uvidite.Myslité si že něco takoveho je nebo ne?
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Posmrtný život

Příspěvek od Honzaleco »

Jestli je tu náhodou někdo hinduista, tak by nám to mohl osvětlit.. :-D

To, zda věříme v existenci něčeho takovýho, jde podle mně ruku v ruce s náboženstvím, ten, kdo věří v Boha, tak posmrtnýmu životu uvěří tím spíš, než nějakej nevěřící Tomáš (jako třeba já).
Pokud jde o to, kam se přesune duše/souhrn našich myšlenek/Spiritual Plane, pak už do hry vstupujou představy jednotlivejch osob. Nebe a peklo je varianta, ale není samotná a rozhodně není jediná správná. To místo si vybere každej člověk podle sebe. A nikdo na to nemůže nic říct, protože vůbec naťuknutím tohoto tématu už se začínáme pohybovat v teoretický rovině a mluvíme o něčem, co prostě není možný prokázat.

Závěr - asi tak, jako s ufounama. Někdo řekne, že posmrtnej život existuje a duše se přesune někam, kde je líp, než na tomhle světě - a já mu to nemůžu vyvrátit. Já řeknu, že nic takovýho - nic takovýho samozřejmě není, protože se to nedá prokázat ani kdybyste se rozkrájeli na takovýhle nudličky. A taky to jde.
Oba názory jsou nevyvratitelný.

:-)
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Posmrtný život

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no ono lidi se delaj na dva tabory ky jedni tvrden ze jelikoz nejsou dukazy ktery by potvrzovaly existenci posmrtneho zivota tak ten neexistuje. Tento nazor zastva vetsina logicky uvazujucich vedcu. Pak je tu skupina ktere tvrdi jelikoz nejsou dukazy ktere by popiraly existenci posmrtneho zivota tak musi existovat tahle skupina je vetsinou tvorena fundamentalisty fanatiky lidmy podobneho razeni. pak je tu jeste teoreticky treti skupina lidi kteri veri protoze je to pohodle, verily jejich rodice etc... ale nezajima je proc neboli ovce ...
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Posmrtný život

Příspěvek od jeňa_cz »

já vím uplně přesně co se mi stane po smrti, moje tělo vyschne a rozloží se, nebo ho spálí, nebo mě sežerou červy a tak prohnojím tamní půdu a tak podpořím život v okolní půdě... což by byla asi ta nejlepší varianta
Uživatelský avatar
Urdnot
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. úno 2013 20:15:19

Re: Posmrtný život

Příspěvek od Urdnot »

No řekl bych že jsou spíš důkazy o tom že posmrtný život existuje mnnoho lidí když byly na pokraji smrti zažili to že byli v nějákem bílém tunelu, a texty z starověké indie tvrdí že po smrti se ocitneš v bílem tunelu a musíš na něj soustředit mysl aby si se dostal do .........A pokud mysl soustředit nebudeš znovu se zrodíš tady na zemi.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Posmrtný život

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm tak onen tunel ma pomerne jednoduche medicinske vysvetleni, preci jen se to stava prevazne v pripadech klinicke smrti kdy cloveka privedou k zivotu zpatky lekarskymy zakroky at je to dychani z ust do ust, neprima ci prima masaz smrdce nebo elktrody , vzdycky dojde k srdecni zastave amozes se na nejakou dobu ocitne bez zasobovani kyslikem
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Urdnot
Desátník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. úno 2013 20:15:19

Re: Posmrtný život

Příspěvek od Urdnot »

Ano to stavá a jaké je to vysvětlení?Protože kyž je v klinické smrti tak už duše opuští tělo takže se ocitne v tom tunelu ale lekaří ho potom oživý takže....
Uživatelský avatar
valleniel
Rotný
Příspěvky: 124
Registrován: úte 05. bře 2013 22:26:41

Re: Posmrtný život

Příspěvek od valleniel »

jeňa_cz píše:já vím uplně přesně co se mi stane po smrti, moje tělo vyschne a rozloží se, nebo ho spálí, nebo mě sežerou červy a tak prohnojím tamní půdu a tak podpořím život v okolní půdě... což by byla asi ta nejlepší varianta
a za pár milionů let na to z tebe bude ropa
I'm sad hanar can't wear sweaters.
Uživatelský avatar
jeňa_cz
Komandér
Příspěvky: 892
Registrován: sob 08. zář 2012 14:38:50

Re: Posmrtný život

Příspěvek od jeňa_cz »

valleniel píše:
jeňa_cz píše:já vím uplně přesně co se mi stane po smrti, moje tělo vyschne a rozloží se, nebo ho spálí, nebo mě sežerou červy a tak prohnojím tamní půdu a tak podpořím život v okolní půdě... což by byla asi ta nejlepší varianta
a za pár milionů let na to z tebe bude ropa
přesně tak

v podstatě budu užitečnejší pro svět jako mrtvola, a to jako útěcha stačí =)
Odpovědět