Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenneth
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: čtv 14. bře 2013 14:31:56
Bydliště: Někde tam za tím kopcem

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Kenneth »

Wolfe: výhoda PC je Upgrade a ne že si mosíš koupit nový jak u konzole
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

Kenneth, proto mám rád počítače a nesnáším konzole, vyloženě nesnáším.

Taky proto se živím jako ITák .

Edit: Konzole zpomalují vývoj her, enginu a herních systému her. Také jsou na to drahé hry, hnusné ovládání pomoci Gamepadu. Konzole jsou přežitkem minulého století, PC jsou aspoň modulární.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od hRDLA »

Tak tohle je strašně pěkný.

Obrázek
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

Pěkné, moc pěkné ale Liara a Wrex mi nepřijde že by vypadaly normálně, to samé i Garrus.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od hRDLA »

Asi by se dalo říct, že je to kreslený východnějším stylem.
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Tak jsem prošel na youtube (jelikož u sebe momentálně nemám konzoli) walkthrought "The Last of us"... Hrál jste to už někdo, co tomu řikáte...?
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od hRDLA »

Nehrál, ale chystám se. Dancer už to hrála.
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Já jsem z toho nadšenej... Mě teda zajímá vždycky spíš ta dějová stránka, než ta herní ("technická")... Je teda fakt, že ten potenciál to nenaplnilo úplně stoprocentně, ale i tak je to podle mě počin roku... Ještě jsem zvědavej na to "Beyond: two souls" na to se taky těšim
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

škoda že to nevyšlo i na PC, kdyby jo tak bych si to hned pustil
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Tak si dej walkthrought na youtube jako já :-) Vážně to za to stojí aspoň takhle no... Řikám, je škoda, že scénáristicky neni líp rozvinutá ta vztahová linka mezi Joelem a Ellie, která měla potenciál jako prase a mohl z toho být ve finále neskutečnej doják (což je i tak, díky svýmu překvapivýmu závěru, ale ten potenciál byl o moc větší), stejně tak, jako je škoda, že neni nijak víc odvyprávěná minulost obou postav - téměř vůbec, což je vzhledem k expozici, která je naprosto geniální, prostě škoda... Ale pořád je to podle mě zatim to nejlepší co tenhle rok vzniklo a pro mě osobně, je to asi to nejlepší vůbec (po dějový stránce).

Hlavně oba charaktery jsou skvěle vykreslený (hlavně Ellie je báječná) a skvělá hudba, kterou dělal Gustavo Santaolala (dělal hudbu k Amores Peros a pod...)

Fakt si to dej, ta expozice - ten prolog, je naprosto úžasnej a já na to koukal s otevřenou pusou... Kdyžtak ti pošlu link na gameplay bez komentáře, s titulkama a ve full HD
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

to by si byl moc hodný kdyby jsi mi to poslal do PMka.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Dám to sem, kdyby se na to chtěl třeba podívat ještě někdo...

Máš tady první dvě hodiny (celá expozice), pak už to je víceméně v 15min. videích...

https://www.youtube.com/watch?v=aUZ3MKvUjx8
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

Děkuji, rád se na to podívám.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
dancer
Praporčík
Příspěvky: 254
Registrován: sob 05. led 2013 14:24:01
Bydliště: Pandora

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od dancer »

Jak řekl hRDLA já už jsem to dorazila. Je to uplně neuvěřitelnej příběh. Naprosto geniální, pro mě asi i o trochu lepší než Bioshock Infinite. Mě se konec líbil.spoiler: Strašně mě mrzelo že umřela Tess. Byla to skvělá postava. Zato uplně proti srsti mi byli Henry a Sam. Jak tam Joela s Ellie nechali.konec spoileru Ten konec je takovej otevřenej ale někde jsem četla že ND prohlásily že kdyby dělali další TLOU tak už to nebude o Ellie a Joelovi. K minulosti postav, no o Joelovi taky by mě třeba zajímalo jak přežíval těch 20 let, jak potkal Tess apod... O Ellie vychází komiks jmenuje se mám pocit American Dream a tam je něco z její minulosti ;) . Taky mám strašně ráda Ellie, nejlepší část podle mě celá zima a u Billa to byla dost sranda, ještě pak scéna v autě tam jsem se válela smíchy na zemi :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Ellie je přesně ten archetyp postavy, kterej miluju... Proto mě mrzí, že o ní nic nevim (forma komixu mě nebere, tohle by mělo být zakomponováno ve hře - víc tomu hráči ta postava přilne k srdci a o to emotivnější pak ta katarze bude). Nehledě na to, že je hrozně hezká :-) Myslel jsem, že jí hrála Ellen Page, ale to ne, tak si řikám, jestli jí podle ní aspoň neudělali face, ale to asi taky ne.

Jak víš, že je to po dvaceti letech? To tam je někde řečeno? Asi jsem to přehlíd... Jinak, jak jsem psal, je strašná škoda, že víc nerozvinuli ten vztah mezi tim Joelem a Ellie (třeba jen v obyčejnejch dialozích, kde by se navíc mohla třeba zakomponovat právě i jejich minulost). To bylo podle mě to, co bylo na celym příběhu nejdůležitější a scénáristi to vynechali... Když už dělám příběh o lidech a jejich vztahu, tak ho přece musim nějak vystavět... To je asi jako když nosim boty bez tkaniček... (asi debilní přirovnání, ale je to tak...) Ale kdyby vážně ukázali, že si k sobě nakonec tu cestu najdou a vychází spolu, ten konec by byl o to emotivnější. Tohle je asi jediný, ale přitom to zásadní, co mi na tom chybělo. Příběh je skvělej i tak, ale mohl být daleko, daleko lepší...

A ten konec je báječnej, já čekal všechno možný, ale to jak jí na konci pak ještě zalže... To je paráda a ten podtext toho gesta (toho zalhání) je prostě skvělej...

U mě to teda definitivně předčilo Bioshock, protože tohle je prostě o lidech... A na takovouhle látku, pakliže se dobře zpracuje, jakože tady tomu tak je, prostě nic nemá...

Jdu si koupit konzoli, protože teď má vyjít ještě "Beyond: two souls" a na to jsem hodně zvědavej...

Edit: Taky by mě zajímalo vůbec ten vznik tý pandemie... Ono to v týhle tématice (zombíci a pod) nikdy vysvětlený nebývá, protože si to většinou neumí racionálně vysvětlit ani sami tvůrci, ale čekal jsem, že tady to bude aspoň v náznaku, když jde z části o skutečný prvky (mám na mysli tu houbu "fungus", která vážně existuje a vážně působí kožní problémy...)
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
dancer
Praporčík
Příspěvky: 254
Registrován: sob 05. led 2013 14:24:01
Bydliště: Pandora

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od dancer »

Myslím že to bylo na začátku řečeno že příběh se odehrává po 20 letech od vypuknutí. Virus myslí vypustily Fireflies nebo já to tak aspoň pochopila. Myslím že to bylo taky někde na začátku. Pravda Bioshock byl takový no... taky to bylo paradní ale tady je to vážně udělané že by se tak opravdovej člověk zachoval. Ten konec spoiler Jak jel Joel tím autem tak jsem se trochu bála že tam Ellie na tu operaci nechal ale já si říklala že on by to neudělal. Já bych tam Ellie taky nenechala protože nebyla 100% šance že ten lék opravdu vyvinou, když už by se to teda podařilo tak by si ho podle mě nechali jenom Fireflies a na ostatní by hodily bobek. Jinak bylo strašně pěkný když na konci té kapitoly zima konečně prosákl ten jejich vztah otec/dcera. konec spoileru Jo Beyond si budu kupovat taky. Vypadá to o hodně líp než Heavy rain. Navíc Ellie a Jodie mi ale fakt jen trochu připadaj podobné, jak jsi říkal obě vypadaj jak Ellen Page která dělá facemodel a voice actor jen pro Jodie. Kamarád má Xbox a začal mi ve škole vyhrožovat že příjde k nám domů a ukradne mi ps3 :D . Nedivím se mu, s těma super exkluzivitami pro Xbox, třaba ty sporty :D ....
Obrázek
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Thunderbird »

Ježiš, tak to jsem fakt asi nedával pozor... Ale fireflies snad ne, když se tak vehementně snažili najít protilék ne...? A nemyslel jsem konkrétně jen to vypuštění, ale po těch všech filmech s touhle tématikou (walking dead, úsvit mrtvých, cesta a pod...) by mi konečně nějaký aspoň trochu konkrétnější osvětlení toho, o co vlastně jde nevadilo, protože se tomu vždycky vyhýbaj...

Spoiler

Já zase čekal, že to buď nestihne a ona tam zůstane, nebo že ho sama Ellie přesvědčí, aby jí tam nechal (což by nejspíš asi udělala, kdyby byla při vědomí - soudě podle dialogu na konci) nebo, že jí teda vezme a pláchne. Ale to, že jí tu pravdu neřekl a zalhal jí, jenom proto, aby o ní nepřišel... To jsem nečekal a hrozně mě to potěšilo, že to ukončili takhle...

Jinak ten vztah otec/dcera, mi právě přišel ještě málo rozvinutej... Šlo to odvyprávět daleko emotivněji, ale to se pořád opakuju... Já bych se do konce ani nebránil nějakýmu love interestu, protože mi přijde, že po tom co prožili a jak ona je přes to všechno co prožila hrozně mentálně vyspělá na svůj věk, by to možný bylo s touhle myšlenkou koketovat a byla by to i docela zajímavá zápletka, pakliže by se to dobře napsalo...

To, že to nemá nějak kanonizovanej konec a je to celkem otevřený, mi vůbec nevadí, naopak a ani bych nechtěl, aby nějakej další díl navazoval na tyhle dvě postavy a vyprávěl dál jejich příběh... To kouzlo je právě v tom, že je to takhle otevřený...

EDIT: Heavy rain jsem kdysi taky sjížděl na youtube... Těm konzolím se nějak vyhýbám a mam vůči nim trochu předsudky - hlavně ovládání. Prostě nechápu jak na tom někdo může hrát nějaká akční věc... Já si to jinak, než byz myši nedokážu představit a podle toho, co jsem viděl, s tim má většina lidí problém taky - třeba u toho walkthrought The Last of us, mu někdy docela trvalo, než zaměřil a pod...

Ale asi půjdu do PS3, protože právě věci jako Heavy rain, Last of us, Beyond, L.A. Noire a pod. za to fakt stojí a na pc bohužel nejsou... Já zase tolik nehraju, nemám na to čas a ani mě to nebaví - jdu hlavně po příběhu, ty tupý střílečky jako COD a pod, mě nebaví, ale tyhle kusy za to fakt stojí...

EDIT II: Jo to vim, že Ellen hraje jen Jodie, ale ta podoba s Ellie mi přijde až neskutečná a ten hlas, kterej má ta dabérka Ellie, je taky dost podobnej Ellen, nehledě na ten jak se hýba, gestikuluje a pod... Tak mě to zmátlo :-)
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Werewolf »

2267, kdo přijde na to co toto číslo znamená?
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od Vlada47 »

Nějakej rok? Nebo to bylo číslo tvojí registračky na FFku nebo něco takovýho... :D
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Tali jako Bohyně aneb pokec o všem možném

Příspěvek od hRDLA »

7-6=1, 2+2=4, 4-1=3, Half-Life 3 confirmed!
Bite my shiny Warden ass!
Odpovědět