Asari Justicar neboli Asari soldier

Znáte nějaké triky, užitečné rady nebo se chcete jen seznámit s jinými hráči? Pak jste vítáni.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Asari justicar, jeden z pomerne malo charu s obrovsky skrytym potencialem, a zaroven asi nejednodusi a nejodolnejsi adept.

Zacneme buildem a trouchou objasneni jednotlivych schopnosti.

Biotic Sphere prvni tri eva nema cenu zminovat, 4. evo ja volim radius jelikouz sferu pouzivam jednak jako defens boost tak i jako past na spousteni BE, shield regen nei tez spatny ale hodi se spis pokud jedeme Aj jako tank, 5. evo Damage reduction ( dale jen DR), hodi se pro pripad hackovani a podobnych veci a v pripadech kdy de cloveku o krk a kazde HP se pocita, s timto bodem poskytuje sfera celkem 30% DR coz je vice nez slusne. 6. evo Warp effect, excelenti vec na trigerovani BE pokud se clovek nauci se sferou pracovat tak to ma celkem slusny dopad na DPS, evo allied protection je dobre spis opet pro tank build, pripadne pro suport build.

Reave prvi tri eva open bez komentu .-), 4. neni jina moznost nez radius jelikouz se tim pak daji decimovat nepratel po skupinach takze dopad na dps je podstatne vetsi nez duration, ktera by mela teoreticky vetsi bonus na bos targety ale tomu tak neni z duvodu, ze aktivni muzou byt pouze 3 stacky reave takze s pravidelnym recastem to vychazi proiblizne ze pri kasteni ctvrteho prvni konci, a jelikoz DoT effekt se stakuje tak je dulezite na odolnejsich cilech ho drzet pokud mozno na onech trech stacich. 5 evo Damage reduction, tady neni co resit jeloz recharge speed ma stejnou nevyhodu jako prodlouzeni duration , 6. evo Damage and Duration, duvod pro tohle evo je primarne DR jelikoz z aktivnim reave mate ted 40% DR pokud na sebe jeste hodite sferu jste na 70%, prety cool heh, nevyhodou je znatelne nizsi dps vs armored stitum a barieram ale zase ta Dr za to stoji a zase to neni tax obrovskej rozdil a je castecne kompenzovat vetsim ucinkem proti stitum a normalnim HP mobu, i kdyz nikam extremnim. a hlavne Reve je dulezite diky synergy s warp ammo

Pull sem neni duvad hazet zadne body jelikoz to ma efekt pouze na nepratele bez stitu a barier a unarmored, a nepritel bez stitu je mrtvy nepritel na to staci reave ktere na rozdil od pulu nejde avoidnout a am parkticky instant travel time mezi vami a targetem.

Asari Justicar prvni tri eva zase neresime, 4. weapon dmg pac na rozdil od ostatnich asarijek zde je jen duration bonus ktery mame suplovan poslednim evem reave a i bez tohoto nam vychazi stale duration na reave 8s ciz znamena ze stale bez problemu jsme schoni udrzet tri stky na targetu a toto evo nam prida jen 1s rvani, 5. evo pewr dmg a 6. weapon dmg preci jen chceme delat trochu paseku i se zbrani.

Fitness kalsika vse do hp stitu a shield recharge, neni duvod davt nic do mele

BE a double BE jedina cesta s tim to buildem jak trigernot BE je nalakat nepratele do sfery a pak je odpalit reavem, priadne varianta double BE, kdyz zakastime na nepritele reave, pribehneme k nemu zakastime sferu, coz odpali Be a znovu zakastime reave coz opet odpali BE, bohuzel prace se sferou neptri k jednoduchmy aspoktum AJ ale da se bez problemu hrat i bez pouzivani double BE.

Gear a zbrane

jako Gear doporucuji Adaptive war amp, na boost reave jako jedineho AoE spelu a jedineho dmg spellu :-D

v pripade ze dete na vysi obtiznost , prevazne se jedna o plat, tak do slotu weapon amp. SMG Rail Amp, pro s irekneme za chvilia armor module obsadi Power Amplifer module. Stity neni potreba boostovat bo mame DR 40-70%.

Weapon: Collector SMG, a duvody proc: nejste zavisly na munici, ma prakticky nulovy recoil takze neni potreba stabilizace, ma uz v zakladu mirny bonus vs armor takze neni potreba piercing modul, nevyhoda je ze prvnich par vystrelu spotrebovava munici po dvou bodech. Na druhou stranu pokud poctve spamujete reave tak ji zpusobene pauzy poskytuji dost casu na star regenerace munice takze se prakticky nestva ze by jste slysely hlasku out of ammo. Jako moduly pouzijeme Power Magnifier a Heat Sink. prvni kvuli bosto rave a druhy kvuli snizeni spotreby munice. Daji se pouzit i jine SMG nebo pistole ( v jejich pripade pouzijeme misto adaptive gear spise commando package) ale zde je nevyhoda s nutnosti doplnovat munici, pripadne AR ale zde jepotreba davat pozor na Cd aby jsme byly schopni udrzet 3stacky rave aktivni. A co se tyce AA tak idelani je lancer kvuli pomeru hmotnost dmg a hlavne munici, dale jsou vhodne zbrane jako phaeston, Vindicator nebo mattock ktery nejsou prilis tezke a maji rozumny dmg.

Ammo: Warp ammo. jednak oslabuje armor cile, its cool, dava extra dmg, bonus cool too, a podle toho co sem vycetl kdysi na BSN ma mit 100% -150% dmg bonus na cile pod biotickmy effektem, pokud ovsem nebyl triggernut BE, pak je ho nutno zakastit znovu. to je exceletni zvlaste na AJ kde s CSMG muzem strilet prakticky pernamentne a pri taom spamovat reave a diky DR ustojime i nejakou tu ranu.


Ve vysledku mame pomerne odolnou asarijku s pomerne slusny DPS ktera dokaze poskytnou slusnou podporu i grupe. jinak tento Build je muj vlastni konstrukt a v podstate se jedna o bhybrid mezi tank specem a pured pwr dps specem.
Naposledy upravil(a) Swen von Walhallion dne sob 27. dub 2013 12:26:28, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Honzaleco »

Moje AJ (jmenuje se Lady Bublina) je nastavená skoro úplně stejně (pokud dobře koukám na svůj build). Jediná věč, v čem se odlišuje, jsou útočné pušky v pasivu místo Weapon Damage - Lady třímá v rukou buď Harrier nebo ev. Lancer - to proto, že se mi líbí Samara a ta používala AR a se svou justikarkou jsem jí chtěl napodobit... :-)

V posledním evu bubliny Warp Effect - poměrně santdardní volba. A s velikostí + DR je to takovej kompromis mezi útočnou a obrannou bublinou.

Reave - přiznám se, že jsem ani nevěděl, co je ve 4. ranku proti Area Reave. Duration? Pche. Area Reave je alfa a omega solidního buildu AJ...kdo tam nacpe Duration; tak tady hrozí, že ho budu považovat za blázna.. :-D

Pull - WTF is this shit

-----

Když si to justikarka musí dělat sama (myslim BE! žádný dvojsmysly!! :-D), je to problematický...musím říct, že jsem ještě úplně nevychytal správný momenty, kdy těm potvorám naběhnout pod frňák a hodit na ně bublinu. A je to docela o hubu.
Dobrá může bejt spolupráce s Vanguardem - už jenom kvůli tomu, že Reave je instant cast a BC je výbornej detonátor. Prostě AJ hodí Reave a Vanguard použije Charge. A bum!
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm sem tam hodil jinej build... uz jetam ten spravnej co pouzivam
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Honzaleco »

Jinej? Mě přijdou aspoň ty body ve skillech stejný, jako předtím... O_o
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no predtim to bylo tohle ale spravne je to tohle a ty to mas jeste trochu jinak


jedinej rozdil je ve fitnes
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Honzaleco »

V pasivu vidím rozdíl. Ty máš ve 4. evu Weapon Damage, já mám váhovou kapacitu...potom v 6. ty útočný pušky.
4. rank mám takhle, protože potřebuju nějakej rozumnej cooldown na Reave...AR jsou přece jenom těžší než ten kolektorskej samopal...
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no problem AR neni ani tak CD ale o cca 30% nizsi pwr dmg :-D ale jak sem rikal tohle je hodne specializovanej BO, kterej se mi na vyssich obtiznost zatim znamenite osvedcuje sice to neni top DPS jako AV nebo infove ale nemivam moc problemu s nima drzet krok co se tyce skore.

EDIT: premejslim k cemu napsat dalsi BO, zatim uvazuju o AV, CQC Fury mozna nejakyho batariana
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Asari Justicar neboli Asari soldier

Příspěvek od qqy »

Já u ní mám tohle.
Předtím jsem s ní jezdil AR, ovšem se SMG nebo brokovnicí mi příjde efektivější.
Obrázek
Odpovědět