Ending: Návrh na váš vlastní konec

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Green »

Představte si, že by Mass Effect 3 skončil zásahem Harbringrovým "Death Rayem" a nic dalšího by se nestalo. Žádná teleportace na Citadelu, žádné dítě (a to především). Prostě by Mass Effect skončil a na vás by bylo, jak byste si ho domysleli a co nejlépe představili.

Určitě hodně z vás přemýšlelo, jak by konec šel nějak změnit například IT k tomu mělo hodně našlápnuto. Avšak nenechte se zmílit, IT by bylo pouze začátek konce a pouze by nahradilo a vysvětlilo dosavadní konec (nikoliv ukončovalo). Ale nikde se nepíše, jak by se Shepard zachoval jako indoktrinovaný. Dokázal by s tím bojovat nebo by podlehl? Změnilo by to chápání celé hry a jeho podstaty? Dokázal by zachránit nebo zabít své nejbližší? Anebo co nejednodušeji, zmáčkl by červené tlačítko a skončila hra happy endingem a všichni by byli šťastní? =)

A proto se vás ptám, zda byste tu nechtěli odvyprávět váš idealizovaný konec v co možná té nejvěrnější a samozřejmě diskretní podobě. Může být jakéhokoliv druhu, nemusí přímo souviset třeba s IT, avšak musí být na úrovni vyprávění hry (žádné vtípky typu, že se proměnil v klauna a změnil reapry na maňásky).

Proč vlastně vznikl tento topik? Chtěl bych zde udělat možná i takový menší projekt, který by zřejmě zahrnul i vývoj v UDK (Unreal Developer Kit). To samozřejmě zahrnuje určité podklady a náměty možné k realizaci a inspirování.

Obrázek
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
orion
Desátník
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18. bře 2013 7:55:07
Bydliště: doma

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od orion »

Já bych nechal aby se Shepard a Anderson dostali na Citadelu. Ale tam by byl záhadný (pod vlivem Indoktrinace) a vysvětloval by vám jak nakonec nelze Smrťáky ovládat ,a že by neměli být zníčeni. Později ho přesědčíte že je musíte zníčit a po dlouhým rozhovoru z něho dostanete jak. Připojíte se k Citadele (něco jako k té Gethské UI [spolu s Anderson]) a budete je níčit. Ve vnitř budete "procházet" lokacemi které budou vypadat jako z Mass Effect 1,2 a 3 a přitom budete bojovat se všemi nepřateli které jste kdy potkali. Vždy když "zníčíte" jeden uzel, bude scéna jak vybuchnou ve skutečném světě. Po chvíli najdete "centrální komoru" a tam budute níčit největší uzel. Potom budete muset rychle odejít. Jak to zvládnete ,tak se znova dostanete na Citadelu a přežijete oba. Potom bude nějaká ukázka jak to celé dopadlo s vaší posádkou a celou galaxii. happy end
Omlouvám se za gramatiku.
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Alfajk »

k tem alternativnim koncum muzu doporucit zkouknout http://www.koobismo.com/comic/marauder- ... episode-6/" onclick="window.open(this.href);return false; (od dilu 4 to teprve zacina,muzete klidne zacit i 1-5 ale to je parodie a trolling) aktualne to je nekdo u 47 dilu a melo by jich bejt kolem 80...ke kazdymu dilu si muzete pustit i background music k dokresleni atmosfery a pokud se do toho vzijete,je to zazitek skoro jako z hrani hry,pri par dilech jsem mel stazeny hrdlo :*

a moje vlastni interpretace konce je neco mezi IT a destroy :P
...momentalne nemam cas na delsi vyklad,jdu do prace x)
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od BatouT101 »

DOTAZ:
Co je myšleno pod pojmem "v diskrétní podobě"?
Je tím myšleno aby jsme v našich představách nezacházely příliš do detailů a napsaly to v co nejstručnější formě.
Nebo je to připomenutí že se máme zdržet případných nevhodných scén které by moly být pouze pro osoby +18 let?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Green »

BatouT101 píše:DOTAZ:
Co je myšleno pod pojmem "v diskrétní podobě"?
Je tím myšleno aby jsme v našich představách nezacházely příliš do detailů a napsaly to v co nejstručnější formě.
Nebo je to připomenutí že se máme zdržet případných nevhodných scén které by moly být pouze pro osoby +18 let?
Aby odpovědi byly ohleduplné, žádné blbosti.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Bouner »

Batou- Scény 18+ jsou u hry jako je ME3 povoleny, je to přece jen Mková hra, teda žádné perverznosti zase ale mírná erotika jak byla podána třeba v Zaklínači, ME1, DA, atd být může.
Dále čím více detailně to rozepíšete tím určitě lépe, a ani detaily se nebojte dopsat ;) .
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od BatouT101 »

Bouner píše:Batou- Scény 18+ jsou u hry jako je ME3 povoleny, je to přece jen Mková hra, teda žádné perverznosti zase ale mírná erotika jak byla podána třeba v Zaklínači, ME1, DA, atd být může.
Dále čím více detailně to rozepíšete tím určitě lépe, a ani detaily se nebojte dopsat ;) .
V mém případě zrovna erotické scény moc nehrozí... :-D Spíš mě zajímalo jestli se to netýká převážně toho že to má být stručně, nebo zda nebude vadit že z toho vyleze román. ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Green »

BatouT101 píše:
Bouner píše:Batou- Scény 18+ jsou u hry jako je ME3 povoleny, je to přece jen Mková hra, teda žádné perverznosti zase ale mírná erotika jak byla podána třeba v Zaklínači, ME1, DA, atd být může.
Dále čím více detailně to rozepíšete tím určitě lépe, a ani detaily se nebojte dopsat ;) .
V mém případě zrovna erotické scény moc nehrozí... :-D Spíš mě zajímalo jestli se to netýká převážně toho že to má být stručně, nebo zda nebude vadit že z toho vyleze román. ;)
Určitě román, čím víc info, tím lépe. =D
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
TheSilverBoy
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:46:32

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od TheSilverBoy »

jen tak offtopic...... Proč se všem tak strašně nelíbí ten konec?
mně připadá velmi originální a nepředvídatelný
a to dítě je myšleno tak (podle mě) že si to představuje Shepard (furt lepší než aby tam byl nějaká světelná koule O.o)
Defenderon
Svobodník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 20. led 2013 19:55:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Defenderon »

TheSilverBoy píše:jen tak offtopic...... Proč se všem tak strašně nelíbí ten konec?
mně připadá velmi originální a nepředvídatelný
a to dítě je myšleno tak (podle mě) že si to představuje Shepard (furt lepší než aby tam byl nějaká světelná koule O.o)
Zamě můžu říct že se mi nelíbí konec protože:
- Slíbili nám více konců
- Tvoje rozhodnutí měli utvářet hru včetně konců
- Promin ale 3 konce lautr stejný krom barvy je sprostota
- Celá hra mi připadá jakoby teorie Indokrinace byla úmyslná ale tento konec tam byl naroubovaný
- a mnoho dalšiho naco si ted nevzpomenu
Obrázek
Uživatelský avatar
Werewolf
Poručík
Příspěvky: 480
Registrován: ned 07. říj 2012 13:57:01
Bydliště: Migrační Flotila

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Werewolf »

Tak zde mohu souhlasit s Defenderonem. Stále mi přijde v některých ohledech ME 3 odbytý a nakonec některým postavám se nedostalo tolik pozorností.
Naposledy upravil(a) Werewolf dne sob 15. bře 2014 22:14:29, celkem upraveno 1 x.
Origin: FrozenMonkeyCZ

Je těžké být magorem, konkurence je příliš velká.

Aktuální počet obrázků Tali v mé galerii: 3337(22.4.2014).
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Lady Grey »

TheSilverBoy píše:jen tak offtopic...... Proč se všem tak strašně nelíbí ten konec?
mně připadá velmi originální a nepředvídatelný
a to dítě je myšleno tak (podle mě) že si to představuje Shepard (furt lepší než aby tam byl nějaká světelná koule O.o)
Si první člověk, kterého vidím, že mu nevadí ten mrňavej smrad na konci. Osobně si myslím, že přemoudřelý skrčci nejsou cute ani nic podobného. Jinak Defenderon řekl skoro vše podstatné... Ani EC těm koncům nepomohl. Jen teď víme, jak se zbývající parťáci dostali na loď, plus k tomu scénka loučení s LI, ale jinak? Dvě slova: O*ebávka fanoušků.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Green »

Defenderon píše:
TheSilverBoy píše:jen tak offtopic...... Proč se všem tak strašně nelíbí ten konec?
mně připadá velmi originální a nepředvídatelný
a to dítě je myšleno tak (podle mě) že si to představuje Shepard (furt lepší než aby tam byl nějaká světelná koule O.o)
Zamě můžu říct že se mi nelíbí konec protože:
- Slíbili nám více konců
- Tvoje rozhodnutí měli utvářet hru včetně konců
- Promin ale 3 konce lautr stejný krom barvy je sprostota
- Celá hra mi připadá jakoby teorie Indokrinace byla úmyslná ale tento konec tam byl naroubovaný
- a mnoho dalšiho naco si ted nevzpomenu

Konec se lidem nelíbí hlavně proto, že utvaří spoustu nelogičností, technických a příběhových chyb, porušuje litelární pravidla děje a takřka nenaplňuje očekávání, která byla tolik zveličováná ve všech dílech.

Dalšími důvody jsou, že autoři slibovali před vydaním hry, že určité nepříznivé aspekty konce ve hře nebudou a nakonec byli (např. typ konce ABC, rozhodnutí z předchozích dílů nehraje roli a nahrazuje je kalkulace War Assetů).

Prosím konec offtopiku, založte nebo přispějte do určitého tématu zaměřené na konec.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od GamerClassN7 »

Já bych bral konec ve kterém těsně před finální bitvou Javik použije ten Memori Shot (ta věc s ulozenymy vzpomínkami)
Ze ktereho se dozvy o strávené soustavě se zakonzervovanými superzbranemi :-) po tom na Normandi ukradne raketoplán se slovy Já se vrátím a odletí neznámo kam, potom když by Ninsej priletalo k citadele tak by většinu eskortní flotily zničili Reapři a ve chvíli kdy by bylo už jasné ze to nezvládnou tak vy se z vysílače vyřitila flotyla Proteanskych superlodi které byli schované na orbytě nějaké planety v soustavně o které se dozvěděl ( jakto že by o nich Reapři nevěděli ? To je snadné Proteané by schválně poškodily hotový vysílač a uložili se do stáze) , s Jaikem v čele :-) a začala by nelítostně ničit reapry :-) takovýto konec bych bral všemi 10 :-)
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
Speedy33
Svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: stř 05. úno 2014 21:59:04

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Speedy33 »

A pak by Protheané ovládli galaxii a tyranizovali ji jako před 50 000 lety :D
Ale konec by to byl epický, to uznávám ;-)
...This empty bottle?
Uživatelský avatar
GamerClassN7
Admin
Příspěvky: 299
Registrován: čtv 27. úno 2014 21:28:26
Bydliště: Luna Base
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od GamerClassN7 »

Speedy33 píše:A pak by Protheané ovládli galaxii a tyranizovali ji jako před 50 000 lety :D
Ale konec by to byl epický, to uznávám ;-)


Nemuselo by to dopadnout špatně s Javikem a Liarou v čele :-)
Per Aspera ad Astra - Pres překážky ke hvězdám
Sintesis End - All beings have a right to life, regardless of the platform they run
Normandy The Arcade - mnou vyvíjena hra z Mass Effectu
Uživatelský avatar
homijunior
Svobodník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 22. čer 2013 14:55:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od homijunior »

Jen tak nadhodím, napadlo třeba někoho, co by stalo kdyby Reapeři zvítězili. Kdyby Shepard byl zabit a všechny světy zničeny.

Teď nadhodím takovej alternativní konec, kterej mě napadl. (Nebudu dávat přesný názvy míst protože si je teď nevybavuju a hlavně se mě to nehce tak na rychlo hledat, takže aspoň tohle omluvte.)

V jedničce jsme se dozvěděly že se Protheané dokázaly ukrýt na planetě když jí vymazaly ze všech záznamů a tak se jich pár zachránilo. (Jak byly v těch stázovejch komorách na tý obrovský základně)
Tak proč to nezopakovat ne? Jako poslední záchrana před zničením se vydat do nějaký nezmapování soustavy a tam se ukrýt na první příhodný plantě, aspoň dočasně.

Další věc, určitě by tam zůstaly Gethové. Teď myslím ti původní jako Legion, určitě jich muselo několik přežít.

Taky by nejspíš musely přežít Kvariani, několik jejich lodí přece odletělo na průzkum a ani flotila nevěděla kam mohly letět.

Takže jsem tak nějak vyvodil, pokud by konec dopadl obráceně a veškeré obydlené světy ty byly zničeny. Tak jediná záchrana by byla, odletět na někam pryč na neobydlenou planetu která není v žádných záznamech nebo vymazat nějakou planetu ze záznamů a doufat že jí náhodně nenajdou.
A pokud by tohle nevyšlo tak by stejně v galaxii nejspíš zůstaly nějací Gethové a pár lodí Kvarianů.

Pokud se v něčem pletu tak mě opravte.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od BatouT101 »

homijunior píše:Jen tak nadhodím, napadlo třeba někoho, co by stalo kdyby Reapeři zvítězili. Kdyby Shepard byl zabit a všechny světy zničeny.
...
...
...
Tato možnost na konci je. DLC - "Extended Cut" přidává možnost "odmítnutí" všech tří možností a Reapeři dokončí sklizeň. Jediné co se podle všeho zachová je ta "kapsle" od Liary...
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
homijunior
Svobodník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 22. čer 2013 14:55:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od homijunior »

Já jsem již zde psal, že konec jsem nedohrál a zatím ani dohrávat nebudu.

Ale co mě napadlo je to pokud by nějaký rasy přežily co by se stalo pak. Pokud si vezmeme že by přežilo od každý rasy třeba 1000jedinců. Což je dost velkej základ na založení noví populace, co b:y pak dělaly, jak by se dál vyvyjely. Jenom si vemte že jejich znalosti by byly už tak na dost vysoké úrovni a teď by mely +- dalších 50000 let na rozvoj vědomostí a techniky. Takže by svím způsobem mohly mít technologie než reapeři kteří by se tak staly vůči takto vyspělým rasám bezbraní.

Kdyžjsem se nad tím přemýšlel tak se me to zdálo celkem logický. Možná to píšu blbě, ale líp to prosté nedokážu popsat.
Uživatelský avatar
Kuboshek
Podporučík
Příspěvky: 383
Registrován: pát 28. úno 2014 16:12:20
Bydliště: Brno

Re: Ending: Návrh na váš vlastní konec

Příspěvek od Kuboshek »

homijunior píše:Já jsem již zde psal, že konec jsem nedohrál a zatím ani dohrávat nebudu.

Ale co mě napadlo je to pokud by nějaký rasy přežily co by se stalo pak. Pokud si vezmeme že by přežilo od každý rasy třeba 1000jedinců. Což je dost velkej základ na založení noví populace, co b:y pak dělaly, jak by se dál vyvyjely. Jenom si vemte že jejich znalosti by byly už tak na dost vysoké úrovni a teď by mely +- dalších 50000 let na rozvoj vědomostí a techniky. Takže by svím způsobem mohly mít technologie než reapeři kteří by se tak staly vůči takto vyspělým rasám bezbraní.

Kdyžjsem se nad tím přemýšlel tak se me to zdálo celkem logický. Možná to píšu blbě, ale líp to prosté nedokážu popsat.

jenže je tam jeden důležitý aspekt .. Reapři zničili defakto všechno od vyhubenych ras je to i zmiňovane tušim v ME1 takže ikdyby přežilo tolik jedincu jednotlivych ras tak by se vratili někde do období páry. měli by znalosti vědomosti ale neměli by možnosti.. fabriky zdroje navigační systemy etc.. otazka je za jak dlouho by opět dokazali cestovat vesmirem navic by byly rasy ktere by za tu dobu mohly byt co se tyče letů po vesmiru vyspělejších např rasa shadowbrokera (nevzpomenu si na nazev :D )
Obrázek
Odpovědět