"BIOLOGIE" v Mass Effectu

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

"BIOLOGIE" v Mass Effectu

Příspěvek od BatouT101 »

Vytvořil jsem toto vlákno pro diskuzi, která se bude zabývat Biologií ve vesmíru Mass Effect

Každý si může vybrat například oblast která ho bude nejvíc zajímat a může se podělit o svoji představu jak to nejspíš funguje na jiných planetách v těchto disciplínách.: a mnoho dalších.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: "BIOLOGIE" v Mass Effectu

Příspěvek od BatouT101 »

JiAliZe píše:
Sadene píše:
valleniel píše:*clears her throat*

Možná tahle skutečnost někomu utekla, ale prsa nejsou od toho, aby na ně někdo čuměl. Neni to ozdoba, ani nic jako vlasy, nebo nehty, nebo podobně. Žádný derivát kůže nebo kosti. Neni to nic, co by měli živočichové napříč třídami.
Jsou to vývody mléčných žláz, které mají pouze savci, u kterých splňují určitou biologickou funkci. A soudě podle biologické stavby jejich těla a toho, že nemají pupík (=žádná placenta), quariani savci nejsou. =| Stejně jako Turiani.
Ehm. Konečně můj člověk :* :P :D
Ač nerad, musím souhlasit! Jediný důvod proč mají Quarianky, Turianky a Asarijky prsa, je mužská část hráčů, kteří mají na co slintat a další důvod proč si hru pořídit. Vím to, protože jsem jedním z nich a vím na co se koukám, když hraji ME. =)
Dovolte mi prosím, opět odporovat. Napřed ale, uznávám že jeden z důvodů proč tyto rasy mají ňadra, je nejspíš fakt že se chlapům líbí a autoři je možná proto chtěli udělat přitažlivější, ale nevidím zde důvod proč vyloženě odmítat možnost, že by tyto rasy, ňadra skutečně měly a funkční. Proto se jen tak snadno nevzdám této představy. Dokud mi jí někdo racionálně nevyvrátí. :P

Pokusím se vysvětlit mou představu této "Fantasy-anatomie" (A raději se předem omlouvám odborné veřejnosti za možné hlouposti.)
Napřed bych ale rád reagoval na komentář "Valleniel".:
Beru v úvahu a uvědomuji si funkci a pravý účel ženských ňader. A zatím nemám důvod nevěřit tomu že jsou určitým ekvivalentem pozemského savce a ani stavba těla tomu zatím nijak neodporuje.
Zapůjčím si několik vědeckých klasifikací a termínů abych mohl přesněji ucelit představu reprodukce a anatomie například Quariánské rasy.
Když budu vycházet z toho že Quarianky mají ňadra a nemají pupík. Tak bych je přirovnal k pozemským tvorům takto.: (ŘÍŠE: živočichové, KMEN: strunatci, PODKMEN: obratlovci, TŘÍDA: Savci) => (PODTŘÍDA: Živorodí) => (NADŘÁD: Vačnatci)
Savci, protože mají ňadra na krmení svých potomků a pokud nemají "pupík" pak nemohou být v matčině těle vyživováni placentou, tím pádem by seděly na NADŘÁD: Vačnatci. Proto, podle pozemských měřítek by Quariáni byly Savci!
Byl by to tedy jistý druh Vačnatce s humanoidní stavbou těla což by samozřejmě ovlivnilo způsoby krmení svých potomků a jiných principů o proti pozemským vačnatcům. Tedy například podobný způsob krmení mláďat jak u člověka nebo by se jejich mláďata rodila víc vyvinutá než u našich Vačnatců, stejně tak i specifický tvar a velikost pánve u Quariánek (Který je také velice zajímaví. ;) :D ) tak bude mít svůj důvod třeba v těhotenství.
Ostatní anatomické znaky by se již odvíjely od okolního prostředí kde by žili a kterému by museli čelit. Například barva a struktura kůže, případně srst.

Mějte mě klidně za blázna :)) ale příroda, živočichové na Zemi, také byly schopni se vyvinout do těchto různých variací a různých druhů. Proč by něco podobného nebylo možné i na jiné zahradní planetě?

Děkuji a budu rád za jakékoliv reakce či připomínky. :D
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: "BIOLOGIE" v Mass Effectu

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm na tohle tam sem cetl zajimavej clanek sou to tri casti
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;

pomerne zajimave uvahy ktere maji hlavu a patu a davaji smysl
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: "BIOLOGIE" v Mass Effectu

Příspěvek od BatouT101 »

Valleniel - Chápu tvůj pohled na věc a souhlasím že převážná většina mimozemských ras je ve sci-fi tvořena podle obrazu člověka a jeho anatomie, třeba ženské tvary aby byly sympatičtější mužské části fanoušku.
Vůbec si také nesnažím namlouvat že by autoři a dizajnéři třeba Qurianů měly již tehdy nebo dnes nějakou ucelenou představu o fyziologii této rasy.
Je mi jasné že se tato diskuze nedá považovat vůbec za vědeckou a věřím že většině Biologů by z této konverzace, hrůzou vstávaly vlasy na hlavě".
Také nemohu nijak oponovat co se týče biologie, zařazení či genetice jelikož nejsem žádný vědec ale jen pouhý snílek který operuje čitě na "teoretické úrovni". :D

Co se týče vesmíru Mass Effectu tak právě v něm mi zrovna nepřipadá že by každé ženě nebo samici jiného druhu vyloženě dávaly podobu lidských ňader pokud tam bylo již uvedeno že ta rasa je vejcorodá jako jsou Salariani, Krogani nejspíš i Turiani jinak u ostatních ras Prothean, Drell, Hanar, Elcor, Volus... si nejsem zcela jistý. Tak podobu lidských ňader mají pouze Asarijky, Quarianky a možná Batarianky...
Kladu si otázku. Proč by se na jiné planetě nemohl vyvinout tvor s podobnými rysi jako má člověk (třeba nekompatibilními ale humanoidní tip s podobným tvarem ňader)? (Ne že by se mi jednalo pouze o ňadra ale když už se o tomto bavíme). =| Zdá se mi velká pravděpodobnost že za účasti podobných vnitřních a vnějších vlivů jak u člověka by se mohla vyvinout podobná ňadra i u jiného druhu.
Tyto vlivy jsou i mě neznámé u samotného člověka. Mohu se pouze (laicky) domnívat že jednou z důvodu proč ženská ňadra vypadají tak jak vypadají je právě ten podkožní tuk který může (například) chránit mléčné žlázy před chladem či poškozením z důvodu absence srsti kterou mívají zvířata která by tuto funkci mohla nahradit.

Co se týká důvodu velikosti pánve u Quarianek a mého přirovnání tohoto druhu k (pozemskému) "Vačnatci" (z důvodu absence "pupíku"). Tak tato velikost pánve může (například) splňovat i jiný biologický účel pokud bychom vycházeli z podobného mechanizmu rození mláďat u "Vačnatců". Quarianky mohou mít do jisté míry podobný "vak" na donošení novorozence ale z důvodu stavby jejich těla by se dalo usuzovat že by zrovna pánev mohla splňovat funkci jisté opory při donošení novorozence a neubírala matce pohyblivost třeba při útěku z nebezpečí. Napřed bych upozornil také na tyto rozdíly Quariánů od "pozemského vačnatce"které je také potřeba brát v úvahu.:
Quariani jsou mnohem větší a stojí vzpřímeně na dvou nohách, mají dvě ruce (jsou manuálně zruční), dvě oči, nos a inteligenci převyšující ostatní druhy na planetě (v oblasti přetváření svého prostředí), podobně jako u člověka ale v tom, více méně podobnost končí co se týče stavby těla.

Na otázku proč, nebo jak by se mohli vyvinout do humanoidní formy stojící vzpřímeně na dvou nohách i když se vyvíjely na jiné planetě nezávisle na člověku? Třeba právě tento koncept je právě z evolučního hlediska nejefektivnější pro daný druh a hlavně je to závisle na podmínkách na dané planetě. Čemu čelily při vývoji lidé mohly čelit i Qariané v určité fázi vývoje. Stavba nohou a počet prstů bude asi dán geneticky a také podle základního druhu z kterého se na své planetě vyvinuly.

Vždy je vývoj daného druhu primárně závislí na prostředí ve kterém se nachází a ve kterém žije. Rannoch je podle parametrů poměrně podobný (ale vyprahlejší než Země) kde by člověk bez skafandru přežil.
RANNOCH - Atm.Tlak:0.93atm, Povrchová teplota:48°C, Gravitace:0,89g, Poloměr:6021km, Délka dne:32.3hod
ZEMĚ - Atm.Tlak:1atm, Povrchová teplota:23°C, Gravitace:1,0g, Poloměr:6378km, Délka dne:23,9hod
Samozřejmě také záleží na vlivech okolních planet a samotné hvězdy která na dané planetě také značně ovlivňuje prostředí na povrchu.

Co se týče jejich obleků ve kterých více měně dennodenně žijí. Tak ty jsem chtěl také někdy někde popsat. (Jejich funkčnost a úskalí případně co by obnášel každodenní život v něm.) Ale už jsem toho napsal víc než dost.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: "BIOLOGIE" v Mass Effectu

Příspěvek od BatouT101 »

Swen von Walhallion píše:hmm na tohle tam sem cetl zajimavej clanek sou to tri casti
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vesmir ... p_veda_wag" onclick="window.open(this.href);return false;

pomerne zajimave uvahy ktere maji hlavu a patu a davaji smysl
Moc pěkný a velice zajímavý článek. Dík.

Edit: Jejich názory a teorie jsou mi velice blízké. Zajímalo by mě kolik lidí by bylo schopno chápat a přijmout jejich argumenty. :?
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
marekn
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. pro 2014 18:45:28
Bydliště: Brno

"BIOLOGIE" v Mass Effectu rasy a rozmnožování

Příspěvek od marekn »

Je zajímavé že v mass effectu je většina ras podobná lidem až na vyjímky jako jsou elkorové a hanaři,v mass effectu není zmínka o křížencích různých ras(podle toho co vím,mohu se mýlit) podle toho můžeme dojít k závěru že se jednotlivé rasy mezi sebou křížit nemohou,také je zajímavé jak v me 1 Liara popisuje že během páření s asariarkou si pomocí mentálního spojení asariarka zkopíruje DNA druhého.Celkově se o biologii většiny ras moc neví je to celkem ovlivněno tím že samice mnoha ras v mass effectu vubec nešli vidět nebo bylo je možné vidět až v me 3,o asariarkách jsme se něco dozvěděli od Liary,o turianské biologii jsme se zas mohly něco dozvědět od Mordina při jeho reakci na poměr shepardové a Garruse Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: "BIOLOGIE" v Mass Effectu rasy a rozmnožování

Příspěvek od BatouT101 »

marekn píše:...
Ty anatomické koncepty Drella, Salariana, Protheana, Asarijky, Quariánky, Turiana a Krogana jsou velice zdařilé.

Dá se předpokládat že vznik kříženců, prostě není z biologického hlediska prostě možný. Pouze Asarijky (podle všeho) si vyvinuly přirozený způsob reprodukce který biologickou nekompatibilitu obchází. Jedinou možností ostatních druhů o potomka by nejspíš bylo jen genetické inženýrství, ale mám dojem že tato možnost byla (myslím si) nepřímo zakázána jak Aliancí tak Radou Citadely. (viz Kodex)

Každopádně nám vývojáři ME nabídly pestrý přehled různých ras a inteligentních forem života tohoto Universa.
Některé základní informace o některých rasách nám nastínily, ale je v celku logické že nezacházely do detailů už z mnoha důvodů. Pravděpodobnost že by autoři, umělci měly propracovanou anatomii některé z ras tak do detailu je malá a také to, jistě nebylo hlavní prioritou příběhu hry. Proto se tomu také moc nevěnovala pozornost.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět