Soutěž č. 2 ??

Znáte nějaké triky, užitečné rady nebo se chcete jen seznámit s jinými hráči? Pak jste vítáni.
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Odplata »

Honzaleco píše:Ještě nevím, jak bude hlavní fáze soutěže konkrétně vypadat...ono to záleží hodně na tom, kolik dvojic se zúčastní...podle toho udělám, kolik dvojic postoupí z tabulky apod.
Ale o rozřazovacím kole už mám nějakou představu.

První termíny:

Rozřazovací kolo - sólo jednotlivců.....

Nepačí sa mi to rozdelenie na dvojice, nepáči sa mi, že by mi mal niekto podľa skóre určovať, s kým budem vo dvojici len preto, že sme OP... z qq som už dohodnutý na spolupráci a nemám záujem hrať s niekym iným a už vôbec nie niekym neznámym s ktorým som nikdy nehral a nemôžem sa na neho v hre spoľahnúť...
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Odplata píše:
Honzaleco píše:Ještě nevím, jak bude hlavní fáze soutěže konkrétně vypadat...ono to záleží hodně na tom, kolik dvojic se zúčastní...podle toho udělám, kolik dvojic postoupí z tabulky apod.
Ale o rozřazovacím kole už mám nějakou představu.

První termíny:

Rozřazovací kolo - sólo jednotlivců.....

Nepačí sa mi to rozdelenie na dvojice, nepáči sa mi, že by mi mal niekto podľa skóre určovať, s kým budem vo dvojici len preto, že sme OP... z qq som už dohodnutý na spolupráci a nemám záujem hrať s niekym iným a už vôbec nie niekym neznámym s ktorým som nikdy nehral a nemôžem sa na neho v hre spoľahnúť...
Jasný, s tím jsem počítal...je cesta, jak to obejít...pro tohle jsem se rozhodnul hlavně kvůli tomu, že několik lidí (viz třeba BatouT101) by do toho nešlo kvůli tomu, že podle jejich vlastních slov by byly v soutěži i lepší hráči...(omlouvám se, Batou, jestli tě nějak podceňuju). Proto by tenhle systém zaručil, že by dvojice nebyla složená z OP hráčů a snad by to díky tomu bylo aspoň trochu vyrovnaný.
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Odplata »

Honzaleco píše:
Odplata píše:
Honzaleco píše:Ještě nevím, jak bude hlavní fáze soutěže konkrétně vypadat...ono to záleží hodně na tom, kolik dvojic se zúčastní...podle toho udělám, kolik dvojic postoupí z tabulky apod.
Ale o rozřazovacím kole už mám nějakou představu.

První termíny:

Rozřazovací kolo - sólo jednotlivců.....

Nepačí sa mi to rozdelenie na dvojice, nepáči sa mi, že by mi mal niekto podľa skóre určovať, s kým budem vo dvojici len preto, že sme OP... z qq som už dohodnutý na spolupráci a nemám záujem hrať s niekym iným a už vôbec nie niekym neznámym s ktorým som nikdy nehral a nemôžem sa na neho v hre spoľahnúť...
Jasný, s tím jsem počítal...je cesta, jak to obejít...pro tohle jsem se rozhodnul hlavně kvůli tomu, že několik lidí (viz třeba BatouT101) by do toho nešlo kvůli tomu, že podle jejich vlastních slov by byly v soutěži i lepší hráči...(omlouvám se, Batou, jestli tě nějak podceňuju). Proto by tenhle systém zaručil, že by dvojice nebyla složená z OP hráčů a snad by to díky tomu bylo aspoň trochu vyrovnaný.
Samozrejme chápem, len asi bude ťažké zohľadniť aj vyrovnanosť aj dopredu vybrané dvojice nakoľko sa to navzájom vylučuje :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Jj, tenhle systém je tam vyloženě kvůli tomu, aby zajistil, že to bude výkonnostně vyrovnaný (a aby se do toho moh přihlásit třeba i jednotlivec bez parťáka a pak dostat přidělenýho kolegu). Ale to samozřejmě nejde moc skloubit s tím, když jsou dvojice, co jsou už předem domluvený.

Ale lepší něco, než nic. Mně to ani tolik nevadí. Pokud si zahraju, tak je mi jedno s kým. Aspoň bude sranda. :D
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Upozornění na soutěž jednak na FB a taky na BSN - v 9. brigádě...i když tam si nejsem jistej, jestli to ještě někdo vůbec čte...what the hell.. :D
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

WTF a co tady pockej z tebe nadelam rostenou, si jako mam kvuli tomu zakladat FB profil ci co :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Sadene »

Tak já si toho všimla teďka na fb :D a jinak teda se přihlašuju no... jakože počítej se mnou ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Vida, máme první oběť... :evil:

Ty jména dvojic z minula jsou pěkná pitomost, teď na to koukám...původně to pro mě mělo zjednodušit identifikaci dvojic, ale zas tak významně to v tomhle směru nepomohlo...takže teď už to neni nutný, resp. kdo chce, dvojici si pojmenuje, jinak budu pracovat s ID hráčů.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Já třeba ještě nevím :D ...podle toho, kolik vás bude...kdyžtak to vyrovnám, když vás bude lichej počet...

Dodatečnej návrh: Minimálně jedna dvojice je na 100% domluvená, že by do toho chtěli jít spolu a počítám, že si pohlídají, aby je rozřazovací kolo nerozdělilo. A takových vás bude určitě víc.
Proto mě napadlo, že to nultý rozřazovací kolo možná zruším...a spíš ho udělám dobrovolný. Tak, že to bude vysloveně jenom pro jednotlivce, aby tak dostali adekvátního parťáka. Vyrovnanost tím utrpí, to je jasný. Ale je otázka, kolik by se vás přihlásilo s tím, že pak budou třeba přidělený každej k někomu jinýmu. Moc asi ne.
Ale jinak to skloubit asi nejde - tak, aby se mohli zapojit jak předem domluvený dvojice, tak i jednotlivci. Převádět skóre sóla na výsledky dvojic by z čistě matematickýho hlediska samozřejmě šlo; ale vzhledem k tomu, že se bude začínat na silveru, byla by to blbost a někdo by asi byl už předem dost zvýhodněnej. A i kdyby - v pokročilý fázi soutěže by se přecházelo na gold...takže - jednotlivec sám prostě proti dvojicím nastoupit dost dobře nemůže, jakkoli bych se mu snažil vyjít vstříc.

Proto...samotnou soutěž v sólech - která by se odehrávala ve stejnou dobu, jako soutěž dvojic - jsem ještě nepustil z hlavy, ale to až podle počtu účastníků, takže je taky zatím nejasný, jestli bude. Nějak to tu netáhne...určitě míň, než jsem doufal :(

Já si rozřazovací sólo nejspíš dám, takže kdo by někoho sháněl a byl by sám, parťáka do týmu dostane (mě - v nejhorším případě).
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Jenom připomínám, že v pátek začíná "nultý" kolo soutěže - sólo bronz, kde budou jednotlivci hrát předem danou kombinaci mapa/nepřítel s jednou konkrétní postavou. Na základě skóre a konečnýho pořadí se pak dají dohromady dvojice, podle systému "nižší skóre" s "vyšším" (první s posledním, druhý s předposledním apod).

ROZHODL JSEM SE, ŽE ÚČAST V NULTÝM KOLE JE NEPOVINNÁ. TĚM, KDO NEMAJÍ PARŤÁKA, SE ÚČAST PŘESTO SILNĚ DOPORUČUJE. :D
Dvojice nemusí, ale...
...když budou chtít, můžou a když se ukáže, že jsou dohromady až moc OP, tak jdou od sebe. :) ...takže třeba Swene/Sadene...jestli nechcete bejt rozdělený, nepokoušejte štěstí (nebo mi pak výsledný screeny nezasílejte). Nebo váš tým možná "pro dobrotu, na žebrotu" rozdělim. :evil:

Proti komu, kde...a za kterou postavu budeme hrát, se dozvíte ve čtvrtek. Mimochodem...co by tak bylo nejlepší?
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Honzaleco píše: ...když budou chtít, můžou a když se ukáže, že jsou dohromady až moc OP, tak jdou od sebe. :) ...takže třeba Swene/Sadene...jestli nechcete bejt rozdělený, nepokoušejte štěstí (nebo mi pak výsledný screeny nezasílejte). Nebo váš tým možná "pro dobrotu, na žebrotu" rozdělim. :evil:
To jsou lamy... jediný OP tým tady jsem já a Odplata.
Obrázek
Uživatelský avatar
Odplata
Desátník
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 09. srp 2012 17:29:05

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Odplata »

qqy píše:
Honzaleco píše: ...když budou chtít, můžou a když se ukáže, že jsou dohromady až moc OP, tak jdou od sebe. :) ...takže třeba Swene/Sadene...jestli nechcete bejt rozdělený, nepokoušejte štěstí (nebo mi pak výsledný screeny nezasílejte). Nebo váš tým možná "pro dobrotu, na žebrotu" rozdělim. :evil:
To jsou lamy... jediný OP tým tady jsem já a Odplata.
Ešte zapracujeme a budeme nedostižný... :cool:
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

nene vy bude te disbanded :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Po delších úvahách jsem se rozhodl nefixovat rozřazovací kolo na jednu konkrétní postavu, ale na jednu třídu. Nikomu by to snad vadit nemělo...a podle screenshotů takhle půjde bezpečně poznat, že sólo proběhlo podle "pravidel"...
...pokud by byla jedna postava, tak ji tam od ostatních v téže třídě stejně neodliším.
Budeme hrát jednu z nejpopulárnějších map a nepřátelskou frakci, která je de facto hlavním antagonistou trilogie ME.

Podmínky sóla, trvajícího do středy příštího tejdne, budou...

White/Reaper/Bronz

..a třída - na sóla ideální Vanguard (je jedno, za jakou postavu)

Výsledný screeny mi zašlete ještě ve středu (do půlnoci na čtvrtek) ve zprávě. Pak dám dohromady dvojice, který z toho vyjdou...pokud možno tak, aby všichni viděli, jak jsem při tom postupoval.
Znova opakuju, že účast není povinná...takže pokud víte, že budete mít dvojici, nemusí vás tenhle post zajímat. Těm, kdo nemají, tohle kolo přidělí spolubojovníka.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm a nebylo by lepsi urcit i presne jakej vanguard.... pac mezi nima sou celkem propastny rozdily .. pac napriklad pokud dotycnej umi hrat slusne AV tak vetsinu ostatnich strci do kapsy ...

Ja osobne bych navrhl klasickyho zakladniho human vanguarda u toho je asi nejvic videt poznat skill dotycnyho co se tyce ovladani a sestavovani vybavy etc, navic je jistota ze ho budou mit odemcenyho i lidi co to tak moc treba nehrajou :-P
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Chtěl jsem tam zakomponovat aspoň trochu nějakej výběr, jako takovou přípravu na vlastní soutěž...ať si každej zvolí ten nejlepší char pro tohle sólo...protože, co si budeme nalhávat, tak ze třetiny je tahle soutěž o výběru postavy....ne jenom o hraní, ale taky trochu o zvolení toho nejideálnějšího, co máš k dispozici (když jsi ve výběru omezenej).

Nejenom, že je mezi nima rozdíl...oni jsou nějací Vanguardi k tomuhle účelu víceméně nepoužitelní. Třeba Kroguard. Nebo jinej příklad...já si vezmu AV a někdo, kdo umí hrát líp, vezme Batariana Brawlera. Mně bude stačit bejt obeznámenej se základama toho sólování a stejně toho batariana ve skóre v klidu porazím...

Nějakej Vanguard se na to hodí víc, nějakej míň. Nejlepší jsou asi AV/DV...a nejhorší, podle mě, pak Kroguard (Volusa nepočítám, to je ztracenej případ už od začátku :P ).

Koukám, že jsem ten výběr víceméně rozšifroval pro ostatní...no, co se dá dělat... :D

Podle mýho názoru nejlepší Vanguardi jsou taky základní postavy...nebude tu moc lidí, co si ještě neodemkli ani asarijku ani drella.

JEŠTĚ JEDNA VĚC: JEDNORÁZOVÁ VÝBAVA JE POVOLENA...
...takže můžete vzít speciální moduly, munici apod. je na vás, jestli tím chcete "plýtvat" na tohle kolo.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Nulté kolo právě skončilo. Bylo určeno jednotlivcům, co do soutěže nemají spoluhráče...

Batou mi jako jedinej poslal screen. Pokud mu to nebude vadit, přidal bych se k němu do dvojice. Jelikož přišel jedinej screenshot, neni nutný nějaký porovnávání skóre; rozhodování, kdo je OP apod.

Co vy ostatní? Jenom rekapitulace...Swene, Sadene, vy budete, předpokládám, chtít bejt spolu. Odplata a qqy jsou další dvojice. No a teď přibyla třetí...
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od BatouT101 »

Honzaleco píše:Nulté kolo právě skončilo. Bylo určeno jednotlivcům, co do soutěže nemají spoluhráče...

Batou mi jako jedinej poslal screen. Pokud mu to nebude vadit, přidal bych se k němu do dvojice. Jelikož přišel jedinej screenshot, neni nutný nějaký porovnávání skóre; rozhodování, kdo je OP apod.

Co vy ostatní? Jenom rekapitulace...Swene, Sadene, vy budete, předpokládám, chtít bejt spolu. Odplata a qqy jsou další dvojice. No a teď přibyla třetí...
Mě to rozhodně nevadí, ale myslel jsem že ty už máš nějakého spoluhráče. Nerad bych rozbíjel již domluvené dvojice jen kvůli tomu že jsem si nenašel parťáka... =((
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

S nikým domluvenej nejsem. Čekal jsem, kdo všechno se zapojí do tohohle kola...kdyby mi přišel sudej počet screenshotů, tak se do toho míchat nebudu, protože to přesně vyjde na dvojice a nikdo nebude přebejvat. Protože mi přišel jeden, tak vytvořím dvojici s tebou, ať ti tohle kolo určitě přidělí spoluhráče, jak jsem se snažil ujistit. Kdyby jste byli třeba tři...nebo větší lichý číslo, přihodil bych svůj screenshot, aby se rozhodlo podle skóre, kam se přidám.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od BatouT101 »

Tak tedy budiž. Doufám že ti to nebudu moc kazit. ;)
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Odpovědět