Soutěž č. 2 ??

Znáte nějaké triky, užitečné rady nebo se chcete jen seznámit s jinými hráči? Pak jste vítáni.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od BatouT101 »

Tak to jsem nečekal že to takto zkomplikuje můj dotaz na účast slabších hráčů. O_o
Nešlo by to třeba rozdělit jen na "dvoji soutěž" slabších a silnějších dvojic? Ti "OP" hráči by měly vlastní vítěze stejně tak "Outsideři". Jen by se musely rozdělit podle několika klasifikačních her.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no otazka je jestli se da dohromady tolik lidi, jako me by se taky vic libil partak keryho si vyberu nez nekdo kdo mi bude pridelen, teda ne ze by se nasel nekdo kdo by se mnou chtel hrat , preci jen kdyz je s nekym clovek zvyklej hrat tak je to poznat
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

BatouT101 píše:Tak to jsem nečekal že to takto zkomplikuje můj dotaz na účast slabších hráčů. O_o
Ona to není komplikace, jde spíš o takovou zajímavost...a návrh, podle čeho by se pak soutěžící na základě těch úvodních her rozřazovali. Platilo by to pro všechny.

Podle týhle formule by se dali klasifikovat jak jednotlivci, tak i dvojice. Hráčům v předem nahlášených dvojicích se sóla sečtou, sólo jednotlivce by se prostě vynásobilo dvěma. Pak by v obou případech přišel na řadu ten koeficient a výsledkem bude, jak by asi vypadalo skóre dvou lidí v jedný hře.

Parťák nebude 100% přidělenej. Do tý rozřazovací sólo hry by klidně mohla taky vstoupit už předem nahlášená dvojice...kdyby nebyla nějak moc OP, tak by i tak zůstala.

A k těm "slabším hráčům" ...právě podle tohohle systému by mělo jít, že když někdo nahraje podprůměrný skóre (je jedno, jestli bude/nebude součástí dvojice), tak dostane přidělenýho spoluhráče, kterej zase nahrál víc... Výsledky těch úvodních sól - po přepočítání bych seřadil do tabulky a pak přiřadil pokud možmo, aby to aspoň na základě tý rozřazovací hry bylo co nejvíc výkonnostně vyrovnaný.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Každopádně - původně jsem to zamejšlel tak, že část soutěže by byla pro sólo hráče. Trochu jsem nad tím přemýšlel...nejlepší by asi byly sóla na bronzu...povoleno jenom trvalé vybavení - gear...napadl mě i Silver, ale to už je přece jenom těžší a bronz by byl i napínavější...bodový rozdíly by tam nebyly takový.

6 kol. Máme 6 tříd, tak v každým kole hrát sólo bronz s jednou třídou (s jakoukoliv postavou tý určitý třídy). Zase na nejvyšší skóre. Probíhalo by to vlastně podobně, jako první soutěž...žádná eliminace/někdo vs. někdo, hráči budou v tabulce a absolvujou 6 kol...

Soutěžní části pro sóla se můžou účastnit i ti, kteří už soutěží jako dvojice...
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Sadene »

Swen von Walhallion píše: teda ne ze by se nasel nekdo kdo by se mnou chtel hrat
kucky kucky :D :D

Tak už se těším až to vypukne :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Honzaleco píše:Každopádně - původně jsem to zamejšlel tak, že část soutěže by byla pro sólo hráče. Trochu jsem nad tím přemýšlel...nejlepší by asi byly sóla na bronzu...povoleno jenom trvalé vybavení - gear...napadl mě i Silver, ale to už je přece jenom těžší a bronz by byl i napínavější...bodový rozdíly by tam nebyly takový.

6 kol. Máme 6 tříd, tak v každým kole hrát sólo bronz s jednou třídou (s jakoukoliv postavou tý určitý třídy). Zase na nejvyšší skóre. Probíhalo by to vlastně podobně, jako první soutěž...žádná eliminace/někdo vs. někdo, hráči budou v tabulce a absolvujou 6 kol...

Soutěžní části pro sóla se můžou účastnit i ti, kteří už soutěží jako dvojice...
hmm bronz neni dobrej napad na solo z myho pohledu tam se na solo snad neda ani umrit nemluve o tom ze treba vorcha soldier, sentinel, hunter, krogan warlord juggernaut novi turiani a vsichni vanguardi (prvnich 5 a vanguardi tam nepotrbujou ani gear) sou tam prakticky nesmrtelni a granade chary sou tam brutalne OP pac granatu je tam 2x tolik co na silver/gold/plat
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Z tohohle pohledu není bronz moc těžkej...ale zase; nevím, kolik zájemců by bylo ochotnejch účastnit se sól na silveru... Tam už bych samozřejmě povolil i ostatní výbavu, ne jenom gear.

Chtěl bych tam využít všechny třídy...a že je jich 6, to se mi akorát hodí...nebylo by pak finále, nic...po 6. kole by sóla skončily.

Nerozhodovalo by se tam v posledním kole, kdy by byli na řadě vanguardi...zajímavější by to bylo rovnou na začátku s adepty nebo potom i se soldiery. Hmm, grenade chary jsou v každý třídě...o to víc by to bylo vyrovnanější.

Jestli by byl lepší silver, tak můžeme dát sóla na silveru...ale znova říkám - nevím, kolik lidí by šlo i do toho...zvlášť sólo hraní na skóre by tam nebylo nejjednodušší. :D
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Proboha, co řěšíte?!? Vy chcete z jednoduchého systému udělat něco nehorázně složitého...
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

ano proc delat veci jednoduse kdyz to de slozite ze ano :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

qqy píše:Proboha, co řěšíte?!? Vy chcete z jednoduchého systému udělat něco nehorázně složitého...
Trochu nechápu tuhle připomínku...
Já jenom řeším, jestli když už soutěžit v sólování, jestli by to bylo lepší na bronzu nebo na silveru, nic víc...
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Anyway...dotaz:

Řeším tu, na jaký by se měly hrát sóla...samozřejmě ale nebude mít smysl vůbec se sólama začínat - a je jedno, na jaký obtížnosti - kdyby do toho šli třeba jenom tři lidi. Proto se ptám: Kdo všechno by se zúčastnil vedle soutěže dvojic i soutěže jednotlivců na stejným principu?
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

moje malickost urcite


jinak jeste k organizaci asi by to chtelo stahnout nejakej random generator nacpat do nej vsechny mapy a soupere apak pred kazdym zapasem to vygenerovat at je to fer, pac minule ten kondor/gold/kolektor byly na zabiti :-D
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Swen von Walhallion píše:moje malickost urcite


jinak jeste k organizaci asi by to chtelo stahnout nejakej random generator nacpat do nej vsechny mapy a soupere apak pred kazdym zapasem to vygenerovat at je to fer, pac minule ten kondor/gold/kolektor byly na zabiti :-D
Mluv za sebe, já si ty 3 neúplné kola solo naprosto užil.
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od BatouT101 »

Já taky. Zkusím to.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

qqy píše: Mluv za sebe, já si ty 3 neúplné kola solo naprosto užil.
No jo, oni vlastně měli jistý první místo tak to mohli vypustit...jeden na to kašle rovnou a druhej nahraje aspoň tohle a pak se smějou do ksichtu nám, který jsme se tím ještě museli protrápit.. :D :D :D

To mě přivádí na myšlenku...aby tohle nešlo udělat...co to teď počítat tak, že skóre se nebude vyhodnocovat po každým kole, ale bude se sčítat dál? Příklad: Dvojice nahraje 200k. V první soutěži by se umístila na základě těch 200k, teď by se to sčítalo dál...takže když v dalším kole bude mít dalších 200k a v dalším 250k, její umístění by se hodnotilo podle součtu (650k)?

Takhle by nikdo nemohl nic vypustit, protože konečný pořadí by se dávalo dohromady až po posledním kole a do posledního okamžiku by se nevědělo, kdo jak dopadne (pokud teda nebude hrát extrémně dobře/špatně :D).
Všichni by měli stejný podmínky, na vyšších úrovních by se samozřejmě dalo získat víc bodů - čili oproti ostatním víc ztratit/získat.


Tohle mě zrovna teď napadlo...
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Jo a některé týmy by po 3 kole už neměly šanci nás dohnat.
Spíš by nebylo špatné počítat odehranou hru jako hru s minimálně 10 koly...
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no extration no points :-P
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

To mě přivádí na myšlenku...aby tohle nešlo udělat...co to teď počítat tak, že skóre se nebude vyhodnocovat po každým kole, ale bude se sčítat dál? Příklad: Dvojice nahraje 200k. V první soutěži by se umístila na základě těch 200k, teď by se to sčítalo dál...takže když v dalším kole bude mít dalších 200k a v dalším 250k, její umístění by se hodnotilo podle součtu (650k)?

Takhle by nikdo nemohl nic vypustit, protože konečný pořadí by se dávalo dohromady až po posledním kole a do posledního okamžiku by se nevědělo, kdo jak dopadne (pokud teda nebude hrát extrémně dobře/špatně ).
Všichni by měli stejný podmínky, na vyšších úrovních by se samozřejmě dalo získat víc bodů - čili oproti ostatním víc ztratit/získat.
Tak jsem nad tim trochu zapřemejšlel a napadla mě víceméně pěkná pitomost, ono by se toho zas tolik nezměnilo...spíš v momentě, kdyby někdo nahrál v jednom kole o dost míň, tak už by prakticky ztratil šanci na dobrý umístění, pokud se ostatní drželi svýho standardu.
Bodovat to po každým kole, jako minule, bude asi lepší.

Takže asi zase - bude tabulka, kde budou vypsaný dvojice a podle skóre v kole se jim budou přičítat body. Žádná změna oproti první soutěži.

Akorát...Nultý, rozřazovací kolo by proběhlo někdy čtrnáct dní předem a podle skóre ze sóla na bronzu by se jednotlivci rozřadili do dvojic. Dvojice se můžou nahlásit i předem, ale rozřazovacího kola se musí zúčastnit taky a kdyby se ukázalo, že jsou moc OP, tak půjdou od sebe. Hlavní důvod toho rozřazovacího kola je ale ten, aby se mohli přihlásit i jednotlivci zatím bez parťáka a na základě výsledků dostali přidělenýho adekvátního spolubojovníka. Když půjde do rozřazovacího kola lichej počet lidí, tzn. nešlo by to potom rozpočítat na dvojice, vzdám se účasti, abych to vyvážil.

soutěžit by se začalo od Silveru a byly by buď 4 nebo 5 kol jenom na něm...podle počtu účastníků (čili pak i dvojic) by byly poslední 2 kola, kam by postoupily dvojice na předních místech (kolik, to zase uvidim podle počtu přihlášenejch dvojic) a to už by byla normální eliminace (1 vs 1 - poražená dvojice vypadává, vítězná postupuje) a hrála by se na zlatě.

Hrací dny - minule se hrálo v pátek + o víkendu, teď bych to asi protáhnul, že by jedno kolo trvalo od pátku přes víkend až do středy; ve čtvrtek by se zpracovaly výsledky, určila kombinace na příště atd. a v pátek by se jelo další kolo.

Určování mapy a nepřítele - tak, jak to bylo minule, je to asi nejlepší/nejtransparentnější, jak to jde. Takže zase - ve čtvrtek před začátkem dalšího kola si hlasováním vybereme kombinaci. Map generator - no, kromě toho, že se mi zatím nepovedlo nic najít, by to někteří z vás mohli brát jako trochu nefér - já bych něco vybral, nikdo by ten výběr neviděl a já bych vás postavil před hotovou věc. To je špatně. Takhle to zaručí, že do posledních chvil tu kombinaci nikdo nebude přesně vědět, všichni se jí dozví naráz a nikdo se nebude na to moct předem připravit nebo něco.

Kontrola výsledků - screenshoty mi přišly jako docela dobrý řešení, takže bych to tak udělal i teď - jenom, pro větší legitimitu to nemusim bejt jenom já, kdo bude mít k dispozici výsledky všech, tady bych mohl zapojit i dalšího zájemce. Dvojice by to posílaly dvoum lidem (místo jenom mě) a během čtvrtka bysme pak já a dotyčnej porovnali váma zaslaný výsledky, jestli náhodou jeden nemá něco jinýho. :-) A taky - což doufam nebude vadit - udělám další topic čistě jenom pro screeny, aby to po konci kola (kdy už se na tom nic dát měnit nebude) viděli všichni.

Sólo část zatim necham bejt, nevim ještě jestli jo nebo ne; každopádně - herní systém a hodnocení by tam bylo stejný jako u soutěže dvojic.


Předběžnej náčrt...zapomněl jsem na něco?
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od qqy »

Pche, takový náhodný generátor, to se dá snadno naprogramovat.

A bude soutěž i pro jednotlivce?
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Soutěž č. 2 ??

Příspěvek od Honzaleco »

Ještě nevím, jak bude hlavní fáze soutěže konkrétně vypadat...ono to záleží hodně na tom, kolik dvojic se zúčastní...podle toho udělám, kolik dvojic postoupí z tabulky apod.
Ale o rozřazovacím kole už mám nějakou představu.

První termíny:

Rozřazovací kolo - sólo jednotlivců na bronzu - by se mohlo uskutečnit od 11. října (pátek) do 16. další tejden (středa). Sólovat budou všichni na 1 kombinaci (mapa/nepřítel) a s jedním konkrétním charem, ať jsou stejný podmínky. Parametry a postavu se dozvíte před začátkem kola.
V podstatě generálka na to, jak bude probíhat i samotná soutěž - takže hra na skóre, screen s výsledkem pak ve středu do půlnoci poslat mně (popř. kdyby se někdo chtěl zapojit do procesu sběru výsledků, dejte mi vědět a já vás instruuju, ať je to průhlednější). Další den ve čtvrtek ty výsledky zpracuju pomocí čísel v postu na konci 1. strany topicu a zjistí se dvojice.
Pak pauza 2 tejdny na sehrání a na začátku listopadu pojedeme naostro. Jak to bude, s tím přijdu někdy během těch čtrnácti dní...

Pokud by byl zájem, klidně to posuneme třeba o tejden dopředu/zpátky.


qqy - náhodnej generátor - i kdyby, tak potom by byl tenhle problém:
...já bych něco vybral, nikdo by ten výběr neviděl a já bych vás pak postavil před hotovou věc.

Soutěž pro jednotlivce by probíhala ve stejnou dobu, jako soutěž dvojic...k tomu bych se vyjádřil na přelomu září/října.


EDIT: Upraven úvodní post tématu.
Odpovědět