Hnidopich

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Hnidopich

Příspěvek od destanov »

Je pár věcí, co ze světa ME nechápu a zatím jsem si je nedokázal objasnit.

1) Jazyk je celkově velkým problémem hodně sci-fi témat. ME se odehrává dost dlouho na to, aby se lidi naučili řeč ostatních ras. Předpokládám, že v galaxii taky funguje jakýsi univerzální jazyk, ale je mi jasné, že by byla totální blbost ho extra pro hru vymýšlet, takže tu angličtinu beru v podstatě jako dabing. :D Ale zas na druhou stranu bych čekal, že aspoň občas uslyšíme třeba řeč asarijek, turianů a tak. Zajímala by mě řeč hanarů, nebo salarianů. :D

2) Vesmírné bitvy. Nejvíc je to pro mě nepochopitelné ve trojce. Proč k sobě létají tak blízko a v tak těsných formacích? Vždyť to je úplně do očí bijící nesmysl! To se vymyká jakýmkoliv pravidlům taktiky a válečnictví. Teoreticky by po sobě měli pálit na vzdálenost čítající třeba i stovky kilometrů, přičemž jen fregaty a stíhačky by se dostávali na kilometry blízko. Ale to je zase druhý extrém, protože pohled do prostoru s pár tečkami by moc epickou bitvu nepřipomínal. :D Přesto by měli udělat aspoň kompromis, občas to vypadá dost komicky.

3) Jak se královna Rachni dostala v jedničce z Noverie? Venku by přece zmrzla.

4) Když v jedničce kus Vládce narazil do věže citadeli, teoreticky by je to mělo vcucnout do vesmíru. Jakto, že se to nestalo a ještě k tomu tam chodili bez helem?

5) Jak funguje vozítko Mako? Já jen že překonávání osmdesáti stupňového stoupání je....působivé. :D

6) Proč se stala Ashley spektrou? Vždyť do doby, než se přidala k Shepovi, měla samá mizerná umístění. Nevím, co dělala do trojky, ale muselo to být něco extra, aby se zrovna ona stala spektrou.

7) Jak chodí Jack nebo Miranda na mise ve dvojce. WTF?

Postupně si určitě vzpomenu na další, jsem hodně nechápavý a rýpavý člověk. :D
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Hnidopich

Příspěvek od hRDLA »

1) je to v kodexu v ME1 - překladače

3) rachni žijí na toxických světech, trochu zimy vydrží a hádám že vzala nějakou loď, přeci jen je inteligentní
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Hnidopich

Příspěvek od destanov »

hRDLA píše:1) je to v kodexu v ME1 - překladače

3) rachni žijí na toxických světech, trochu zimy vydrží a hádám že vzala nějakou loď, přeci jen je inteligentní
1) Fakt? O_o Tak teď je mi trapně. Otázku stahuju. Já to tam nějak přehlídl.

2) To je další problém. Jak by odletěla? Na Noverii by ji nejspíš setřelili, vždyť měli preventivně zaměřenou i Normandii. Řekl bych, že na odlétající neohlášené a nekomunikující loď by stříleli o to víc.
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Hnidopich

Příspěvek od hRDLA »

Normálka, "přesvědčila někoho"
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Hnidopich

Příspěvek od destanov »

hRDLA píše:Normálka, "přesvědčila někoho"
Taky možnost.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

4) citadela má umělou atmosféru (určitě o tom něco je v kodexu...) plus nějaké nouzové generování mass effect fields a atmosféry
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Hnidopich

Příspěvek od Lady Grey »

Ráda si pocekám s dalším rýpalem, taky si ráda do hry občas rýpnu. :D

6) Jo a její postup o nějakých 4 nebo 5 ranků (nebo o kolik vlastně ranků poskočila) je teda taky velice "působivý". Prosté - vyspala s nějakým papelášem z Aliance a pak s Udinou, ale pššš, to nikdo přece neví. Jinou možnost nevidím. Jestli ta je spektou zaslouženě, tak já jsem čínský bůh srandy. :$

7) Tohle se tu řešilo x krát... taky mi to přijde nanejvýš divný (ještě bych k tomu přidala thana), někteří to okecávali biotikou, ale to neberu... chci říct, toxické prostředí nebo větrné, kde fouká vítr a vane různé částice všem do ksichtu, vždyť by pak netrefili zbraní ani slona, který by stál metr od nich. vítr by jim nafoukal prach do oči nebo toxické prostředí by způsobilo, že by mohli mí ty oči podrážděné, to by pak v boji moc nepomohli. Ty náhubky je prostě neochrání... nebo třeba když jste v ME2 na misi, kde verbujete Tali, tak tam slunko praží a bez nějakého "slunečního" skla by vám zas mohlo dost svítit do obličeje, zas houby uvidíte. A prosím, neokecávejte to biotikou, to je holý nesmysl.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

6) hehe, když jste to tu nakousli, tak kamarád má u své přednášky na téma hodnosti v ME u Ashley tenhle vševypovídající obrázek :P :P

Obrázek
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Hnidopich

Příspěvek od Lady Grey »

Sadene-ano, tenhle obrázek přesně popisuje moje slova. :P
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

Lady Grey píše:Sadene-ano, tenhle obrázek přesně popisuje moje slova. :P
Protože tak raketovou kariéru, jakou má Ashley, nemá ani Anderson ani Hackett... well... nikdo ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Hnidopich

Příspěvek od Honzaleco »

Lady Grey píše: Prosté - vyspala s nějakým papelášem z Aliance a pak s Udinou, ale pššš, to nikdo přece neví. Jinou možnost nevidím. Jestli ta je spektou zaslouženě, tak já jsem čínský bůh srandy. :$

Tak.
1, 2, 3, 4, 5..................10...nádech, výdech...Už je to dobrý.

:D

Nevím...já si to třeba vysvětluju jako možný ocenění za to, že vedle Kaidana jako jediný člověk přímo pomáhala Shepardovi na misích v boji se Sarenem.

Hnidopich: S Kaidanem jako Spektrou očividně není problém. S Ashley je to najednou problém obrovský. Proč?

Předávám štafetu Kaidanistům, pojďte se zapojit do obrany, teď jsme na jedné lodi.

:D
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Hnidopich

Příspěvek od destanov »

Sadene: Ale když vystupují z toho zaseklého výtahu, tak mají helmy.

Lady Grey: Tak to mě těší, že tu nejsem sám. :D Co se týče Ashley, tak jiné vysvětlení mě nenapadá. Plus si nechala udělat plastiku, to na tom taky bude mít podíl. :D
Ty masky, to je asi neokecatelný. To je prostě jasná chyba, která přímo bije do očí. :/

Honzaleco: Tak o Kaidanovi se tam víckrát říká, že je to dobrej voják, šikovný biotik a technik. O Ashley naproti tomu se tam říká, že doteď dělala jen na mizernejch misích. Musela udělat prostě něco významnýho. Nebo to byl politickej tah. Kdoví...
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

Ashley je pouze NCO a řádová vojanda, které umře celá jednotka, ale ona se jakýmsi zázrakem zachrání. Umí akorát střílet ze zbraně.

x

Kaidan (už v ME1 Staff Lieutenant - o 4 hodnosti výš než Ashley) navíc jeden z nejvíce ceněných biotiků Aliance (stabilní L2) a technicky nadaný.

Jak dokázala během dvou let skočit Ash o 5 hodností, mi není jasné. S tou spektrou bych to i chápala, jelikož Udina v ní pravděpodobně viděl prostě loutku, někoho, koho by mohl ovládat...

Doporučovala bych vám pro srovnání mrknou, jak rychle postupovali právě Anderson a Hackett... u Kaidana to taky není takové skokem ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
destanov
Rotný
Příspěvky: 171
Registrován: úte 28. kvě 2013 21:27:54

Re: Hnidopich

Příspěvek od destanov »

Sadene píše:Ashley je pouze NCO a řádová vojanda, které umře celá jednotka, ale ona se jakýmsi zázrakem zachrání. Umí akorát střílet ze zbraně.

Zázrakem, kterému se říká rychlé nohy. :D

x

Kaidan (už v ME1 Staff Lieutenant - o 4 hodnosti výš než Ashley) navíc jeden z nejvíce ceněných biotiků Aliance (stabilní L2) a technicky nadaný.

Jak víš ty hodnosti? Z kodexu?

Jak dokázala během dvou let skočit Ash o 5 hodností, mi není jasné. S tou spektrou bych to i chápala, jelikož Udina v ní pravděpodobně viděl prostě loutku, někoho, koho by mohl ovládat...

Doporučovala bych vám pro srovnání mrknou, jak rychle postupovali právě Anderson a Hackett... u Kaidana to taky není takové skokem ;)
To je taky v kodexu?
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

Ano, dá se to tam dohledat.
Obrázek
Dracone
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 13. čer 2013 23:12:07

Re: Hnidopich

Příspěvek od Dracone »

Rozdíl mezi Kaidanem a Ashley jako Spektrou mi tak zásadní nepřijde. Podle mě ani jeden nedostal tuhle funkci kvůli nějakým schopnostem (i když Kaidan je nepochybně schopnější člověk než Ashley), ale prostě proto, že Aliance potřebovala jmenovat Spektrou nějakou známější a populárnější osobnost - nevím kolik lidských spekter v období ME3 existuje, ale určitě na ten post nebyl navrhovanej žádnej řadovej voják - spektry mimo jiné fungují jako symbol a inspirace pro ostatní, a kdo se pro tohle hodí líp než jedinej člověk, kterej doprovázel Sheparda na jeho misi za záchranou vesmíru před Sarenem?
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Hnidopich

Příspěvek od Lady Grey »

Dracone píše:Rozdíl mezi Kaidanem a Ashley jako Spektrou mi tak zásadní nepřijde. Podle mě ani jeden nedostal tuhle funkci kvůli nějakým schopnostem (i když Kaidan je nepochybně schopnější člověk než Ashley), ale prostě proto, že Aliance potřebovala jmenovat Spektrou nějakou známější a populárnější osobnost - nevím kolik lidských spekter v období ME3 existuje, ale určitě na ten post nebyl navrhovanej žádnej řadovej voják - spektry mimo jiné fungují jako symbol a inspirace pro ostatní, a kdo se pro tohle hodí líp než jedinej člověk, kterej doprovázel Sheparda na jeho misi za záchranou vesmíru před Sarenem?
Shep byl jediná lidská spekta... jinak když to píšeš takhle, tak to vypadá, že spíš dostali titul symbolicky než za zásluhy. Což je pak v rozporu se spekty, jelikož oni jsou nejlepší z nejlepších a musí mít nějaké schopnosti, kontakty, apod. Co z toho má Ashley? No, spíš to vidím, že si z ni chtěl udělat Udina živý terč, stejně jako z Kaidana. Protože kdyby se Cerberu povedlo získat citadelu, Ashley/Kaidan by nedopadli dobře.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Hnidopich

Příspěvek od Honzaleco »

destanov píše: Musela udělat prostě něco významnýho...
Honzaleco píše: Nevím...já si to třeba vysvětluju jako možný ocenění za to, že vedle Kaidana jako jediný člověk přímo pomáhala Shepardovi na misích v boji se Sarenem.
Tady to máš. ;)

Nemají mě rádi... :(( :(( :D

Ale Sadene, prosím, vždyť Ashley byla na začátku ME3 už LtCdr.
Kontrolní otázka: Jakou hodnost má Shepard předtím, než se stal Spektrou? :-D

Nadporučice a řadová vojanda? No......ok, pochopil jsem, už radši půjdu.
A technická zdatnost je nějakým veledůležitým měřítkem?

Pěkně to napsal Dracone.
.
.
.
.
.
.
Ale nechme to být a nehádejme se. Kaidan je Spektra a Ashley je taky Spektra. Na tom už nic nezměníme.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Hnidopich

Příspěvek od Sadene »

Ano, na začátku ME3 byla Lt.Cdr. - tedy stejně jako Shepard (ať už předtím nebo potom, co se stal spektrou). Což je během dvou let skok o 5 pozic ;) Začíná ovšem jako gunery chief.

Spektry jsou z nich proto, že potřebovali dát do ME3 další spektru a nechtěli představovat novou postavu... dovedete si představit, že by nám dali takového Vegu jako parťáka spektru? :D :D
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Hnidopich

Příspěvek od Lady Grey »

Sadene píše:Ano, na začátku ME3 byla Lt.Cdr. - tedy stejně jako Shepard (ať už předtím nebo potom, co se stal spektrou). Což je během dvou let skok o 5 pozic ;) Začíná ovšem jako gunery chief.

Spektry jsou z nich proto, že potřebovali dát do ME3 další spektru a nechtěli představovat novou postavu... dovedete si představit, že by nám dali takového Vegu jako parťáka spektru? :D :D
Rozhodně lepší než Ashley, má hezčí tělo. :P :P Schopnostmi jsou na tom stejně.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Odpovědět