Viděli jste už všechny konce z EC?

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Odkaz na můj originál post na BSN i s odkazy na youtube
(pak tu doplňím linky) ;)
http://social.bioware.com/forum/1/topic ... x/12945520

1. Destroy
Destroy - Low EMS Renegade (full) (epilog)
Destroy - High EMS Paragon (full) (epilog)

2. Control
Control - Low EMS Paragon (full) (epilog)
Control - Low EMS Renegade (epilog)
Control - High EMS Paragon (epilog)
Control - High EMS Renegade (epilog)

3. Synthesis
Synthesis - High EMS (epilog)

4. Refusal
Refusal - Dialog (epilog)
Refusal - Shooting (epilog)

5. Ending
Crucible Failed

Additional scenes
Crucible Low EMS Battle Scene
Normandy leaving Earth

////
Některé scény dohánějí k slzám, zvlášť smrt tvých SqM
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Sadene »

Zahrála jsem všechny kromě low EMS, když jsem překládala EC :-)
U mě to prostě vyhrává Destroy...
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Sadene píše:Zahrála jsem všechny kromě low EMS, když jsem překládala EC :-)
U mě to prostě vyhrává Destroy...
W8, ty jsi členkou Marka Tvrdého týmu? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

já jsem je sice nezahrála všechny, ale rozhodně jsem je viděla na youtube...vždycky u mě vyhrával Synthesis, ale poté, co jsem se až od Sadene dozvěděla, že se FemShep nadechne jen u Destroy endingu, končím červeně
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Sadene »

GreenFlag píše:
Sadene píše:Zahrála jsem všechny kromě low EMS, když jsem překládala EC :-)
U mě to prostě vyhrává Destroy...
W8, ty jsi členkou Marka Tvrdého týmu? :D
Si piš, já jsem jeho přítelkyně :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

Sadene píše:
GreenFlag píše:
Sadene píše:Zahrála jsem všechny kromě low EMS, když jsem překládala EC :-)
U mě to prostě vyhrává Destroy...
W8, ty jsi členkou Marka Tvrdého týmu? :D
Si piš, já jsem jeho přítelkyně :D
Hej!!! Tak to je masakr!!! :o :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Sadene píše:
GreenFlag píše:
Sadene píše:Zahrála jsem všechny kromě low EMS, když jsem překládala EC :-)
U mě to prostě vyhrává Destroy...
W8, ty jsi členkou Marka Tvrdého týmu? :D
Si piš, já jsem jeho přítelkyně :D
Jaj, to je trochu nečekané :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Mallyx
Desátník
Příspěvky: 63
Registrován: ned 29. črc 2012 15:59:35

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Mallyx »

Ja videl asi jen casti jinych koncu, nez destroy. Nejak nemam potrebu se divat jak jsou vsichni mutanti nebo dead Shep :). Btw smrt partaku je ta stejna scena jak byla pred EC, nebo je nova?
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Mallyx píše:Ja videl asi jen casti jinych koncu, nez destroy. Nejak nemam potrebu se divat jak jsou vsichni mutanti nebo dead Shep :). Btw smrt partaku je ta stejna scena jak byla pred EC, nebo je nova?


tak to tohle asi nechceš videt s femShep a Liarou :? :cry:

pokavaď vím, tak v origoš konci žádná cut scéna na smrt parťáků nebyla, jen ta "deleted"
tato nahoře je nová
Obrázek
Uživatelský avatar
JohnyCzech
Svobodník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 31. črc 2012 10:21:03

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od JohnyCzech »

Tak osobně jsem hru dohrál jen s jedním - destroy endingem. Nějak mne neláká zkoušet všechny varianty (navíc na ten Crucible failed bych nejspíš musel rozehrávat hru znovu. To sem mi taky moc dvakrát nechce). Na ostatní stačil YT.
Na tu část, kdy parťáky rozstřílí reaperskej paprsek jsem narazil ale až teď. Nějak jsem si neuvědomil, že můžeš mít i nedostatek EMS. :roll:

Flag: Přésně tak.

Sadene: Říkal jsem si kde jsem ten nick zahlídl.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Jenže teď je prakticky low EMS nedosažitelný po EC a zvláště pak, jestli hrajete MP nebo Datapad.
Co když chci skončit špatně... Vlastně nemůžu :(

To mi taky vadí, že defakto BW udělalo tyto scény prakticky zbytečně, když je pak ve finále nemůžeš mít. (Je možnost se pohrabat trochu v ME souborech, ale najít galactic regardless je trochu oříšek a v Gibbed editoru nelze snížit MP rating.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Kurdt57 »

Já jsem měl tu čest s low EMS koncem... Taky celkem hukot, jak se všechno po cestě praží.
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od BatouT101 »

Nevím co si o mě budete myslet ale já to hrál od samého začátku ME1 až po ME3 několikrát ale pokaždé úplně stejně za "slušňáka" Paragon. Prostě se mi "záporak" Renegan nějak příčí. :-O :evil:

Mým jediným favoritem je jednoznačně SYNTHESIS už od prvního dohrání.Jelikož se mi ze všech těch konců zdá nejlogičtější (samozřejmě když opomenu těch otazníků v závěru hry)

Ostatní konce jsem si prošel bohužel (ne zcela regulérně) z uložené hry u "paprsku". :( Jen abych měl představu jak to ta "Reaperská UI"-("Starchild") zamýšlela. =/
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

Mě se zdá naopak Synthéza jako nejabsurdnější a nelogická pohádková ptákovina. Promiň, ale sloučit neživou věc (jako kovové prvky EDI) s DNA organiků je ten největší nesmysl.

Předpokládám, že máš tento konec rád z toho důvodu, že ti připomína vžití lidské duše ve strojích, jako je tomu v Ghost in the Shell. V případě ME to ale absolutně nefunguje.
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od BatouT101 »

Trefa. :D Ghost in The Shell Je dle mého boží... Ale to je v mém případě očividné. :D
Nebojte ME s tímto filmem se nesnažím nikterak spojovat! :ninja:

Souhlasím že Synthesis má v ME, věci které mě také vadí ale snažil jsem se všechny ty volby z pohledu příběhu pochopit a z mého pohledu se mi prostě zdá nejpřijatelnější. :/
Před nějakou dobou jsem na jiném foru zveřejnil hrubý popis příběhu.
http://forum.herniweb.cz/viewtopic.php?f=70&t=1236
Třeba to trochu nastíní můj pohled... :? ="
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Bouner »

Konce jsem viděl jako hráč 2 a na YT všechny včetně toho Jak vás zabije Marauder pře Beamem pod 800EMS , hráčsky jsem viděl refuse ..když jsem naštvaně klikal na dítě a ono to po EC vystřelilo s hláškou so be it :D .a potom Destroy což je prostě jasná volba pro toho kdo hrál ME1-3 dle mě . Control ( kravina neboť ve hře slyšíme snad 150000x že ovládnout je nejde a kdo to zkoušel byl indoktinován) ,a synthesis kravovina je prostě bull**** ..nejsu prostě na Super paprsek co oživí lidi z krabiček (Keiji) a ze všech udělá stromečky na vánoce a dost by mě zajímalo jak by to bylo s porodama v tomto případě :D .
Obrázek
Uživatelský avatar
BatouT101
Komandér
Příspěvky: 961
Registrován: sob 05. led 2013 11:47:01
Bydliště: ZEMĚ

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od BatouT101 »

Můj pohled na volbu Synthesis Ending.
Souhlasím, že u této volby se mi také moc nelíbí, jak znázornily onu aplikaci Synthesis za pomoci textur DPS (desky tištěných spojů) To se dalo udělat mnohem elegantněji a ne tak očividně. Myslím že, je to dost zavádějící a rozsah změn zase příliš málo specifikován, ale když se nějak smířím s tímto a dalšími nepřesnostmi tak není to tak špatný konec.

Při rozhovoru s „Reaperskou AI“ (Starchild) mě vyznívá, že tato volba byla hlavním řešením „Reaperské AI“ o evoluci druhů a vyřešením problémů, pro které byla vytvořena, aby zabránila tomu, že se organici a syntetici vyhlazovaly navzájem. Z počátku se„Riperská AI“ pokoušela o podobné řešení, ale ta dopadla selháním. Před několika „cykly“ jim dala toto řešení, více nespecifikovaná rasa. Od tohoto „cyklu“ pracovaly ostatní rasy v následující ch „cyklech“ na zařízení Nístěje (The Crucible) které by ukončilo (dost kruté) nynější řešení, sklizením různých ras a zachování jejich podstaty a pokroku ve formě nového Reapera. Nístěj (The Crucible) byl „zdrojem energie“ potřený pro aplikaci řešení „Reaperské AI“ . Jinak do této chvíle to byla pro Reapery pouze nekončící sklizeň. Pokud si Shepard nezvolí „Refusal End.

Tato volba jako všechny byla prostě velice „chudě“ v příběhu přiblížena. Jediné narážky v příběhu které mohou nastínit tuto volbu. Třeba i tento dialog Sheparda s EDI v pilotní kabině.

„Shepard: Co tě tíží, EDI?
EDI: Liara potřebovala pomoci s výpočty ohledně otázky, jestli je hmotový efekt fenomén vyskytující se pouze v našem vesmíru nebo ve všech možných vesmírech. Je možné, že naše zákony fyziky fungují pouze v omezeném prostoru , v takové bublině, dalo by se říct, která je v oceánu jiných možností. Přemýšlím, že kdyby se někdo dostal dostatečně daleko, nebo vytvořil dostatek energie, jestli by se dostal do míst, kde se jeda a jedna rovná třem. Všechno by se změnilo. Všechna energie, všechna hmota, veškerá základní matematika celého vesmíru by byla pro nás nerozpoznatelná.
EDI: Proč, co jste měl na mysli?
Shepard: Ještě se k tomu vrátíme…“

U Nístěje (The Crucible) na Citadele je definitivně zničena Shepardova tělesná schránka, jeho „Esence“ osobnost a vlastností jsou aplikovány do energie Nístěje. (Není, upřesněn účinek tohoto spojení.) Třeba, Shepardův otisk „esence“ mohl být předlohou, která ohraničí účinek změn vyslanou energií…

(Trochu mích extrémních spekulací, když se opřu o dialog EDI. )
Na hmotovém efektu fungovaly Hmotové vysílače (Mass Relay).
Mohlo by se jednat o propojení nebo dokonce spojení fyzikálních zákonů odlišných vesmírů čímž by se mohla veškerá hmota a energie změnit (jak říkala EDI) a mezi sebou propojit, tím by se změnila i DNA o které mluvila právě „Reaperská UI“. Překlenula by se tak rozdílová propast mezi syntetiky a organiky, která jim bránila v širším měřítku pochopit jejich jednání a chyby kterých se dopustily. Prostě jedině takto jsem si schopen tuto volbu vysvětlit na základě toho mála, co nám autoři ME přednesly. Zní to jako naprosto dokonalý svět (už podle závěrečné animace)až absurdně. I když tento nový svět by měl určitě své specifické problémy které budou muset řešit.

Rozhodně je to krok do naprosto nepředvídatelné budoucnosti, kterou nabízí pouze Synthesis…

Děkuji za dočtení, vaše názory i kritiku a jen doufám, že to dává alespoň trochu smysl… :$
Naposledy upravil(a) BatouT101 dne úte 15. led 2013 7:31:32, celkem upraveno 1 x.
Synthesis - my choice

"All beings have a right to life, regardless of the platform they run."
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od GreenFlag »

na BSN by na rvůj post reagovali asi takto:

"Moar Speculations!" ;)

A je to i vlastně pravda. Na ten konec existuje stále mnoho proměných, že zkrátka nechápu, jak to vlastně může být konec (prostě jako kdyby Jeníček a Mařenka potkali Ježibabu a v tu chvíli by bylo napsáno "Konec pohádky").

poznámka: v této sekci nemusíš psát "spoiler, když je to napsané v úvodu

:evil: :D
Obrázek
Uživatelský avatar
damn00
Rotný
Příspěvky: 102
Registrován: úte 31. črc 2012 17:01:53
Bydliště: Slovensko

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od damn00 »

V podstate je jedno aký koniec si kto vyberie. Ten príbeh nemá pre mňa pokračovanie. Ja som vybral "control" ale časom som zistil, že je to vlastne úplne jedno. Všetky konce som nevidel. Mne by stačil jeden jediný ale poriadny.
Uživatelský avatar
Bouner
Admin
Příspěvky: 180
Registrován: stř 25. črc 2012 18:51:57
Bydliště: Brno

Re: Viděli jste už všechny konce z EC?

Příspěvek od Bouner »

Tady je odkaz na "tajný" ending na který je potřeba 800 a méně ems ....sranda to Hold the line tam :D
Obrázek
Odpovědět