DLC Extended Cut

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

To mi řekni, co u Reaperů znamená čtení myšlenek. A taky mi řkeni, proč se to musí vztahovat i na Star Childa... Jinak nemůžu, než s tebou nesouhlasit. :)

Kdybych měl být příběhový kritik, tak napíšu, že je to napsané na velmi dobré úrovni. :) (ještě, že ani jeden příběhový kritik nejsme... :))
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Kurdt57 píše:To mi řekni, co u Reaperů znamená čtení myšlenek. A taky mi řkeni, proč se to musí vztahovat i na Star Childa... Jinak nemůžu, než s tebou nesouhlasit. :)

Kdybych měl být příběhový kritik, tak napíšu, že je to napsané na velmi dobré úrovni. :) (ještě, že ani jeden příběhový kritik nejsme... :))
Nechtěj, abych ti tu vypsal celý kodex o indoctrinaci a jejich projevech :mrgreen:
U Reaprů včetně Starchilda prostě čtení myšlenek znamená indoctrinaci (žádná náhoda, žádna space magic, žádné jiné ale, prostě tomu tak je podle kodexu).

Jak již jsem řekl, ten konec nepůsobí nijak zvlášť dobře a ani né originálně (teda, sice už v dneštní době není nic originálního, ale tyto podobné udalosti deus ex machina jsem viděl nespočetkrát... fallout tc, deus ex, terminator...)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

GreenFlag píše: AI sice všechny měli humanoidní podobu, to jo, ale všechny podoby byli naprogramované dle jejich tvůrců. Catalyst ale bere podobu ditěte, které je par měsiců mrtvé a jediný Shepard má o něm špatné sny, o kterých nikomu neřekl. Nakonci právě Catalyst prazvlášně převezme podobu onoho dítěte. Jediné logické vysvětlení je čtení myšlenek Shepa a všichni víme, co to u Reaprů znamená.)
Nebo jsi zapomněl na možnost, že to děcko je prostě děcko, které viděl Shepard umřít a v jeho nočních můrách, které má kdovíjak dlouho a které se stupňují, se ten jeho strach atd. ztělesňuje v podobě konkrétního dítěte, které viděl umřít a jak to na něj zapůsobilo :-) Vždycky je i nějaké jiné vysvětlení, já v tom vždy nehledám jen to nejjednodušší :D
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Takže má halucinace a žadna AI, která vizuálně vypadá jako dítě tam vlastně není... ještě lepší xD
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Hele, tady se nedomluvíme. Ty věříš svým teoriím a řešíš, že ti úplně nesedí a hledáš viníka. Já věřím tomu, že je ten konec takový, jaký tvůrce BW chtěli a odmítám řešit ptákoviny, jako proč se Starchild vtělesnil zrovna do toho děcka, nebo kam Normandy nakonci zdrhala. :) Neřeším ptákoviny a konec jsem si skvěle užil, stejně, jako celou hru. A EC tomu ještě pomohlo. A po dohrání všech tří ME v kuse musím říct, že trojka mě bavila suverénně nejvíc. Víc asi už nemám co říct. :)
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

GreenFlag píše:Takže má halucinace a žadna AI, která vizuálně vypadá jako dítě tam vlastně není... ještě lepší xD
Já neříkám, že tam žádná AI není. Říkám, že může mít jakoukoli podobu a pro Sheparda konkrétně je to třeba to děcko, které viděl umírat. End of story. Nebo jako si myslíš, že si tam Catalyst hraje se stíhačkou? :mrgreen:
Btw, jak by mohl vypadat jako lidské dítě, když v době jeho vzniku lidé neexistovali?

Jinak souhlasím s tím, že se mi konce po EC líbily, některé bych sice opravdu nezvolila, ale to je záležitostí každého. Celá serie ME mě naprosto bavila a jsem spokojená. Už jsem někde psala, že mi otevřené konce nevadí, možná spíš naopak. Prostě si tam dosadím to, co si myslím, že by tam mohlo být, v Destroy Endingy mám svůj happy end a co se dělo potom s mým LI si domyslím podle svého. Já jsem spokojená.
Obrázek
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Sadene píše:
GreenFlag píše:Takže má halucinace a žadna AI, která vizuálně vypadá jako dítě tam vlastně není... ještě lepší xD
Já neříkám, že tam žádná AI není. Říkám, že může mít jakoukoli podobu a pro Sheparda konkrétně je to třeba to děcko, které viděl umírat. End of story. Nebo jako si myslíš, že si tam Catalyst hraje se stíhačkou? :mrgreen:
Btw, jak by mohl vypadat jako lidské dítě, když v době jeho vzniku lidé neexistovali?
Takže Catalyst má podobnou vlastnost jako Asarijky
Obrázek

(that was a joke)

Takže já si prostě usmyslím, že uvidím dítě a Catalyst tak bude vypadat ;) To možná funguje u Stargate, jenže Catalyst není bůh, ale jen pravěká AI... Já si prostě nemůžu pomoct, ale dle kodexu Catalyst prostě čte Shepovi myšlenky ;)
Naposledy upravil(a) GreenFlag dne stř 01. srp 2012 14:30:34, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

To je furt dokola. Ano, asi se mu nějakým způsobem do jeho palice dostal. Třeba celej výlet u Catalysta se odehrával jen u Sheparda v palici, pak se probudil a celý to tam rozstřílel. Nebo tam to dítě bylo od začátku nastrčený za účelem neúspěšné indoktrinace Sheparda. Nebo bylo nastřčený cerberem za účelem sledování Sheparda a Catalyst se o něm dozvěděl skrze indoktrinaci Illusive mana. Nebo to bylo úplně obyčejný dítě. Připomnělo Shephardovi něco z jeho dětství, ztotožnil se s nim a pak měl pocit, že ho všude vidí. A nebo v otm má prsty KGB.. Prostě možností je tuna a nedá se z toho nic usuzovat. Ale ani to, že je to nesmysl...
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

WoW, KGB mě ještě nenapadlo xD

Většina těchto teorii by nebyla, kdyby BW udělali svou práci pořádně a neflákali to ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Ale na tom, že je kolem spousta teorií přeci není nic špatného! :) Ba naopak. Čteš knížky? Zfilmoval třeba někdy někdo tvou oblíbenou knížku? Taky tě nasralo, že všichni vypadaj jinak, než sis představoval? Že se jinak chovají, maj jinej hlas? Ten jejich byt, že je taky přeci úplně špatně?

Když to je přesně ono. Já třeba nechci, aby mě někdo 100% vedl za ruku a nenechal mi ani píď na zapojení vlastní fantasie, abych neměl prostor pro to, abych si ty drobné či větší střípky dokreslil podle sebe. I díky tomu pak na každého ten příběh působí trochu jinak, víc osobně...
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Právě že z literálního hlediska to je špatně. Lidé si mají představovat, co bylo PO konci a ne předělávat konec podle svého, protože to co jim bylo předneseno (zpočátku) vůbec nedávalo hlavu ani patu (včetně toho, že absolutně popíralo některá fakta zpředchozí hry, jako např zničení MR).

Kdybys jel podle receptu na palačinky a k závěru bylo napsáno "nutné dělat v troubě na 200 stupňů." nebylo by ti to taky divné? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

No, právě že ne. O původním konci ME3 se dá říct, že byl asi až moc chudý na informace, ale jinak hrál v pořádku.

Co bylo špatně na zničení Mass Relay? Jestli narážíš na zničení soustavy v Arrivalu, tak to byl nejstupidnější argument, který jsem v debatě o konci ME3 slyšel...
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Kurdt57 píše:No, právě že ne. O původním konci ME3 se dá říct, že byl asi až moc chudý na informace, ale jinak hrál v pořádku.

Co bylo špatně na zničení Mass Relay? Jestli narážíš na zničení soustavy v Arrivalu, tak to byl nejstupidnější argument, který jsem v debatě o konci ME3 slyšel...
I na ME wiki máš napsano, že zničení MR způsobí zničení celého systemu. Stupidita to právě že neni, lidi se zkrátka držej faktů. Kdyby tomu tak nebylo, tak se z toho stane hezká pohádka pro děti :cry:

V EC to už naštěstí opravili
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Musíš zapojit svou představivost a zamyslet se před tím, než začneš všechno papouškovat. Co se na konci ME3 stalo s MR? Pomocí MR byla přenesena energie nutná pro vyhlazení Reaperů a syntetiků z celé galaxie. Tzn. že energie, která v Arrivalu zničila systém je v tomto případě přenesena ze systému pryč a zničení MR je tak na základ uplně ničeho jiného jevu. Pomoct by ti mohl zákon o zachování energie..

Že se wikipedie v tomto případě omezila na obecné tvrzení, které se vztahovalo na jednu situaci? Nevim kdo jí psal. V Arrivalu bylo řečeno, že když zničíš MR tak uvolněná energie zničí systém. Logicky tam neřešili, co se stane, když MR pošleš energii limitně se blížící nekonečnu za použití Cruciblu. A to je jen jedno z možých vysvětlení, napadá mi jich opět hned několik.
Uživatelský avatar
GreenFlag
Nadporučík
Příspěvky: 667
Registrován: stř 25. črc 2012 20:30:22
Bydliště: The Spy

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od GreenFlag »

Tohle byl taky můj původní argument o vystřelené energii napříč galaxií (který se pak pro mě časem stal více spekulovatelným, než reálným), ale vzhledem k tomu, že v EC bylo spoustu věcí předěláno... Prostě toto je jádro problému. Ať už byl konec idealisticky sebevíc dobrý, prezentován nebyl zrovna nejlépe. Ne každý to tak prostě chápal, jak zmiňuješ nehledě na to, že spousta lidí je pak ovlivňováno okolím. Vznikly petice, hromada faktů proti konci (kodex, předchozí hry a knihy) a spekulace (vzniklé diky bugům a příšernému lvl designu konce).

EC je jasný podpis od BW, že udělali něco špatně a tímto se to snaží odčinit.
Naposledy upravil(a) GreenFlag dne stř 01. srp 2012 13:32:57, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

Kurdt, I like your logic :oops:

V podstatě se ztotožňuji s tvými názory, taky mám ráda volný prostor. Na druhou stranu ale taky chápu ty, co potřebují vést za ručičku a kterým se musí přesně říct, jak to bylo :D
Podle mě se Bioware povedl masterpiece, tolik emocí a řečí, kolik ta hra vyvolala, skvělá reklama :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

No, zrovna u tohohle si myslím, že to rozbití MR předělali, aby urovnali dohady. Původní konec byl chudý na informace, to je prostě fakt. A těch míst na domýšlení tam bylo moc. V tom se mi ten konec taky nelíbil. Dost mi toho chybělo. Ale nikde necítím, že by byli v rozporu, nebo, že by se to popíralo... EC dost informací doplnil, udělal konec víc emotivním a já jsem spokojený. :) A zatím jsem nenarazil na argument, který bych si pro sebe uspokojivě neobhájil.

2 Sadene: Souhlas. Taky vidíš, že já a Green se neshodneme. :) A ani to vedení za ručičku nemyslim špatně! A jelikož je fakt, že z aktivní skupiny lidí jsem se svým koncospokojeným názorem v menšině, takže to asi opravdu nebyl dobře zvládnutý konec. Každopádně debata drží půl roku po vydání. To si myslím je ve světě her něco naprosto unikátního! :) BW holt ME udělali tak moc dobře a očekávání na konec byla taková, že se prostě rozladění větší skupiny fanoušků nedalo vyhnout..
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Jj udělali něco špatně. Dali tam málo informací, bůh poděkuj za EC. :) Alespoň k něčemu jste vy hateři dobří.. :) A co máš zas proti level designu? Chtěl bys namakanýho bosse místo star childa? :)
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Sadene »

Já si myslím, že kdyby kolem těch konců nebyl takový humbuk, tak by spoustě lidí ani nepřišlo, že je na nich třeba něco nepatřičného. Lidi se dají velmi lehce zmanipulovat, aby přebírali názory ostatních. Protože sami nemusí myslet. Je to jednodušší!

Já byla po dohrání hry zklamaná (on prostě jen nádech bez té omáčky okolo nebyl moc povzbuzující), ale zase se snažili a dali nám EC. V destroy endingu jsem brečela jak malá (Hackett wtf!). Takže nemůžu říct, že se mi konce líbí nebo nelíbí, jsou prostě takové jaké jsou. A já je tak beru. Nemám ohledně toho nějaké špatné emoce.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kurdt57
Praporčík
Příspěvky: 243
Registrován: úte 31. črc 2012 7:04:17
Bydliště: Praha

Re: DLC Extended Cut

Příspěvek od Kurdt57 »

Hacket wtf? :) Nechápu... Mně ta jeho řeč přišla fakt hustá, tak si nejsem jis, jestli mi zas něco neuniklo. :) Mně kápla slza u toho memorial wallu. Jsem asi cinik, ale když mi při nízkym EMS shořela celá planeta, tak mi to tak nevzalo, jako když sem viděl Tali věšet jmenovku na zeď. Jak tam všichni stáli a smutně koukali.. No síla.
Odpovědět