Dragon age 3

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlada47
Podporučík
Příspěvky: 371
Registrován: stř 06. úno 2013 20:47:52

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Vlada47 »

Sadene píše: ale je to rpg roku :cool:
Tak si vezmi, co zase v roce 2014 dohromady vyšlo... :D
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Přesně tak, těch moc rpg tenhle rok nebylo, alespoň co jsem zaregistroval... A klidně se vsadim, že EA si jednotlivý kritiky hýčká, kupuje a nejspíš to chodí jako i u filmů a pod., že si samo napíše recenzi a tu pak nechá otisknout jednotlivým médiem... Už to tak dělají celkem dlouho
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Green »

Sadene píše:Combat sytém suxx :cool:
Combat systém je v poho... rozdíl je akorát v tom, že to máš více v ruce, což mi vyhovuje víc, než jen hrát typem "kliknout a ono to něco udělá". Co se ale opravdu nepovedlo, tak ten taktický mód. Je totálně k ničemu, navíc je dost konzoloidní (štěstí, že ho prakticky nepotřebuješ). Co mi ještě hodně vadí, tak absence detailního nastavení taktik u společníku, takže hodně musíš doufat v to, že AI nebude tupá, což v normálních soubojích naštěstí není. Pokud chceš ale nějak experimentovat, tak to tě hra pošle rovnou do kytek.

Z celkového hlediska je ale boj akčnější, více se hýbeš, musíš mířit pokud hraješ za mága nebo rogunu a občas i trochu přemýšlet a využívat terén třeba na bosse. Dost dobře bych to asi přirovnal ke stylu boje v Diablu 3 (až na to, že to nejsou taková jatka). Pro mě ze všech dílů mi přijde nejzábavnější boj v DA:I, máš tam hlavně větší svobodu.
Sadene píše:Polovině lidem hra nešla spustit...
Thunderbird píše:Hra laguje...
Není úplně pravda, jediné na co byly stížnosti, tak na kolísání FPS a občasné pády hry (AC: Unity na tom bylo mnohem hůře a dodnes je). Jak jsem již zmínil, většinu chyb opravili po prvním patchi, který vyšel týden na to (hlavně problém s FPSkama), takže hra mi běží už v pohodě plynule. DA:I běží na nejnovějším Frostbite enginu, takže jestli máte 4 a více let staré PC, tak samozřejmě budete mít problémy. Taky jestli máš Warez versi, tak tu silně nedoporučuji. Ne že bych neschvaloval občasné pirátství z nouze nebo na zkoušku, ale spíš, že DA:I prolomili až po měsíci, protože používá nějaký nový DRM systém (nebo jak se jmenuje) a jeho šifrování je dost komplikované. Proto jsou asi tyto verse i na novějších strojích problematické a pokud ani neobsahují nejnovější záplaty, bude mít hold ztráty FPS nebo ti hra bude padat.

sry, ale musím si rejpnout do termínu "laggovat", protože to je čistě jen záležitost netu a ne hardweru
=D
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Tactical mode jsem viděl jen v developer gameplay před vydáním a přišlo mi to totálně k ničemu. A jak vidět, jen jsi mi to potvrdil...

Věřím, že combat je dynamičtější, už v DA2 byl, i když tam bylo spoustu jiných průserů. Hlavně mi v DA2 vadilo na combatu, že rogue už nebyl tolik o strategii. V DAO jsem hrál za rogua rád a často jsem si musel rozvrhnout jak se rozestavim, abych dával backstaby atd... V DA2 udělali z backstabů abbilitu a rogue to mlátil stejně tupě jako warrior...

DAI jsem si stáhl na zkoušku, popravdě mě Bioware a hlavně Laidlaw poslední dobou neskutečně serou a jejich práce se mi nelíbí jak vypravěčsky, tak stylizačně a ani řemeslně. Ale DAO mě bavilo natolik, že chci tu trilogii uzavřít. Ale warez se neskutečně sekal i když mám sestavu se kterou to utáhnu na ultra... Koupím si originál a budu doufat, že aspon jednou nevyhodim peníze zbytečně...

A dějově je na tom DAI jak? Jasně, je to individuální, ale jen tvůj názor. nechci nic spoilovat, jen jestli jsi spokojenej, a jestli to pokračuje v DAO nějakou vypravčskou stylizací nebo je to úplně něco novýho...?
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Green »

Thunderbird píše: A dějově je na tom DAI jak? Jasně, je to individuální, ale jen tvůj názor. nechci nic spoilovat, jen jestli jsi spokojenej, a jestli to pokračuje v DAO nějakou vypravčskou stylizací nebo je to úplně něco novýho...?
Na to, že jsem nahrál už asi tak 15 hodin ,tak nejsem ani ve čtvrtině hlavní zápletky. =D
Příběhově se mi to hodně libí. Svět je úžasný, krajina krásná a nic se tam nerecykluje jako v případě DA2, kde si byl uzavřen v jednom městě a okolí. Cestuješ defakto po celém světě a Bioware konečně naučilo tvou postavu skákat Hlavně mě ale baví ten exploring a prozkoumávání světa, protože opravdu každá lokace je velká, máš tam tunu věcí na dělání, hafo vedlejších questů a to pročesávání krajiny mi připomíná staré časy ve Skyrimu. Často i navštěvuješ lokace s předchozích dílu jako např. Redcliffe. V pozdější fázi hry snad prý i povedeš Inquizici a budeš si kralovat na svém panství a případně stínat zrádcum hlavy... a to doslova... (hail to the Game of Thrones) ale k téhle části hry jsem se ještě nedostal, jelikož teď mám hodně práce v práci x)

Systém rozhodování je trochu jiný... při volbě možnosti máš i ikonku, jakou emoci to vyvolá (třeba slza v oku, když je to něco drastického, čeho je ti líto nebo obličej s výrazem "I don't care"). Nejsou tam reputace, ale u společníků při onverzacích se objevuje, zda s tebou souhlasí hodně nebo naopak vůbec... to má pak na ně nějaký vliv při zápletce, ale zatím jsem to nijak razantně nepozoroval. Výpravění je jinak podobné jako s předchozími díly nebo Mass Effectem, hodně cutscén a občas i rozhodnutí, kde si prostě musíš vybrat jednu ze dvou možností, i když víš, že obě jsou naprd (jen ta jedna je třeba méně evil). Pak často narážím i na chytáky, kdy se snažím utvořit diplomatické řešení mezi znepřátelenými frakcemi. Hra tě tam totiž tolik nevede za ručičku, jako v případě Mass Effectu... ikdyž všeobecně platí, že běžná pravá horní odpověď býva pozitivní (ale není tomu vždycky, když máš najednou více emocionálních rozhodnutí). Co je však hlavní, při rozhovorech máš vždy tunu možností, jak odpovědět a když už nevíš co odpovědět, prostě to řekneš třeba Varrickovi, ať to vyřeší za tebe =D
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Tak to působí dobře.

S tím open worldem mi to právě TES přípomínalo nejvíc :D

A co se týče těch rozhodnutí a konverzací tak je fakt, že u ME jsi klidně mohl zavřít oči, nechat kurzor na pravou horní a jen klikat, takže je fajn, že donutili lidi trochu číst a uvažovat...

Díky, mám teď taky moře práce, ale koupím a ve volnech nic nedělání si k tomu sednu...
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Green: A za jakou třídu hraješ prosimtě? V DA2 jsem třeba vůbec nechtěl hrát za rogua i když v DAO mě to s ním bavilo. V DA2 to už nebylo ono. Tam jsem hrál zase hlavně za mága a za warriora s obouručákem, se kterýma jsem zase vůbec v DAO nehrál... A tady si právě nejsem jistej...
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

game of the year my as* :D

http://kotaku.com/months-later-dragon-a ... Socialflow" onclick="window.open(this.href);return false;

a ta "grafika" :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Green »

Sadene píše:game of the year my as* :D

http://kotaku.com/months-later-dragon-a ... Socialflow" onclick="window.open(this.href);return false;

a ta "grafika" :D
Ve Skyrimu se mi zase líbí stojící kůň ze skály, nebo když na tebe naběhne Obr, praští tě palicí, instantně tě zabije a vyletíš 10 km do nebe. =D

Bugs are everywhere
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Teda, Marek Tvrdý mi přijde, podle toho, jak jsem ho poznal osobně nebo s nim komunikoval přes internet, namistrovanej jako prase a až přehnaně diktátorskej, pokud šlo o jeho působení jako admina na tomhle fóru... Ale faktem prostě je, že i když má občas pro mě dost zcestný argumenty a pohledy na určitou věc, tak překlad odvádí dobrej a dobře vim, že koordinovat to neni nic jednoduchýho...
Teď jsem četl nějakej článek - už nevim kde konkrétně, abych nekecal, o češtině k DA:I a tam mu hrozně myli prdel ne jen ty redaktoři, ale i fanoušci v diskuzích za to, že k tomu chce vybrat peníze a že to nedělá jen z lásky a podobně... Ale v tomhle jsem s nim musel souhlasit. 400 000,- je na profi překlad prostě dost slušná cena. Že by to normálně stálo kolem milionu, možná víc, měl pravdu... A i kdyby ty peníze nechtěl jen na nutný, k překladu potřebný věci, ale i jako svůj honorář a honorář všech, co se na tom podílej, pochopil bych to a neřekl bych ani půl slova... Udělal toho už tolik a 90% lidí jen remcalo, že se jim nelíbí tohle a tamto... Asi jim nedochází, že člověk musí i vydělávat a ještě aby ne, když většina z nich jsou puberťáci, který se o nic nestaraj a všechno maj od rodičů...
Pokaždý se potom u nelokalizovaný hry stane ta úžasná věc, že všichni začnou prosit o češtinu, ale nikdo do toho neváhá dát ani korunu a naučit se anglicky nebo hrát se slovníčkem po ruce je moc práce... Tohle mě už úplně ubíjí a jen nad tim kroutim hlavou... Faktem bohužel je, že to dělaj opravdu snad úplně všichni... Skoro si začínám přát, aby ta čeština nikdy nebyla (což je možná pravděpodobný) a lidi se konečně naučili, že všechno, co chtějí, prostě má nějakou cenu...
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Krieg
Nadporučík
Příspěvky: 601
Registrován: ned 07. črc 2013 22:55:57
Bydliště: Země

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Krieg »

Na Eurogameru se konal takovej hon na Tvrdýho a v Levelu se mu pak omlouvali za špatný informace, který vypustili.
Origin, Steam, Uplay, GOG, RSC - KriegCZ
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Potřebuju poradit... Začal jsem hrát znovu DA2 kvůli savů, do DAI. Ale nechce se mi to hrát dvakrát, tak jestli někdo neví, jestli je možný abych na konci hry udělal rozhodnutí, že se přidám k templářům, hru dohrál, uložil si někam savy a pak od toho posledního savu před uložením hru z novu nahrál a dohrál za mágy... a pak ty savy použil do DAI jako zvlášť dohraný hry...?
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Green »

Krieg píše:Na Eurogameru se konal takovej hon na Tvrdýho a v Levelu se mu pak omlouvali za špatný informace, který vypustili.
Zvlášť, když je tam jeden zaujatý redaktor (Jsem myslel, že redaktoři by měli být vždy nestranní, asi jsem se zmýlil, nechť započne třetí světová, muhaha... Ehm, nechal jsem se unést asi... Je to špatné toto a trapné). A pak nemají redaktoři brát úplatky za recenze... phe je mi z toho zle, jenom co to píšu. Toto je přesně typ redaktora, který manipuluje s okolím...
Thunderbird píše:Potřebuju poradit... Začal jsem hrát znovu DA2 kvůli savů, do DAI. Ale nechce se mi to hrát dvakrát, tak jestli někdo neví, jestli je možný abych na konci hry udělal rozhodnutí, že se přidám k templářům, hru dohrál, uložil si někam savy a pak od toho posledního savu před uložením hru z novu nahrál a dohrál za mágy... a pak ty savy použil do DAI jako zvlášť dohraný hry...?
Vše si můžes změnit tady, pak si vytvoříš save a nahodíš do DA:I

https://dragonagekeep.com/en_US/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Ano, ale s "úplatky" za rencenze (ať už jsou úplatky v jakýkoliv formě), je to už všude... Film, hry, knihy hudba zrovna tak... Většinou to ani nemusí být úplatek a jen sám autor napíše recenzi a pošle jí do danýho media...

Ok díky, tak to jsem ten druhej debilní díl hrál nadarmo :)
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Thunderbird
Rotný
Příspěvky: 116
Registrován: úte 30. dub 2013 11:11:45

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Thunderbird »

Green: Tak o volnym čase se už taky vrhnu na DA:I, tak se kdyžtak ozvu s dojmama ;)
"Heart breakers & Life takers"
Uživatelský avatar
Alex
Svobodník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 11. srp 2014 15:02:23
Bydliště: Ostrava

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Alex »

Zkoušel už někdo jsi zahrát za Isabelu v multiplayeru? ;-)
Odpovědět