Dragon age 3

Svobodná sekce, která se netýká přímo hry.
Odpovědět
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Lady Grey »

Je pravda, že ať v DA uděláš cokoli, tak na tom pak v následujícím díle moc nezáleží.

Třeba: Alistair je král, ať ho králem zvolíš nebo ne, nebo ho i necháš popravit nebo umře při zabití arcidémona (viz poslední tři komisky)... stejně tak i Isabela, kterou si mohla dát Qunarijcům za uradení té knihy. Btw... ty komiksy jsou takový sranec, že to není možný.
Architekt žije, ať ho už kuchneš nebo ne.
Strážce se stane vůdcem Wardenů ve Fereldanů i přes to, že třeba prošel tím zrcadlem s Morrigan, nebo třeba se vrátil ke svému lidu nebo cestoval dál se svojí láskou... prostě je vůdcem Wardenů ať chce nebo ne.

Jinak, četla si tu poslední knihu? Tam vlastně psali, že to povstání v Kirkwalu vlastně nic neznamenalo, takže proč vlastně hrát DA2, že? :D :D
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Na Asunder se právě chystám, prý to není tak špatné jak ty předchozí dvě (četla jsem jen Ukradený trůn a to byl teda poděs...)

Oni mají velký problém v tom, že kašlou na rozhodnutí hráčů ve hře a kanonizují příběh v komiksech... ale tak na to bychom už měli být zvyklí, že lore se upravuje podle potřeby :D
Takže člověk to pak musí brát tak, že existuje samostatný univers hry, kde se můžeš "rozhodovat" s tím, že se to třeba projeví do dalšího dílu (což ovšem víme, že není stoprocentní, že) a další univers, kde si příběh dotváří sami v komiksech a knihách... což je sice strašně fajn, že nám podsunují další obsah, ale by to dělat sakra nějak konzistentně...

Proto nemůžu Dragon Age brát nikdy vážně a hledat v tom něco víc... je to jen k zabavení a "lore" beru taky s nadhledem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Hmmmm.... tak jakého interesta se asi dočkám v DA:I :P :P
Obrázek
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Lady Grey »

Sadene píše:Na Asunder se právě chystám, prý to není tak špatné jak ty předchozí dvě (četla jsem jen Ukradený trůn a to byl teda poděs...)

Oni mají velký problém v tom, že kašlou na rozhodnutí hráčů ve hře a kanonizují příběh v komiksech... ale tak na to bychom už měli být zvyklí, že lore se upravuje podle potřeby :D
Takže člověk to pak musí brát tak, že existuje samostatný univers hry, kde se můžeš "rozhodovat" s tím, že se to třeba projeví do dalšího dílu (což ovšem víme, že není stoprocentní, že) a další univers, kde si příběh dotváří sami v komiksech a knihách... což je sice strašně fajn, že nám podsunují další obsah, ale by to dělat sakra nějak konzistentně...

Proto nemůžu Dragon Age brát nikdy vážně a hledat v tom něco víc... je to jen k zabavení a "lore" beru taky s nadhledem.
Taky neberu DA nějak vážně, ale když už jsem to hrála. :D :D
Jinak ta poslední kniha není špatná, až na Lelianu, ale že by to byl nějaký zázrak (k ME sérii vyšli lepší knížky).
Co se týče těch rozhodnutí... oni prostě v DA kašlou na vše... v ME serii když si někoho zabila, něco udělala, tak to tak i zůstalo (si pamatuji, jak jsem poprvý hrála dvojku ME a furt mi od někoho chodili mail z ME1, já už si ani na některé postavy nevzpomněla). Když tam ty možnosti výběru dali, tak by je měli i dodržet a respektovat hráčová rozhodnutí...
Jinak ty poslední obrázky... mno, chlapy z ME série mám raději (Garrus, James a Kaidan by jim dali co proto). :D :D
P.S. ten Fenris je takovej chcípak, že to není možný.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Magenta
Vojín
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. čer 2013 10:20:01

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Magenta »

Já Asunder doporučuju, vážně se mi líbil, hlavně postavy (co povídám, hlavně Cole :* ).
Co se týče knížek a komiksů, tak nic tím nekanonizují. Opět budu parafrázovat Gaidera :D Co se stane v komiksech a knihách není kánon, ale stane se to, jen pokud to souhlasí s vaší verzí hry. Pokud se váš kánon liší a koliduje s událostmi knih/komiksů, tak se tyhle události nestaly vůbec nebo se staly jinak.
Já jsem naštěstí vždy měla všechny společníky živé, takže mi nějaké to "má být mrtvý" nekazí hru. :D Jen teda když po mně v DA2 vyjel Zevran, když měl být s mojí strážkyní mě trochu popudilo, ale to byl bug, za který writeři nemůžou.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Jestli tohle Gaider řekl, tak je to jen hloupá výmluva. Anebo proč píšou knížky a komiksy s příběhem, který se vlastně nestal??? Stejně jako Liara je jediný správný LI, tak tady tím zas kanonizují jiné věci, ať si říkají, co chtějí, aby zklidnili fanoušky... ;)
Jinak to vydávají jen na to, aby tahali z fanů peníze? Ale zas proč by mělo někoho zajímat zpracování, které se vlastně u něho nestalo, neshoduje se s jeho přesvědčením -> proč to číst???
Obrázek
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Lady Grey »

Sadene píše:Jestli tohle Gaider řekl, tak je to jen hloupá výmluva. Anebo proč píšou knížky a komiksy s příběhem, který se vlastně nestal??? Stejně jako Liara je jediný správný LI, tak tady tím zas kanonizují jiné věci, ať si říkají, co chtějí, aby zklidnili fanoušky... ;)
Jinak to vydávají jen na to, aby tahali z fanů peníze? Ale zas proč by mělo někoho zajímat zpracování, které se vlastně u něho nestalo, neshoduje se s jeho přesvědčením -> proč to číst???
Přesně tak... čteš mi myšlenky. :D :D
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Magenta
Vojín
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. čer 2013 10:20:01

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Magenta »

Sadene píše:Jestli tohle Gaider řekl, tak je to jen hloupá výmluva. Anebo proč píšou knížky a komiksy s příběhem, který se vlastně nestal??? Stejně jako Liara je jediný správný LI, tak tady tím zas kanonizují jiné věci, ať si říkají, co chtějí, aby zklidnili fanoušky... ;)
Jinak to vydávají jen na to, aby tahali z fanů peníze? Ale zas proč by mělo někoho zajímat zpracování, které se vlastně u něho nestalo, neshoduje se s jeho přesvědčením -> proč to číst???
Podle něj to jsou jen doplňky ke hře, které jsou tak nějak volitelné - můžeš si je přečíst, ale když ne, tak se nic nestane, a pokud budou náhodou zasahovat do hry (což podle mě Asunder bude), tak to zapojej tak, aby to pochopili i ti, co to nečetli.
Nemůžu mluvit za něj, ale myslím, že je píše, protože chce odvyprávět jisté příběhy, pro které je forma komiksu/knížky lepší. Navíc myslím, že knížky se v podstatě mohly odehrát za všech okolností (první dvě jsou před hrou a Asunder /spoiler?/ by se mohl teoreticky odehrát i bez Wynne a Shale stejně jako v ME nahrazovali mrtvé postavy, i když jisté události si nedokážu představit, tak nevím :D). Jediný velký rozkol může nastat leda tak u komiksů no.
Komiksy čtu jen pro zábavu (knížky beru víc jako dané), ale nepřikládám jim nijak moc velkou souvislost s mým kánonem. Prostě se z nich dozvím něco víc o postavách, které už znám, ale třeba v komiksu je Alistair král a můj kánon Alistair je warden (ale nedělá mi problém představit si Alistaira z jiného playthrough a je to :D ) V podstatě i tohle by se mohlo odehrát i s warden Alistairem, jen ožrala Alistair by asi nejel Marica hledat, a pak pokud Isabela je v zajetí Qunarijců by mohl být problém.
Asi záleží na lidech, jak moc jim vadí odlišný příběh od jejich kánonu. Na jednu stranu každý má ten svůj příběh, jak události proběhly, a tyhle "rozšíření" mu tu jeho představu můžou brát, na druhou stranu, pokud člověk píše příběh ze světa, kde existuje spousta možností, tak si musí zvolit jednu verzi - to je ten problém, když používá postavy, jejichž osud má víc verzí.
Uživatelský avatar
Magenta
Vojín
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. čer 2013 10:20:01

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Magenta »

Dodatek (konečně jsem našla ty jeho odpovědi)

DG:
How do any of the books or comics "solidify events to have gone a certain way"?

Wynne is alive in DA: Asunder. If she died in your game, she'll still be dead in future games... and the events of DA: Asunder will either never have happened or have happened in a different fashion. The events of the comics and novels do not dictate what occurs or has occurred in your personal game continuuity... and isn't that what you mean by "canon"?

The two prequel novels are canon-- there is nothing for them to conflict with.

And it is fine to assume that, if your particularly playthrough matches up with the events depicted in Asunder or the comics, those events occurred in the way they're portrayed and will be treated as such in future games. If your particular playthrough does not, then those events either happened differently or not at all. In a game we have the luxury of that kind of variability. In either case, you'll only see how it works once DA3 comes out.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Hmmm... vůbec bych se nebránila, kdybychom se i my ženské konečně dočkaly trochu té obnažené kůže... proč by měli vždycky těžit jenom chlapi??? Sexy démon? I'll take it!

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
dancer
Praporčík
Příspěvky: 254
Registrován: sob 05. led 2013 14:24:01
Bydliště: Pandora

Re: Dragon age 3

Příspěvek od dancer »

Mě ty démonky v DA2 vždy přišly strašně uchylne :D . Měla jsem takovej divnej pocit že si furt šahaj na kozy. Fuj :mrgreen: . Jinak démon - moc pěkné, taky bych brala :D :evil: .
Obrázek
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Ester »

tak toho bych taky brala. Přijde mi že v DA není moc polonahých chlapů :D :D
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Dragon age 3

Příspěvek od hRDLA »

Díky za Spoiler.
Bite my shiny Warden ass!
Uživatelský avatar
hRDLA
Kontraadmirál
Příspěvky: 1653
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:14:00
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti

Re: Dragon age 3

Příspěvek od hRDLA »

Já jsem DA2 ještě nehrál, chtěl jsem si to zahrát než vyjde DA3, ale co už.
Bite my shiny Warden ass!
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Lady Grey »

Ostraway píše:Ne neboj. On ti v DA2 neumře.
Hawke umřel v komiksu Dragon Age: Those Who Speak.
Tak že buď v pohodě. Jinak ten komiks se dá sehnat na Google Books, který je u nás nově zprovozněn.
Hawke že zemřel v Those who speak? To je nějaký blud, ne? O_o O_oTws ani není o Hawkem, ale o Isabele, Alistairovi a Varricovi dle toho, jak by to chtěli v Bw nejspíš. Pokud vím, tak Hawke *spoiler* "záhadně" zmizel. :|
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Lady Grey »

Ostraway píše:Ne není..
Ono to je o Isabele, Alistairovi a Varricovi, ale padne tam zmínka o jeho smrti. (Pokud jsem to tedy správně pochopil.)
Mám takový pocit, že nic takového tam není. Nic takového tu není: http://dragonage.wikia.com/wiki/Hawke" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw, můžeš sem dát prosím přesnou citaci z toho komisku, kde se píše, že má být Hawke mrtvý.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Uživatelský avatar
Magenta
Vojín
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. čer 2013 10:20:01

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Magenta »

Ostraway píše:Hlavně doufám, že BioWare to neudělá, jako v DA:O, že postava jenom stála a mlčela. To mě na tom nejvíce asi štvalo. Jsem si připadal jako hluchý. Občas taky děkuji bohu za to že Hawke je v DA 2 výřečnější. Škoda jenom, že umřel. :(
Hlavní postava v DAI bude plně nadabovaná a mělo by být přidáno i tzv. „reakční kolečko", které bude používáno v situacích, kde je třeba emocionální reakce. Teda aspoň takhle to říkali, to druhý se ještě může změnit před konečným produktem. Ale dabing je 100%.
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Nový concept art, který se objevil na twitteru s popiskem "The Old Gods will call to you, from their ancient prisons will they sing"
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
dancer
Praporčík
Příspěvky: 254
Registrován: sob 05. led 2013 14:24:01
Bydliště: Pandora

Re: Dragon age 3

Příspěvek od dancer »

Já už chci vidět něco ze hry!! Concept peknej. Ahhh........ když si představím že ještě rok a něco čekání :( x) .
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadene
Viceadmirál
Příspěvky: 2203
Registrován: pát 27. črc 2012 18:56:01
Bydliště: Captain's Cabin

Re: Dragon age 3

Příspěvek od Sadene »

Ostraway píše:Tak podle mě.. by se DEMO mohlo objevit už na BioConu ne?
A odkud víš, že nějaký BioCon bude?
Obrázek
Odpovědět