Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Znáte nějaké triky, užitečné rady nebo se chcete jen seznámit s jinými hráči? Pak jste vítáni.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

...opět jeden z mých bláznivých nápadů...začal jsem o tom přemýšlet teprve před chvilkou..jedna myšlenka střídala druhou a nakonec se z toho vyklubalo tohle. :-D Varování - nebude to krátký..:

--------------------------------------------------
Průběžný stav:

Obrázek


--------------------------------------------------

Měli byste zájem účastnit se takové menší MP soutěže? (nešlo by o klasický turnaj - vysvětlím později). Na BSN už se něco podobného, myslím, odehrálo a chtěl bych zkusit zrealizovat něco podobného tady..samozřejmě v menším měřítku. Hraje nás tu (a to mluvím jenom o tomhle fóru) docela dost..a že někdo hraje víc jednu obtížnost a někdo jinou? Nevadí...nechtěl bych to vázat třeba jenom na gold..zahrnuty budou všechny úrovně vyjma platiny..ať si nás může zahrát co nejvíc.


Bylo by to takhle:

...podle počtu zájemců bych to ještě před "zahájením" upřesnil...každopádně - vypadalo by to asi tak, že by se nehrál klasický pavouk (tzn. čtvrtfinále, semifinále apod.) ale místo toho klasický ligový systém (tabulka, předem daný počet zápasů, bodování).

- Proč?
- chtěl bych se vyhnout jedný věci..uvedu příklad: Při turnajovým systému a soubojích dvojic by se mohlo třeba stát, že: 6 týmů A-F, proti sobě budou třeba nalosovaný A vs. D. Nesmírně vyrovnaná hra a nakonec postoupí tým A. Když se ale vezmou v úvahu výsledky všech tří duelů, má D druhé nejlepší skóre ze všech..ale nepostupuje, protože ve vzájemný konfrontaci byl tým A lepší. To mi přijde jako nespravedlivý. Proto jsem se rozhodnul pro schéma ligy.

...jak by vypadaly skupiny, jak velký by byly..to bych se rozhodnul až podle toho počtu lidí. Mám takovou vizi, že by v tý ligový fázi byly dvojice a do finálovýho střetu by nastoupily dvě čtveřice, který se dají dohromady z postupujících dvojic ze skupin/skupiny.
...v tý tabulkový části by se hrálo 6 her - 2 na bronz, 2 na stříbro a 2 na zlato. V těch dvojicích.
...teď to důležitý - co by rozhodovalo? SKÓRE - tady XP. Čím vyšší, tím lepší výsledek pro tu a tu dvojici..
...další podstatná věc - NEMUSÍ být vyzvednutí! Samozřejmě, tím líp (přidává to body); ale když ne, nic se neděje..tady se dotknu posledních dvou kol - tj. dvě zlata v těch dvojicích - nevím, jestli všechny dvojice dojdou k extrakci. Ale to nevadí..určitě těch dvojic bude víc...a záleží na skóre...takže dobrej postup bude, vydržet co nejdýl a zabít toho co nejvíc. Čím víc zabití, tím víc bodů. Vyzvednutí je téměř ideální případ.
...poněvadž jde o skóre, bude na týmech, jak dobře se jim podaří podojit vlny 3,6,10, kdy se po dobu úkolů spawnuje nekonečně mnoho nepřátel. Využít toho, že časový omezení není a čas nehraje roli.
...těsně před startem hracích dní vyhlásím kombinace (třeba Hydra/Cerberus) který budou stejný pro celou skupinu. Dvojice budou mít čas na to, aby se pokusily o nejlepší skóre a to mi potom poslaly.

Hrací dny
...pátek, sobota, neděle (pátek proto..protože o víkendu někdo může bejt nedostupnej + než by se tohle rozběhlo, tak bude brzo jaro - teplo - možná budete jezdit pryč na víkendy). Ve čtvrtek večer/v noci ze čtvrtka na pátek vyhlásím ty kombinace a podle těch se ten víkend v rámci skupiny pojede. Když bude víc skupin, dostane druhá grupa jiný kombo. Nejpozději v neděli ve 23:59 mi potom pošlete screen toho konečnýho scoreboardu po ukončení mise.

...když by někdo nemohl nastoupit..je povoleno zlanařit jednoho náhradníka..ten se ale nesmí účastnit soutěže v jiný dvojici. Každá dvojice by tohle mohla udělat jenom jednou.

----
Malá ukázka + popis
----

4 týmy A, B, C, D

http://www.ulozto.cz/xGKVBWd/ukazka-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


...v prvním, bronzovým kole byly podmínky White - Cerberus. Tým A měl nejlepší skóre, druhý byl tým C apod. Proběhlo už druhé kolo na bronzu a jedno na stříbru.
...podmínky druhého kola na stříbru zatím nebyly vyhlášeny
...bodování - jsou 4 týmy, takže 1. tým má 4 body, druhý 3, třetí 2 atd. Tohle by odpovídalo konečnýmu počtu týmů.
...po odehrání všech 6 kol by finále hrály první dvě dvojice



----
- samozřejmě - kdyby jsme do toho šli, zpracoval bych to určitě o něco líp..tohle je jenom pro ilustraci...

Ještě pár slov k popisu:
...hrálo by se každý týden - hrací dny by byly pátek, sobota, neděle atd.
...u bronzových her by vedle parametrů hry byla stanovená třída, se kterou musí dvojice hrát. Později už je volba postavy jedno.


NĚKTEŘÍ NEMAJÍ PROBLÉM S ODSÓLOVÁNÍM TŘEBA STŘÍBRA - ale tady by tohle šlo stranou. Jasně, jsou možná mezi námi tací, kteří jsou schopni sólovat bronz klidně i třeba nohama, zubama, poslepu..ale tady by nešlo primárně o úspěšnej konec mise. Zisk co nejvíce bodů. Všichni tady mají stejný podmínky, je jenom na nich, jak to uchopí a klidně se může stát, že na nižší úrovni dvojici zkušených Lone Wolfů podle skóre "rozdrtí" bronzoví hráči. A bude to zcela legitimní.

...finále bude na zlatě + dvojice se spojí a nastoupí čtyřky. Jak? To vymyslím a brzo sdělím...


Moje požadavky na účastníky:
...během hracích víkendů budu potřebovat ten screenshot podle podmínek zápasu, které stanovím před začátkem hraní..
...hlavně to moc neprožívejte.. :-)

TAKHLE JE TO U ONLINE "MĚŘENÍ SIL" ASI VŽDYCKY..SPOLÉHÁM NA FÉROVOST A POCTIVOST. TO JE ZÁSADNÍ! ŽÁDNÝ PHOTOSHOP!!

Uvidíme, jestli se k tomu vůbec dopracujeme, ale v tuto chvíli nevylučuju možnost nějaké věcné ceny pro eventuálního vítěze. Později informuji zvědavce. :-D

EDIT - 24. 2. 2013 - možnost pro dvojice podávat přihlášky prodloužena do 10. března.

EDIT 2 - 24. 2. 2013 -

"Stručná" verze:

- o víkendu se hraje. Během čtvrtka se dohodnou podmínky pro soutěžní zápasy.
- od pátku do neděle se dvojice snaží proti domluvené mapě a nepříteli nasbírat co nejvyšší skóre (XP). Počet pokusů není během víkendu omezen, je to na vás, kolikrát to zkusíte.
- v neděli večer mi každá dvojice pošle screen s nejvyšším skóre.

- systém hry: liga, 6 kol. první dva zápasy budou na bronzu, druhé dva na stříbru a třetí dva na zlatě.
- po 6 kolech postoupí prvních x týmů do "finále", kde se dají dohromady a vytvoří čtveřice. Finále bude na zlatě a bude probíhat stejným způsobem, jako předchozí kola.

- žádná dvojice nevypadává, všechny hrají šestikolovou základní část.
- bodování - podle výše skóre a počtu týmů: Příklad: 6 týmů - První místo 6b, poslední 1b.. při 8 dvojicích - První místo 8b, poslední 1b atd.


EDIT 3 - 24. 3. 2013

Finále bude vypadat jinak. Úplně první idea byla spájení se do čtyřek..a to teď bude možný provést. Takže...

Do "finále" postoupí první 4 dvojice a na poslední zápas (ten bude na platině) se spojí 1. postupující a 3. postupující dvojice do jednoho týmu. Druhý tým vytvoří 2. a 4. dvojice. Rozhodující bude, jako v celé soutěži, skóre.


EDIT 4 - 31. 3. 2013

Poradím vám...zkuste si aspoň něco nahrát už v pátek...třeba to nebude ideální - ale kdyby se náhodou v neděli objevily nějaký technický problémy, tak ať máte v ruce aspoň něco a já potom od příštího kola (teď jsem hodnej) nemusím bodovat nulou. Klidně jenom skóre jednoho z té dvojice - mizerný sólo..sice s tím první asi nebudete, ale stačí to.


-----
...uff...tak co myslíte..je to dobrej nápad..nebo blbej nápad..nebo jakej je to nápad? :-)


P.S.: Pokud bude dostatečnej zájem, tak..uzávěrka přihlášek hráčů bude cca v druhý půlce února - ještě oznámím. Z přihlášenejch hráčů se sestaví dvojice pro skupinovou fázi..tady je mi jedno, jak..domluvte se s přihlášenejma a nějak se spárujte..hlavně ať s tim ten druhej souhlasí.

..pro dotazy jsem samozřejmě k dispozici..
Naposledy upravil(a) Honzaleco dne pon 22. dub 2013 0:23:58, celkem upraveno 17 x.
Uživatelský avatar
Ashley-Sheppard
Kapitán
Příspěvky: 1130
Registrován: pát 27. črc 2012 17:55:24
Bydliště: somewhere in space :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Ashley-Sheppard »

jako nápad fajn, ale zůstanu u klasického hraní MP :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

Jsem pro a počítej semnou.
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

ja sem pro jen by to chtelo sestavit tymy tak aby tam byl jedne slabsi a jedne silnejsi, pac kdyz budou v tymu dva silni tak to prevalcujou ...
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

..ne nutně..jde tu o skóre, ne o rychlost...a taky...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... html&gid=0" onclick="window.open(this.href);return false;

..množství bodů, podle kterých se nepřátelé spawnujou, je na každou vlnu stejný..jde o to ničit je ne rychle, ale efektivně..a podojit vlny s úkolama..skill by tady nějakou roli asi hrál..ale menší, než kdyby se hrálo třeba na čas.
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

...tak jsme zkusili bronz ve dvou..první pokus o něco takového..a nedopadlo to špatně...vlastně...máme medaili za přežití "jenom" pěti vln, ne deseti...bodů by bylo víc...kdybych se nenechal chytře sundat hned první salvou, kterou na mě ti brouci vypálili.. :-D
Ať žije umírání v první vlně!! :-D :-D

Obrázek

192168.

Uznávám, asi to mohlo vyjít líp.

Není to těžké..s průbojnou municí III nepřátelé padali jako mouchy...víc jsem se "strachoval" o konečnou velikost skóre a o to, abych se držel strategie, kterou jsme si domluvili...:

Nechat úkoly až na poslední chvíli. To znamená - druhej balíček/pizzu položit těsně vedle přistávací zóny a během posledních 10ti sekund to tam dotáhnout. Eskortovat kouli tak 5m před zónu a úplně ke konci to dodělat. Zařízení - aktivovat 3 a nechat poslední na posledních <20 sekund.
Atd. atd. atd. - a mezitím likvidovat, ničit, střílet. :-)
Co jsem taky dělal..chtěl jsem hlavně cenné medaile..takže jsem se snažil zabíjet protivníky nejdřív jenom samopalem a když jsem dosáhl zlaté samopalové medaile, tak jsem jako "finisher" používal Přetížení. :-) A podařilo se mi jenom jednou přetáhnout nepřítele přes kryt..kdybych na to myslel, tak se tu taky dají nahrabat nějaké body...podtrženo a sečteno - hranice 200k ve dvojici rozhodně není nereálná..

...opravdu...je to vlastně brnkačka. A hracích dnů by na jedno kolo bylo víc, takže vždycky je možné zkoušet znovu...pak vybrat a odeslat ten nejlepší výsledek... :-)

...nápad je to poměrně čerstvý..ale můžu slíbit, že se účastním taky...teď jsem se sice trochu zapotil (to taky bude tím, že mi tu jede topení skoro naplno...ach jo...), ale bylo to zajímavý. Přidám se ke komukoliv, stačí se mi ozvat..všichni by měli dobrou šanci...
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no s slusnym partakem podle me neni problem dat 400k skore, desne zalezi na vyberu charu a obtiznosti a podle me kombo biotik + vanguard je asi nejdestruktivnejsi pokud dokazou spolupracovat. Vyzkouseno vcera s pug grupou kdy sem hral huntresku a chytl sem gethy ( i tak s agresivnim hranim nebyl problem dat pres 100k) a povesil se na me novaguard zatimco ja sem nahzel DC + warp na vsechno co se pohlo tak novaguardo to totalne rezel cahrge , BE, nova a strochou stesti dalsi BE
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od qqy »

Myslím, že 400k na bronzu je nereálné. Přece jenom, není tam moc nepřátel a i u 3.,6. a 10. vlny jsem někdy pobíhal po mapě a hledal je.
Každopádně, měl jsem Destroyera, dávalo mi to 4 granáty na bednu, takže potom jsem tam už jenom víceméně vrhal granáty, kdybych měl třeba Demolisherku, mám 75 tech killů.
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

hmm tak ja taky nemluvil o bronzu ale o vyssich ligach :-)
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od qqy »

Tak to potom jo. Těch 400 000 by možná šlo dát i na Silveru.
Já tak před týdnem hrál public game a dali jsme okolo 498k na goldu, takže u goldu by nebylo nereálné dát 600 -700k.

Jo a tady je video s platinou, kde týpci dali 1M bodů.
http://www.youtube.com/watch?v=u0L83b59vQs" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

no ja mam rekord zatim na gold s AV 200k+ vs cerberus
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od qqy »

Mám dojem, že jsem dal nějak 200k nebo kolik, možná víc, už si nepamatuju, s Geth Trooperem, ještě jak se Acolyte nemusela nabíjet, a navíc mě tam podporovali parťáci, chodili se mnou a dělali mi support (docela ojedinělé na PUG).

Každopádně, jsme trochu OT, doporučuju na takové plkání o MP založit speciální topic, na pokec o MP obecně, jinak nás sežeře Green.
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

Jenom to bumpnu vejš.. :-)


Ehm. Co na to říkáte?

Nastoupily by teda dvojice (ve zlatém finále by pak úspěšné týmy vytvořily plnohodnotné čtveřice) a ty by se snažily o co nejvyšší skóre - tady se to rovná dosaženým XP bodům. Složení zápasů 2x bronz, 2x stříbro a 2x zlato - zastoupeny jsou všechny úrovně kromě platiny, takže klidně můžou uspět i méně "zkušení" hráči.

Hrací dny během víkendů - v pátek, v sobotu a v neděli. Ve čtvrtek v noci vyhlásím kde a proti komu se ten víkend bude hrát. Dodatečná úprava: Aby měl můj tým stejné podmínky s ostatními, bude po celý čtvrtek (tj. vždy den před zahájením) možnost, ať účastníci napíšou, co přesně z podmínky by si přáli. Podle parametrů, který budou nejvíckrát zmíněný, se ten víkend bude hrát

Teď k těm dvojicím. Byla tu možnost, aby všichni zájemci byli pohromadě a v rámci tý hromady nějak utvořili dvojice. Rozhodl jsem se pro jinou variantu - ať se lidi domluví, s kým chtějí...nebudu vytvářet žádné pitomosti jako nutit někoho, aby si do týmu musel někoho vybrat..ne. Stačí, když někdo řekne něco jako: "Já a kámoš (nick parťáka) si chceme zahrát a vytvoříme tým." Od tý chvíle s váma budu počítat. Může to být klidně Chuck Norris, je mi to jedno.


Názvy týmů. Každá dvojice ať si vymyslí nějaký jméno, pod kterým bude hrát..bude to možná lepší, než kdybych pokaždý vypisoval do tabulky všechny nicky.

Pro tuto chvíli je nejdůležitější, aby se našel dostatek týmů. Zbytek (tabulky atd.) nechte na mně. Jako datum uzávěrky přihlášek týmů bych pro začátek stanovil konec posledního únorovýho víkendu (23:59 v neděli 24. 2.) s tím, že v ideálním případě bychom to už příští víkend mohli spustit. Několik dní před začátkem bych ještě představil, jak by to podle mě mohlo probíhat.

...já jsem prozatím volnej, tzn. kdokoliv mě bude chtít do dvojice, stačí se ozvat.
Uživatelský avatar
ChipsonatorRodriguez
Rotný
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06. led 2013 12:05:18

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od ChipsonatorRodriguez »

Honzaleco píše:Jenom to bumpnu vejš.. :-)


Ehm. Co na to říkáte?

Nastoupily by teda dvojice (ve zlatém finále by pak úspěšné týmy vytvořily plnohodnotné čtveřice) a ty by se snažily o co nejvyšší skóre - tady se to rovná dosaženým XP bodům. Složení zápasů 2x bronz, 2x stříbro a 2x zlato - zastoupeny jsou všechny úrovně kromě platiny, takže klidně můžou uspět i méně "zkušení" hráči.

Hrací dny během víkendů - v pátek, v sobotu a v neděli. Ve čtvrtek v noci vyhlásím kde a proti komu se ten víkend bude hrát. Dodatečná úprava: Aby měl můj tým stejné podmínky s ostatními, bude po celý čtvrtek (tj. vždy den před zahájením) možnost, ať účastníci napíšou, co přesně z podmínky by si přáli. Podle parametrů, který budou nejvíckrát zmíněný, se ten víkend bude hrát

Teď k těm dvojicím. Byla tu možnost, aby všichni zájemci byli pohromadě a v rámci tý hromady nějak utvořili dvojice. Rozhodl jsem se pro jinou variantu - ať se lidi domluví, s kým chtějí...nebudu vytvářet žádné pitomosti jako nutit někoho, aby si do týmu musel někoho vybrat..ne. Stačí, když někdo řekne něco jako: "Já a kámoš (nick parťáka) si chceme zahrát a vytvoříme tým." Od tý chvíle s váma budu počítat. Může to být klidně Chuck Norris, je mi to jedno.


Názvy týmů. Každá dvojice ať si vymyslí nějaký jméno, pod kterým bude hrát..bude to možná lepší, než kdybych pokaždý vypisoval do tabulky všechny nicky.

Pro tuto chvíli je nejdůležitější, aby se našel dostatek týmů. Zbytek (tabulky atd.) nechte na mně. Jako datum uzávěrky přihlášek týmů bych pro začátek stanovil konec posledního únorovýho víkendu (23:59 v neděli 24. 2.) s tím, že v ideálním případě bychom to už příští víkend mohli spustit. Několik dní před začátkem bych ještě představil, jak by to podle mě mohlo probíhat.

...já jsem prozatím volnej, tzn. kdokoliv mě bude chtít do dvojice, stačí se ozvat.
Okey jdu do toho :D Můj nick na originu máš a jdu do toho z kámošem, jeho nick Sahmen a název týmu Aliens :D
"Just like old times"
"We'll bang, ok?
Uživatelský avatar
qqy
Podporučík
Příspěvky: 385
Registrován: pon 14. led 2013 4:44:42

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od qqy »

Kdo mě chce v týmu???
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

Chip: Ok, počítám s váma...máme první tým. Kdo bude další? :-)
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

Ashley-Sheppard píše:jako nápad fajn, ale zůstanu u klasického hraní MP :)

c'mon božská preci by Jsi nas nepripravila o moznost nechat te vyhrat =*
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

Sestavil jsem takovej souhrn otázek a odpovědí, který by měly pomoct objasnit můj plán.
Pro začátek...čistě pro pobavení...
- "Photoshop rulez, vitezstvi je jiste. :D"
- "Stačí malování."

...a teď vážně...

Q: Nebude ten gold odrazovat slabší hráče?
A: To je možný, ale není k tomu důvod. Pořád je tam bronz a stříbro a všechno je rovnoměrně vyvážený -> dobrý výsledky se dají nahrabat i jinde, než na zlatě...
-----
Q: To skóre ze zápasů se budou sčítat?
A: Nikoliv, po každým kole budou přidělený body a další runda se jede nanovo...to by bylo celkem na prd, protože gold by hrál velkou roli - tam získáš víc bodů a tak moc nevadí, když se třeba jednou nepovede bronz...
-----
Q: Takže každý zápas by obsahoval 2x bronze, 2x silver a 2x gold?
A: 1. víkend - bronz, 2. víkend taky, pak 2 víkendy stříbro a poslední 2 víkendy by se zápasy hrály na zlatě. A potom jako ve fotbale - po každým kole se rozdají body...
-----
Q: Nebylo by lepší, kdyby ve skupinách byl jenom bronz a silver a třeba až finále by bylo na goldu? Protože na tom goldu by sis mohl nahrabat plno bodů a druhej tým, který by obsahoval slabší hráče by se na bronzu a silveru mohl třeba přetrhnout a stejně by mu to nemuselo stačit.
A: Zápasy na zlatě budou mít stejnou váhu jako ty na bronzu a na stříbru. Když jeden tým dosáhne dobrýho skóre na bronzu a třeba i na silveru, tak na goldu už potom může zahrát hůř..a stejně mu to bude v pohodě stačit... Zkusím vysvětlit: zkrácená verze - hrajou 4 týmy, jsou 3 zápasy - 1x bronz, 1x silver a 1x gold. Za "vítězství" jsou 4 body, za 2. místo 3 atd. Tým D bude mít nejlepší výsledek v bronzovým kole a druhej ve stříbrným. Má teď 7 bodů a i kdyby na zlatu skončil poslední, bude mít 8 bodů. Maximum je 12b. Ještě dodám, že se skóre 8 bodů by tým měl reálnou šanci na vítězství, mohl by skončit v nejhorším případě druhej ze čtyř.
-----
Q: Zvládnout zlatý zápas jen ve dvou nemusí být lehké...dá se v tom případě s jistotou uspět?
A: Přiznávám, nedá. Tady se nejspíš několikrát stane, že dvojice se k vyzvednutí prostě nedostane. Ale důležitý je si uvědomit, že s tím se budou muset popasovat všechny dvojice. Takže se to nejspíš stane i někomu jinýmu. Rozhoduje tu skóre - a není podmínkou úspěšný splnění mise. Skóre s šancí na dobrý bodový ohodnocení klidně může bejt i bez vyzvednutí. Pak je tu samozřejmě tahle možnost: při výběru zápasovejch podmínek mně ukecejte, aby se hrálo proti gethům. Vezměte si Battlemastera a budete to mít ulehčený.. ;-)
-----
Q: Kolik bodů se dostane za výhru?
A: Bodování bude podle počtu týmů. Když bude 6 týmů, tak nejvyšší skóre dostane 6 bodů a nejnižší 1. Když 8 týmů, tak nejvyšší 8 a nejnižší 1. Etc.
-----
Q: Myslel jsem, že vždycky budou v rámci skupiny duely. Tým co vyhraje nad tím druhým, dostane body a poražený prd.
A: Tak by to bylo zase jako ve fotbalové lize...no, to by byl jeden způsob. Není špatnej - ten, co navrhuju já, je podobnej. V mým systému ale budou vlastně každý kolo soutěžit všichni proti všem. Kdyby byly duely, tak..no..nějaký týmy budou asi o něco silnější a nějaký slabší. Tomu se nevyhneme. Já chci stejně tyhle rozdíly pokud možno co nejvíc smazat. Takhle by se slabší hráči mohli v nějakém kole přestat snažit, protože by usoudili, že je to stejně zbytečný - kdyby třeba věděli, že v tomhle duelu nastupujou proti hráčům, kteří by možná mohli bejt lepší...
-----
Q: Bude nějaká podmínka, jaký třídy a postavy si máme vzít na jednotlivý kola?
A: Jenom u prvních dvou zápasů (bronzové hry) bude vedle podmínek zápasu stejným způsobem vybrána i třída (nikoli konkrétní postava), se kterou se musí o víkendu hrát. Stříbrný a zlatý kola už budou bez omezení, co se týče postav. Pak už je jenom a jenom na vás, s čím budete hrát. S čím se vám hraje nejlíp. Whatever floats your boat. Dodatek: Gear a jednorázové vybavení je povoleno ve všech kolech.
-----
Doslov: Hrálo by se o víkendech...takže se do toho nebude motat zaměstnání, různý pracovní povinnosti..a snad nehrozí, že by tady vzniknul nějakej časovej pres.
Uživatelský avatar
Swen von Walhallion
Komandér
Příspěvky: 984
Registrován: pon 14. led 2013 8:18:59
Bydliště: Zwittau
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Swen von Walhallion »

mas tam chybu misto Q tam ma bejt QQY
Obrázek
You can fight like a Krogan, run like a leopard - but you'll never be better than Commander Shepard!
Uživatelský avatar
Honzaleco
Kapitán
Příspěvky: 1147
Registrován: sob 05. led 2013 12:36:48

Re: Tak mě napadlo... (nápad na MP "soutěž")

Příspěvek od Honzaleco »

To mělo bejt tajný, kdo se na to ptal. :-D *sigh* Teď už to ví všichni..

:-) Ale takhle je to vlastně taky správně.
Odpovědět