DLC Citadel (Spoilery)

Dokončili jste hru a chcete si popovídat o příběhu? Zde můžete.
Odpovědět
Ristoro
Desátník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 01. úno 2013 12:47:37

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ristoro »

orion- Mám takový pocit, že nejde. Taky jsem to pustil snad 10x a ani jedna výhra. Vorchové jsou prostě mistři v podvodu :D. Ale na ruletě se mi daří. Už 2x jsem za sebou trefil číslo.
This is my favourite forum on the internet!
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Alfajk »

chci se zeptat ohledne tohoto dlc...jeste jsem ho nehral,nechavam si ho na leto,az nebudu mit co delat (navic jeste neni hotova cestina)

kdy je nejlepsi "zacit" toto dlc ? u vetsiny dlc,treba leviathan,omega etc je uplne jedno kdy zacnete,dlc proste projdete v kuse a tim je odehrany,ale co jsem tak koukal na tohle dlc Citadel,je hodne rozsahly a je tam hromada postav do kterych zasahujou dalsi jiny udalosti ME3,takze kdy se vyplati nejvic "zacit hrat" tohle dlc? jde me o to,ze treba mordin umre na tuchance a ja ho potom nebudu mit v dlc citadel na pokec,kdyz tohle dlc pujdu hrat tesne pred koncem hry,nerad bych se pripravil o nejaky hlasky nebo content
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Lady Grey »

Tak jestli Mordina na Tuchance nezachráníš, tak v Citadele nebude, protože ta se dá hrát až od mise po převratu od Cerbera.
Ale jestli tam chceš všechny postavy, tak je to dobré hrát po Horizontě, kdy tam budeš mít i Mirandu. Důležité je taky splnit boční úkoly jako zachránit ex vědce Cerbera nebo akademii, aby si tam měl Jack nebo Jacoba. Ale třeba Thane, Mordin nebo Legion tam nebudou, protože u nich je smrt jistá.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Alfajk »

sakra sakra,toho jsem se bal,doufal jsem ze to bude "vsechno pristupny" v nejakym urcitym bode,kdy jsou vsichni nazivu,abych si s nima hodil jeste posledni zaverecnej pokec,kterou ze misi "prevrat cerbera " myslis ? podle http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_3_Guide" onclick="window.open(this.href);return false;
asi to udelam po ty misi http://masseffect.wikia.com/wiki/Priority:_Horizon" onclick="window.open(this.href);return false; coz je tesne pred koncem hry,vlastne posledni "checkpoint" mise

predpokladam ze mordina nejde zachranit jinak,nez zabitim wrexe v ME1,zejo ?


jsem po shlednuti nejakejch videii na tohle dlc premejslel...me to prijde,jako kdyby se cela hra mela puvodne odehravat uplne jinak a tohle dlc melo bejt jako uplne posledni rozluckovy dlc po zniceni reaperu jako ukonceni cely trilogie,tzn ze konec mel bejt puvodne uplne jinej...ale to je asi moc "pritazeny za vlasy"...
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ester »

hm zabitím wrexe to by znamenalo že tam zase wrex neni...
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Lady Grey »

Po téhle misi http://masseffect.wikia.com/wiki/Priori ... Citadel_II" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale mám takový pocit, že tam Mordin nebude v tom DLC Citadela i když zabiješ Wrexe v prvním díle. On ti pošle e-mail, že na něčem pracuje. Ale ostatní potkáš, až teda ještě na toho Legiona a Thana.

Máš to takhle:
Určitě potkáš Garra, Tali (samozřejmě pokud přežije misi na Ranochu), Jamese, Liaru, Javika, EDI, Jokera, Corteze a Samantu.
Kaidana/Ashley - podle toho, kdo přežil Vimir a jestli si po tom převratu je vzal na loď jako člena posádky nebo jestli si je třeba nezastřelil... jinak když ne, stále ti můžou pomoct v té aréně, ale budeš pro ně muset koupit licenci.
Jack - bude k dispozici po záchraně Grissomové akademie, kdy ji zachráníš.
Jacob - po misi, kde zachraňuješ ex vědce Cerbera.
Grunt - po misi s rachni, kdy ti musí Grunt samozřejmě přežít.
Samara - po misi v klášteře Ardath - Jarkshi (nebo jak se to píše, však mi rozumíš), kdy ji zabráníš v sebevraždě.
Miranda - po misi na Horizontu, kdy ti ji taky musí přežít (tj. pokecat si s ní 3krát na Citadele, dát ji přístup k datům Aliance a pokud si s ní byl romance v 2. díle, tak ji nedat košem v ME3).
Kasumi a Zaeed - po misích s nimi spjatými na Citadele.
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Alfajk »

Lady Grey píše:Po téhle misi http://masseffect.wikia.com/wiki/Priori ... Citadel_II" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale mám takový pocit, že tam Mordin nebude v tom DLC Citadela i když zabiješ Wrexe v prvním díle. On ti pošle e-mail, že na něčem pracuje. Ale ostatní potkáš, až teda ještě na toho Legiona a Thana.


Miranda - po misi na Horizontu, kdy ti ji taky musí přežít (tj. pokecat si s ní 3krát na Citadele, dát ji přístup k datům Aliance a pokud si s ní byl romance v 2. díle, tak ji nedat košem v ME3).
vzhledem k ty mirande to vychazi tak,ze citadel DLC zacnu az po misi http://masseffect.wikia.com/wiki/Priority:_Horizon" onclick="window.open(this.href);return false; ,abych ji tam mel

no a jeste tu mirandu se ptam i zde http://masseffectcz.com/forum/viewtopic ... 8142#p8142" onclick="window.open(this.href);return false; zatim jsem s ni mel vzdycky LI v ME2(protoze jina LI v ME2 se me nelibi) a v ME3 jsem z toho nejak vybruslil,ze to prezila a zaroven jsem nepotvrdil zadnej vztah a zustal s liarou,jak na to ? co presne zvolit? vzdycky jsem byl potom v nejistote az do ty mise na horizonu,kde me v prvnim gameplay umrela :((
Uživatelský avatar
Green
Admin
Příspěvky: 884
Registrován: stř 25. črc 2012 18:41:54
Bydliště: Orbita Pluta
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Green »

1. Neměj v ME1 žádný vztah.
2. Měj romanci jen s Mirandou v ME2 a udělej s ní Loaylity Mission.
3. Potvrď Mirandě, že máš furt o ní zájem v ME3. Ve všem ji informuj v průběhu hry a v diskuzi na Citadele ji řekni o KaiLengovi a pošli ji Alianční Intel, taky ji zpřístupni některe informace v terminálu specter. Poté by měla přežít. (Upřímně, musí být velmi emoční, když máš s ní LI a ona ti vlastně během prvního hraní umře, ta scéna mi děsně připomněla Titatnik.)

P.S.
Ještě doporučím si jednotlivé konverzace s kolegy číst, např. aby si zběsile nedával furt pragon odpovědi, aniž by sis přesně uvědomil, kam se konverzace bude ubírat a nedosáhl tak nechtěné romanci. V ME3 ti většina odpovědí s posadkou přidává čistou reputaci, nikoliv renegade/paragon body.

Pokud se ti nechce hrát vše odzačátku, použij prográmek "Gibbed Save Editor" (někde tu na foru je, použij hledáček) a tam už si stačí zakříškovat jednotlivé události a ono ti to vytvoří ultimatní save do hry.
Obrázek
Pro zájemce o Star Citizen - bonusový link pro ingame kredity!
https://robertsspaceindustries.com/enli ... -TQ5W-KP3R" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfajk
Desátník
Příspěvky: 83
Registrován: pon 08. dub 2013 20:23:59

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Alfajk »

Green píše: P.S.
Ještě doporučím si jednotlivé konverzace s kolegy číst, např. aby si zběsile nedával furt pragon odpovědi, aniž by sis přesně uvědomil, kam se konverzace bude ubírat a nedosáhl tak nechtěné romanci. V ME3 ti většina odpovědí s posadkou přidává čistou reputaci, nikoliv renegade/paragon body.
na to uz si davam pozor,jednou jsem omylem sbalil Corteze na citadele,bohudik ze si to ukladam kazdejch 5 minut na nekolik savu jako zalohu... :D

a ta "cista reputace" je vlastne co ? ma to takovou tu pul renegade/pul paragon ikonu ale nikde neni videt kolik ze ji vlastne mam a ani k cemu je

a ten gibbed editor funguje jak? jedinej "funkcni" co jsem nasel,byl pro ME2, editor savu pro ME1 neexistuje,takze jediny co zbejva je otevrit si save ME1 jako importovanej do ME2 a nasledne ho editovat jako save ME2,ale u toho editoru je napsany,ze se s tim musi vselijak sachovat,aby to vzalo zmeny provedeny v udajich ME1 do ME2 a nejak jsem to z toho nepochopil,pisou tam cosi o tom,ze je nutny celej ten save nejak znovu nahrat,v nastaveni prepnout ze je hra dohrana a znovu ho reloadnout jako novou hru ME2 ale playthrough 2...moc komplikovany...nebo to jde i jinak?

me se treba v ME1 nechce plnit vedlejsi ukoly s Makem,to uz bych asi nevydrzel :$
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ester »

jak se můžu sejít s těma ostatníma, když mi posílaj maily - s garrusem se sejdu v baru, s ashley taky a s traynorovou u her, ale třeba s jamesem nebo mirandou? oni mi pošlou vzkaz, že se se mnou chtěj sejít, až zase budu v tom bytě, ale nikde je tam nemůžu najít a nejde jim ani poslat zpráva.
Bug nebo mám někam speciálně zajít? dík
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
Ludo
Svobodník
Příspěvky: 43
Registrován: pát 01. úno 2013 23:05:33

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ludo »

V byte im zavolat z nejakeho terminalu
Uživatelský avatar
viiitezslav
Desátník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 21. led 2013 10:51:52

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od viiitezslav »

Ty rozhovory se odemykají postupně, i když jsi Citadelu hrála těsně před Cronosem. Prostě absolvuj ty rozhovory, které jsou dostupné. Sám jsem hrál se savem, kde mám LI Mirandu a ten její rozhovor v kasinu se odemkl až jako úplně poslední, když už jsem si myslel, že to je nějaký bug.
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ester »

takže jsem absolvovala ty rozhovory, co jsem tam měla, no a pak jsem uspořádala tu party - jsou ještě nějaký rozhovory po ní?
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
viiitezslav
Desátník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 21. led 2013 10:51:52

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od viiitezslav »

Ty rozhovory by měly být na té párty tuším nezávislé. Takže prostě pokud už nemáš žádné zprávy a nikdo na tebe nikde nečeká, tak už by nic být nemělo. Případně ještě můžeš zkusit párkrát se vrátit na Normandii a zpátky do bytu.
Uživatelský avatar
Ester
Praporčík
Příspěvky: 296
Registrován: úte 12. bře 2013 0:41:19
Bydliště: Esterprase
Kontaktovat uživatele:

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Ester »

Dík :)

no jinak byteček pěknej... ale nechtěla bych v něm bydlet. zaprvý, moc velký :D hodně koupelen a haj*zlíků, připomíná mi to vilu, kam jsem chodila uklízet. A halvně... žádný okna! (na citadele, ne v tý vile) takže taková hrobka... daleko víc se mi líbí byteček Liary na Illiu :)
Kdo je tím strašlivým vetřelcem, co tak náhle se vetřel sem?
Uživatelský avatar
Asura-CZech
Svobodník
Příspěvky: 46
Registrován: pon 21. led 2013 19:43:42

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Asura-CZech »

Tak už sem si konečně udělal čas si zahrát Citadel a musím říct že nej scény byli Joker u baru It's Joking Time mě totálně rozsekalo
http://www.youtube.com/watch?v=mBmzgK5uxso" onclick="window.open(this.href);return false;
a pak Gruntuv příběh
http://www.youtube.com/watch?v=oDmSY_58b00" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostě tohle nemá chybu škoda že celej ME neměl víc takových momentu i když to je možná dobře protože díky tomu je cellý DLC tak dobrý :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hany
Poručík
Příspěvky: 499
Registrován: pát 25. led 2013 12:08:42
Bydliště: kdesi u Olomouce / v Brně

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Hany »

Tak jsem se dostal k tomuhle DLC a nějak se mi to nezdá :/ prostě to začnu hrát před misí, kdy mám zaútočit na Cerberus a všechny vedlejší úkoly mám splněný ale prostě neodemklo se mi všechno O_o třeba Joking time, jsem tam vůbec neměl :/ stejně tak Wrexův sáček s ledem, v mailech nic nemám a když si dám mapku oblasi, tak se mi na ní taky nikdo neoznačí :( jo a ještě, jak mám vyšetřit podivné chování simulátoru? + jak mám najít při párty Tali na záchodě? prostě furt všude chodím, nevynechávám rozhovory, ale abych ji našel na záchodě? to nic... nejlepší na tom je, že ráno na to tetování odkazuje :D jo a taky vám Grunt ve sprše působí potíže se zvukem? :D nebo sem jedinej? :D ...ale přesto všechno jsem si to užil... (párty hned 2x za sebou, kvůli Tali, které se prostě nechělo na ten záchod)

a hned potom, jsem poprvé dokončil ME3 ...musím říct, že to působilo docela šíleně :| furt jsem si pamatoval ty hlášky u kterých sem musel pozastavovat boj v archivech pač jsem to fakt nedával... (jako by nestačili ti blboni, co používali nadměrné množství granátů a stejně se jejich průměrná délka činnosti na bojišti zkracovala :D ) no a potom, najednou základna Cerbera + pěkně využité levé tlačítko na Kai Lenga... (což mi připomíná: takhle moc jsem za celou dobu co hraju ME (jako paragon) nebyl víc renegade než v tomhle DLC.. no uznejte, kdo by nechtěl napíchnout klonovu hlavu na kůl a mnohem víc?! :D :D ...no a potom Londýn a konec, řeknu vám že ikdyž jsem věděl jak to dopadne... tak jsem byl celej... teď jen najít zprávnej výraz... no prostě: MAGI V KOSTKÁCH :) ...a navíc to vystřízlivění... jste na Citadele s těma na kterých vám záleží a potom najednou, to de všechno do kopru :((

jedno fakt musím uznat celé universum ME se nesmírně vydařilo a je to jediná hra u které jsem vydržel tak dlouho a jsem tomu rád, :cool: teď se jen děsím co bude ve 4ce... teda pardon... v dalším díle z univerza x)
Obrázek
Uživatelský avatar
viiitezslav
Desátník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 21. led 2013 10:51:52

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od viiitezslav »

U toho úkolu se simulátorem si tuším musíš dát přesně ten zápas, co po tobě chtějí v tom úkolu. A musím říct, že to byl snad nejobtížnější souboj ve hře - kombinace banshee, pretoriánů, geth prime a dalších, taková obtížnost měla být v celé hře :). A pokud se ti třeba neodemknul rozhovor s Jokerem, tak se prostě několikrát vrať na Normandii a zpět, mně to pomohlo.
Uživatelský avatar
kolovrat
Vojín
Příspěvky: 21
Registrován: stř 24. dub 2013 14:03:59

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od kolovrat »

Proč jsem nemohl pozvat Mirandu a Tali? :/ (myslim na party - Mirandu ani do bytu)

Pokuď to vyžaduje pozdější fazi hry lze od místa, kdy lze "restartovat mise party" tj. před odesláním pozvánek hrát dál a pak bude možnost pozvat i Mirandu a Tali?
Lady Grey
Poručík
Příspěvky: 481
Registrován: úte 02. dub 2013 16:12:29
Bydliště: Koalí farma

Re: DLC Citadel (Spoilery)

Příspěvek od Lady Grey »

Hany - Já bych chtěla napíchnout na kůl spíš hlavu té kravky Brooks... jako trofej bych ji pak postavila vedle té huskové hlavy z Levithantu. Klon byl spíš naivní, xenofobní ňouma, kterého ta potvora využila(já u chtěla podat ruku, abych ho zachránila). Proto jsem si tu renegade možnost nenechala ujít, a "milá" Brooks ode mne schytala pěknou kulku do zad.

viiitezslav - jo, přesně tak. Ten souboj je opravdu "pošušňáničko". :D Hlavně když taky v tomhle simulátoru při téhle "misi" zemřete, tak Shep opravdu natáhne bačkory.

kolovrat - a kdy si to hrál? Tali totiž bude v tomhle DLC přístupná až po misi na Ranochu (když ji ovšem přežije)... Miranda zase po misi na Horizontu (když ji taky přežije... viz můj komentář výše).
Obrázek
“Forgive the insubordination, but your boyfriend has an order for you...come back alive. It'd be an awfully empty galaxy without you….” Garrus Vakarian
Volím Destroy end. Buď zničíme my je... nebo oni nás.
Odpovědět